Agro-Kwatera na Różanej

Adres:

Adres: ul. Różana 12, 18-413 Miastkowo

GPS: 53.143250525465, 21.808072929271

Telefon: 503-833-945, 506-100-529

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Gospodarstwo Agro-Kwatera na Różanej usytuowane jest w małej miejscowości Miastkowo na trasie między Ostrołęką i Łomżą. Do miasta dzieli nas około 20 km. Położenie z dala od siedlisk zapewnia spokojny wypoczynek.

Agro-Kwatera na Różanej – Oferta

Pod wynajem przeznaczono całoroczny dom o powierzchni 300 m2. Składa się on z pięciu pokoi, będąc w stanie pomieścić maksymalnie 15 osób. Każda izba posiada łazienkę, telewizor i internet bezprzewodowy. Serce domu to dwa przestronne salony. Świeże powietrze mamy zapewnione dzięki zadaszonym tarasom. Kuchnia o charakterze ogólnodostępnym umożliwia swobodne przygotowanie posiłków. Na zewnątrz wyznaczono specjalne miejsce pod grilla bądź ognisko. Miłośnicy wędkowania ucieszą się z obecności zarybionego stawu

Obiekt zawiera udogodnienia dla rodzin z dziećmi pod postacią łóżeczka dziecięcego, krzesełka do karmienia czy wanienki.Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Na najmłodszych czeka plac zabaw z piaskownicą, huśtawką, zjeżdżalnią, trampoliną i karuzelą. W cenie wynajmu znajduje się parking dla gości zmotoryzowanych. Jeśli mamy problem z garderobą istnieje możliwość zlecenia prasowania. Zakwaterowanie zaczyna się o godz.14 00, a kończy się o godz. 12 00 w dniu wyjazdu.

Ciekawostki i atrakcje

Aż do wybuchu II Wojny Światowej niemal połowę mieszkańców Łomży stanowili Żydzi. Pierwsze wzmianki o ich obecności datuje się na 1494 r. Pół wieku później, a dokładnie w 1556 r. dotknął ich pierwszy zakaz osiedlania się na terenie miasta. Został on powtórzony w połowie XVI stulecia. Przywilej praktykowany w miastach królewskich miał za zadanie chronić chrześcijańskich kupców przed konkurencją. Wyznawcy judaizmu musieli osiedlać się więc w okolicach miasta. Powrót Żydów nastąpił dopiero na moc decyzji władz zaborczych. Od tego momentu społeczność rosła w szybkim tempie. W pierwszych dziesięcioleciach gmina żydowska dysponowała synagogą, szpitalem, szkołami, a nawet wydawała własną gazetę. Tuż po wkroczeniu do miasta hitlerowców, utworzono getto, mordując kilka tysięcy Żydów w okolicznych lasach. Likwidacja getta nastąpiła w listopadzie 1942 r., a pozostałych przy życiu Żydów przetransportowano do obozu w Zambrowie, a potem do Treblinki.