Dom do wynajęcia

Adres:

Adres: ul. Nowogrodzka 99, 18-400 Łomża

GPS: 53.18560815391842, 22.054205818821174

Telefon: 733-529-049

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom do wynajęcia oddalony jest o półtora kilometra od centrum Łomży. Korzystna lokalizacja sprawia, że w zasięgu ręki mamy wiele atrakcji i miejskich zabytków.

Dom do wynajęcia – Oferta

Przedmiot oferty stanowi trzypokojowe mieszkanie w domu jednorodzinnym z działką i dwoma garażami. Każda izba posiada telewizor i dostęp do bezprzewodowego internetu. Kuchnia ma charakter ogólnodostępny przez co bez kłopotu przygotujemy sobie posiłek. Klienci zmotoryzowani mogą skorzystać z bezpłatnego parkingu. W najbliższej odległości od domu znajdziemy sklep i przystanek autobusowy.Istnieją dwa warianty wynajmu pokoi – na dobę oraz na okres miesięczny.Zakwaterowanie zaczyna się o godz. 14 00, a kończy się o 10 00 w dniu odjazdu.Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż.

Atrakcje

Najcenniejszym zabytkiem Łomży jest katedra, która została ufundowana przez książąt mazowieckich w XVI w. Miasto stało wówczas w jednym rzędzie z najzacniejszymi ośrodkami województwa mazowieckiego – Warszawą i Płockiem. Kościół, niemal cudem ocalony z pożogi wojennej, jest dla łomżan obiektem o wielkiej duchowej wartości, a dla turystów i historyków architektury – rzadkim i cennym przykładem gotyku w regionie. Centrum miasta w okresie jego świetności był Stary Rynek. Dziś plac niepełni już roli handlowej, ale w XIX-wiecznym ratuszu wciąż urzędują władze miejskie. Rynek i sąsiadujące z nim uliczki to doskonałe miejsce na spacer, tym bardziej że brak tu stresującego wielkomiejskiego pośpiechu.Przechadzce towarzyszy świadomość, że stąpa się po śladach wielu historycznych i znanych postaci – począwszy od św. Brunona z Kwerfurtu, przez Annę Jagielonkę i Hankę Bielicką, a skończywszy na Janie Pawle II.

Łomża ma też inne warte wspomnienia obiekty sakralne. XVIII stulecie pamięta kościół i klasztor kapucynów, XIX – klasztor Benedyktynek, zbudowany w czasach, gdy ciężko doświadczone miasto zyskało szansę rozwoju jako stolica guberni. Z tego okresu pochodzi też większość zabytkowych kamienic.Te najlepiej zachowane zdobią ulicę Dworną, a do najbardziej reprezentatywnych należą siedziby Sądu Okręgowego i Banku Gospodarki Żywnościowej. Jeszcze jedną pamiątką epoki gubernialnej jest dawna cerkiew prawosławna, czyli współczesny kościół Wniebowzięcia Maryi Panny.