Ośrodek Kolonijny Jędrek

Adres:

Adres: Augustów, ul. Wczasowa 2

GPS: 53.85764175922495, 22.964749042002154

Telefon: 876433273, 600822324

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.jedrek.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Ośrodek Kolonijny Jędrek leży przy brzegu jeziora Necko. Okoliczni mieszkańcy nazywają je ”Herbem Augustowa”. Jest ono zbiornikiem rynnowym o powierzchni 441 ha i głębokości 25m. Cały plac obiektu (obszar ok. 1ha) jest całkowicie ogrodzony od reszty. Atrakcyjne położenie, cudowny krajobraz i typowy dla Augustowa mikroklimat sprawia, że ośrodek stanowi doskonałą propozycję dla dzieci i młodzieży.

Ośrodek Kolonijny Jędrek – Oferta

Ośrodek od lat specjalizuje się w organizowaniu tzw. zielonych szkół. Duży fragment lasu przeznaczony jest wyłącznie do organizacji gier i zabaw. Amatorów kąpieli czeka plaża wraz z ratownikiem, który zapewnia całkowite bezpieczeństwo. Ośrodek zorganizowany jest w system pawilonów. Dzięki temu kontrola nad podopiecznymi staje się łatwiejsza. Pawilony posiadają dwu, cztero i pięcioosobowe pokoje Łącznie to ponad 89 miejsc.Istnieje opcja skorzystania z obu pawilonów łącznie lub z każdego oddzielnie.Każdy z dwóch obiektów charakteryzuje dobre wyposażenie. Przewidziano nawet izolatki dla chorych dzieci. Nie brakuje oczywiście umywalni, natrysków i WC zgodnych ze wszystkimi wymogami sanitarnymi. Cena za jeden dzień pobytu wynosi 55 zł., obejmując zakwaterowanie i pełne wyżywienie.

Atrakcje

Ośrodek zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu, organizując różnego rodzaju wielodniowe imprezy. Wśród propozycji nie może zabraknąć spływów kajakowych po Rospudzie i Czarnej Hańczy, które są rozłożone na kilka etapów. W ich trakcie koniecznie trzeba zwrócić uwagę na lokalne zabytki. Wymienić należy chociażby zespół pałacowo-parkowy Paców w Dospudzie czy też barokowy zespół poklasztorny Kamedułów, który odwiedził niegdyś sam papież Jan Paweł II. Każdy spływ kończy się tradycyjnym biwakiem i ogniskiem. Każdy powinien wykorzystać możliwość przejażdżki na nartach wodnych. W Augustowie znajduję się bowiem jedyny w kraju wyciąg, i to długości powyżej 700 m. Z wody zawsze trzeba wrócić na ląd. Do podróży wśród zieleni Puszczy Augustowskiej najlepiej wykorzystać rowery. Pedałowanie kończy się nocowaniem nad brzegiem Czarnej Hańczy, by dnia następnego wybrać się w przejażdżkę terenami Wigierskiego Parku Narodowego. W między czasie istnieje możliwość zorganizowania gry w popularny paintball, a także nauka jazdy konnej.

&nbsp

Hotel Amber Bay & Aqua Park

Adres:

Adres: ul. Turystyczna 81, 16-300 Augustów

GPS: 53.858231127269, 23.036303491099

Telefon: (87) 734-13-11, 509-348-007

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.amberbay.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Hotel Amber Bay &amp Aqua Park mieści się 4 km od centrum Augustowa w sąsiedztwie jeziora Necko. Wyjątkowe walory klimatyczne miasta w połączeniu z fachową obsługą, zapewniają turystom doskonałe warunki relaksacyjne.

Hotel Amber Bay &amp Aqua Park – Oferta

Turyści mogą wybierać spośród 60 komfortowo wyposażonych pokoi. Łącznie bazę stanowi 160 miejsc noclegowych. Ceny wahają się od 180 do 450 zł. Hotel zadbał o usługi gastronomiczne. Posiada ponad 3 restauracje, a także letni ogródek, umożliwiający biesiadowanie z rytmem natury. Obiekt pełni funkcję parku wodnego. Każdy z gości, bez wyjątku, może skorzystać z basenu o wymiarach 11x7m. W ofercie odnajdziemy też takie pozycje jak jacuzzi, grota solna, sauna fińska czy łaźnia parowa. Dzięki wykwalifikowanemu personelowi wykonującemu masaże tradycyjne i orientalne, nasze ciała doznają ukojenia.

Atrakcje

Czynny wypoczynek zapewni przystań hotelowa wraz z plażą. Wypożyczalnia sprzętu wodnego pozwoli spełnić każdą wizję. Hotel poleca szczególnie rejsy tzw. szlakiem papieskim, prowadzącym przez takie punkty na ie jak rzeka Netta, jezioro Necko czy Studziennicze. Wszyscy fani motoryzacji muszą skorzystać z toru do wyścigu gokartowych. Drewniany zapewni równą powierzchnię, pozwalając kierującym na wchodzenie w dobrze kontrolowane poślizgi. Jest to doskonała szansa na oswojenie swych dzieci z pracą maszyn. Goście, krótkim spacerem, w ciągu kilku minut znajdują się w sercu tętniącego życiem miasta. Czeka na nich w okresie letnim niezliczona ilość imprez i eventów. Jedna z nich to prestiżowe Mistrzostwa Świata łodzi wytrzymałościowych Necko Endurance . Bolidy rywalizujące w zmaganiach w tych zawodach osiągają prędkości dochodzące do 200 km/h. Zawody mają charakter długodystansowy gdyż ekipy ścigają się przez osiem godzin. Zwycięzcą zostaje ten team, który pokona większą odległość w wyznaczonym czasie.

