Suwałki. Pierwszy taki zabieg jelita w szpitalu wojewódzkim

Suwałki. Pierwszy taki zabieg jelita w szpitalu wojewódzkim

W Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach po raz pierwszy wykonano operację jelita z użyciem nowoczesnego systemu obrazowania śródoperacyjnego.

Podczas zabiegu lekarze wykorzystali system FLUOBEAM LX oraz zieleń indocyjaninową. To specjalny barwnik, który pozwala ocenić przepływ krwi w tkankach i sprawdzić, czy operowane miejsce jest prawidłowo ukrwione.

Partnerzy portalu:

Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo pacjenta i pomaga zmniejszyć ryzyko powikłań po operacji. Jest szczególnie ważne przy zabiegach onkologicznych oraz operacjach przewodu pokarmowego.

Operacja zakończyła się sukcesem. Pacjent został już wypisany ze szpitala i wraca do zdrowia.

Aparatura trafiła do suwalskiej placówki w połowie kwietnia. Ma wspierać lekarzy podczas operacji i ułatwiać podejmowanie decyzji w trakcie zabiegu.

Zdjęcie ilustracyjne