Villa Marta

Adres:

Adres: Augustów, ul. Rajgrodzka 49B

GPS: 53.84657641535136, 22.96709467908886

Telefon: 876445343, 660926152

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://villa-marta.pl/pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Villa Marta usytuowana jest 5 minut od serca Augustowa, w którym to odbywają się niezliczone imprezy kulturalne i sportowe. Wszelkie atrakcje w okolicy przyjezdni mają na wyciągnięcie ręki. Położenie w zaciszu stwarza doskonałe możliwości relaksu.

Villa Marta – Oferta

Do dyspozycji goście mają pokoje 1,2,3 – osobowe, a także dwie kwatery typu studio o wyższym poziomie komfortu. Każdy ”standardowy” pokój posiada własną łazienkę, a także sprzęt radiowo – telewizyjny. Nie mogło też zabraknąć dostępu do sieci. Apartamenty z kolei dysponują własną łazienką, w pełni wyposażonym aneksem kuchennym oraz tarasem z widokiem na ogród. Wszyscy przyjezdni szukający ochłody skorzystać muszą ze wstawionego tam basenu. Poza tym czeka ich wydzielone miejsce na grillowe biesiadowanie. Kuchnia w ”Villi Marta”ma charakter ogólnodostępny”.

Atrakcje

Wynajem pensjonatu umożliwia korzystanie z pobliskich atrakcji. Zwłaszcza w okresie letnim miasto jest świadkiem licznych wydarzeń kulturalnych, goszcząc znakomitych artystów. Dla aktywnych ciekawą propozycją będzie wypad na miejską pływalnię bądź też na kręgle. Spragnieni przygód na świeżym powietrzu mogą skorzystać z pierwszego w Polsce wyciągu dla nart wodnych czy też umówić się na rejs kameralna gondolą. Można również skorzystać z alternatywnych środków transportu, jak statek czy katamaran. Fani rowerów muszą wykorzystać okazję do przejażdżki Szlakiem Orła Białego. Dla spacerowiczów pozostają atmosferyczne bulwary. Oczywiście można też zapuścić się do okolicznych miejscowości. Warto odwiedzić takie punkty na ie jak Klasztor Kamedułów nad Wigrami czy zabytkowe wiadukty w Stańczykach. Te ostatnie należą do najwyższych w kraju, osiągając 35 metrów wysokości. Często przyciągają one pasjonatów skoków na linie, co obecnie jest bardzo ryzykowne.

&nbsp

Informacje dodatkowe

W cenie wynajmu znajduje się parking dla klientów. Obiekt posiada sprzęty, takie jak wanienka, ułatwiające pobyt rodzinom z dziećmi. Dla najmłodszych przewidziano zabawy na trampolinie w przestronnym zielonym ogrodzie. Pracoholicy będą zaś wdzięczni za udostępnienie kącika dla biznesu z kserem i faksem. Cała posesja jest ogrodzona co w połączeniu z cichą okolica, pozwala na cieszenie się urlopem.

Domek i pokoje do wynajęcia

Adres:

Adres: ul. Jabłoniowa 4 16-300 Augustów

GPS: 53.84998453233512, 22.962903663951693

Telefon: 661-202-581

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domek i pokoje do wynajęcia mieszczą się w centrum Augustowa nad jeziorem Necko. Przepiękna sceneria przypadnie do gustu każdemu, kto ceni sobie kontakt z naturą. Położenie na terenie Puszczy Augustowskiej zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku.

Domek i pokoje do wynajęcia – Oferta

W sumie przygotowano osiem miejsc noclegowych w pokojach dwu i czteroosobowych. Ceny, w zależności od sezonu wahają się od 25 do 35 zł. Na podwórzu istnieje szansa rozpalenia grilla i wspólnego biesiadowania do samego rana.Dom zawiera udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci łóżeczka, krzesełka do karmienia czy wanienki. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zabraliśmy w podróż. Na najmłodszych czeka plac zabaw z huśtawką i trampoliną. W cenie wynajmu znajduje się również parking, który pomieści trzy auta.

Atrakcje

Rozrywki Augustowa i okolic nierozerwalnie wiążą się z wodą. Nad przepływającą przez miasto rzeką Nettą oraz licznymi jeziorami, corocznie organizowane są przyciągające tłumy imprezy. Najbardziej widowiskowy wydaje się być konkurs reklamujący się pod hasłem ”Co ma pływać nie utonie”. Zwycięski team może zgarnąć, oprócz pucharu, nawet do 7 tys.zł. nagrody. Zadaniem uczestników jest zbudowanie jak najbardziej oryginalnych konstrukcji pływających. Oczywiście nie mogą one mieć seryjnego charakteru, a jedynie amatorski wydźwięk. Konkurencja zaczyna się ”wodowaniem” pojazdu, a następnie konieczne jest przepłynięcie przez wyznaczonej trasy w określonym czasie. Jury ocenia przede wszystkim oryginalność łodzi. Imprezę od lat wspomaga Polskie Radio Białystok, a towarzyszą jej koncerty największych gwiazd piosenki.

Augustów gości na swych ziemiach wiele muzycznych festiwali. Okazuje się, że nie tylko w Ciechocinku można bawić się w rytmie romskich pieśni. Tym samym zaprzecza faktom, że ”prawdziwych cyganów już nie ma”. Impreza pod szyldem ”Festynu Kultury Cygańskiej” gromadzi wielu entuzjastów chwytliwych melodii i kolorowych sukien. Augustowski amfiteatr oraz błonia nad Nettą są zapełnione w całości. ”Don Wasyl i przyjaciele” stanowi gwarant udanej zabawy co roku. Jeśli lubimy imprezy sportowe, nad jeziorem mają miejsce Mistrzostwa Świata łodzi wytrzymałościowych „Necko Endurance”. Bolidy rywalizujące w zmaganiach w tych zawodach osiągają prędkości dochodzące do 200 km/h. Zawody mają charakter długodystansowy gdyż ekipy ścigają się przez osiem godzin. Zwycięzcą zostaje ten team, który pokona większą odległość w wyznaczonym czasie.

Noclegi Kozłowscy

Adres:

Adres: ul. Górna 45, 17-100 Bielsk Podlaski

GPS: 52.75476003421546, 23.20589245520796

Telefon: 501-381-869

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Noclegi Kozłowscy to kwatera prywatna mieszcząca się na obrzeżach Bielska Podlaskiego. Położenie obiektu gwarantuje solidny wypoczynek z dala od zgiełku miast. Do centrum miasta dzieli nas jedynie 3 km drogi, co przekłada się na półgodzinny spacer lub na kwadransową przejażdżkę samochodem.

Noclegi Kozłowscy – Oferta

Do dyspozycji gości oddano dwie kondygnacje domu. Na środkową składają się trzy duże pokoje, dobrze wyposażona kuchnia, łazienka, taras i przestronny balkon.Górną kondygnację stanowią z kolei trzy sypialnie, duży salon, łazienka, a także mniejszy balkon. Na każdym poziomie zapewniany jest dostęp do bezprzewodowego internetu, telewizji i radia. Właściciele zapewniają zawsze czystą pościel czy ręczniki. Na podwórku wydzielono specjalne miejsce pod grilla bądź ognisko. W zimowym okresie istnieje szansa na organizację kuligu szklakami książąt i królów.

Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00 w dniu przyjazdu, a kończy o 10 00 w dniu odjazdu. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking na podjeździe.Goście mogą skorzystać z opcji zlecenia prania.

Atrakcje i ciekawostki

Ratusz został ufundowany przez Izabellę Elżbietę Branicką czyli żonę Jana Klemensa Branickiego, ówczesnego starosty bielskiego. Budowę ukończono w 1780 r.,kiedy to miasto odzyskiwało równowagę po pożarze, który strawił dawny drewniany budynek. Nowy murowany ratusz w stylu późnego oszczędnego baroku zaprojektował nadworny architekt Branickich – Jan Sękowski. Piętrowa budowla przykryta czterospadowym dachem powstała na planie prostokąta.Przykryta spiczastym hełmem wieża zegarowa zwieńczona jest blaszanym tworem przypominającym owada. Budynek wielokrotnie rekonstruowano. W latach 80.ubiegłego stulecia został przystosowany na potrzeby Muzeum Podlaskiego. Zbiory posiadają regionalnych charakter. Odnajdziemy w nim meble, obrazy czy archeologiczne znaleziska.

W 1981 r. Bielsk Podlaski stał się miejscem planu zdjęciowego kultowego już filmu Znachor. Wyreżyserował go Jerzy Hoffman. Do dnia dzisiejszego, sklep, w którym pracowała jedna z bohater nosi nazwę filmu.Przed wejściem do lokalu wisi tablica informacyjna upamiętniająca to zdarzenie. Galerię zdjęć z procesu produkcji dzieła, można oglądać w pobliskim ratuszu. Jej autorem jest Marian Dąbrowski.

