Chata Fidiasza

Adres:

Adres: Ateny 11E, 16-304 Nowinka

GPS: 53.964905827373, 23.049259178806

Telefon: (87) 516-22-15, 502-507-087

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Chata Fidiasza to domek letniskowy, który jest w stanie zapewnić warunki dla ośmiu osób. Mieści się on 14 km od Augustowa. Bliskość najważniejszego ośrodka turystycznego sprawia, że możemy skorzystać z wszystkich okolicznych atrakcji.

Chata Fidiasza – Oferta

Serce Chaty Fidiasza stanowi przestronny salon z kompletnie wyposażonym aneksem kuchennym. Dzięki specjalnemu kącikowi wypoczynkowemu, goście mogą swobodnie zaznać odrobiny relaksu. Na parterze znajduje się łazienka z kabiną natryskową i WC. Goście mogą korzystać zarówno z zimnej, jak i cieplej wody. Dużym atutem jest, wychodzący z salonu, zadaszony duży taras o wielkości ok.40 m2. Dla gości rozmieszczono tam liczne ławy, nie zapominając też o wydzieleniu specjalnego miejsca dla osób palących. Na piętrze domku znajdziemy trzy sypialnie, w tym dwie dwuosobowe i jedna trzyosobowa. Z tyłu posesji, wszyscy chętni mogą skorzystać z prywatnej plaży. W chłodniejsze wieczory idealną propozycją jest rozpalenie kominka,

Atrakcje

Dogodny dojazd do Augustowa umożliwia aktywne spędzenie czasu nad wodą ”Chata Fidiasza” oferuje w tym celu wypożyczenie sprzętu rekreacyjnego. Nikt nie oprze się pokusie skorzystania z Kanału Augustowskiego. Tak też wyglądał odpoczynek papieża Jana Pawła II w trakcie VII apostolskiej pielgrzymki do Polski papież Jan Paweł II Oprócz standardowych rejsów statkiem, gondolą czy katamaranem, możemy spróbować czegoś bardziej szalonego. Przykładowo, Corocznie pod koniec lipca w Augustowie odbywają się Mistrzostwa Polski w ”Pływaniu na Byle Czym”. Turyści często korzystają ze spływów kajakowych z kilkoma stopniami trudności. Trwają one nawet kilka dni i połączone są z nocowaniem nad brzegiem. Zapewnia to dni pełne wrażeń. Przebiegają one przez malownicze tereny, a więc adrenalina łączy się z podziwianiem zabytków. Spływy organizowane są przez takie rzeki jak Hańcza, Rospuda i Biebrza. Niektóre firmy poszerzają swą ofertę o rzeki litewskie, jak choćby Niemnem czy Marychą. Augustów rozkwita głównie w okresie letnim, stając się kulturalną stolicą regionu.

Informacje dodatkowe

Na terenie Chaty Fidiasza’znajdziemy bar, gdzie możemy miło spędzić czas ze znajomymi. Gospodarze akceptują zwierzęta, które znajdą bezpieczne schronienie. Na brak zajęć nie będą narzekać dzieci, którym zapewniono plac zabaw z piaskownicą, huśtawką i zjeżdżalnią.

Goła Zośka

Adres:

Adres: Augustów 16-300 Augustów

GPS: 53.84466867598712, 22.97884270004124

Telefon: 602-486-438

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Goła Zośka to domek letniskowy położony jest na terenie kompleksu wypoczynkowego o tej samej nazwie, niecałe 2 km od Augustowa. Okolice zapewniają całą moc atrakcji, gwarantując udany urlop.

Goła Zośka – Oferta

Domek składa się z dwóch pokoi z łazienką (prysznic, woda, ciepła woda). Dzięki tarasowi możemy podziwiać pobliskie widoki. Doba wynajmu całości kosztuje 100 zł. Na zewnątrz wydzielono specjalne miejsce w celu organizacji biesiad przy grillu.

Atrakcje

Nad urokliwym jeziorem Rospuda odnajdziemy cypelek o nazwie ”Goła Zośka”, której to rzeźba stoi tam do dnia dzisiejszego. Istnieje kilka wersji na temat tego, kim była owa tajemnicza dama. Według jednej opowieści była to dziewczyna rzucająca wianki na wodę w celu wróżby miłosnej. Gdy wianek utknął w trzcinach, chciała go popchnąć, lecz straciła równowagę i utonęła. Inne podania mówią, iż pracowała jako podwójna agentka w czasach napoleońskich. Ukrywając się pod przykrywką handlarki zginęła tragicznie właśnie na cyplu. Kolejna wersja wskazuje na Zośkę, która walczyła okolicznych lasach w okresie powstania styczniowego.Uroczyste odsłonięcie rzeźby legendarnej Gołej Zośki nastąpiło 27 czerwca 2015 r. Posąg został wykonany z 3,5 tonowego piaskowca, który do Augustowa został przetransportowany z Gór Świętokrzyskich. Rzeźba przedstawia nagą kobietę naturalnych rozmiarów w pozycji siedzącej. Pomnik wykonał augustowski artysta, absolwent wydziału rzeźby ASP w Warszawie Waldemar Dziekoński, który od 30 lat żyje i pracuje w Kanadzie.Literackie rekonstrukcje różnych wersji legendy o Gołej Zośce zostały utrwalone w książce Goła Zośka – echa legendy autorstwa Barbary Ostaszewskiej, pomysłodawczyni i współrealizatorki posadowienia posągu.

