Podlaskie. 3 mln zł na zieloną energię w czterech gminach

Podlaskie. 3 mln zł na zieloną energię w czterech gminach

Cztery podlaskie gminy dostaną unijne wsparcie na inwestycje w odnawialne źródła energii.

Umowy z przedstawicielami gmin Radziłów, Kolno, Miastkowo i Rajgród podpisali we wtorek, 23 czerwca, wicemarszałek Wiesława Burnos oraz członek zarządu województwa Jacek Piorunek.

Partnerzy portalu:

Łączna wartość projektów to niemal 4,5 mln zł, z czego 3 mln zł stanowi dofinansowanie z funduszy unijnych. Inwestycje mają zwiększyć produkcję energii ze źródeł odnawialnych, ograniczyć koszty działania obiektów publicznych i poprawić efektywność energetyczną.

W gminie Kolno instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii mają powstać przy stacjach uzdatniania wody w Kumelsku, Zabielu i Janowie. W Kumelsku i Zabielu istniejące instalacje zostaną rozbudowane, a w Janowie powstanie nowa farma fotowoltaiczna. Łączna moc instalacji ma wynieść około 150 kW.

Podobne rozwiązania zaplanowano także w Radziłowie, Miastkowie i Rajgrodzie. Samorządy zakładają, że nowe instalacje obniżą rachunki za energię w budynkach i obiektach komunalnych.

Zdjęcie ilustracyjne