&nbsp

Gościnna Kamienica

Adres:

Adres: ul. Sienkiewicza 24, 15-090 Białystok

GPS: 53.13423862102671, 23.16231822752195

Telefon: (85) 831 15 55, 535 971 911

Email:

Strona internetowa: http://goscinnakamienica.com.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Gościnna Kamienica położona jest w centrum Białegostoku. Pobyt gwarantuje nam dostęp do wszelkich rozrywek, jakie oferuje miasto.Stanowi idealną propozycję zarówno dla osób poszukujących wypoczynku, jak i tych ciągle podróżujących.

Gościnna Kamienica – Oferta

Baza noclegowa to w sumie 43 pokoje. Do wyboru mamy izby jedno, dwu i trzyosobowe w typie standard, komfort i deluxe. Pokoje standard, dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrz, zapewniają domową atmosferę. Składają się one z sypialni oraz łazienki z kabiną prysznicową.Odnajdziemy tam też m.in. duże lustro, biurko do pracy, telewizor, szafę, minibar czy suszarkę do włosów. Pokoje komfort posiadają wyjście na balkon.Eleganckie meble stwarzają idealne warunki do pracy i relaksu. Oprócz wyposażenia typowego dla pokoju standard, zawiera zestaw do parzenia kawy/herbaty. Istnieje ponadto możliwość wstawienia łóżka dostawnego. Izby deluxe to przytulne, nastrojowe pomieszczenia z jednym dużym lub dwoma mniejszymi łóżkami.

Hotel na pierwszym piętrze posiada salę konferencyjną, która daje możliwość organizacji szkoleń, seminariów, prezentacji czy też innych spotkań typowo biznesowych. Pomieści ona maksymalnie 60 osób.Uczestnicy takich imprez otrzymują zniżki na usługi noclegowe w wysokości 10% od cen klientów indywidualnych. Salę wyposażono w wysokiej jakości profesjonalny sprzęt (rzutni, projektor, ekran, tv, flipchart, dvd, nagłośnienie). W dodatku klienci mają zapewnianą obsługę techniczną.

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy o 12 00 w dniu odjazdu. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny monitorowany parking. Cały obiekt gwarantuje dostęp do nieograniczonego limitami internetu. Transakcji możemy dokonywać za pośrednictwem karty kredytowej, więc nie musimy martwić się o brak gotówki. Na terenie hotelu mile widziane są zwierzęta, jakie towarzyszą nam w podróży.

Atrakcje w okolicy

Najstarszą murowaną budowlą w Białymstoku jest tzw. biały kościółek, który to przylega katedry neogotyckiej. Został on ufundowany przez Piotra Wiesiołowskiego, zaś wyposażenie zakupiono dzięki Janowi Klemensowi Branickiemu. Ściany kościoła pokryte są polichromią, a prowadzą do niego masywne okute drzwi. Nad ołtarzem głównym wisi obraz Wniebowzięcia Maryi Panny. Świątynia stanowiła niegdyś również rodzinne mauzoleum, o czym świadczy urna z sercem Jana Klemensa Branickiego.

Kwatera prywatna

Adres:

Adres: ul. Sienkiewicza 14 16-300 Augustów

GPS: 53.84446234103997, 22.985937145795447

Telefon: 513 999 724

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.kwatery.augustow.org/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Kwatera prywatna mieści się zaledwie pól kilometra od centrum ”najfajniejszego miasta w Polsce” czyli Augustowa. Tytuł ten zawdzięcza położeniu wśród lasów i jezior, co daje niepowtarzalne warunki do spędzania wspólnych chwil. W najbliższym otoczeniu obiektu znajduje się rzeka Netta.

Kwatera prywatna – Oferta

Właściciele przygotowali pod wynajem dwa pokoje dwuosobowe i dwa apartamenty, będące w stanie pomieścić maksymalnie 4 gości. Istnieje ponadto opcja dostawki. Cena za standardowy pokój zaczyna się już od 40 zł w zależności od długości pobytu. Za apartament musimy dopłacić jedynie 20 zł więcej. Każdy z lokali posiada oddzielną łazienkę. Na ich wyposażenie składają się takie sprzęty jak lodówka, czajnik, radio, telewizor oraz kuchenka mikrofalowa. Apartamenty stanowią mieszkania o łącznej powierzchni 57 m2. Znajdziemy w nich salon, kuchnię, sypialnie i co najważniejsze dla zmęczonych turystów – dużą sypialnię. Kuchnię cechuje pełne wyposażenie. Przyjezdni mogą też korzystać z przestronnego ogrodu, gdzie zadbano o specjalne miejsce pod grilla czy ognisko. Nic nie stoi więc na przeszkodzie wspólnej zabawie. Właściciele gwarantują wypożyczalnię sprzętu wysokiej klasy, dzięki którym nuda stanie się czymś zupełnie obcym.

Atrakcje

Nad rzeką Nettą, zlokalizowaną przy obiekcie, gromadzą się liczni fani wędkarstwa,którzy prześcigają się w łowieniu okazów, spośród występujących tu np. leszczy, okoni, szczupaków, płoci, sumów i wzdręg. Miłośnicy fauny i flory także będą zachwyceni. Wśród roślin występują tu chociaż grążel żółty, grzybień biały, rogatek sztywny, błotniarka stawowa, żyworódka pospolita, rdestnica połyskująca czy wywłócznik kłosowy. Do najczęściej spotykanych ptaków należą łabędzie nieme, kaczki krzyżówki, gągoły i nurogęsi. W czasie mroźnych zim, gdy zamarzną już akweny, ptactwo licznie gromadzi się na miejskim odcinku rzeki Netty, a także na kanale Bystrym, co stanowi dodatkową atrakcję zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających.

Informacje dodatkowe

Dla zmotoryzowanych ważną informacją będzie, że parking jest w cenie wynajmu. Podróżni bez kłopotu mogą podróżować ze swymi zwierzętami, gdyż są one mile widziane na terenie obiektu. Korzystanie z sieci wi-fi odbywa się bezproblemowo.

Kwatera prywatna

Adres:

Adres: Augustów, ul. Armii Krajowej 4A 16-300

GPS: 53.84391621971014, 22.999098271227695

Telefon: 693-346-633

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Kwatera prywatna mieści się niemal w samym centrum Augustowa, nieopodal Kanału Bystrego i rzeki Netty. Korzystna lokalizacja daje dostęp do wielu rozrywek, jakie oferuje kurort.

Kwatera prywatna – Oferta

Przedmiot oferty stanowi czteroosobowe mieszkanie jednorodzinne, które można wynająć przez cały rok. Za nocleg, w zależności od sezonu, zapłacimy od 35 do 50 zł. W apartamencie mieści się łazienka, kuchnia z pełnym wyposażeniem oraz przestrzenny pokój z klimatycznym kominkiem. Apartament stanowi gwarancję ciszy i spokoju.

Atrakcje

Dzięki wielu plażom i wypożyczalniom sprzętu wodnego, każdy odnajdujący przyjemność w sportach wodnych, będzie mógł aktywnie spędzić urlop. Jeśli chcemy zaś zwolnić tempo – nasze potrzeby spełni Żegluga Augustowska. Pierwsze rejsy zaczęła ona organizować w 1953 r. Obecnie z jej usług korzysta przez cały rok do 100 tysięcy pasażerów. Sezon żeglugowy rozpoczyna się wczesną wiosną i trwa do późnej jesieni. Do dyspozycji gości żegluga oddaje 200-osobowe statki Sajno i Serwy oraz 330-osobowy katamaran Swoboda. Wielkim zainteresowaniem cieszą się rejsy do Studzienicznej, gdzie to mieści się Sanktuarium Maryjne. Wigierski Park Narodowy i Puszcza Augustowska przyciąga nie tylko miłośników przyrody. Liczne dobrze zorganizowane szlaki rowerowe i piesze umożliwiają aktywne spędzenie czasu przez cały rok. Zimą trasy służą przede wszystkim do uprawiania narciarstwa biegowego. W okresie letnim główną atrakcję stanowią spływy organizowane na trzech lokalnych rzekach (Czarna Hańcza, Rospuda, Blizna), podczas których można podziwiać lokalne zabytki, jak choćby zespół poklasztorny czy bazylika w Sejnach. Spływy mogą być zarówno jednodniowe, jak i trwać cały tydzień.

Puszcza Augustowska oferuje również rowerzystom bogatą sieć szlaków (łącznie 281 km), które przebiegają przez wszystkie najciekawsze zakątki Puszczy. Doskonałe trasy znajdą tutaj doświadczeni cykliści poszukujący wyzwań, jak i ci, którzy zechcą wybrać się na przejażdżkę z dziećmi. Na wyprawę rowerową po Puszczy nie trzeba zabierać własnego jednośladu – w Augustowie działają wypożyczalnie sprzętu oferujące rowery do wynajęcia od 8 zł/h lub 30zł/dzień.

Informacje dodatkowe

W cenie wynajmu znajduje się parking dla zmotoryzowanych gości. Recepcja czynna jest całą dobę.

