Agroturystyka Regina I Sławomir Myszczyńscy

Adres:

Adres: Serwy 24, 16-326 Płaska

GPS: 53.92428802163524, 23.204770717323072

Telefon: 87 6418961, 783751995

Email: jarrm@o2.pl

Strona internetowa: http://www.serwy.prv.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Agroturystyka Regina I Sławomir Myszczyńscy mieści się w sercu Puszczy Augustowskiej – małej miejscowości Serwy. Położone przy jeziorze o takiej samej nazwie stwarza doskonałe warunki relaksacyjne. Od Augustowa dzieli je jedynie 20 km.

Agroturystyka Regina I Sławomir Myszczyńscy – Oferta

Pod wynajem przeznaczono w sumie łącznie osiem pokoi dwuosobowych. Do wyboru mamy izby w murowanym budynku bądź domkach letniskowych. Każdy pokój posiada łazienkę i własną kuchnię, dzięki czemu z łatwością przygotujemy sobie posiłek. Ceny, w zależności od sezonu zaczynają się już od 40 zł. Gospodarstwo posiada własną linię brzegową. Na jeziorze Serwy znajdują się trzy wyspy ( Dębowo, Lipówka,Sosnowo), a na jednej z nich zlokalizowany jest rezerwat kormoranów. Serwy łącza się z zabytkowym Kanałem Augustowskim. Jest jego swego rodzaju ”zasilaczem” a to ze względu na wyższe położenie nad poziomem morza. Przebiega też przez nie szlak kajakowy. Spływy należą do najczęściej organizowanych atrakcji. Duży ogrodzony plac daje gwarancję spokoju i miłego wypoczynku. Wydzielono specjalne miejsce pod ognisko i grilla, zagospodarowano boiska, dzięki czemu można poddać się uciechom. Obiekt oferuje wypożyczalnię sprzętu służącego do turystyki wodnej.

Atrakcje

Na gminnej plaży w Serwach, od kilku dobrych lat organizowane są co roku ”Rockowe Szanty”. Każdego lata gromadzą one tysiące słuchaczy, którzy specjalnie na imprezę przyjeżdżają z każdego zakątka Polski. Nieopodal miasteczka mieści się Sanktuarium Maryjne w Studzieniczej, którą odwiedził Papież Jan Paweł II w czasie pielgrzymki w 1999 r. Na cześć tego pamiętnego dnia zbudowano pomnik. Znajduje się tam zabytkowy drewniany kościół oraz kaplica Najświętszej Marii Panny z obrazem Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Przy niej obejrzymy legendarną studnię z cudowną wodą o leczniczej mocy.

Informacje dodatkowe

Pokoje posiadają udogodnienia dla rodzin podróżujących ze swymi pociechami. W wyposażeniu znajdziemy takie pozycje jak wanienka, nocnik, krzesełko do karmienia czy dziecięce łóżeczko. Nieco więksi odnajdą rozrywkę na placu zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią i trampoliną. Właściciele nie mają nic przeciwko zabraniu ze sobą zwierząt. Zmotoryzowani bez przeszkód mogą korzystać z parkingu na posesji.

&nbsp

Gospodarstwo Agroturystyczne Aneta i Jacek Abryccy

Adres:

Adres: Mołowiste 4, 16-326 Płaska,

GPS: 53.937583829418, 23.215103074908

Telefon: 504-530-862

Email:

Strona internetowa: http://www.molowiste.strefa.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Gospodarstwo Agroturystyczne Aneta i Jacek Abryccy znajduje się w miejscowości Mołowiste, tuż przy jeziorze Serwy. Od Augustowa dzieli je odległość blisko dziewiętnastu kilometrów.

Gospodarstwo Agroturystyczne Aneta i Jacek Abryccy – Oferta

Gospodarstwo do dyspozycji gości oddaje trzy czteroosobowe pokoje, trzy domki letniskowe i miejsce pod przyczepę kempingową. Ponadto na terenie posesji znajdziemy pole namiotowe. Łazienka, prysznic i wc są wspólne, zaś w pokojach i domkach mamy do czynienia z oddzielnym panelem kuchennym. Ceny usług zaczynają się już od 25 zł. W obiekcie zadbano o salę telewizyjną i gier, gdzie to można przypomnieć sobie zasady tenisa stołowego. Na zewnątrz fani sportu z pewnością nie oprą się pokusie gry w siatkówkę czy koszykówkę w promieniach słońca. W celu organizacji imprez towarzyskich, wyodrębniono miejsce na grille czy ogniska. Każdy tu znajdzie coś dla siebie.