Informacje dodatkowe

Hotel przez lata wyspecjalizował się w tworzeniu specjalnych propozycji dla konkretnych grup klientów.Odpowiednio zadba on zarówno o zakochanych, jak i biznesmenów, poszukujących kompleksowych rozwiązań. Na terenie hotelu organizowane są ponadto gry i zabawy dla najmłodszych. Do atrakcji zaliczają się zajęcia muzyczne, plastyczne lub projekcje filmowe. Jeśli maluchy preferują harce na świeżym powietrzu – czeka na nich bogato wyposażony plac zabaw. &nbsp

Noclegi Budowicz Renata

Adres:

Adres: ul. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich 7A 16-300, Augustów

GPS: 53.8578135947095, 23.007439972450584

Telefon: 501-703-244

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pod nazwą ”Noclegi Budowicz Renata” kryje się prywatna kwatera, oddalona od serca Augustowa o niecałe 2,5 km. Krótki spacer spowoduje, że goście znajdą się nad brzegiem jeziora Necko i Białego. W najbliższej okolicy zlokalizowane jest też sanatorium gdzie to można wykupić różnego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne.

Noclegi Budowicz Renata – Oferta

Do wynajęcia przewidziany jest pokój czteroosobowy w cenie 50 zł oraz komfortowy apartament, który pomieści maksymalnie osób. Za dobę zapłacimy 240 zł. W ofercie znajdziemy wypożyczalnię sprzętu do rozrywki wodnej i nie tylko. Fani rowerów z przyjemnością wykorzystają okazję do przejażdżki licznymi szlakami. Jeśli komuś w okresie pobytu brakuje rywalizacji skorzysta na pewno z boiska typu ”Orlik” , który mieści się dosłownie po drugiej stronie drogi.

Atrakcje

W zasięgu wzroku wszyscy goście mają jezioro Białe i Necko.Jako, że mieszczą się na Obszarze Chronionego Krajobrazu, w pełni wykorzystywane są przez miłośników sportów wodnych. Szczególnym urokiem obdarzone jest jezioro Necko. Zajmuje ono powierzchnię ok. 400 ha, a długość jego linii brzegowej to 13 km. Dzięki piaszczystym plażom stanowi świetne miejsce na piesze wędrówki. Podczas zachodu słońca na jeziorze pojawia się poświata, przypominająca błysk skarbów. Z jeziorem wiąże się bowiem legenda. W XIX w. poplecznicy Napoleona Bonaparte, zatopili na jego dnie zrabowane z Moskwy złote dzwony. Necko stanowi nie lada uciechę dla wędkarzy i ornitologów. Mnogość gatunków ryb i ptaków może przyprawić o zawrót głowy. Na jeziorze znajduje się ponadto jedna z największych atrakcji miasta– pierwszy w Polsce profesjonalny wyciąg dla narciarzy wodnych.

Informacje dodatkowe

Goście, którzy w podróż zabrali swoje zwierzęta, nie muszą się niczego obawiać, gdyż właściciel w pełni akceptuje je na terenie domu. Dla wszystkich, którzy muszą skorzystać z urządzeń biurowych typu faks czy kserokopiarka, przygotowano specjalny kącik biznesowy, oczywiście z dostępem do sieci. Dzieci mogą beztrosko spędzać chwile na placu zabaw wyposażonym w zjeżdżalnię, huśtawkę i piaskownicę. W cenie wynajmu znajduje się też parking, co jest przydatną informacja dla zmotoryzowanych. Jeśli chcemy uzupełnić zapasy, w odległości jedynie 50 m znajdują się sklepy spożywczo-usługowe.

Leśniczówka Jałowy Róg

Adres:

Adres: Jałowy Róg 1 16-326 Płaska

GPS: 53.902153653231, 23.409187315847

Telefon: 693612518, 505712331

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.jalowyrog.cba.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Leśniczówka Jałowy Róg usytuowana jest w centrum Puszczy, tuż nad brzegiem Czarnej Hańczy. Od Augustowa dzieli ją około 30 km. Zapewnia ucieczkę przed miejskim gwarem.

Leśniczówka Jałowy Róg – Oferta

Noclegi znajdują się w ofercie tylko w sezonie letnim (od maja do września). Do wyboru mamy dwa pokoje dwuosobowe oraz dwa domki letniskowe, które pomieszczą maksymalnie do czterech gości. Na poddaszu domu znajduje się, wspólna dla obu pokoi, łazienka z kabiną prysznicową, oraz oddzielna toaleta. Każda izba zapewnia zapierający dech w piersiach widok na Puszczę Augustowską. Domki letniskowe nie są wyposażone w łazienkę, za to na podwórzu odnajdziemy tzw.”prysznic polowy”. Goście mają do dyspozycji letnią kuchnię, w skład której wchodzą szafki, kuchenka, stół, a także podstawowe naczynia, takie jak garnki, talerze, sztućce czy kubki. Funkcję lodówki przejęła piwnica tuż przy domu. Wodę zaś można czerpać ze studni głębinowej. Każdy chętny na biesiady skorzysta z miejsca przeznaczonego pod grill bądź też ognisko. Jako że w pobliżu przebiegają liczne szlaki, wprowadzono opcję wypożyczenia rowerów. Właściciele służą ponadto pomocą przy organizacji spływów kajakowych po Czarnej Hańczy.

Atrakcje

Stosunkowo niewielka odległość od Augustowa, umożliwia skorzystanie z jego szerokiej oferty turystycznej. Ze względu na jego malownicze położenie jest doskonałym punktem startowym do wodnych wycieczek.Jednym ze środków transportu jest katamaran, a flota najczęściej organizuje rejsy w Dolinę Rospudy lub tzw. papieskim szlakiem. Podróże mogą trwać nawet kilka godzin. Warto nadmienić, że wszystkie dzieci poniżej ośmiu lat,wchodzą na pokład całkowicie bezpłatnie. Katamarany służą też obsłudze różnego rodzaju imprez (spotkania integracyjne, wieczory kawalerskie czy panieńskie). Statki dostosowane są pod potrzeby osób niepełnosprawnych. Będąc na pokładzie, który zapewnia komfortowe warunki przejazdu, możemy podziwiać piękno tamtejszego krajobrazu.

Informacje dodatkowe

W cenie noclegu znajduje się miejsce do parkowania. Właściciele przychylnym okiem spoglądają na przyjezdne zwierzęta domowe.Jako, że wszystkie budynki w ofercie zbudowane są z drewna, obowiązuje na ich terenie zakaz całkowitego palenia. Wszystko to dla zapewnienia właściwego bezpieczeństwa.

