Artykuł od Czytelnika

Autor: filip
Adres email [email protected]
Tytuł artykułu: plan zagospodarownia rynku Siennego w Białymstoku
Treść artykułu:


Sznowna Redakcjo, nie piszę tego tekstu w sensie artykułu, tylko bardziej w celu zwrócenia uwagi na zaistniałą sytuację. Może warto jest przerobić temat na artykuł?

…niedawno zauważyłem, że już istnieje plan “zagospodarowania” rynku Siennego w Białymstoku: bialystok.eska.pl/poznaj-miasto/rynek-sienny-zmieni-swoje-oblicze-powstanie-tam-zielony-skwer-i-instalacja-z-plaskorzezbami-zdjecia/769670

Podobno były konsultacje społeczne, choć w na stronie Centrum Aktywacji Społecznej miasta Białegostoku o konsultacjach nie ma żadnej informacji: cas.bialystok.pl/pl/dlamieszkancow/konsultacjespoleczne/zakonczone-konsultacje.html. Ciężko też je znaleźć w internecie – info o nich brak.

Projekt praktycznie zakłada zmianę obecnej barierki metalowej na betonową i dodanie czterech betonowych słupów, które wewnątrz będą mieściły płaskorzeźby. Koszt to ponad 2 miliony złotych z kieszeni podatników: www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/rynek-sienny-w-nowej-odslonie.html

Nasuwa się pytanie, dlaczego taki prosty projekt pochłania ponad 2 miliony złotych i ile będą kosztowały poszczególne części projektów?

Warto jest też zwrócić uwagę na fakt, że w ilustrowanym projekcie praktycznie niewiele ma się zmienić:
1. nie będzie dodatkowej zieleni (drzew)
2. stary bruk zostaje na swoim miejscu

Z poważaniem,
Mieszkaniec Białegostoku