Łomża. Rozpoczął się 39. Festiwal Teatralny „Walizka”

Łomża. Rozpoczął się 39. Festiwal Teatralny „Walizka”

W Łomży rozpoczął się 39. Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka”.

Tegoroczna edycja potrwa do niedzieli, 28 czerwca. W programie są spektakle konkursowe, wydarzenia plenerowe i spotkania z artystami.

Partnerzy portalu:

Do miasta przyjechali twórcy m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Czech, Izraela, Hiszpanii, Estonii, Holandii, Kanady i Francji. Część zagranicznych teatrów konkursowych wystąpi na „Walizce” po raz pierwszy.

Spektakle odbywają się m.in. w Teatrze Lalki i Aktora, Hali Kultury, na Starym Rynku, ulicy Długiej, w Parku Jana Pawła II i na błoniach przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Zdjęcie ilustracyjne