Politechnika Białostocka w projekcie diagnostycznym za ponad 2 mln zł

Politechnika Białostocka w projekcie diagnostycznym za ponad 2 mln zł

Naukowcy z Politechniki Białostockiej wezmą udział w projekcie badawczym finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki.

Chodzi o platformę Glass@Nanocrystal, która ma łączyć obrazowanie z pomiarem temperatury wewnątrz tkanek. W przyszłości takie rozwiązania mogą pomagać w nieinwazyjnej diagnostyce, m.in. przy wykrywaniu stanów zapalnych i innych procesów chorobowych.

Partnerzy portalu:

Cały projekt otrzymał ponad 2 mln zł w konkursie SONATA 21. Budżet przypadający na Politechnikę Białostocką to 903 532 zł.

Pracami białostockiego zespołu pokieruje dr inż. Agata Baranowska z Wydziału Mechanicznego. W projekcie uczestniczą też prof. dr hab. inż. Marcin Kochanowicz i mgr inż. Karolina Sadowska z Wydziału Elektrycznego.

Projekt ma potrwać do marca 2029 roku.

Zdjęcie ilustracyjne