fot. Wschodzący Białystok

1400 osób może za darmo skorzystać z rehabilitacji

Każdy, kto miał jakieś urazy wie jak bardzo długo czeka się na rehabilitację opłacaną z ubezpieczenia zdrowotnego. W 2023 roku aż 1400 osób będzie mogło skorzystać z programu rehabilitacji sfinansowanej przez wszystkich mieszkańców. Urząd Miejski w Białymstoku w naszym imieniu wyda na ten cel 400 tys. zł. Zapisywać się będzie można od 12 grudnia w Szpitalu Miejskim im. PCK w Białymstoku przy ul. Sienkiewicza.

Samego zabiegi rehabilitacyjne będą wykonywane w Poradni Rehabilitacji Leczniczej przy ulicy gen. J. Bema 2 w Białymstoku. Skorzystać będą mogły osoby, które wymagają powrotu do zdrowia po przebytych chorobach, urazach i wypadkach. Skorzystają z nich pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi, niedowładem kończyn i schorzeniami reumatycznymi. Warunkiem będzie zameldowanie na pobyt stały lub czasowy na terenie naszego miasta lub wskazanie Białegostoku jako miejsca płatności podatku dochodowego.

Zapisać będzie można się pod numerem telefonu: 85 742 60 33, 791 448 519, 530 612 852. Decyduje kolejność zgłoszeń aż do wyczerpania limitu. Każdy chętny będzie mógł zapisać siebie oraz jedną dodatkową osobę.