Apartament

Adres:

Adres: Augustów, ul. Żabia 5/5 16-300

GPS: 53.84294261230095, 22.976938292316618

Telefon: 607-122-029

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Apartament mieści się na drugim piętrze nowo wybudowanej kamienicy w centrum Augustowa. Stanowi doskonałe miejsce wypadowe,dzięki czemu skorzystamy z całej mocy atrakcji miasta.

Apartament – Oferta

Łączna powierzchnia apartamentu to 68 m2. Za jeden nocleg zapłacimy już 250 zł. Na lokal składają się trzy pokoje z łóżkami, bogato wyposażony aneks kuchenny, korytarz i łazienka. Aby przygotować posiłek przydadzą się nam takie sprzęty jak piekarnik, kuchenka elektryczna czy lodówka.

Atrakcje

Okolice Augustowa pełne są mniej znanych atrakcji. Jeden z pomników techniki budowlanej stanowią mosty w Stańczykach. Licząc sobie 36 m. wysokości należą do najwyższych w Polsce. Powstały one w 1912 r. na nieistniejącej już linii kolejowej Gołdap – Żytkiejmy. Architektura charakteryzuje się doskonałymi proporcjami, a filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach w Pont du Gard. Stąd też ich potoczna nazwa – ”Akwedukty Puszczy Rominckiej”. W 1945 roku wycofująca się Armia Czerwona rozebrała tory, a szlak nigdy nie został już odbudowany. Mosty w Stańczykach oblegane były przez amatorów skoków na linie. Ze względu na zły stan techniczny mostu, zabroniono jednak takiej formy ekspresji. Zwiedzanie zabytku obecnie jest płatne, a na jego terenie wprowadzono dozór.

Augustów, położony pośród malowniczych rzek i jezior, co sprawia, że znakomicie nadaje się na wodne wyprawy. Jednym ze sposobów pokonania tras jest katamaran. Można go również wynająć celem organizacji imprez jak wieczory kawalerskie czy panieńskie. W ofercie floty katamaranowej odnajdziemy rejsy choćby szlakiem papieskim. Oczywiście możemy zapuścić się w głąb Puszczy, docierając aż do Gorczycy. Wszystkie statki przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych. Dzieci do ośmiu lat na pokład wchodzą za darmo.

Informacje dodatkowe

Wszelkie kosztowności klienci mogą przechować w sejfie co daje gwarancję bezpieczeństwa. Właściciele akceptują w pełni zwierzęta domowe, które podróżują razem z nami. W obiekcie codziennie otrzymamy najnowszą prasę. Nie zabraknąć mogło też dostępu do internetu. Parking dla zmotoryzowanych znajduje się w cenie wynajmu. W przypadku niesprzyjającej pogody, miłą atmosferę odnajdziemy w pobliskim barze.

Domek letniskowy

Adres:

Adres: Augustów, ul. Deszczowa 27 16-300

GPS: 53.840961513497, 23.118991814554

Telefon: 504242900

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domek letniskowy mieści się niecałe 9 km od centrum ”najfajniejszego miasta w Polsce” czyli Augustowa. Na wyciągnięcie ręki mamy więc całe multum atrakcji, jakie oferuje nam kurort.

Domek letniskowy – Oferta

Domek będzie można wynająć od czerwca 2017 r. Ogrodzony stalową siatką stanowi gwarancję bezpieczeństwa i spokoju. Zarówno brama wjazdowa, jak i dwie mniejsze bramki od ulicy i jeziora, zamykane są na kłódkę. Na dole w domku odnajdziemy miejsce do spania dla dwóch osób, aneks kuchenny ze sprzętem agd, jadalnię i małą łazienkę. Na górze z kolei umieszczono dwie sypialnie dla sześciu przyjezdnych. Druga część działki łączy się bezpośrednio z jeziorem, a dojdziemy tam jedną z bramek. Własny dostęp do wody zapewnia całkowitą prywatność i swobodę. Na zewnątrz wyodrębniono specjalne miejsce pod grilla czy ognisko dzięki czemu spędzimy miłe chwile pod niebem pełnym gwiazd. W ofercie znajduje się ponadto wypożyczalnia sprzętu wodnego, przez co w pełni wykorzystamy potencjał tego miejsca.

Atrakcje

Puszcza Augustowska stwarza doskonałe warunki do pieszych wycieczek i spacerów z kijkami (nordic walking). Koniecznie trzeba zabrać za sobą wygodne buty i aparat fotograficzny. Lasy iglaste wzbogacają powietrze o tlen, produkują też olejki eteryczne, sprzyjając aktywności. Ścieżki dydaktyczne liczą od kilku do kilkudziesięciu kilometrów. Jedna z mniej wymagającyh nosi nazwę ”Kozi Rynek” prowadząc przez rezerwat o tej samej nazwie. Obejmuje on tereny, które w okresie powstania styczniowego, były miejscem stacjonowania największego oddziału na Augustowczyźnie. W celu upamiętnienia tych wydarzeń zbudowano pomnik. Na trasie ścieżki liczącej 2 km, odnajdziemy liczne tabliczki informacyjne, zdecydowanie ułatwiające poruszanie się po terenie.

Informacje dodatkowe

W sprawie wynajmu domku można kontaktować się z właścicielem przez całą dobę. Zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż są w pełni akceptowalne. Podróżni ucieszą się z miejsc parkingowych wliczonych już w cenę. Jeśli będziemy mieli jakiś problem z garderobą to z pewnością skorzystamy z opcji prania i prasowania na zlecenie. Zakwaterowanie wyznaczono na godzinę-15 stą.

7 Stron Świata

Adres:

Adres: Augustów, ul. Nadrzeczna 8 16-300

GPS: 53.84685309165425, 22.98288175757716

Telefon: 781-999-150, 607-970-790

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

7 Stron Świata to domek letniskowy znajdujący się w ścisłym centrum Augustowa. Dzięki temu stanowi doskonały punkt wypadowy na miasto oferujące masę atrakcji.

