Łomża. Kierujący bez uprawnień odpowiedzą przed sądem

Łomża. Kierujący bez uprawnień odpowiedzą przed sądem

Łomżyńscy policjanci skierują do sądu sprawy dwóch kierujących, którzy jechali bez wymaganych uprawnień.

We wtorek drogówka zatrzymała nissana, którego kierowca nie zatrzymał się przed znakiem STOP i miał niesprawne oświetlenie. 40-latek był trzeźwy, ale nigdy nie miał prawa jazdy.

Partnerzy portalu:

Druga sprawa dotyczy 16-latka zatrzymanego na ul. Zjazd. Motocyklista dwukrotnie wyprzedzał mimo zakazu i podwójnej linii ciągłej. Miał prawo jazdy kategorii AM, ale nie dawało mu ono uprawnień do kierowania tym pojazdem.

Matka nastolatka, właścicielka motocykla, dostała 1000 zł mandatu za udostępnienie pojazdu osobie bez wymaganych uprawnień. Sprawą nastolatka zajmie się sąd rodzinny.

Zdjęcie ilustracyjne