&nbsp &nbsp

Pensjonat

Adres:

Adres: pl. Parkowy 11, 17-250 Kleszczele

GPS: 52.57340401848835, 23.326172789536713

Telefon: 513-019-870, 516-191-551

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pensjonat usytuowany jest w małej miejscowości Kleszczele, które mieści się nad rzeką Nurzec, w pobliżu takich miast jak Bielsk Podlaski czy Białowieża. Posesja dzięki ogrodzeniu zapewnia przyjezdnym ciszę i prywatność.

Pensjonat – Oferta

Obiekt oferuje nocleg w domu, który pomieści jednorazowo do dwudziestu gości. Do ich dyspozycji są pokoje dwu, cztero i sześcioosobowe. Do wyboru mamy pokoje na parterze i na piętrze. Wszystkie izby posiadają tv oraz dostęp do bezprzewodowego internetu. Serce domu to przestronny salon z atmosferycznym kominkiem. Zarówno na tarasie, jak i działce istnieje możliwość organizacji spotkań przy grillu.Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Na gości zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking wliczony już w cenę wynajmu. Zakwaterowanie zaczyna się od godz. 14 00, a kończy się o 13 00 w dniu przyjazdu. Jeśli mamy jakikolwiek problem z garderobą, zawsze możemy skorzystać z opcji zlecenia prania. Kleszczele to dobre miejsce do uprawiania turystyki rowerowej. W pobliżu przebiegają liczne szlaki dla fanów jednośladów.

Atrakcje

W okresie letnim tłumnie odwiedzany przez turystów jest zalew Repczyce. Powstał on w latach 2001-2002 na rzece Nurzec, a jego łączna powierzchnia wynosi około 11 ha. Średnia głębokość to z kolei 2 m. Linia brzegowa rozciąga się na długości ponad 2 km. Zbiornik znajduje się pod opieką Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kleszczelach. Zalew zapewnia wiele wariantów spędzenia swojego czasu. Atrakcje przygotowano również dla dzieci. Obecność ratowników WOPR gwarantuje całkowite bezpieczeństwo. Na miejscu możemy wypożyczyć sprzęt służący do rekreacji wodnej, taki jak kajaki czy rowery wodne. Ciekawą formą zorganizowania pobytu jest również organizacja ogniska w specjalnie wyznaczonych do tego miejsca. Miłośnicy gier zespołowych zagrają niejeden mecz siatkówki i koszykówki. Na zmotoryzowanych wczasowiczów czeka parking. Obszar zalewu zapewnia zaplecze sanitarne – wc i natryski. Wędkarzy przyciąga głównie zachodnia część zbiornika. W wodach czekają na nich takie gatunki jak szczupaki, okonie, leszcze, karpie, a nawet sum. Wędkowanie nie wymaga specjalnych zezwoleń – wystarczy karta.

&nbsp

Willa Marcella

Adres:

Adres: Zwierzyniecka 64, 15-247 Białystok

GPS: 53.11633264358245, 23.17271152741739

Telefon: 664943313

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.willamarcella.pl/pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Willa Marcella to pensjonat mieszczący się nieopodal Drogi Krajowej nr. 19 i 65. Lokalizacja ta jednak nie stwarza problemów z hałasem. Obiekt bowiem położony jest na osiedlu z ekranami dźwiękochłonnymi.

Willa Marcella – Oferta

Pensjonat zapewnia w pokojach warunki hotelowe, a to ze względu na bogate wyposażenie oraz świeżość. Do wyboru przyjezdni mają pokoje jedno i dwuosobowe. Na każdym piętrze znajduje się łazienka, a także wyposażona kuchnia. Gościom udostępnia się pralkę, suszarkę, żelazko, toster, kuchenkę mikrofalową, a nawet pościel antyalergiczną. Komfort wypoczynku w pokojach dwuosobowych zapewniają przestronne ogrzewane, klimatyzowane wnętrza. Część z nich posiada wyjście na balkon.

Informacje dodatkowe

Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking. Obiekt gwarantuje dostęp do sieci bezprzewodowego internetu. Recepcja służy pomocą przez 24 h na dobę. Personel rozmawia w języku rosyjskim, angielskim i polskim. Willa posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi, w postaci łóżeczka dziecięcego. W niewielkim oddaleniu znajdują się dwie galerie – Alfa i Atrium Biała. Zakaz palenia obowiązuje we wszystkich pomieszczeniach. Zameldowanie zaczyna się od 14 00. Na miejscu zapłacimy kartą kredytową.

Atrakcje

Ulubionym miejscem wypoczynku Białostoczan jest Park Planty, znajdujący się w centrum miasta i otaczający Pałac Branickich. Planty powstały już w okresie międzywojennym według projektu Stanisława Gralla.

Park Planty od wschodniej strony (ul. Mickiewicza) zdobią rosaria – różane dywany ułożone na czterech poziomach oraz prostokątny basen przy którym ustawiono rzeźbę Praczek autorstwa S. Horno-Popławskiego. Rzeźba pochodzi z 1945 roku.

Główna aleja została ona poprowadzona równolegle do starej alei jesionowo – klonowej, aby połączyć w sposób funkcjonalny i estetyczny Park Stary im. Józefa Poniatowskiego z Parkiem im. Konstytucji 3 Maja i pozostałością XVII-wiecznego lasu zwierzynieckiego. Aleję główną zdobią kwietniki i ciągnące się wzdłuż szpalery żywotników zachodnich.

Główną atrakcją parku są podświetlane fontanny w Alei Zakochanych. W okresie letnim tworzą zmienne strumienie wody o różnych kształtach, a w weekendowe i świąteczne wieczory dodatkowo można podziwiać je w niesamowitej grze świateł. Na terenie parku nie brakuje ławeczek, na których można odpocząć podziwiając zieleń parku lub czytając książkę. Miasto Białystok zadbało również o możliwość korzystania z bezpłatnego Internetu w centrum Parku.

Dom gościnny Leśna Polana

Adres:

Adres: ul. Lasanek 12, 16-300 Augustów

GPS: 53.86580018623663, 22.923814282114108

Telefon: 517-701-186

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom gościnny Leśna Polana położony jest na obrzeżach Augustowa na skraju sosnowego lasu, w odległości 5 km od centrum miasta. Sąsiedztwo jeziora Necko zapewnia doskonałe warunki relaksacyjne.

Dom Gościnny Leśna Polana – Oferta

Dom gościnny Leśna Polana oddaje do dyspozycji gości, zarówno pokoje w kwaterze prywatnej, jak i domki letniskowe. Lokale urządzone są w różnych stylach (wenecki, afrykański, angielski, rybacki, meksykański czy francuski). Klientów czeka więc trudny wybór. Każdy pokój poszczycić się może duży stopniem komfortu. Za najtańszą dwuosobową opcję wydamy 100 zł. Koszt wynajmu domku letniskowego dla ośmiu osób to cena od 360 zł. w górę Turyści mogą przygotowywać posiłki we własnym zakresie, a także zamówić z pobliskiej restauracji. Dowóz na teren obiektu jest całkowicie za darmo. Turyści ceniący zacisze czterech ścian, z pewnością skorzystają z części rekreacyjnej z kominkiem. Na tych, którzy rywalizację mają we krwi, czeka stół bilardowy. Na zewnątrz również będą mieli okazję współzawodnictwa, a to dzięki boisku do siatkówki i placu do golfa.

Atrakcje

Położenie przy jeziorze Necko sprawia, że na wyciągnięcie ręki mamy wszelkie dobrodziejstwa. Otaczające akwen lasy, piaszczyste plaże zaspokoją nasz zmysł estetyczny. Na aktywnych czekają kajakowe spływy czy wycieczki licznymi szlakami rowerowymi. Szczególna atrakcją miasta w sezonie letnim to lipcowe ”Mistrzostwa w Pływaniu Na Byle Czym”. By wziąć udział w tym nietypowym konkursie, ściągają fani wodnych szaleństw z całej Polski. Według informacji organizatorów warunkiem udziału w imprezie jest zbudowanie pojazdu napędzanego wiatrem, wiosłem, silnikiem lub siłą i godnością osobistą” oraz przepłynięcie w ten sposób określonego dystansu. Co najważniejsze załoga musi utrzymać się na pokładzie. To doskonała okazja do śmiechu i wspólnej zabawy.

Informacje dodatkowe

Obiekt oferuje udogodnienia dla rodzin podróżujących z dziećmi, zapewniając m.in. specjalnie przystosowane łóżko dla maluchów. Pociechy mogą dawać popisy na placu zabaw, na którym znajdą piaskownicę i huśtawki. Parking dla gości zmotoryzowanych jest w cenie wynajmu. Nie trzeba też martwić się o zabrudzenie ubrań, gdyż istnieje możliwość zlecenia prania.

Pokoje gościnne Amader

Adres:

Adres: ul. Kościuszki 24, 18-300 Zambrów

GPS: 52.98374223576555, 22.243862250831626

Telefon: 505-003-767

Email:

Strona internetowa: http://www.pubamader.zambrow.org/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pokoje gościnne Amader znajdują się w ścisłym centrum Zambrowa. Miasto położone jest w pobliżu Białegostoku (70 km), Ostrołęki (60 km) i Łomży (27 km). Administracyjnie należy do Województwa Podlaskiego.

