Białystok. Od 1 lipca zmiany w autobusach BKM

Białystok. Od 1 lipca zmiany w autobusach BKM

Od 1 lipca pasażerów Białostockiej Komunikacji Miejskiej czekają nowe zasady korzystania z autobusów.

Drzwi nie będą już otwierane automatycznie na każdym postoju. Osoba wsiadająca lub wysiadająca będzie musiała nacisnąć przycisk przy drzwiach. W godzinach szczytu kierowcy nadal będą mogli otwierać drzwi samodzielnie, zwłaszcza gdy na przystanku będzie więcej pasażerów.

Partnerzy portalu:

Drugą zmianą będzie wprowadzenie przystanków na żądanie. Autobus zatrzyma się na nich wtedy, gdy osoba oczekująca na przystanku wyraźnie zasygnalizuje chęć wejścia, a pasażer w pojeździe wcześniej naciśnie przycisk STOP.

Nowe zasady obejmą 208 przystanków w Białymstoku i 223 poza granicami miasta. Przystanki i autobusy mają być oznakowane, a w pojazdach pojawią się komunikaty głosowe.

Zdjęcie ilustracyjne