7 Stron Świata – Oferta

Centralnie ogrzewany domek można wynająć przez cały rok i jest przeznaczony dla maksimum ośmiu osób. Cena za nocleg wynosi 45 zł od jednego klienta. Działka posiada dostęp do rzeki Netta co zadowoli amatorów kąpieli. Jeśli chodzi o wyposażenie domku, jest ono bogate. Na aneks kuchenny składa się kuchenka mikrofalowa, lodówka czy czajnik. Nie zapomniano też o sprzęcie rtv. Na zewnątrz mieści się altanka oraz przygotowane specjalnie miejsce pod grilla czy ognisko. W oddzielnym budynku istnieje możliwość wynajęcia pokoi dwu i pięcioosobowych. Każdy z nich ma osobne wejście i łazienkę, a wyposażenie jest identyczne jak w domku letniskowym. Do dyspozycji gości jest również wypożyczalnia sprzętów wodnych, takich jak kajak i łódź wiosłowa. Po dniu pełnym wrażeń i atrakcji czeka nas relaks w saunie.

Atrakcje

Duża ilość połączonych ze sobą jezior sprawia, że sąsiedztwo idealnie nadaje się do aktywnego wypoczynku na wodzie. Jeśli jednak to za mało, możemy spróbować czegoś zupełnie innego – np. jazdy konnej. Jeździectwo uprawia się w każdych warunkach pogodowych, niezależnie od pory roku. Szlak konny Puszczy Augustowskiej i Mazur liczy sobie ponad 400 km. Na określonych terenach dopuszcza się także ruch pojazdów zaprzęgowych. Większość trasy w okolicach Augustowa stanowią trakty leśne, a 400-sto metrowa przeprawa wodna nad jeziorem Sajno utkwi nam w pamięci na długo. W Augustowie odbywają się ponadto liczne imprezy związane z jeździectwem. Od lat we wrześniu ma miejsce Augustowski Rajd Konny, który trwa przez kilka dni. Wyścigi wierzchem stanowią również jedną z konkurencji ”Biegu przez Kanał Augustowski”.

Informacje dodatkowe

Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zabraliśmy w podróż ze sobą. Plac zabaw dla dzieci wyposażono w piaskownicę i huśtawkę. W cenie wynajmu znajduje się również parking dla zmotoryzowanych gości. Zapewniono również dostęp do internetu dla wszystkich nie mogących oderwać się od technologii.

Kresowiak

Adres:

Adres: ul. Grodzieńska 7, 17-300 Siemiatycze

GPS: 52.42732124278114, 22.864311701236147

Telefon: (85) 682-82-28

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://kresowiaksiemiatycze.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Kresowiak mieści się w centrum Siemiatycz, w pobliżu takich miast jak Drohiczyn, Grabarka czy Mielnik nad Bugiem. Atrakcyjna lokalizacja umożliwia dalsze wypady.

Kresowiak – Oferta

Hotel zapewnia w sumie ponad 50 miejsc noclegowych. Przyjezdni mogą wybrać między pokojami typu suit i standard. Pokoje typu suit są nieco większe od standardowych, zawierają minibar i duży balkon. Łazienki wyposażono w kabinę prysznicową, umywalki i toaletę. Telewizory posiadają dostęp do cyfrowej telewizji naziemnej. We wszystkich pokojach zainstalowano klimatyzację. O odpowiednią atmosferę zadba z pewnością sala kominkowa. Za jednodniowy nocleg bez śniadania zapłacimy już 115 zł. Ponadto istnieje opcja płatnej dostawki łóżka.

Dzięki salom konferencyjnym możliwa jest organizacja szkoleń czy prezentacji. Jedna z nich dysponuje systemem ścian przesuwanych, zwiększając powierzchnię nawet do 300 m2. Do dyspozycji klienci mają takie narzędzia jak rzutniki, wyświetlacze lcd, a także profesjonalne nagłośnienie. Na potrzeby imprez integracyjnych przygotowuje się takie atrakcje jak ogniska, kuligi, jazda konno, wycieczki kajakowe czy wieczory tematyczne.Hotel specjalizuje się również w przygotowaniu przyjęć weselnych, zapewniając fachową obsługę.

W hotelowej restauracji serwuje się dania typowe dla naszego regionu oraz tradycyjne potrawy polskiej kuchni. Miłośnicy trunków odnajdą się w barze, gdzie skosztują alkoholi z całego świata.

Atrakcje

Okolice Siemiatycz pełne są ciekawych miejsc. Jedynie 15 km w Drohiczynie możemy podziwiać tzw. Górę Zamkową, która wznosi się nad miastem i nad meandrującym Bugiem. Niegdyś istniał tam drewniany gród, a w XIV w. powstał zamek stanowiący siedzibę sądu grodzkiego i królewskiego starosty. Budowla popadła w ruinę na skutek potopu szwedzkiego, lecz również poprzez naturalne siły rzeki.

Informacje dodatkowe

Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci łóżeczka dziecięcego i stolika do karmienia. Na zmotoryzowanych gości czeka bezpłatny, całodobowo monitorowany parking. Dzięki możliwości płatności kartą nie musimy martwić się o brak gotówki. Budynek przystosowany jest pod potrzeby osób niepełnosprawnych. Na terenie hotelu bez problemu skorzystamy z internetu. Dla stałych bywalców przewidziane są rabaty w wysokości 10 %.

Kompleks Perła

Adres:

Adres: al. Piłsudskiego 127, 18-400 Łomża

GPS: 53.16854901118553, 22.050870649514763

Telefon: (86) 218-10-10, 600-896-436

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.perla.stelmachowski.com.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Kompleks Perła zlokalizowany jest niemal w samym centrum Łomży. Samo miasto leży nad rzeką Narew i stanowi miejsce skrzyżowania szlaków komunikacyjnych północno-wschodniej Polski. Chodzi przede wszystkim o drogę krajową nr.61, łączącą Warszawę z Augustowem i dalej na Wilno.

Kompleks Perła – Oferta

Na bazę składa się 35 miejsc noclegowych. Przygotowano pokoje dwu, trzy i czteroosobowe. Za najtańszy z nich musimy wydać od 90 zł.Każda izba wyposażona jest w telewizor, lodówkę i łazienkę. W kompleksie znajduje się restauracja czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 12 – 20. Koszt obiadu to ok. 20 zł, a śniadanie otrzymamy od godziny 7 00 w cenie 15 zł.