Atrakcje

Jedną z głównych okolicznych atrakcji jest piramida w Rapie. Grobowiec należy do rodziny Farenheit, którzy zafascynowani ”życiem po życiu” wznieśli go w XIX w.,wzorując się na starożytnych Egipcjanach. W grobowcu, z myślą o zapewnieniu nieśmiertelności, jako pierwsza została pochowana 3-letnia córeczka Farenheita. Kolejno chowano tam kilku członków rodziny samego budowniczego – Friedricha Heinricha. Naukowcy stwierdzili, że wybór miejsca powstania piramidy nie był przypadkowy. Jak żadne inne miejsce w okolicy, posiada wielką moc koncentracji pozytywnego promieniowania energii Ziemi i Kosmosu. Wzmacniane jest one w piramidzie poprzez odpowiedni kształt sklepienia wewnętrznego. Negatywne działanie energii eliminuje natomiast podstawa z kamienia polnego. W Rapie przecinają się trzy linie silnego promieniowania, które łączą miejsca o wielkiej mocy. Jeden z nich biegnie od Kowna, przez Wilczy Szaniec i niemieckie miasto Karlsruhe. W czasie I wojny światowej grobowiec został całkowicie zdewastowany przez Rosjan. Rozbite trumny leżą tak do dziś.

Informacje dodatkowe

Właściciele wyrażają pełną akceptację dla zwierząt, które przybyły wraz z turystami. Dzieci wykorzystają zapewne możliwość zabawy na świeżym powietrzu, a to dzięki huśtawkom i piaskownicy. W sąsiedztwie znajdują się liczne lokale usługowe, a także poczta i ośrodki komunikacyjne.

Gospodarstwo Agroturystyczne Wigry

Adres:

Adres: Bryzgiel 8A 16-304 Nowinka

GPS: 53.999293878816, 23.078327178955

Telefon: 876410166

Email:

Strona internetowa: http://www.suwalszczyzna.com.pl/agroturystyka-wigry-bryzgiel/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Gospodarstwo Agroturystyczne Wigry usytuowane jest w samym centrum Parku Narodowego – małej miejscowości Bryzgiel. Od Augustowa dzieli nas tylko niecałe 20 km.

Gospodarstwo Agroturystyczne Wigry – Oferta

Gospodarstwo posiada bezpośredni dostęp do linii brzegowej jeziora Wigry. Akwen objęty jest strefą ciszy, a więc przyjezdni mogą w ciszy cieszyć się urlopem.Na ofertę noclegową składają się w sumie trzy pokoje – jeden czteroosobowy i dwa dwuosobowe. W pełni wyposażona kuchnia zaspokoi wymagania każdego turysty. W cenie oferuje się również specjalnie przygotowane miejsce na ognisko przy domu i nad jeziorem. Goście mogą też spędzić miło czas w zadaszonej altanie. Ceny zaczynają się już od 30 zł i nie nadwyrężą kieszeni.

Atrakcje

Bliskość jeziora Wigry sprawia, że jest to raj dla licencjonowanych wędkarzy. W wodach parku występuje ponad 31 gatunków ryb, co stanowi ponad 50 % słodkowodnej rodzimej ichtiofauny Polski. Należy jednak pamiętać, że pięć z nich piskorz, koza, śliz, różanka oraz strzebla potokowa, należy do gatunków chronionych. Jezioro Wigry pod względem głębokości zajmuje piąte miejsce w kraju. Stanowi też siedlisko licznych ptaków, więc często jak magnes przyciąga ornitologów. Obecnie gniazduje tu ponad 85 gatunków, w tym 29 błotnych. Do przepłynięcia rozległych terenów używa się kajaka bądź też żaglówki. Jedynym pojazdem silnikowym, który pojawia się na wodach jeziora jest statek wycieczkowy ”Tryton”. Może on zabrać na pokład maksymalnie 25 osób. Jeśli chcemy wkroczyć na jezioro, należy pamiętać o konieczności uiszczenia opłaty – tzw. Karty wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego.Okolice Wigier przyciągają fanów zwiedzania. Na wzgórzu mieści się przykładowo przepiękny klasztor Kamedułów. Zbudowany pierwotnie w stylu barokowym został zniszczony w wyniku wojen, lecz stopniowo go rekonstruowano. W podziemiach klasztoru spoczywa pierwszy biskup wigierski, ks. Franciszek Karpowicz.

Informacje dodatkowe

Na zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking. Jeśli zabraliśmy ze sobą rower, możemy umieścić go w przechowalni. Istnieje też opcja wypożyczenia jednośladu typu szosowego. Jako że plac otoczony jest zielenią, szczególnie dobrze będą bawić się dzieci. Plac zabaw wyposażono w huśtawkę i piaskownicę.