Pokoje gościnne Amader – Oferta

Amader jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych lokali w mieście. Regularnie organizuje imprezy typu karaoke, transmituje również najciekawsze wydarzenia sportowe. Chętni rywalizacji skorzystają ze stołu bilardowego. Obiekt świadczy usługi hotelowe, oferując pokoje jedno, dwu, trzy i czteroosobowe. Każdy z nich wyposażony jest w tv i łazienkę. Najtańsza opcja wiąże się z wydatkiem 40 zł za nocleg ( cena za jedną osobę). Przy dłuższym pobycie ceny podlegają negocjacji. W odległości 100 m. mieści się pływalnia miejska, co jest doskonałą informacją dla wszystkich aktywnych.

Atrakcje w okolicy

Zambrów nie może pochwalić się wieloma atrakcjami. Na czoło wysuwają się budynki sakralne i nekropolie. Jeśli jednak podróżujemy z dziećmi, możemy z łatwością zapewnić im miło spędzony czas. Z myślą o pociechach do lat 11, uruchomiono salę zabaw ”Hop bęc”.Znajduje się ona tuż przy tzw. ”Starej poczcie”. Właścicielom przyświecało stworzenie bezpiecznego miejsca z komfortowymi warunkami opieki. W obiekcie znajdziemy zjeżdżalnie, mostki, miejsca do wspinaczki, trampoliny czy basen z kulkami. Dla dzieci gustujących w rozrywkach audio-wizualnych zapewniana jest konsola Xbox z bezpiecznymi grami. Dla celów edukacyjnych przygotowano zabawki stymulujące rozwój i koordynację ruchową. Ogrom pracy włożono w stworzenie strefy dla rodziców, gdzie to mogą napić się kawy i skorzystać z bezpłatnego internetu. Z kompleksu można skorzystać od godz. 9 do 19 przez 7 dni w tygodniu. Opłatę za korzystanie ze wszystkich atrakcji uiszcza się za czas zabawy (godzina, dwie, trzy lub bez limitu czasowego). Im dłuższy – tym taniej za godzinę.Właściciele sali ”Hop Bęc” umożliwiają ponadto organizację przyjęć urodzinowych, w trakcie których zabawę organizują animatorzy zabaw. Istnieje też opcja zamówienia wszystkich potraw z menu pizzerii Paccino, bez kosztów dowozu.

Informacje dodatkowe

Na terenie budynku zadbano o bezpłatny dostęp do internetu. Na zmotoryzowanych gości czekają liczne miejsca parkingowe.

&nbsp

Pokoje Gościnne Na Poddaszu

Adres:

Adres: Trześcianka 190/2, 17-210 Narew

GPS: 52.943660421444, 23.438578543137

Telefon: 608-283-144

Email:

Strona internetowa: http://swojskieklimaty.info/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pokoje Gościnne na poddaszu mieszczą się w malej miejscowości Trześcianka, należącej do Gminy Narew. Położenie na trasie do Białowieży, stanowi doskonały punkt wypadowy do większych miast Podlasia takich jak Białystok czy Drohiczyn. Gospodarstwo oprócz agroturystyki, trudni się hodowlą bydła mięsnego i chowem drobiu.

Pokoje Gościnne Na Poddaszu – Oferta

Przyjezdni mogą być zakwaterowani w pokojach gościnnych lub apartamentach. Pierwsze z nich znajdują się w mieszkaniu właścicieli na poddaszu, które wydzielono wyłącznie dla gości. Na dwa pokoje przyda jedna łazienka.Oprócz łóżek odnajdziemy w nich telewizor, szafkę nocną, stolik, fotele i pufy.

W oddzielnym domu czekają na turystów przestronne apartamenty. Na parterze mieści się apartament dębowy o łącznej powierzchni ok. 70 m2. Wyposażono go w aneks kuchenny, dwie sypialnie i łazienkę z prysznicem. Stwarza on warunki noclegowe dla maksymalnie dziesięciu osób. Wyróżnia się ścianami w kolorze ciemnego dębu, w charakterze swojskiego klimatu. Niewątpliwym plusem jest widok na okolicę z tarasu. Na poddaszu mamy do czynienia z apartamentem brzozowym przeznaczonym dla około dwunastu osób. Składa się z aneksu kuchennego, trzech sypialni, łazienki z wanną, balkonu i małego strychu.

Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi, w postaci krzesełka ko karmienia, specjalnego łóżeczka i wanienki. Najmłodsi będą mieli okazję wyszaleć się na placu zabaw wyposażonym w piaskownicę, huśtawkę, zjeżdżalnię i trampolinę. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, kończy zaś w dniu odjazdu o godz.10 00.Cena za pobyt uzależniona jest od takich czynników jak ilość osób, długość pobytu czy termin.

Atrakcje i ciekawostki

Trześcianka znajduje się na trasie turystycznego szlaku ”Kraina Otwartych Okiennic”.Tworzą go wsie o oryginalnej drewnianej architekturze z bogatym zdobnictwem domów. Ze względu na istotne walory przyrodnicze Gmina Narew należy do strefy chronionego krajobrazu NATURA 2000. Nieopodal Trześcianki przepływa rzeka Narew, nad którą w okresie wiosennym możemy zaobserwować dzikie ptactwo.Miejscowość otoczona jest przez lasy obfitujące w grzyby i owoce leśne. Dolina Narwi umożliwia ponadto wycieczki kajakowe. Lekki wysiłek połączymy wówczas z podziwianiem krajobrazów.

&nbsp

Willa Pastel

Adres:

Adres: ul. Waszyngtona 24A, 15-269 Białystok

GPS: 53.12479736989582, 23.15443592065344

Telefon: (85) 748-60-60

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.pastel.kasol.com.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Willa Pastel znajduje się w zacisznej części centrum Białegostoku. W pobliżu odnajdziemy liczne atrakcje i placówki kulturalne, takie jak Opera i Filharmonia Podlaska.

Willa Pastel – Oferta

Baza noclegowa to 41 pokoi o indywidualnym charakterze. Dzięki odpowiedniej aranżacji dekoracji, modnemu umeblowaniu i kolorowi ścian tworzą wyjątkową atmosferę. Ceny zaczynają się od 180 zł. W pokojach odnajdziemy tv odbierający programy satelitarne. Nie zapomniano również o dostępie do bezprzewodowego internetu. Na zmęczonych gości czeka bezpłatna strefa wellness, na którą składa się grota solna z trzema saunami.

Informacje dodatkowe

Na miejscu bez kłopotu zapłacimy kartą kredytową. Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy w dniu odjazdu o 10 00. Jeśli mamy jakikolwiek problem z garderobą możemy skorzystać z opcji prania i prasowania na zlecenie.

Atrakcje i ciekawostki

Białystok jest miejscem urodzenia twórcy języka esperanto. Wielokulturowe miasto, skupiało różne narodowości i kultury. Ludwik Zamenhof jako dziecko często przebywał na Bazarnym Rynku Białegostoku, gdzie czymś zwyczajnie było przeplatanie się wzajemnie różnojęzycznych zwrotów. Targ pod ratuszem stał się więc niejako źródłem powstania myśli o stworzeniu nowego międzynarodowego języka. Zamenhof stopniowo rozwijał swoje życiowe marzenie i już w gimnazjum opracował podstawy nowego języka. Był on prosty i logiczny w praktycznym użyciu. W roku 1889 Zamenhof doczekał się publikacji pierwszego czasopisma „La Esperantisto” w Norymberdze. Tym samym zaczęło przybywać zwolenników idei języka międzynarodowego zrzeszających się w klubach. W 1905 roku odbył się I Światowy Kongres Esperanta, a trzy lata później powstał Światowy Związek Esperanta.

Ludwik Zamenhof, tworząc język esperanto chciał, aby pogranicze kultur i narodów żyło w zgodzie i zrozumieniu. Język esperanto miał pomóc ludziom porozumiewać się bez barier. Zjednoczenie ludzkości poprzez zrozumiały dla wszystkich język było największym marzeniem i pasją Zamenhofa.

Na cześć twórcy uniwersalnego języka esperanto organizowane są Białostockie dni Zamenhofa. Impreza ta odbywa się corocznie w okolicy 15 grudnia, kiedy to przypada rocznica urodzin twórcy języka esperanto. Z tej okazji odbywają się spotkania , występy artystyczne i kongresy esperantystów.

Augustów Summer Camp

Adres:

Adres: ul. Młodości 21, 16-300 Augustów

GPS: 53.843385035336, 22.969508170208

Telefon: 505-860-646

Email:

Strona internetowa: http://www.kwatery-augustow.com.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Augustów Summer Camp to kwatera prywatna oddalona od centrum Augustowa o pół kilometra. Wystarczy krótki spacer aby skorzystać z całego wachlarzu pobliskich atrakcji.

