Białystok. Szpital Miejski zakończył projekt nowoczesnej rehabilitacji

Białystok. Szpital Miejski zakończył projekt nowoczesnej rehabilitacji

Szpital Miejski im. PCK w Białymstoku zakończył projekt RehabHelpPL-UA, realizowany wspólnie z placówką medyczną w ukraińskim Wołodymyrze.

Przedsięwzięcie miało poprawić dostęp do rehabilitacji i jakość opieki zdrowotnej w regionach przygranicznych. Wartość projektu wyniosła blisko 2,8 mln euro, z czego ponad 2,3 mln euro pochodziło z dofinansowania unijnego.

Partnerzy portalu:

Białostocki szpital otrzymał ponad 1,18 mln euro wsparcia, a wkład własny zapewniło Miasto Białystok.

W ramach projektu wyremontowano i zmodernizowano oddziały chorób wewnętrznych, poradnię rehabilitacji oraz zakupiono nowy sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Placówka została doposażona m.in. w echokardiograf, aparat RTG oraz urządzenia do elektroterapii, magnetoterapii i laseroterapii.

Projekt objął też rozwój infrastruktury informatycznej i szkolenia personelu. Ma to usprawnić codzienną pracę szpitala i tworzyć warunki do dalszego rozwoju telemedycyny.

Zdjęcie ilustracyjne