fot. UM Łomża

Strażacy z Łomży mają nowoczesny wóz bojowy. Piękne cacko.

Nowy wóz bojowy ratowniczo – gaśniczy należy do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Pojazd kosztował 1 mln 313 000 zł. Volvo ze zbiornikiem na 5 tysięcy litrów wody zastąpi wysłużoną już Scanię. W swojej codziennej służbie strażacy będą wykorzystywać go przy różnego rodzaju zdarzeniach – m.in. pożarach i wypadkach.

Mało kto wie, ale straż pożarna, mimo że się kojarzy tylko z gaszeniem pożarów, tak naprawdę wykonuje wiele innych zadań. Oprócz wspomnianych wyżej wypadków, strażacy to profesjonalni ratownicy, którzy są gotowi do działania w każdej sytuacji zagrożenia. Nie jest im obce ratownictwo medyczne, ratownictwo techniczne oraz ratownictwo w wodzie. Dzięki temu są w stanie skutecznie pomagać ludziom. Straż pożarna również prowadzi działania prewencyjne, takie jak kontrole budynków pod kątem bezpieczeństwa pożarowego, szkolenia dla dzieci i dorosłych z zakresu pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa pożarowego, a także organizowanie pokazów strażackich dla społeczności lokalnej.

Dlatego inwestowanie w tą formację jest bardzo ważne. Cieszyć powinien fakt, że mogą pracować odpowiednio wyposażeni z najnowocześniejszym sprzętem i wozem bojowym.