Modlitwę łączyli z wysiłkiem, wycieczka rowerowa

Jest nowa umowa na BiKeR. Rowery miejskie wracają w kwietniu do końca października.

Białystok to jedno z miast, gdzie rowery miejskie są bardzo popularne i chętnie wybierane przesz mieszkańców. Sieć komunikacyjna składa się z 55 stacji rowerowych oraz 550 rowerów. 50 z nich ma foteliki dla dzieci. Do tego jest 12 tandemów i 23 rowery dziecięce. Z Białegostoku rowerem można dojechać do Juchnowca Kościelnego (i Kleosina), Choroszczy, Supraśla (i Sobolewa) oraz Wasilkowa. To tylko kwestia porozumienia między władzami gmin. Dostawa, uruchomienie i zarządzanie systemem BiKeR na terenie Białegostoku w latach 2023-2025 będzie kosztować ponad 9,5 mln zł. Umowa będzie obowiązywać do 31 października 2025 r.

Od 2014 roku ponad 100 tysięcy osób wypożyczyło rowery miejskie już ponad 3,9 mln razy – przedstawił dane zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz. – Mam nadzieję, że mieszkańcy będą korzystali z nich równie chętnie, jak dotychczas. – dodał.

Z rowerów BiKeR można będzie korzystać całą dobę we wszystkie dni tygodnia w czasie sezonu rowerowego, czyli od 1 kwietnia do 31 października. Rowery standardowe, tandemy i rowery dla dzieci można będzie wypożyczać i zwracać na wszystkich stacjach BiKeR na terenie funkcjonowania systemu. Lokalizacje rowerów można będzie, tak jak w poprzednich sezonach, sprawdzić na stronie systemu oraz w aplikacji mobilnej. Wypożyczenie roweru możliwe będzie za pomocą aplikacji mobilnej oraz karty zbliżeniowej (np. miejskiej, bankomatowej). Limit bezpłatnego czasu korzystania z roweru miejskiego to pierwsze 25 minut wypożyczenia.

Na stacjach BiKeR, tak jak w poprzednich sezonach, nie będzie również urządzeń dokujących, do których wsuwa się rower – zamknięcie roweru przy zwrocie nastąpi przy pomocy „blokady O-lock”. Rowery można będzie pozostawiać w dowolnym miejscu strefy, tzn. niekoniecznie na stacji (naliczana jest wtedy dodatkowa opłata).