Podlaski Oddział SG. Zatrzymano 30-latka podejrzanego o organizowanie nielegalnej migracji

Podlaski Oddział SG. Zatrzymano 30-latka podejrzanego o organizowanie nielegalnej migracji

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 30-letniego obywatela Polski podejrzanego o organizowanie nielegalnej migracji.

Do zatrzymania doszło 18 czerwca w Zielonej Górze. Działania prowadzili funkcjonariusze z placówki SG w Czeremsze, przy udziale funkcjonariuszy z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Łodzi oraz placówki SG w Zielonej Górze.

Partnerzy portalu:

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Bielsku Podlaskim. W tym postępowaniu zatrzymano dotąd ponad 20 osób, w tym kurierów, pośredników i organizatorów procederu.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za organizowanie nielegalnej migracji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie ilustracyjne