Augustów Summer Camp – Oferta

Na bazę noclegową składa się łącznie 7 komfortowych lokali z łazienką i pełnym węzłem sanitarnym. Do każdego z nich prowadzą osobne wejścia, a do wykorzystania goście mają całą powierzchnię domu. Za najtańszy pokój dwuosobowy zapłacimy już 90 zł. Najdroższy apartament czteroosobowy to wydatek rzędu 150 zł. Apartamenty stanowią atrakcyjne studia dwupokojowe z własnym aneksem kuchennym, lodówką, łazienką i TV. Nie mogło zabraknąć też dostępu do internetu. Na terenie posesji wyodrębniono miejsca do grilla czy ogniska. Goście mogą więc doskonale bawić się pod gołym niebem. Gospodarze oferują ponadto płatną wypożyczalnię rowerów. Za godzinną przejażdżkę zapłacimy 2 zł. Szczególną klientelę stanowią dzieci. Oprócz dobrze wyposażonego placu, do ich dyspozycji jest cały multum zabawek. Dlatego też rodzice, nie muszą zabierać dodatkowych bagaży.

Atrakcje

W Augustowie działa wyciąg nart wodnych, który to jest pierwszym tego typu obiektem w kraju. Został on wybudowany w 1999 r. nad pięknym jeziorem Necko, w pobliżu którego właśnie leży Augustów Summer Cump. Jako niewątpliwie jedna z największych atrakcji tego regionu, uhonorowano ją prestiżowym tytułem ”Atrakcji Turystycznej Roku 1999” przez Polską Organizację Turystyczną. Jeśli chodzi o dane techniczne – wyciąg ma 740 m długości, a maksymalna do osiągnięcia na nim prędkość to blisko 60 km/h. Na miejscu profesjonalni instruktorzy zapewniają fachową obsługę i porady. Istnieje oczywiście możliwość wynajmu odpowiedniego ekwipunku. Jednorazowy przejazd ze sprzętem kosztuje 4 zł, natomiast całodzienny bilet bez sprzętu 100 zł. Wyciąg czynny jest w sezonie letnim maju, czerwcu i we wrześniu w weekendy w godzinach 10 30 – 17 30,zaś w lipcu i sierpniu codziennie w godzinach 10 00 – 19 45.

Informacje dodatkowe

Posesja jest w pełni ogrodzona, dzięki czemu swobodnie możemy zaparkować swoje auta. Niestety na teren obiektu nie są wpuszczane zwierzęta. Nie ucieszą się też miłośnicy ”puszczania dymka” gdyż wprowadzono zakaz palenia w wynajętych lokalach. W pobliżu możemy zrobić zakupy w marketach wielkopowierzchniowych ( Biedronka, Lidl)

Stara Poczta

Adres:

Adres: al. Wojska Polskiego 16, 18-300 Zambrów

GPS: 52.97667379156583, 22.244884460530557

Telefon: (86) 271-11-33, 662-171-662

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.starapoczta.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Obiekt hotelowy Stara Poczta mieści się w centrum Zambrowa. Miasto położone na terenie historycznego Mazowsza, liczy ok. 22 tys.mieszkańców. Pierwsze informacje o Zambrowie pochodzą już z XIII wieku, co świadczy o jego bogatej historii. W niewielkiej odległości zlokalizowany jest jest przepiękny kompleks leśny tzw. Grabówka, który stanowi doskonały przykład lasu naturalnego pochodzenia (grądu). W 1996 roku powstał na tym terenie Rezerwat Przyrody ”Grabówka””.

Stara Poczta – Oferta

Hotel odnajdziemy w odrestaurowanej kamienicy, która to niegdyś stanowiła siedzibę Poczty Polskiej. Stąd też jego nazwa. Na bazę składają się kompleksowo wyposażone pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. Każdy z nich posiada tv i łazienkę. Gwarantują one udany wypoczynek. W wystroju postawiono na neutralne kolory i nowoczesny design. Jeśli chodzi o cennik – najtańszy pokój wynajmiemy już od 120 zł. Dużym plusem jest bez wątpienia korzystna lokalizacja w centrum miasta, która to umożliwia zwiedzania miejscowości oraz okolicznych terenów.

Atrakcje

Zambrów nie posiada wiele atrakcji i zabytków. Warte zobaczenia są jednak budowle sakralne i nekropolie. Jedną z nich jest cmentarz jeńców radzieckich. Na początku II wojny światowej, do roku 1941, w miejscowych koszarach funkcjonował obóz, gdzie z wycieńczenia zmarło ponad 12 tys. osób. Żołnierzy chowano początkowo na starym cmentarzu prawosławnym, powstałym jeszcze w czasach zaboru rosyjskiego. Pod koniec wojny (1944 r.) na cmentarz jeniecki przeniesiono również szczątki żołnierzy Armii Czerwonej z Drugiego Frontu Białoruskiego, którzy zginęli w walkach o miasto. Innym zabytkowy cmentarz związany jest z wyznaniem judaistycznym. Powstał on na początku XIX w. zaś najstarszy zachowany nagrobek datuje się na rok 1829. Po wojnie nekropolia została zrujnowana, a odnowiono ją w latach osiemdziesiątych. Do tej pory zachowało się około stu pomników.

Informacje dodatkowe

W cenę wynajmu wliczone jest już śniadanie w formie szwedzkiego bufetu. Doba hotelowa trwa od godz. 16 00 i trwa do 12 00 dnia następnego. Na gości zmotoryzowanych czekają miejsca parkingowe. Nie zapomniano również o dostępie do bezpłatnego internetu. Istnieje możliwość zlecenia prania czy prasowania. W trosce o bezpieczeństwo klientów, obiekt objęto całodobowym monitoringiem.

Noclegi pracownicze

Adres:

Adres: ul. Białostocka 86, 17-100 Bielsk Podlaski

GPS: 52.78753503551691, 23.188437378346862

Telefon: (85) 730-66-13, 502-545-475

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Noclegi pracownicze znajdują się przy trasie Białystok-Lublin, na drodze krajowej nr 19. Bielsk Podlaski był niegdyś miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego.Pierwsze ślady osadnictwa pochodzą już z II w. p.n.e.

Noclegi pracownicze – Oferta

Na wynajem przeznaczono 10 pokoi dwuosobowych oraz 2 pokoje trzyosobowe. Każdy z nich wyposażono w łóżko, czystą pościel, szafki nocne i szafę. Nie zabrakło również bezprzewodowego dostępu do internetu. Goście mają do dyspozycji dwie w pełni funkcjonalne kuchnie, dwie jadalnie, pięć łazienek oraz jedno oddzielne wc. O brak nudy zadba sala gier czy sala telewizyjna. Cały obiekt objęto klimatyzacją. Dla klientów biznesowych zapewnia się takie urządzenia jak ksero czy faks. Jeśli posiadamy jakikolwiek problem z garderoba możemy skorzystać z opcji zlecenia prania.Zakwaterowanie zaczyna się o godzinie 14 00 w dniu przyjazdu, a kończy o 12 00 w dniu odjazdu. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking

Atrakcje, ciekawostki

Zwiedzając Bielsk Podlaski natkniemy się na liczne budowle sakralne. Jedną z nich jest drewniana cerkiew św. Michała Archanioła. Działka pod budowę została podarowana przez samego króla Zygmunta I Starego, lecz sama świątynia powstała ze składek wiernych. Przeważająca część konstrukcji pochodzi z końca XVIII w. Wiele fragmentów w tym też dzwonnicę dobudowano w późniejszym okresie. Cerkiew posiada oprócz głównej wieży, jeszcze trzy mniejsze. Ikony zdobią świątynię zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.Ponad wejściem zauważymy ikonę jej patrona – św. Michała Archanioła. Na tyłach obiektu umieszczono baptysterium, a tuż przy niej dom parafialny.Wnętrze cerkwi nie jest dostępne dla turystów.

Miejscem pierwotnego grodu bielskiego, datowanego na XII w, jest tzw.”Łysa Górka”. Obecnie mieści się ona na terenie miejskiego parku, pomiędzy rzekami Białą i Lubką. Góra jest sztucznym usypiskiem o wielkości siedmiu metrów. W obrębie grodu stanął zamek, który stanowił siedzibę władz sądowych.Zamek, dzięki otaczającym go rzekom i bagnom, doskonale nadawał się do obrony przed wrogiem. W 1379 r. nie wytrzymał jednak drugiego najazdu krzyżackiego. Szybka odbudowa umożliwiła późniejsze odwiedziny zamku przez królów, jak choćby Władysława Jagiełłę.

&nbsp

Willa Tanona

Adres:

Adres: Skalna 1, 15-157 Białystok

GPS: 53.16254240203814, 23.202743753390678

Telefon: 85 661 00 23

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.tanona.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Willa Tanona znajduje się w zacisznej części Białegostoku, dzięki czemu odpoczniemy od miejskiego hałasu. Pobyt zapewnia relaks w otoczeniu natury.