&nbsp

Gospodarstwo Agroturystyczne Romuald Jadeszko

Adres:

Adres: Płaska 112

GPS: 53.900575883077, 23.270278927521

Telefon: 876418881, 502317527

Email: jadeszko@poczta.onet.pl

Strona internetowa: http://www.wsercupuszczy.eu/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Gospodarstwo Agroturystyczne Romuald Jadeszko usytuowane jest na uboczu we wsi Płaska, tuż przy jeziorze Pobojno. Dzieli ją od Augustowa jedynie 20 km.

Gospodarstwo Agroturystyczne Romuald Jadeszko – Oferta

Gospodarstwo oferuje pobyt w pokojach dwu i czteroosobowych. Łącznie zapewnia trzynaście miejsc noclegowych. Ceny startują już od 40 zł.Wszystkie pokoje posiadają widok na lasy, łąki i jezioro. Właściciele zapewniają samodzielny aneks kuchenny. Łazienka z prysznicem jest wspólna dla wszystkich gości. Gospodarstwo szczególnie dba o podniebienia klientów, serwując posiłki przyrządzone z własnych produktów ( masło, ser, mięso, miód, przetwory). Wokół obiektu odnajdziemy wiele sposobów na spędzenie czasu pod chmurką. Miłośnicy gier zespołowych z pewnością rozegrają nie jeden mecz siatkówki na wydzielonym boisku. Po wysiłku w celach regeneracji przyda się kiełbaska z ogniska. Na własne życzenie nawet możemy podjąć naukę jazdy konnej pod okiem instruktora. Wędkarze zaś bez kłopotu wynajmą łódkę i zapuszczą kija w dzierżawionym jeziorze i stawie. Tuż przy obiekcie przebiega najpiękniejsza trasa rowerowa w Polsce – Green Velo. Dlatego tez w ofercie nie mogło zabraknąć wypożyczalni jednośladów.

Atrakcje

Jeśli mamy ochotę na jeszcze więcej atrakcji, zawsze możemy wypuścić się do ”Najfajniejszego miasta w Polsce” czyli Augustowa. Czeka tam bogata oferta turystyki wodnej. Jeśli jeżdżenie na nartach po wodzie nas przerasta, zawsze możemy skusić się na rejs po zabytkowym Kanale Augustowskim. Jest on jedną z najdłuższych dróg wodnych w Polsce, licząc sobie blisko 101 km długości. Na jego trasie znajduje się 18 śluz (14 w Polsce, 3 na Białorusi i jedna graniczna). Kanał powstał w wyniku wojny celnej z inicjatywy i projektu pierwszego kierownika budowy, podpułkownika Ignacego Prądzyńskiego. Z usługi przejazdu skorzystał niegdyś sam papież Jan Paweł II.

Informacje dodatkowe

W pobliżu gospodarstwa mieszczą się istotne punkty komunikacyjne, jak choćby oddalony o kilometr dworzec pks. Niewielka odległość dzieli też nas od lokali usługowych. Każdy z gości posiada możliwość korzystania z bezprzewodowego dostępu do Internetu (WI-FI). Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które towarzyszą nam w podróży.

&nbsp

Leśniczówka Jałowy Róg

Adres:

Adres: Jałowy Róg 1 16-326 Płaska

GPS: 53.902153653231, 23.409187315847

Telefon: 693612518, 505712331

Email: jalowyrog@wp.pl

Strona internetowa: http://www.jalowyrog.cba.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Leśniczówka Jałowy Róg usytuowana jest w centrum Puszczy, tuż nad brzegiem Czarnej Hańczy. Od Augustowa dzieli ją około 30 km. Zapewnia ucieczkę przed miejskim gwarem.

Leśniczówka Jałowy Róg – Oferta

Noclegi znajdują się w ofercie tylko w sezonie letnim (od maja do września). Do wyboru mamy dwa pokoje dwuosobowe oraz dwa domki letniskowe, które pomieszczą maksymalnie do czterech gości. Na poddaszu domu znajduje się, wspólna dla obu pokoi, łazienka z kabiną prysznicową, oraz oddzielna toaleta. Każda izba zapewnia zapierający dech w piersiach widok na Puszczę Augustowską. Domki letniskowe nie są wyposażone w łazienkę, za to na podwórzu odnajdziemy tzw.”prysznic polowy”. Goście mają do dyspozycji letnią kuchnię, w skład której wchodzą szafki, kuchenka, stół, a także podstawowe naczynia, takie jak garnki, talerze, sztućce czy kubki. Funkcję lodówki przejęła piwnica tuż przy domu. Wodę zaś można czerpać ze studni głębinowej. Każdy chętny na biesiady skorzysta z miejsca przeznaczonego pod grill bądź też ognisko. Jako że w pobliżu przebiegają liczne szlaki, wprowadzono opcję wypożyczenia rowerów. Właściciele służą ponadto pomocą przy organizacji spływów kajakowych po Czarnej Hańczy.

