Więcej wypadków na hulajnogach. Policja przypomina zasady

Więcej wypadków na hulajnogach. Policja przypomina zasady

Policjanci ostrzegają przed rosnącą liczbą wypadków z udziałem hulajnóg elektrycznych. Od stycznia do lipca 2026 roku w Polsce odnotowano 828 takich zdarzeń. Zginęło w nich 11 osób, a 745 zostało rannych.

Od marca dzieci poniżej 13. roku życia nie mogą kierować hulajnogą elektryczną na drogach publicznych, także pod opieką dorosłych. Wyjątkiem są strefy zamieszkania. Od czerwca osoby do 16. roku życia muszą używać kasku podczas jazdy hulajnogą, rowerem lub urządzeniem transportu osobistego.

Partnerzy portalu:

Od 13. roku życia potrzebna jest karta rowerowa. Policja przypomina również o korzystaniu z dróg dla rowerów, ustępowaniu pieszym na chodniku, zakazie przewożenia pasażerów i nieużywaniu telefonu podczas jazdy.

Zdjęcie ilustracyjne