Kluczowe inwestycje transportowe dla Suwałk były tematem posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury w Ełku.
Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz mówił podczas obrad o etapowaniu budowy linii kolejowej Rail Baltica z Ełku do Trakiszek przez Suwałki oraz o modernizacji drogi krajowej nr 8.
Partnerzy portalu:
Przedstawiciele PKP PLK przekazali, że trwają analizy i prace projektowe dotyczące etapowania Rail Baltica. Wiążące decyzje w tej sprawie mają zapaść w drugim półroczu tego roku.
Wiceminister infrastruktury Stanisław Bukowiec potwierdził natomiast, że DK8 ma zostać przebudowana do standardu bezpiecznej drogi dwujezdniowej. Dla pierwszego odcinka Knyszyn-Korycin złożono już wniosek o wydanie decyzji ZRID.
Zdjęcie ilustracyjne


