fot. Podlaska Policja

Kompletnie pijany przyjechał do lokalu gastronomicznego. Świadek zareagował.

Dzięki reakcji świadka w ręce białostockich policjantów wpadł nietrzeźwy kierowca volkswagena. 47-latek, od którego czuć było alkohol przyjechał samochodem do lokalu gastronomicznego, po czym odjechał.

W białostockiej komendzie policji otrzymano zgłoszenie o kierowcy, który jest podejrzewany o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji, który miał zlokalizować sprawcę. Świadek zdarzenia powiadomił policjantów, że mężczyzna, mógł być pod wpływem alkoholu, przyjechał samochodem do lokalu gastronomicznego, a następnie odjechał. Policjanci szybko ustalili, gdzie znajduje się kierowca i zatrzymali do kontroli.

Badanie alkomatem wykazało, że 47-letni mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w swoim ciele. Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest karane. Można trafić nawet na 2 lata do więzienia. Policja apeluje do wszystkich, aby reagowali na niebezpieczne zachowanie innych kierowców i powiadamiali o niepokojących sytuacjach na drodze, nawet anonimowo, dzwoniąc pod numer 112.