Adres:
Adres: ul. Parkowa 8, 17-200 Hajnówka
GPS: 52.735963824831, 23.586326092336
Telefon: (85) 655-06-40
Email: [email protected]
Strona internetowa: http://www.hotelbartnik.pl/
Godziny otwarcia:
Poniedziałek:
Wtorek:
Środa:
Czwartek:
Piątek:
Sobota:
Niedziela:
Położenie
Zajazd Bartnik zlokalizowany jest w centrum Hajnówki. W sąsiedztwie odnajdziemy park miejski, sklep spożywczy czy dworzec pks. Obiekt w 2012 r. przeszedł kapitalny remont, dzięki czemu spełnia wszystkie standardy.
Zajazd Bartnik – Oferta
Baza noclegowa pozwala na zakwaterowanie 64 gości w 32 pokojach. Każdy z nich wyposażony jest w łazienkę i kabinę prysznicową. Za nocleg w pokoju jednoosobowym zapłacimy już 100 zł, w dwuosobowym 120 zł. Ceny uzależnione są od sezonu. Hotelowa restauracja specjalizuje się w kuchni regionalnej i myśliwskiej. W zajeździe można wykupić spływy kajakowe po rzece Narewka. Wyprawy odbywają się pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry.Recepcja służy pomocą przez całą dobę. Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, kończy w dniu odjazdu o 12 00. Obiekt dysponuje kortem tenisowym, co jest świetną informacją dla osób ceniących aktywny wypoczynek. Na zewnątrz wydzielono miejsce na ognisko.
Atrakcje, ciekawostki
Białowieski Park Narodowy jest najstarszym parkiem narodowym w Polsce. Został utworzony w 1932 r., ale jego początki sięgają roku 1921, kiedy to powstał „Rezerwat”. W 1947 r. podniesiono go do rangi parku narodowego. Zajmuje on powierzchnię 10 517 ha, z czego 5 726 ha podlega ścisłej ochronie. Siedziba parku zlokalizowana jest, w Białowieży a dokładniej w Parku Pałacowym. Ikoną parku i puszczy jest żubr, który znajduje się w jego emblemacie. Ze względu na swoją unikatowość przyrodniczą, Białowieski Park Narodowy został wyróżniony przez wpisanie go w 1977 r. na listę rezerwatów biosfery M& B, a od 1979 r. figuruje na liście światowego Dziedzictwa Ludzkości (UNESCO). W 1997 r. otrzymał również, jako pierwszy w Polsce Dyplom Europy. Niewątpliwie najcenniejszym obiektem przyrodniczym parku jest Obszar Ochrony Ścisłej. Zawiera on fragment nizinnego lasu naturalnego o cechach lasu pierwotnego. Udostępnia się go do badań naukowych oraz w niewielkim stopniu w celach edukacyjnych i zwiedzania (trasa o długości 7 km – tylko z przewodnikiem). Obecnie park składa się z trzech jednostek administracyjnych Obrębu Ochronnego Sierchanowo (wraz z Parkiem Pałacowym), Obrębu Ochronnego Hwoźna oraz Ośrodka Hodowli Żubrów (z trzema rezerwatami hodowlanymi i Rezerwatem Pokazowym Żubrów).