Cały obiekt znajduje się pod stałym nadzorem kamer video. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, jakie zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Nie musimy martwić się o brak gotówki, gdyż na miejscu możemy zapłacić kartą kredytową. Na zmotoryzowanych gości czeka bezpłatny ogrodzony parking. Klientom udostępnia się bezpłatny internet (WIFI, LAN). Zakwaterowanie zaczyna się w dniu przyjazdu o godz. 14 00, kończy się o 12 00 w dniu odjazdu. Kompleks zawiera udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci krzesełka do karmienia i wanienki. Dla dzieci przygotowano plac zabaw z huśtawką i zjeżdżalnią, na którym spędzą niejedną beztroską chwilę.

Ciekawostki

Herbem miasta jest jeleń przeskakujący przez kamienie. Jego rodowód sięga XV w. i został nadany jeszcze przez książąt mazowieckich. Nawiązywał on do ówczesnej sytuacji osady położonej wśród lasów bogatych w zwierzynę. Najwcześniejsze jego wersje pochodzą z pieczęci, jakie zachowały się na listach wysłanych z Łomży do Gdańska w XV w. Wiadome jest, że złoty jeleń stanowił zwieńczenie pierwszego ratusza. Spotykano go również na niektórych wyrobach rzemieślniczych.Zmiana herbu nastąpiła w czasach gubernialnych.Wówczas symbolem została berlinka (statek rzeczny) pod żaglami na niebieskim polu. Po odzyskaniu niepodległości jako herb powrócił złoty jeleń na czerwonym polu. Według legendy herb to pamiątka po przygodzie księcia Janusza, który dzięki nietypowemu zachowaniu zwierzęcia w czasie polowania, zdołał uniknąć śmierci w zasadzce zorganizowanej przez Krzyżaków.

Bobrowa Dolina

Adres:

Adres: Mierkienniki 3A, 19-110 Goniądz

GPS: 53.470127015816, 22.752276363317

Telefon: 667-943-099

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Bobrowa Dolina znajduje się w małej miejscowości Mierkienniki, oddalonej od Moniek o blisko 7 km. Domek usytuowany jest na ternie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Brak bezpośredniego sąsiedztwa umożliwia spokojny wypoczynek na łonie natury.

Bobrowa Dolina – Oferta

Na wynajem w cenie 250 zł przeznaczono ośmioosobowy dom z trzema sypialniami. Jego serce stanowi salon z klimatycznym kominkiem. Aneks kuchenny wyposażony jest w zmywarkę, czajnik elektryczny, kuchenkę gazową, lodówkę i piekarnik. W domku odnajdziemy dwie łazienki. Pierwsza z nich z wanną, umywalką i pralką mieści się na parterze. Na piętrze z kolei łazienka posiada wc, umywalkę oraz prysznic. Kuchnia ma charakter ogólnodostępny.

Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Na klientów zmotoryzowanych czeka parking wliczony w cenę wynajmu. Zakwaterowanie zaczyna się o godz.14 00, kończy w dniu odjazdu o 10 00. Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi pod postacią łóżeczka dziecięcego.

Atrakcje, ciekawostki

Dużą atrakcją dla fanów historii i militariów jest Twierdza Osowiec, nazywana również polskim ”Verdun”. W 1988 r. wpisano ją do rejestru zabytków. Niegdyś stanowiła istotny element umocnień imperium rosyjskiego, doskonale wykorzystując walory obronne bagien biebrzańskich. Budowę twierdzy zaczęto w 1882 r. by zakończyć 10 lat później. Towarzyszył jej rozkwit gospodarczy regionu. Wzrósł transport kolejowy i rozwinął się handel. Do wybuchu I wojny światowej prowadzono prace modernizacyjne, które skupiały się na wzmacnianiu ceglanych budowli dolewkami betonu. W sumie stworzono cztery forty – Centralny, Zarzeczny, Szwedzki i Nowy. Umocnienia zdały swój egzamin celująco. Żołnierze opuścili twierdzę dopiero ze względu na niekorzystną sytuację na froncie. W czasie II Wojny Światowej, sam fakt jej istnienia odstraszył wroga, do czego przyczyniły się również zapory przeciwczołgowe.

Na terenie tego pierwszego fortu, dzięki Osowieckiego Towarzystwu Fortyfikacyjnemu, utworzono Muzeum Twierdzy Osowiec. Oddano również do zwiedzania trasę historyczno – przyrodniczą. W podziemiach budowli wojskowych znajduje się jedno z największych zimowych nietoperzy w Polsce.Ze schronami wiążą się liczne legendy. Oprócz czarnej damy mamy tu też tunel śmierci, gdzie pokutuje duch rosyjskiego oficera.

&nbsp

Polski Dom Rodziny Serce

Adres:

Adres: ul. Kryńska 41, 16-100 Sokółka,

GPS: 53.4003023, 23.51784470000007

Telefon: (85) 711-73-69

Email:

Strona internetowa: http://pdrserce.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Polski Dom Rodzinny Serce oddalony jest od centrum miasta o blisko półtora kilometra. Znajduje się on przy tzw. szlaku tatarskim, nieopodal Zalewu Sokólskiego.Obiekt umożliwia solidny wypoczynek przy jednoczesnej bliskości do najważniejszych punktów w okolicy.

Polski Dom Rodzinny Serce – Oferta

Na bazę noclegową składa się siedem pokoi i jeden komfortowy apartament. Wszystkie z nich posiadają wentylację, klimatyzację i osobne łazienki. Kilka z nich umożliwia podziwianie widoków z balkonu. Zapewniono również dostęp do internetu i tv. Odpowiedni klimat zapewniają subtelne barwy i oryginalne freski na ścianach.

Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy o 12 00 w dniu odjazdu. Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi, w postaci łóżeczka i krzesełka do karmienia. Oferuje tez wyżywienie – śniadanie, obiad, kolację, obiadokolację i podwieczorek. Jeśli mamy jakikolwiek problem z garderobą możemy skorzystać z opcji zlecenia prania.Wszelkie kosztowności pozostawimy w sejfie. Na klientów zmotoryzowanych czeka monitorowany bezpłatny parking. Wszystkim gościom oferowana jest całodobowa obsługa. W pokojach obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Atrakcje i ciekawostki

Będąc w okolicy nie sposób przeoczyć Zalewu Sokólskiego. Położony przy ulicy wodnej zajmuje powierzchnię ok. 20 ha. Powstał on już w 1942 r. w czasach okupacji hitlerowskiej. Siłę roboczą stanowili zaś głównie Żydzi. Istnieją dwie wersje celu jego budowy. Pierwsza z nich mówi o obniżeniu poziomu wód gruntowych w związku z osuszaniem bagien, druga zaś, sugeruje chęci utworzenia kurortu dla niemieckich pacjentów. Obecnie zalew stanowi doskonałe miejsce do spędzenie wolnego czasu. Posiada on łącznie dwa zejścia do wody. Funkcjonuje przy nim wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego – kajaków, żaglówek i rowerów wodnych.Z atrakcji można korzystać codziennie w godzinach 10-18. Na miłośników siatkówki czekają dwa piaskowe boiska. Nad wodą organizowane są liczne imprezy – mistrzostwa w skokach na nartach wodnych, zawody skuterów i rywalizacja wędkarzy. W maju 2013 r. nad zalewem postawiono pomnik braci Ejsmontów. Odnowiono również promenadę, która posiada teraz nową nawierzchnię, barierki i oświetlenie.Wokół zalewu ma powstać kompleks z zapleczem hotelowy, gastronomicznym i kręgielnią. Głównym punktem w przyszłości ma zostać odkryty basen.

&nbsp

Chata Wiejska

Adres:

Adres: Pasieczniki Duże 38, 17-200 Hajnówka

GPS: 52.695765276993, 23.507254569267

Telefon: 692-790-450

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://chata-wiejska.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Chata Wiejska położona jest w cichej miejscowości Pasieczniki Duże, oddalonej od Hajnówki o około 8 km. Dzięki bliskości lasu możemy solidnie wypocząć pośród natury.

Chata Wiejska – Oferta

Obiekt to drewniany, zabytkowy podlaski dom, który powstał w XIX w. Dzięki modernizacji jest w stanie przyjąć gości w komfortowych warunkach. Wynajem posiada charakter sezonowy od kwietnia do października. Budynek składa się z dwóch niezależnych części, które łączy wspólna sień. Kuchnię wyposażono w takie sprzęty, jak kuchenka gazowa, lodówka, czajnik elektryczny, zestaw garnków, komplet naczyń i sztućców. Odpoczynek znajdziemy w dwóch pokojach z łazienkami. Każdy z nich przyjmie maksymalnie do pięciu osób. Jedna izba zapewnia cztery pojedyncze łóżka, druga zaś, jedno podwójne i dwa pojedyncze. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Chata wiejska zapewnia udogodnienia dla rodzin z dziećmi, w postaci chociażby specjalnego łóżeczka. Podwórko stanowi doskonałe miejsce zabaw dla najmłodszych. Tam też zorganizujemy spotkanie przy grillu bądź ognisku. Ogrodzona posesja gwarantuje prywatność i bezpieczeństwo.Zakwaterowanie i wykwaterowanie nie ma ram czasowych. Na zmotoryzowanych turysta czeka parking wliczony w cenę wynajmu.

Atrakcje i ciekawostki

Nie lada atrakcje stanowi kolejka ”Białowieski Express”. Możemy wybrać jedną z pośród kilku tras dydaktycznych. Pociąg jednorazowo przewozi do trzydziestu chętnych. Składa się on z lokomotywy i zadaszonego wagonika. Podróże trwają maksymalnie półtorej godziny więc nie mamy prawa poczuć się zmęczonymi. Oprócz zwiedzania, świadczy usługi w zakresie dowozu i odbioru z ognisk i innych imprez. Podczas wycieczek poznamy charakterystyczne zabudowania, lecz głównie przekonamy się na własne oczy, jak bardzo zróżnicowana jest Puszcza.

Na trasie Hajnówka – Białowieża odnajdziemy tzw. miejsce mocy, które radiesteci nazywają pozytywnym promieniowaniem.Tajemniczy teren to krąg pośród drzew o nietypowych kształtach. W pobliżu dostrzeżemy wgłębienie stale wypełnione wodą. Miejsce mocy z biegiem lat stało się elementem szlaku dydaktycznego o długości 4 km. Przyjmuje się, że niegdyś stanowiły ośrodki kultu pradawnych Słowian. Wyznawali oni animizm, oddając hołd zwierzętom, roślinom, głazom, a nawet zjawiskom atmosferycznym. We wczesnym średniowieczu takie szczególne punkty określano jako tzw. ”święte gaje”.

Hotel Hańcza

Adres:

Adres: UL. WOJSKA POLSKIEGO 2, 16-400 SUWAŁKI

GPS: 54.09207785861192, 22.928444357637318

Telefon: 500 600 644

Email: [email protected]

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Hotel Hańcza zlokalizowany jest nad rzeką Czarną Hańczą i Zalewem Arkadia. Dzięki temu przyjezdni mają na wyciągnięcie ręki wszelkie atrakcje związane z turystyką wodną.

Hotel Hańcza – Oferta

Bazę stanowi ponad 200 miejsc noclegowych w pokojach jedno,dwu, trzyosobowych,a także apartamentach. Izby wyposażono w łazienkę, tv oraz telefony. W koszt noclegu wlicza się również śniadanie.

Obiekt posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. W ofercie hotelu znajdują się więc kompleksowe usługi dla miłośników jednośladów.

W skład kompleksu hotelowego wchodzą obiekty sportowe i rekreacyjne Ośrodka Sportu i Rekreacji. Odnajdziemy tam boiska, basen, pływalnię, saunę czy siłownię.Dzięki odpowiedniej sali hotel organizuje szkolenia, konferencje i imprezy okolicznościowe wszelkiego typu.

Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy w dniu odjazdu o 10 00. W garażach możemy pozostawić auta osobowe i mini vany. Parking strzeżony przeznaczono dla autokarów i samochodów ciężarowych.

