Podlaskie. Część nauczycieli po zakończeniu zajęć zostaje bez pensji

Podlaskie. Część nauczycieli po zakończeniu zajęć zostaje bez pensji

Dla wielu nauczycieli z województwa podlaskiego koniec roku szkolnego może oznaczać także przerwę w wynagrodzeniu.

Chodzi o pedagogów zatrudnianych na czas określony, tylko do ostatniego dnia zajęć. Po wygaśnięciu takich umów część z nich zostaje na lato bez pensji i składek.

Partnerzy portalu:

Według Iwony Kuleszy-Woronieckiej, wiceprzewodniczącej OPZZ w województwie podlaskim, problem narasta, a nauczyciele szukają w wakacje pracy sezonowej, m.in. na koloniach i obozach.

W tle jest też spadek liczby uczniów. W Białymstoku podczas ostatniej rekrutacji nie utworzono kilkunastu oddziałów, a mimo to w placówkach pozostało ponad 600 wolnych miejsc.

Zdjęcie ilustracyjne