Funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze WOT zatrzymali w gminie Puńsk dwie grupy migrantów, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-litewską.
Do zdarzeń doszło w poniedziałek, 22 czerwca, na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Sejnach.
Partnerzy portalu:
Rano zatrzymano 3 obywateli Sudanu. Kolejne 3 osoby, pochodzące z Erytrei, ujęto około godziny 14. Według służb wszyscy pieszo przekroczyli granicę z Litwy do Polski i zostali zatrzymani w pobliżu granicy.
Zatrzymani cudzoziemcy zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Od początku roku na polsko-litewskim odcinku granicy zatrzymano blisko 620 osób.
Zdjęcie ilustracyjne