Atrakcje

Około 40 km od Suwałk mieści się st Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej. Prowadzi do niego grobla połączona z lądem. Sama wieś powstała w drugiej połowie XVIII w. i do dziś stanowi ważne miejsce odpustowe, zwłaszcza w Zielone Światki. Świętość wiąże się jeszcze z czasami pogańskimi. Początki kultu maryjnego sięgają niezwykłych zdarzeń, które w chwili klęsk żywiołowych, uznane były za cudowne. Pobliska rzeczka zmieniała bowiem kierunek swego prądu, a na drzewie ukazała się Matka Boska. Pod koniec XIX w. wybudowano kaplicę w stylu neoklasycystycznym. Wewnątrz niej mieści się cudowny obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej, ukoronowany złotem papieskim w 1995 roku. Jest to XVIII-wieczna kopia dzieła z Częstochowy, a jej autor to dziś jest nie znany. Za jego wstawiennictwem dokonało się wiele uzdrowień fizycznych i duchowych. 9 czerwca 1999 r. Sanktuarium odwiedził szczególny gość – papież Jan Paweł II. Do Studzienicznej przypłynął on łodzią w dniu wolnym od apostolskiego trudu. Na cześć tego wydarzenia wybudowano pomnik, przedstawiający pielgrzyma z laską i różańcem. Umieszczono na nim pamiętne słowa ” Byłem to wiele razy, ale jako papież po raz pierwszy i chyba ostatni”.

Hotel Gromada

Adres:

Adres: ul. ks. Zawadzkiego 7, Suwałki, Poland

GPS: 54.10054093063032, 22.92974055378204

Telefon: 501 370 877

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://frescohostel.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Hotel Fresco znajduje się w odrestaurowanej kamienicy w centrum Suwałk nieopodal muzeum Marii Konopnickiej. Jedynie kilometr dzieli przyjezdnych od miejskiego zalewu.

Hotel Fresco – Oferta

Przyjezdni mają do wybory pokoje jedno i dwuosobowe. Każdy z nich posiada łazienkę, nowoczesny telewizor z dostępem do telewizji satelitarnej, biurko, garderobę i ręczniki. O podniebienia klientów zadba restauracja z bogatym menu. Tam też obejrzymy najciekawsze wydarzenia sportowe. W sezonie letnim posiłki możemy spożywać w ogrodzie.

Na gości zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking.Zakwaterowanie zaczyna się o 13 00, a kończy o 11 00 w dniu odjazdu. Zwierzęta nie są akceptowane na terenie obiektu. Nie musimy martwić się o brak gotówki gdyż możemy zapłacić kartą kredytową. Zakaz palenia obowiązuje we wszystkich pomieszczeniach ogólnodostępnych i prywatnych.

Atrakcje

Zalew Arkadia to malowniczo położony sztuczny zbiornik wodny niedaleko centrum Suwałk. Jest największą atrakcją miasta w upalne, letnie dni. W okresie letnim Zalew Arkadia tworzy ogólnodostępną, strzeżoną plażę miejską. W sąsiedztwie kąpieliska znajduje się plac zabaw dla najmłodszych, skate park, kawiarnia, a na przystani wypożyczalnia sprzętu wodnego. Można tu popływać łódką z żaglem, rowerem wodnym czy odpocząć na trawie lub na jednym z kilku pomostów. Dla osób lubiących sport na świeżym powietrzu została przygotowana mini siłownia. Na terenie Zalewu Arkadia można bezpłatnie skorzystać z sieci internetowej wi-fi. Uroku temu miejscu nadaje wysepka położona na środku akwenu. Nad Zalewem Arkadia znajduje się hala Ośrodka Sportu i Rekreacji, z basenem i zapleczem hotelowym. Ze względu na położenie kawiarni, korzystają z niej nie tylko ludzie przebywający nad kąpieliskiem ale i ludzie z miasta.

W pobliżu Zalewu Arkadia znajduje się najnowocześniejszy w województwie podlaskim Eurocamping. Posiada on stanowiska caravaningowe oraz motocaravaningowe z podłączeniami. Cały teren jest ogrodzony i przygotowany pod najbardziej wymagających wczasowiczów.Uroczyste otwarcie Zalewu Arkadia miało miejsce 22 lipca 1976 roku, jednocześnie nastąpiło zarybienie stawu przez co zaczął przyciągać rzesze amatorów wędkowania. Każdego roku Zalew Arkadia przyciąga do siebie rzesze miłośników sportów wodnych. Dostępność krytej pływalni oraz siłowni w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji sprawia, że tereny nad Zalewem Arkadia są atrakcyjne o każdej porze roku.

&nbsp &nbsp

EH Apartments – Świętojańska Street

Adres:

Adres: Świętojańska 2, 15-082 Białystok

GPS: 53.12937470602983, 23.175998385895582

Telefon: 515 493 370

Email: [email protected]

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Obiekt EH Apartments – Świętojańska Street zlokalizowany jest w centrum Białegostoku. Jedynie 400 m. dzieli przyjezdnych od Teatru Dramatycznego i Muzeum Historycznego. W pobliżu odnajdziemy większe lokale usługowe.

EH Apartments – Świętojańska Street – Oferta

Do dyspozycji gości oddano klimatyzowane, przyjazne dla alergików pokoje. Kuchnię wyposażono we wszystkie sprzęty potrzebne do przygotowania posiłku. W każdym apartamencie mieści się też łazienka z prysznicem. Obiekt gwarantuje dostęp do szybkiego internetu. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking. Zwierzęta akceptowane są na specjalne życzenia klienta i mogą obowiązywać dodatkowe opłaty. We wszystkich pomieszczeniach obowiązuje zakaz palenia. Zameldowanie zaczyna się o 15 00, a kończy o 11 00 w dniu odjazdu.

