W Spółdzielni Mieszkaniowej Piaski w Białymstoku trwa spór po zmianie władz.
Nowa rada nadzorcza, działająca od maja, odwołała poprzedni zarząd spółdzielni. Część mieszkańców uważa, że wcześniejszy zarząd przez ostatnie lata poprawił sytuację osiedla i obawia się o dalszy los rozpoczętych projektów.
Partnerzy portalu:
Chodzi m.in. o termomodernizację budynków oraz inwestycje w odnawialne źródła energii. Według informacji przekazanych mieszkańcom projekty miały być powiązane z ponad 90 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy.
Grupa mieszkańców wspierających poprzedni zarząd zbiera podpisy, aby doprowadzić do walnego zgromadzenia na żądanie spółdzielców. Obecne władze spółdzielni deklarują, że dalej prowadzą prace nad dokumentacją i analizą prawną oraz finansową dotyczącą dotacji i pożyczek.
Zdjęcie ilustracyjne