Augustów jest niekwestionowaną stolicą sportów wodnych w północno-wschodniej Polsce. Każda osoba oswojona choć trochę z tym żywiołem powinna spróbować z przejażdżki nartami wodnymi. Wyciąg działa w mieście od 1999 r. Za jego uruchomienie, Polska Organizacja Turystyczna przyznała miastu prestiżowy tytuł atrakcji roku. Ma on łącznie 740 m długości i pozwala na rozwinięcie prędkości do 60 km/h. Sprzęt możemy wypożyczyć na miejscu. Nad bezpieczeństwem czuwają profesjonalni instruktorzy. Wyciąg przyciąga również profesjonalistów.Co roku w drugiej połowie sierpnia odbywają się Mistrzostwa Polski. Organizowane są w trzech kategoriach slalom, skoki i jazda figurowa.

Informacje dodatkowe

Właściciele w pełni akceptują zwierzęta towarzyszące nam w podróży. W cenie wynajmu znajduje się parking dla zmotoryzowanych klientów.

Ostry Róg

Adres:

Adres: Augustów, ul. Ostry Róg 17 16-300

GPS: 53.84648244558127, 22.997319894401244

Telefon: 607453388

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Ostry Róg mieści się w centrum Augustowa, dzięki czemu mamy dostęp do szerokiej oferty turystycznej miasta. Jedynie 30 m dzieli przyjezdnych do jeziora Necko.

Ostry Róg – Oferta

Domek liczy łącznie 56m2. Posiada trzy pokoje, kuchnię i łazienkę z prysznicem. Dzięki dwóm tarasom możemy miło spędzić wieczór na świeżym powietrzu.Teren obiektu jest monitorowany przez całą dobę i dobrze oświetlony, gwarantując bezpieczeństwo. Dostęp do prywatnej plaży z pomostem daję szansę na spełnienie każdej wizji wodnego szaleństwa.Obiekt posiada atrakcje dla dzieci w postaci placu zabaw, dzięki czemu zapomną o nudzie.Zmotoryzowanym gościom przewidziany jest bezpłatny parking.

Atrakcje

Nad augustowskimi jeziorami odpoczywają latem tłumy wczasowiczów. Szczególna atrakcja miasta to lipcowe Mistrzostwa w Pływaniu Na Byle Czym. Konstruktorzy wodowanych tu wehikułów ściągają z całej Polski, by wziąć udział w tym niecodziennym konkursie.Warunkiem jest zbudowanie pojazdu napędzanego wiatrem, wiosłem, silnikiem lub siłą i godnością osobistą – jak piszą organizatorzy – oraz przepłynięcie w ten sposób określonego dystansu (załoga musi być na pokładzie!). Tym, którzy nie mają odwagi stawić czoła takiemu wyzwaniu, radzi się wziąć do Augustowa na tę okoliczność lornetkę i dobry humor.

Do najczęstszych rozrywek wybieranych przez turystów, należą zdecydowanie spływy kajakowe. Co więcej, mamy wpływ na wybór trasy i jej długość, przez co mogą w nich uczestniczyć nawet male dzieci. Spływy mogą być zarówno jednodniowe, jak i trwać przez prawie cały tydzień. Wówczas to po drodze zapewnione są inne atrakcje, uwieńczane nocowaniem nad brzegiem jezior. Trasy wiodą przez malownicze tereny Puszczy Augustowskiej – bagna i łąki. Spotkamy na swej drodze różnego rodzaju ptactwo i rzadkie rośliny. Najczęściej wybiera się spływy po Czarnej Hańczy, jeziorze Sajno, Rospudzie i Netcie. Niezwykle ciekawa jest trasa biegnąca przez Dolinę Rospudy. Miejscami możemy mieć wrażenie, że jest to rzeka górska. Kamieniste dno, szybki nurt i powalone drzewa – to jej cechy charakterystyczne. Cała podróż może trwać nawet do pięciu dni, a jej łączna długość liczy łącznie około 105 km.