Atrakcje

W niewielkim oddaleniu od obiektu odnajdziemy warte zwiedzenia miejsca

  • Muzeum Historyczne
  • Teatr Dramatyczny
  • Park wodny Tropikana
  • Ratusz
  • Galeria Arsenał
  • Muzeum Wojska
  • Pałac Branickich
  • Zespół pałacowo-parkowy Branickich
  • Archikatedra białostocka
  • Filharmonia Podlaska

Domy w Lesie

Adres:

Adres: Sucha Rzeczka 54A 16-326 Płaska

GPS: 53.886130473658, 23.211364746094

Telefon: 602469264, 731942460

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.domywlesie.pl/pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Gospodarstwo agroturystyczne ”Domy w lesie” mieści się w samym sercu Puszczy Augustowskiej – Suchej Rzeczce. Ta niewielką miejscowość dzieli jedynie 1,5 km od słynnego jeziora Serwy, o wyjątkowej czystości. W najbliższej okolicy odnajdujemy też nie mniej znany Kanał Augustowski. Bezpośrednie sąsiedztwo to już siedziba szkółki jeździeckiej. Prowadzi ona kursy jazdy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zimą zapewnia atrakcję pod postacią kuligu, latem bryczki lub powozu.

Domy w Lesie – Oferta

Na wynajem przeznaczonych jest troje domków 8-osobowych. Każdy z nich ma 80 m2 powierzchni. Oferta jest aktualna przez 365 dni w roku. Domki wykonane są z litego bala świerkowego. Taka konstrukcja ma wymiar tradycyjny. Od wieków stosowali ją zakopiańscy górale, lecz także rodowici Podlasianie. Charakteryzuje ją doskonałe właściwości termiczne. W okresie letnim daje wytchnienie od upałów, w zimę zaś zapewnia stałą temperaturę. Całość jest bogato wyposażona w sprzęt RTV I AGD.Wydając już 300 zł goście mogą cieszyć się z naturalnego schronienia.

Atrakcje

Goście ”Domków w lesie” nie powinni się nudzić. W cenie pobytu znajdziemy wiele atrakcji i udogodnień. Wszyscy mogą uczestniczyć w takich kameralnych grach jak bilard, ping pong, piłkarzyki czy boules. Miłośnicy ducha zespołowego z pewnością odnajdą się na boisku do siatkówki bądź badmintona. Emocji na pewno nie zabraknie. W pobliżu domków wydzielano specjalne miejsce na biesiadowanie przy ognisku. Można też pomyśleć o dalszej wycieczce, wypożyczając sprzęt do rekreacji wodnej lub rowery. Gdy już przyjezdni opadną z sił, mają okazję do skorzystania z dobrodziejstw fińskiej sauny.

Informacje dodatkowe

Właściciele ”Domków w lesie” dbają również o podniebienia klientów. Ich propozycją jest wyżywienie typu half board, które składa się z dwóch posiłków. Jest to kolejno śniadanie w formie szwedzkiego stołu oraz kolacja w postaci bufetu. Większość potraw to wyroby tradycyjne, jak np. kindziuk, będący przysmakiem głównie na Litwie. Jeśli ktoś nie gustuje w potrawach mięsnych, na życzenie przygotowywane są posiłki wegetariańskie. W sezonie wakacyjnym uczty mogą się odbywać na świeżym powietrzu. Służy do tego zadaszony taras o powierzchni 40 m2.

&nbsp &nbsp

Hostel Augustów

Adres:

Adres: Augustów,ul. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich 2

GPS: 53.85815747189869, 23.005428726858327

Telefon: 876432033

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.hotelaugustow.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Hostel Augustów mieści się w odległości około 200 m od jeziora Necko i jeziora Białego, tuż przy urokliwych bulwarach biegnących wzdłuż linii brzegowej do ścisłego centrum miasta. Goście hotelowi, bez potrzeby korzystania z transportu, mogą cieszyć się bliskością plaż i zieleni.

Hostel Augustów – Oferta

Na gości hostelowych czeka łącznie 28 przestronnych pokoi. W ofercie występują w wersji standard lub deluxe. Wszystkie z nich wyposażone są w łazienki z pełnym węzłem sanitarnym oraz TV. Za najtańszy pokój 2-osobowy zapłacimy 90 zł. Hostelowa restauracja serwuje kuchnię tradycyjną oraz regionalną, a jej specjalnością są kartacze. Kameralna sceneria lokalu dobremu nastrojowi i pozwala miło spędzać czas. Hostel dba o klientów biznesowych, oferując im możliwość wynajęcia dwóch sal o wielkości kolejno 60 i 80 m2. Służą one organizacji wszelkiego rodzaju konferencji, spotkań bądź bankietów. W ramach wynajęcia sali szkoleniowej, gościom zapewnia się dostęp do internetu, rzutnik multimedialny oraz specjalistyczne tablice. Bonusową propozycją jest serwis kawowy, jako przerywnik spotkania.

Atrakcje

Będąc w Augustowie, turyści pochłaniają się całkowicie w wodnym w szaleństwie. Jedną z głównych form aktywności jest pierwszy w Polsce w pełni profesjonalny wyciąg dla narciarzy wodnych. Jego długość wynosi 740 m, zaś maksymalna prędkość, jaką można rozwinąć to blisko 60 km/h. Z wyciągu może korzystać jednocześnie 8 osób. Jest to sport, który wymaga sprawności fizycznej,ale za to dostarcza niezapomnianych wrażeń. Za jego otwarcie miasto otrzymało prestiżową nagrodę Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Każdego lata odbywa się tu szereg imprez sportowych. Wodny Slalom Gwiazd z Trójką czy też pełne zabawy i śmiechu skoki do wody na byle czym.

Informacje dodatkowe

Przy hostelu organizuje się liczne obozy czy kolonie. Sprzyja temu sąsiedztwo infrastruktury sportowej ( kompleks boisk Orlik, korty tenisowe, stadion wielofunkcyjny). Na terenie otaczającym budynek jest miejsce na ognisko oraz plac do siatkówki. Obszar ten świetnie nadaje się do porannej rozgrzewki lub na popołudniowy odpoczynek na trawniku. Ważną informacją jest wprowadzenie przez Hotel Augustów programu lojalnościowego.Stali goście po 10 pobytach otrzymują w formie vouchera jeden nocleg ze śniadaniem w pokoju dwuosobowym całkiem za darmo.

&nbsp