W Białymstoku oficjalnie otwarto Regionalne Centrum Komunikacji dla osób z niepełnosprawnościami.
Placówka działa przy ul. Jana Klemensa Branickiego 17B. To pierwsze takie miejsce w Podlaskiem i trzynaste w kraju.
Partnerzy portalu:
Centrum ma wspierać osoby z trudnościami komunikacyjnymi, m.in. osoby głuche, głuchoniewidome, z dysfunkcjami wzroku oraz osoby w spektrum autyzmu. Można tam uzyskać pomoc w codziennych sprawach urzędowych, a także porady dotyczące metod i sprzętu ułatwiającego komunikację.
Białostockie biuro będzie otwarte w dni powszednie od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 9:00 do 17:00.
Działa też aplikacja Centrum Komunikacji, która ma ułatwiać kontakt m.in. ze służbami ratowniczymi w sytuacjach zagrożenia.
Zdjęcie ilustracyjne