Willa Tanona – Oferta

Na turystów czekają pokoje 1, 2 , 3 – osobowe, a także dwa komfortowe apartamenty. Wynajem najtańszego lokalu to koszt 90 zł. Jeśli chodzi o wyposażenie pokoi, odnajdziemy w nich wygodne łóżka, łazienkę czy telewizor lcd z dostępem do programów satelitarnych. Nie mogło zabraknąć dostępu do internetu. Apartamenty składają się z salonu, aneksu kuchennego, sypialni z łóżkiem małżeńskim oraz przestronnej łazienki.

Obiekt obsługuje konferencje, szkolenia i inne wydarzenia biznesowe. Sale wyposażono w wysokiej jakości sprzęt audio – wizualny. Do dyspozycji oddaje się projektor, laptopy, nagłośnienie czy mikrofony.

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu wybrać się mogą na pieszą bądź rowerową wycieczkę do bliskiego Supraśla. Cały obiekt objęto całodobowym monitoringiem.

Atrakcje

W odległości kilku kilometrów odnajdziemy liczne ciekawe miejsca. Oto kilka z nich

  • Muzeum Historyczne
  • Park wodny Tropikana
  • Muzeum Wojska
  • Archikatedra białostocka
  • Teatr Dramatyczny w Białymstoku
  • Jurajski Park Dinozaurów
  • Galeria Arsenał
  • Kościół Farny
  • Pałac Branickich

Pokoje gościnne u Diany

Adres:

Adres: Augustów, ul. Wiśniowa 71

GPS: 53.85058295682197, 22.958837904280927

Telefon: 697976097

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

”Pokoje gościnne u Diany” mieszczą się nieopodal urokliwego jeziora Necko, w odległości półtora kilometra od centrum Augustowa. Miasto jest wodną stolicą północno-wschodniej Polski, w której każdy turysta znajdzie coś dla siebie.

Pokoje gościnne u Diany – Oferta

Właściciele proponują wynajem pokoi dwu i trzyosobowych, a także apartamentów mieszczących do czterech gości. W mniejszych pokojach znajdziemy takie sprzęty jak telewizor led, lodówka czy bezprzewodowy czajnik. Każdy z nich dysponuje łazienką. Goście śmiało mogą korzystać ze wspólnej kuchni i świetlicy. Wszystkie apartamenty oprócz tv i łazienki posiadają aneks kuchenny. W jednym z nich zadbano o klimatyzację, co zadowoli zwłaszcza osoby aktywne ruchowo. Dodatkowo łazienki wyposażono w wannę i kabinę prysznicową. Na zewnątrz wyodrębniono miejsce na wieczorne zabawy przy grillu czy ognisku. Duży taras, o wielkości 40 m2, umożliwi swobodne delektowanie się czystym powietrzem okalającym okolice. W przypadku niesprzyjającej pogody w świetlicy czekają na nas małe atrakcje. O atmosferę zadba rozpalony kominek, a o emocje sportowe stół z piłkarzykami, rzutki i inne gry.

Atrakcje

W sezonie letnim Augustów swoją atmosferą przypomina miejscowości nadmorskie. Władze starają się przyciągnąć jak najwięcej turystów, nie tylko na krótkie weekendowe wypady. Za swą działalność otrzymują liczne wyróżnienia, w tym też o randze państwowej. Miasto co roku gości wielu artystów, stając się centrum kulturalnym regionu. Jedną z nowo organizowanych imprez (od 2013 r). jest Festyn Kultury Cygańskiej pod nazwą ”Don Wasyl i przyjaciele”. Błonia nad rzeką Nettą, jak i sale augustowskiego amfiteatry, gromadzą wówczas tysiące słuchaczy i fanów łatwych melodii i kolorowych sukien.

Informacje dodatkowe

Pokoje gościnne u Diany starają się zapewnić klientom liczne udogodnienia. Dla rodzin z dziećmi, dobrą wiadomością będzie obecność łóżka dla malucha. Za taką dostawkę nic dopłacimy. Pociechy ucieszą się z placu zabaw z piaskownicą i huśtawkami. W cenie wynajmu pokoju właściciele zapewniają parking, a wszyscy Ci, którzy nie mogą lub nie potrafią żyć bez technologii mogą korzystać z darmowej sieci wifi.

Villa Logan

Adres:

Adres: Białostocka, 57D, 18-300 Zambrów

GPS: 52.996026511835, 22.262306209886

Telefon: 862 714 433

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Villa Logan usytuowana jest na trasie dojazdowej do centrum Zambrowa. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą już z XIII w. co świadczy o jego bogatej historii. W niewielkiej odległości od miasta odnajdziemy kompleks leśny tzw. Grabówka, który stanowi doskonały przykład lasu naturalnego pochodzenia. W 1996 roku powstał na tym terenie Rezerwat Przyrody.

Villa Logan – Oferta

Wszystkie pokoje do wynajęcia są wyposażone w telewizor i mini bar. Łazienki zaopatrzono w prysznic i suszarki do włosów. W sypialni zadbano o czystą pościel i ręczniki. Oferta obiektu obejmuje ponadto organizację imprez okolicznościowych (wesela, studniówki, połowinki i inne)

Atrakcje

Zambrów nie może pochwalić się wieloma atrakcjami. Na wspomnienie zasługują budynki sakralne i nekropolie. Jeśli jednak podróżujemy z dziećmi, możemy z łatwością zapewnić im miło spędzony czas. Z myślą o pociechach do lat 11, uruchomiono salę zabaw ”Hop bęc”.Znajduje się ona tuż przy tzw. ”Starej poczcie”. Właścicielom przyświecało stworzenie bezpiecznego miejsca z komfortowymi warunkami opieki. W obiekcie znajdziemy zjeżdżalnie, mostki, miejsca do wspinaczki, trampoliny czy basen z kulkami. Dla dzieci gustujących w rozrywkach audio-wizualnych zapewniana jest konsola Xbox z bezpiecznymi grami. Dla celów edukacyjnych przygotowano zabawki stymulujące rozwój i koordynację ruchową. Ogrom pracy włożono w stworzenie strefy dla rodziców, gdzie to mogą napić się kawy i skorzystać z bezpłatnego internetu. Z kompleksu można skorzystać od godz. 9 do 19 przez 7 dni w tygodniu. Opłatę za korzystanie ze wszystkich atrakcji uiszcza się za czas zabawy (godzina, dwie, trzy lub bez limitu czasowego). Im dłuższy – tym taniej za godzinę.Właściciele sali ”Hop Bęc” umożliwiają ponadto organizację przyjęć urodzinowych, w trakcie których zabawę organizują animatorzy zabaw. Istnieje też opcja zamówienia wszystkich potraw z menu pizzerii Paccino, bez kosztów dowozu.

Informacje dodatkowe

Obiekt Villa Logan dysponuje barem oraz czynną przez całą dobę recepcją. Na miejscu dostępny jest ponadto bezpłatny prywatny parking. Właściciele akceptują zwierzęta, jakie zdecydowaliśmy zabrać ze sobą w podróż. Dla osób palących przeznaczono oddzielne pokoje.

Noclegi u Zeni

Adres:

Adres: ul. Jarzębinowa 33, 17-100 Bielsk Podlaski

GPS: 52.75525669214753, 23.199721390300056

Telefon: 793-467-754

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Noclegi u Zeni usytuowane są w cichej i spokojnej dzielnicy Bielska Podlaskiego. Bliskość przystanku komunikacji miejskiej zapewnia łatwe połączenie z centrum miasta.

Noclegi u Zeni – Oferta

Ofertę stanowią pokoje w piętrowym wolno stojącym domu. Na pierwszym piętrze odnajdziemy trzy pokoje, w których znajduje się łącznie siedem łóżek z zawsze czystą pościelą, szafą i kilkoma mniejszymi szafkami. Istniej również opcja dostawki. Właściciele zapewniają dostęp do bezprzewodowego internetu oraz telewizji satelitarnej. Na parterze ulokowano kuchnię wyposażoną w takie sprzęty lodówka, kuchenka z piekarnikiem elektrycznym czajnik i mikrofala. Poza tym znajduje się tam łazienka z prysznicem, oddzielne wc, a także pralka.Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00 w dniu przyjazdu, a kończy o 10 00 w dniu odjazdu. Klienci zmotoryzowani mogą skorzystać z parkingu wliczonego już w cenę wynajmu. Jeśli mamy kłopot z garderobą, istnieje opcja zlecenia prania. Recepcja czynna jest przez całą dobę.

Atrakcje i ciekawostki

Bielsk Podlaski posiada ciekawy układ urbanistyczny, gdyż składa się on z dwóch rynków. Centralne miejsce zajmuje ratusz położony między parkiem Królowej Heleny i skwerem Izabeli Branickiej. Na terenie parku funkcjonuje Amfiteatr Miejski, w którym odbywają się liczne imprezy. Podczas spaceru alejkami napotkamy pomnik kpt. Władysława Wysockiego – bohatera bitwy pod Lenino. Skwer Izabeli Branickiej stanowi swoiste miejsce pamięci, gdyż umiejscowiono tam liczne pomniki – z okazji odzyskania niepodległości, zbrodni katyńskiej, czy też upamiętniający pielgrzymkę Jana Pawła II. Skwer Izabeli Branickiej posiada tablicę informacyjną, z której dowiemy się o szczególnej roli hetmanowej w historii miasta.