Atrakcje

Stosunkowo niewielka odległość od Augustowa, umożliwia skorzystanie z jego szerokiej oferty turystycznej. Ze względu na jego malownicze położenie jest doskonałym punktem startowym do wodnych wycieczek.Jednym ze środków transportu jest katamaran, a flota najczęściej organizuje rejsy w Dolinę Rospudy lub tzw. papieskim szlakiem. Podróże mogą trwać nawet kilka godzin. Warto nadmienić, że wszystkie dzieci poniżej ośmiu lat,wchodzą na pokład całkowicie bezpłatnie. Katamarany służą też obsłudze różnego rodzaju imprez (spotkania integracyjne, wieczory kawalerskie czy panieńskie). Statki dostosowane są pod potrzeby osób niepełnosprawnych. Będąc na pokładzie, który zapewnia komfortowe warunki przejazdu, możemy podziwiać piękno tamtejszego krajobrazu.

Informacje dodatkowe

W cenie noclegu znajduje się miejsce do parkowania. Właściciele przychylnym okiem spoglądają na przyjezdne zwierzęta domowe.Jako, że wszystkie budynki w ofercie zbudowane są z drewna, obowiązuje na ich terenie zakaz całkowitego palenia. Wszystko to dla zapewnienia właściwego bezpieczeństwa.

Gospodarstwo Agroturystyczne Szpak

Adres:

Adres: ul. Centura 1, 17-230 Białowieża

GPS: 52.697428604977, 23.881042227076

Telefon: (85) 681-23-42, 603-648-364

Email: bialowiezakwatery@wp.p

Strona internetowa: http://www.bialowieza-4u.pl/noclegi.htm

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Gospodarstwo Agroturystyczne Szpak mieści się niecałe 2 km od centrum Białowieży. Miejscowość ta stanowi osadę wśród Puszczy z wieloma zabytkami pochodzącymi z XIX i XX w. Pierwsze wzmianki o Białowieży pochodzą z XV w. i dotyczą myśliwskiego dworu z białą wieżą.

Gospodarstwo Agroturystyczne Szpak – Oferta

Obiekt oferuje łącznie dziesięć miejsc noclegowych w pięciu pokojach dwuosobowych. Cena za nocleg wynosi 80 zł za dobę.Przy dłuższych pobytach istnieje możliwość negocjacji cen. Trzy pokoje posiadają własne łazienki, na pozostałe dwa przypada jedna łazienka. W każdej izbie zagwarantowano dostęp do internetu, odbiorniki TV i radio. Pokój gościnny ma autonomiczną kuchnię i jadalnię. Osoby aktywne rozegrają niejeden mecz na boisku do koszykówki. Miłośnicy rowerów bez kłopotu wypożyczą sprzęt. W najbliższej okolicy odnajdziemy liczne sklepy i lokale usługowe. Goście mogą również skorzystać z sauny, której koszt uzależniony jest od ilości chętnych.

Na klientów zmotoryzowanych czeka parking wliczony w cenę wynajmu. Recepcja służy pomocą przez całą dobę. Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy o godz. 11 00 w dniu odjazdu.

Atrakcje i ciekawostki

Stosunkowo młodym obiektem zabytkowym w Białowieży jest Skansen o powierzchni blisko 4 ha. Inicjator jego powstania to Anatol Odzijewicz, profesor fizyki matematycznej, który przeniósł wraz z grupą zapaleńców wiatrak ze wsi Kotły. W 1983 r. postanowiono utworzyć tradycyjną polską zagrodę. Cały teren ogrodzono płotem z gałęzi świerkowych – tzw. balasów. W tym celu poszerzono plac i wykupiono ziemię pod inwestycję. W 1992 r. Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał skansen do rejestru zabytków. W 2002 r. powstało stowarzyszenie, które za cel postawiło sobie ochronę części materialnej kultury Podlasia. Dwa lata później skansen zaczęto udostępniać turystom w długie weekendy i okres wakacyjny.

Okolice pełna jest ścieżek edukacyjnych. Jedna z nich nosi nazwę ”Zebry Żubra”. Przebiega ona przez podmokłe tereny Puszczy, licząc 4 km długości. Powstała już w latach 80-tych XX w. Ze względu na dużą eksploatację szlak ulegał stopniowemu zniszczeniu, lecz dzięki przeprowadzonym pracom wszystko wróciło na właściwy tor. Drewniany pomost zapewnia bezproblemową wędrówkę. Mimo swej niewielkiej wielkości pozwala dostrzec turystom różnorodność przyrody.Na swej drodze spotkamy wiele gatunków drzew i zwierząt. Początek ”Zebry Żubra” mieści się tuż za Białowieżą, a kończy w Pokazowym Rezerwacie Żubra.