Suwałki. Fotowoltaika i magazyny energii w 18 miejskich obiektach

Suwałki. Fotowoltaika i magazyny energii w 18 miejskich obiektach

Suwałki rozpoczynają inwestycję w fotowoltaikę i magazyny energii w miejskich obiektach.

Instalacje mają powstać w 18 placówkach. Obejmą między innymi obiekty sportowe, Zarząd Dróg i Zieleni, szkoły podstawowe oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Partnerzy portalu:

Umowę podpisano z firmą Nasz Prąd S.A. z Wrocławia. Jej wartość wynosi ponad 8,9 mln zł, a wykonawca ma 180 dni na realizację zamówienia.

Zakres prac obejmuje projektowanie, dostawę, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii. Inwestycja jest dofinansowana z Funduszy Europejskich.

Miasto zakłada, że nowe instalacje obniżą koszty utrzymania budynków publicznych i zwiększą udział odnawialnych źródeł energii w miejskim bilansie energetycznym.

Zdjęcie ilustracyjne