Suwałki. W muzeum upamiętniono Izabelę Roman

Suwałki. W muzeum upamiętniono Izabelę Roman

W Muzeum Okręgowym w Suwałkach odsłonięto tabliczkę upamiętniającą Izabelę Roman, jedną z ważnych darczyńczyń placówki.

W ostatnich latach przekazała muzeum około 50 obrazów i kilka rzeźb. W kolekcji są prace m.in. Jana Lebensteina, Andrzeja Strumiłły, Anny Wrzeszcz i Michała Hermana, a jej wartość szacowana jest na ponad milion złotych.

Partnerzy portalu:

Pierwsza część daru trafiła do Suwałk w 2020 roku. Izabela Roman ma suwalskie korzenie, a muzeum podkreśla, że jej kolekcja znacząco wzbogaciła zbiory współczesnej sztuki.

Placówka zapowiada, że to początek pamiątkowych tabliczek poświęconych darczyńcom.

Zdjęcie ilustracyjne