Przejeżdżając przez Bielsk nie sposób nie zauważyć licznych świątyń.Jedną z nich jest drewniana Cerkiew, zwana też zamkową, a to ze względu na to, że stała niegdyś niedaleko grodu. Pierwsza budowla pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, powstała już w XII w. Trzy stulecia później kolejną cerkiew ufundowała księżna Wassa. W XVI w. Aleksander Jagiellończyk przeniósł ciało fundatorki do nowej świątynie zlokalizowanej bliżej Rynku. W obecnej XVII-to wiecznej cerkwi można podziwiać Bielską Ikonę Matki Bożej. Od 1951 r. świątynia pełni też funkcję katedry.

Pokoje Gościnne Cisza

Adres:

Adres: Nowa 1a, 17-230 Białowieża

GPS: 52.69814628569601, 23.842622122280773

Telefon:

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pokoje Gościnne Cisza znajdują się w sercu Białowieży. Jedynie niecałe 4 km dzielą przyjezdnych od Puszczy. Nieopodal odnajdziemy też Park Pałacowy oraz Muzeum Przyrodniczo – Leśne.

Oferta

Do dyspozycji gości oddano łącznie 4 pokoje. Do wyboru mamy pokój jednoosobowy, dwuosobowy oraz izbę rodzinną z wanna. Obiekt gwarantuje dostęp do sieci bezprzewodowej wi-fi. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking. Obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt. Na podwórku wydzielono specjalne miejsce pod grilla.

Atrakcje

  • Rezerwat pokazowy żubra
  • Szlak dębów królewskich
  • Park miniatur zabytków Podlasia
  • Kolejka Białowieski Express
  • Muzeum Przyrodniczo – Leśne
  • Skansen
  • Miejsce Mocy

Pokój gościnny

Adres:

Adres: Augustów, ul. Bluszczowa 41

GPS: 53.83302836400189, 22.982813132454112

Telefon: 660-828-097,

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom,w którym wynajmiemy pokój gościnny, zlokalizowany jest w spokojnej dzielnicy nieopodal Kanału Augustowskiego, 15 minut pieszo od centrum miasta. Stanowi doskonałe miejsce wypadowe dla wszystkich łaknących pobliskich atrakcji.

Pokój gościnny – Oferta

Pod wynajem przeznaczony jest pokój o wielkości 16 m2. Pomieści on maksymalnie cztery osoby. Ceny wahają się od 30 do 35 zl za dobę, będąc uzależnione od takich czynników jak termin, liczba osób czy długość pobytu. Wyjątek stanowi jednorazowy nocleg, który obciąży naszą kieszeń kwotą 40 zł. Na najmłodszych czekają jednak zniżki. W sezonie letnim goście wchodzą do obiektu oddzielnym wejściem. Na pokój składają się w sumie trzy łóżka (jedno łóżko dwuosobowe i dwa piętrowe). Łóżka z kondygnacją posiadają wymiary 96 na 206 cm. Poza tym w wyposażeniu znajdziemy meble – szafę, i duży stół. Ponadto czeka sprzęt agd w postaci mikrofalówki czy też lodówki.”Okno na świat” zapewnia telewizor i szybki internet. Obok pokoju, mianowicie na korytarzu, mieści się łazienka do wyłącznej dyspozycji gości.

Atrakcje

Augustów nazywa się stolicą sportów wodnych północno-wschodniej Polski. W każdym sezonie nad brzegami przepływającej przez miasto rzeki Netty, mają miejsce niezliczone imprezy, za których organizację, władze otrzymują wyróżnienia i nagrody. Jednak nie tylko szaleństwami wodnymi turysta żyje. Wraz z zaprzyjaźnionym litewskim miastem, Druskiennikami, stworzono event kulinarny ”Kuchnia pachnąca tradycją”. Nowy produkt turystyczny ma głównie na celu promowanie regionalnych dań przy jednoczesnym zachowaniu dziedzictwa kulturowego. Innym wydarzeniem związanym z gastronomią jest dwudniowy,odbywający się na Rynku Zygmunta, festyn rodzinny.W czasie jego trwania, producenci wystawiają na straganach miejscowe potrawy. Publiczność odwiedzająca rynek w trakcie imprezy ma okazję degustacji i zakupienia produktów wytworzonych tradycyjnymi metodami. Restauratorzy wchodzą zaś w ogień rywalizacji, przygotowując konkursowe dania

Informacje dodatkowe

Na podwórku goście mogą bezpłatnie zaparkować swoje auta. W pokojach obowiązuje całkowity zakaz palenia. Dla takiej ”rozrywki”goście muszą udać się na zewnątrz. Właściciele pozwalają na przyjazd z małymi, spokojnymi zwierzętami, lecz nie mogą zbliżać się do łóżka. Najbliższa okolica pełna jest lokali usługowych, w tym znanych marketów samoobsługowych.

Noclegi Maro

Adres:

Adres: ul. Ludowa 40, 18-200 Wysokie Mazowieckie

GPS: 52.91678961224637, 22.517026946933584

Telefon: 691-304-380

Email:

Strona internetowa: http://www.maro-noclegi.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie obiektu

Noclegi Maro mieszczą się w samym centrum Wysokiego Mazowieckiego. Do miasta dojedziemy drogą 66 i 678. W sąsiedztwie obiektu znajdziemy wszystkie istotne urzędy, a także lokale usługowe. Fani wodnych szaleństw na pewno ucieszą się z pobliskiej pływalni.

Informacje o mieście

Wysokie Mazowieckie to niewielka miejscowość położona nad rzeką Brok. Obecnie liczy sobie ok. 10 tys. mieszkańców. Na przestrzeni dziejów, jej nazwa zmieniała się trzykrotnie. Na początku było to Wysokie, a w okresie zaboru rosyjskiego – Mazowieck. Miasto stanowi siedzibę zakładu mleczarskiego ”Mlekovita”, którego produktu goszczą na stołach w całej Polsce.

Noclegi Maro – Oferta

Oferta skierowana jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i grup. Na bazę noclegową składają się gościnne pokoje dwu, trzy i czteroosobowe, Każdy z nich wyposażono w łazienkę i telewizor. Koszt noclegu wynosi 70 zł. Przy dłuższych pobytach istnieje szansa negocjacji cen.

Atrakcje

Każdego lata w lipcu zakład mleczarski ”Mlekovita” organizuje zawody w piciu mleka. Wygrywa ten zawodnik, który najszybciej wypije litr białego zdrowego płynu. W 2006 r. okazało się, że można to uczynić już w 9 sek. Od niedawna całe rzesze spacerowiczów przyciąga park, który zastąpił odstraszający wszystkich zbiornik przeciwpożarowy. Na jego miejsce stworzono staw, nad którym to zbudowano malownicze mostki. Przy licznych alejkach powstały też miejsca do zabaw dziećmi.

W mieście możemy napotkać liczne pomniki. Jeden z nich, zwany pomnikiem POW (Polska Organizacja Wojskowa), został odsłonięty w Wysokiem Mazowieckiem w 1928 r. dla uczczenia poległych żołnierzy w latach 1918-21. Po II wojnie światowej został zdemontowany i zakopany w miejscowym parku.Na początku lat 90. wydobyto go i ponownie ustawiono na nowym cokole zwieńczonym orłem w koronie. Od tego czasu przy pomniku odbywają się uroczystości państwowe. Przy wejściu na cmentarz kościoła parafialnego nie sposób nie zauważyć Pomnika Matek Sybiraczek i ofiar Sybiru, ufundowanego przez całą lokalną społeczność.

Informacje dodatkowe

Goście zmotoryzowani mogą pozostawić swe auta na parkingu. Na terenie obiektu każdy z gości posiada dostęp do bezprzewodowego internetu. Istnieje możliwość zlecenia prania przybrudzonych ubrań.

Noclegi

Adres:

Adres: ul. Malmeda 28, 16-100 Sokółka

GPS: 53.40950485740728, 23.488777700672017

Telefon: 507-163-637

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Noclegi w pokojach gościnnych mieszą się niemal w samym centrum Sokółki. Miasto liczy niemal 19 tysięcy mieszkańców i położone jest na trasie Białystok-Kuźnica. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z XVI w. kiedy to usytuowano dworek myśliwski królowej Bony. Prawa miejskie otrzymała zaś w 1609 r. od króla Zygmunta III.

Noclegi – Oferta

Na wynajem przeznaczono pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. Ceny zaczynają się już od 25 zł. Każda izba posiada dostęp do łazienki z kabiną prysznicową. Poza tym do dyspozycji gości jest mikrofalówka i lodówka. W pokojach zapewniono dostęp do sieci i telewizor. Zadbano również o zestaw do zaparzenia herbaty.

