Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował o kolejnym wsparciu z funduszy unijnych dla Białegostoku.
Miasto ma otrzymać łącznie ponad 20 mln zł na inwestycje w placówkach oświatowych. 11,7 mln zł przeznaczono na termomodernizację Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5, a wcześniejsze 8,6 mln zł ma wesprzeć modernizację Szkoły Podstawowej nr 43.
Partnerzy portalu:
Takie prace mają poprawić efektywność energetyczną budynków, ograniczyć koszty ich utrzymania i poprawić warunki korzystania ze szkolnej infrastruktury.
Na tym samym posiedzeniu zarząd województwa zwiększył też finansowanie projektów unijnych oraz przeznaczył dodatkowe środki na rozwój infrastruktury medycznej i poprawę bezpieczeństwa pracy personelu.
Zdjęcie ilustracyjne


