fot. Podlaska Policja

Suwalski policjant został złotym medalistą w brazylijskim jiu-jitsu

Na co dzień pracuje w suwalskim plutonie prewencji, a od kilku lat także trenuje sporty walki, w tym brazylijskie jiu-jitsu. Mowa o Panu Patryku, który właśnie zdobył złoty medal w XVIII Pucharze Polski ADCC. Warto dodać, że mężczyzna wygrał wszystkie z czterech stoczonych walk. To nie pierwszy i zapewne nie ostatni sukces podlaskiego policjanta w tej sztuce walki.

Pan Patryk służy w Policji od kilku lat. Obecnie pełni swoje obowiązki w suwalskim plutonie prewencji (zadania zapobiegające przestępstwom). Jego pasją są sporty walki, które trenuje od 11 roku życia. We wspomnianym Pucharze Polski, który odbyły się w miniony weekend w Warszawie startował w kategorii do 91 kilogramów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Celem sztuki walki brazylijskiego jiu-jitsu jest zmuszenie przeciwnika do poddania się poprzez zastosowanie technik unieruchamiających lub duszących. Podczas treningów i zawodów zawodnicy noszą specjalne kimona, a walka odbywa się według określonych zasad i przepisów. Brazylijskie jiu-jitsu jest skuteczną metodą samoobrony i popularnym sportem walki, który cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie.