Ośrodek Kolonijny Jędrek

Adres:

Adres: Augustów, ul. Wczasowa 2

GPS: 53.85764175922495, 22.964749042002154

Telefon: 876433273, 600822324

Email: JEDREK@JEDREK.PL

Strona internetowa: http://www.jedrek.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Ośrodek Kolonijny Jędrek leży przy brzegu jeziora Necko. Okoliczni mieszkańcy nazywają je ”Herbem Augustowa”. Jest ono zbiornikiem rynnowym o powierzchni 441 ha i głębokości 25m. Cały plac obiektu (obszar ok. 1ha) jest całkowicie ogrodzony od reszty. Atrakcyjne położenie, cudowny krajobraz i typowy dla Augustowa mikroklimat sprawia, że ośrodek stanowi doskonałą propozycję dla dzieci i młodzieży.

Ośrodek Kolonijny Jędrek – Oferta

Ośrodek od lat specjalizuje się w organizowaniu tzw. zielonych szkół. Duży fragment lasu przeznaczony jest wyłącznie do organizacji gier i zabaw. Amatorów kąpieli czeka plaża wraz z ratownikiem, który zapewnia całkowite bezpieczeństwo. Ośrodek zorganizowany jest w system pawilonów. Dzięki temu kontrola nad podopiecznymi staje się łatwiejsza. Pawilony posiadają dwu, cztero i pięcioosobowe pokoje Łącznie to ponad 89 miejsc.Istnieje opcja skorzystania z obu pawilonów łącznie lub z każdego oddzielnie.Każdy z dwóch obiektów charakteryzuje dobre wyposażenie. Przewidziano nawet izolatki dla chorych dzieci. Nie brakuje oczywiście umywalni, natrysków i WC zgodnych ze wszystkimi wymogami sanitarnymi. Cena za jeden dzień pobytu wynosi 55 zł., obejmując zakwaterowanie i pełne wyżywienie.

Atrakcje

Ośrodek zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu, organizując różnego rodzaju wielodniowe imprezy. Wśród propozycji nie może zabraknąć spływów kajakowych po Rospudzie i Czarnej Hańczy, które są rozłożone na kilka etapów. W ich trakcie koniecznie trzeba zwrócić uwagę na lokalne zabytki. Wymienić należy chociażby zespół pałacowo-parkowy Paców w Dospudzie czy też barokowy zespół poklasztorny Kamedułów, który odwiedził niegdyś sam papież Jan Paweł II. Każdy spływ kończy się tradycyjnym biwakiem i ogniskiem. Każdy powinien wykorzystać możliwość przejażdżki na nartach wodnych. W Augustowie znajduję się bowiem jedyny w kraju wyciąg, i to długości powyżej 700 m. Z wody zawsze trzeba wrócić na ląd. Do podróży wśród zieleni Puszczy Augustowskiej najlepiej wykorzystać rowery. Pedałowanie kończy się nocowaniem nad brzegiem Czarnej Hańczy, by dnia następnego wybrać się w przejażdżkę terenami Wigierskiego Parku Narodowego. W między czasie istnieje możliwość zorganizowania gry w popularny paintball, a także nauka jazdy konnej.

&nbsp

Domek letniskowy

Adres:

Adres: Augustów, ul. Ostry Róg 30 16-400

GPS: 53.866869231478, 23.046121560037

Telefon: 603243080

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domek letniskowy oddalony jest od centrum Augustowa o niecałe 5 km. Położenie na skraju Puszczy Augustowskiej zapewnia doskonałe warunki urlopowe.

Domek letniskowy – Oferta

Na wynajem przeznaczono dziesięcioosobowy domek nad jeziorem Białym. Liczy on cztery pokoje z tv i radiem. Kuchnia wyposażona jest w takie sprzęty jak kuchenka gazowa, lodówka, mikrofalówka czy zmywarka. Łazienka z kolei posiada wc, bidet, umywalkę i oddzielną kabinę prysznicową. Podziwiać widoki pozwolą dwa tarasy – jeden wychodzi na jezioro, drugi na las. Wzdłuż jeziora biegną plaże z pomostami, przez co aktywnie spędzimy urlop. Do wyboru mamy kajaki czy canoe. Spragnieni rywalizacji rozegrają nie jeden mecz na boisku do siatkówki. Ognisko zorganizujemy na specjalnie przygotowanym do tego miejscu.

Atrakcje

Do najczęstszych rozrywek wybieranych przez turystów, należą zdecydowanie spływy kajakowe. Co więcej, mamy wpływ na wybór trasy i jej długość, przez co mogą w nich uczestniczyć nawet male dzieci. Spływy mogą być zarówno jednodniowe, jak i trwać przez prawie cały tydzień. Wówczas to po drodze zapewnione są inne atrakcje, uwieńczane nocowaniem nad brzegiem jezior. Trasy wiodą przez malownicze tereny Puszczy Augustowskiej – bagna i łąki. Spotkamy na swej drodze różnego rodzaju ptactwo i rzadkie rośliny. Najczęściej wybiera się spływy po Czarnej Hańczy, jeziorze Sajno, Rospudzie i Netcie. Niezwykle ciekawa jest trasa biegnąca przez Dolinę Rospudy. Miejscami możemy mieć wrażenie, że jest to rzeka górska. Kamieniste dno, szybki nurt i powalone drzewa – to jej cechy charakterystyczne. Cała podróż może trwać nawet do pięciu dni, a jej łączna długość liczy łącznie około 105 km.

Informacja dodatkowe

Jeśli z jakichś powodów urlopowicze nie mogą obejść się bez technologii, zapewnia się im bezpłatny dostęp do internetu. Parking dla klientów jest już wliczony w cenę wynajmu. Dzieci z pewnością spędzą nie jedną chwilę na placu zabaw ze zjeżdżalnią. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Na terenie obiektu mieści się również bar, który zaspokoi nasze podniebienia.