Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży przejęli ponad 240 jednorazowych e-papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Nielegalny towar wykryto podczas kontroli paczek w jednej z łomżyńskich sortowni przesyłek kurierskich. Funkcjonariusze użyli skanera RTG i zabezpieczyli dwie przesyłki z 242 jednorazowymi papierosami elektronicznymi.
Partnerzy portalu:
E-papierosy zawierały łącznie ponad 26 litrów liquidu. Według ustaleń służb produkty nie spełniały także wymagań dotyczących wyrobów tytoniowych: płyn z nikotyną przekraczał dopuszczalną pojemność, brakowało informacji o składzie i ostrzeżeń zdrowotnych w języku polskim.
Towar został zabezpieczony do postępowania karnego skarbowego. Uszczuplenie podatku akcyzowego w tej sprawie oszacowano na niemal 85 tys. zł.
Zdjęcie ilustracyjne