Zakwaterowanie zaczyna się o o 14 00 w dniu przyjazdu,a kończy o 12 00 w dniu odjazdu. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które towarzyszą nam w podróży. Na klientów zmotoryzowanych czeka parking wliczony w cenę pokoju. W ofercie znajduje się usługa dowozu spod dworca pkp i pks. W celach rekreacyjnych można wypożyczyć rowery i motocykle. Bliska odległość od centrum miasta sprawia, że w zasięgu ręki mamy dostęp do zabytków i atrakcji.

Ciekawostki, atrakcje

W 2008 r. miały miejsce tajemnicze wydarzenia. W kościele św. Antoniego dokonał się pierwszy w Polsce cud eucharystyczny. Cała historia związana jest z upadkiem komunikatu na ziemię. Postępując według procedur kościelnych kapłan umieścił hostię w naczyniu liturgicznym i zalał je w wodą w celu rozpuszczenia. Liturgia mówi bowiem, że rozpuszczony komunikat przestaje być ciałem Chrystusa. Hostię przeniesiono do kościelnej zakrystii. Dwa tygodnie później okazało się, iż mimo upływu czasu hostia jednak nie rozpuściła się, zaś na jej środku powstała plamka krwi.Według komisji medycznej owa plamka stanowiła fragment ludzkiego serca w stanie agonalnym. Prokuratura z kolei uznała, że nie ma mowy w tym przypadku o działaniu osób trzecich. 2 października 2011 r. przeniesiono ową hostię z plebanii do specjalnego miejsca w Kościele. Od tej chwili Sokółka zaczęła przyciągać rzeszę wiernych z całego kraju. Drobnym problemem jest z pewnością brak domu pielgrzyma, który ułatwiłby wizytę. Wszelkich informacji udziela jednak biuro

&nbsp

Noclegi Budowicz Renata

Adres:

Adres: ul. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich 7A 16-300, Augustów

GPS: 53.8578135947095, 23.007439972450584

Telefon: 501-703-244

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pod nazwą ”Noclegi Budowicz Renata” kryje się prywatna kwatera, oddalona od serca Augustowa o niecałe 2,5 km. Krótki spacer spowoduje, że goście znajdą się nad brzegiem jeziora Necko i Białego. W najbliższej okolicy zlokalizowane jest też sanatorium gdzie to można wykupić różnego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne.

Noclegi Budowicz Renata – Oferta

Do wynajęcia przewidziany jest pokój czteroosobowy w cenie 50 zł oraz komfortowy apartament, który pomieści maksymalnie osób. Za dobę zapłacimy 240 zł. W ofercie znajdziemy wypożyczalnię sprzętu do rozrywki wodnej i nie tylko. Fani rowerów z przyjemnością wykorzystają okazję do przejażdżki licznymi szlakami. Jeśli komuś w okresie pobytu brakuje rywalizacji skorzysta na pewno z boiska typu ”Orlik” , który mieści się dosłownie po drugiej stronie drogi.

Atrakcje

W zasięgu wzroku wszyscy goście mają jezioro Białe i Necko.Jako, że mieszczą się na Obszarze Chronionego Krajobrazu, w pełni wykorzystywane są przez miłośników sportów wodnych. Szczególnym urokiem obdarzone jest jezioro Necko. Zajmuje ono powierzchnię ok. 400 ha, a długość jego linii brzegowej to 13 km. Dzięki piaszczystym plażom stanowi świetne miejsce na piesze wędrówki. Podczas zachodu słońca na jeziorze pojawia się poświata, przypominająca błysk skarbów. Z jeziorem wiąże się bowiem legenda. W XIX w. poplecznicy Napoleona Bonaparte, zatopili na jego dnie zrabowane z Moskwy złote dzwony. Necko stanowi nie lada uciechę dla wędkarzy i ornitologów. Mnogość gatunków ryb i ptaków może przyprawić o zawrót głowy. Na jeziorze znajduje się ponadto jedna z największych atrakcji miasta– pierwszy w Polsce profesjonalny wyciąg dla narciarzy wodnych.

Informacje dodatkowe

Goście, którzy w podróż zabrali swoje zwierzęta, nie muszą się niczego obawiać, gdyż właściciel w pełni akceptuje je na terenie domu. Dla wszystkich, którzy muszą skorzystać z urządzeń biurowych typu faks czy kserokopiarka, przygotowano specjalny kącik biznesowy, oczywiście z dostępem do sieci. Dzieci mogą beztrosko spędzać chwile na placu zabaw wyposażonym w zjeżdżalnię, huśtawkę i piaskownicę. W cenie wynajmu znajduje się też parking, co jest przydatną informacja dla zmotoryzowanych. Jeśli chcemy uzupełnić zapasy, w odległości jedynie 50 m znajdują się sklepy spożywczo-usługowe.

Pokoje gościnne

Adres:

Adres: ul. Farna 13, 17-312 Drohiczyn

GPS: 52.39500781116879, 22.6549162846552

Telefon: (85) 655-76-61, 606-217-435

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pokoje gościnne mieszczą się w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła katedralnego w Drohiczynie. Położenie w dolinie rzeki Bug stwarza doskonały klimat do wypoczynku. Od Siemiatycz dzieli nas ok. 15 km.

Pokoje gościnne – Oferta

Budynek oddano do użytku w 2010 r. Na wynajem przeznaczono siedem przestronnych pokoi z łazienkami i telewizorem. Do wyboru mamy zarówno pokoje dwu, jak i czteroosobowe. Za dobę noclegu zapłacimy już 40 zł. Aby przeciwdziałać nudzie stworzono specjalną salę gier. Na podwórzu wyodrębniono specjalne miejsce pod grilla czy ognisko. Właściciele na życzenie klienta organizują spływy kajakowe.

Atrakcje

Kościół katedralny zlokalizowany tuż przy obiekcie, powstał w XVII w. w barokowym stylu. Pierwotna świątynia została ufundowana przez króla Władysława Jagiełłę, a w 1657 r. parafię przekazano zakonowi jezuitów. Następnie trafiła w ręce zakonu pijarów.Kościół uległ zniszczeniu w wyniku pierwszej i drugiej wojny światowej. Przetrwały jednak cenne zabytki, takie jak późnogotycki krucyfiks, barakowa rzeźba Chrystusa Frasobliwego, chrzcielnica z początku XVII w., rokokowa monstrancja z 1786 r. oraz obraz św. Trójcy widniejący na głównym ołtarzu. Obok katedry odnajdziemy klasztor barokowy zakonu jezuitów z lat 1729-44, który to dziś stanowi siedzibę kurii biskupiej. Do kompleksu należy również seminarium duchowne.

W roku 1994 został utworzony rezerwat przyrody Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu – przyciągający wielu turystów z kraju i zagranicy. Liczne rozlewiska rzeki z roślinnością porastająca brzegi, piaszczyste wydmy i rozległe lasy sosnowo-świerkowe tworzą specyficzny mikroklimat gwarantujący doskonały wypoczynek. To obszar gdzie krzyżują się liczne turystyczne szlaki umożliwiające uprawianie turystyki w jej wielu formach pieszej, wodnej i rowerowej.

Informacje dodatkowe

Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci wanienki czy łóżeczka dziecięcego. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. W cenie wynajmu znajduje się również parking dla gości zmotoryzowanych. Dzieci z pewnością ucieszą się z placu zabaw wyposażonego w huśtawkę i piaskownicę. W domu bez kłopotu skorzystamy z internetu. Klientom biznesowym zapewniana jest sala konferencyjna, a recepcja służy pomocą przez całą dobę.

Polski Dom Rodziny Serce

Adres:

Adres: ul. Kryńska 41, 16-100 Sokółka,

GPS: 53.4003023, 23.51784470000007

Telefon: (85) 711-73-69

Email:

Strona internetowa: http://pdrserce.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Polski Dom Rodzinny Serce oddalony jest od centrum miasta o blisko półtora kilometra. Znajduje się on przy tzw. szlaku tatarskim, nieopodal Zalewu Sokólskiego.Obiekt umożliwia solidny wypoczynek przy jednoczesnej bliskości do najważniejszych punktów w okolicy.

Polski Dom Rodzinny Serce – Oferta

Na bazę noclegową składa się siedem pokoi i jeden komfortowy apartament. Wszystkie z nich posiadają wentylację, klimatyzację i osobne łazienki. Kilka z nich umożliwia podziwianie widoków z balkonu. Zapewniono również dostęp do internetu i tv. Odpowiedni klimat zapewniają subtelne barwy i oryginalne freski na ścianach.

Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy o 12 00 w dniu odjazdu. Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi, w postaci łóżeczka i krzesełka do karmienia. Oferuje tez wyżywienie – śniadanie, obiad, kolację, obiadokolację i podwieczorek. Jeśli mamy jakikolwiek problem z garderobą możemy skorzystać z opcji zlecenia prania.Wszelkie kosztowności pozostawimy w sejfie. Na klientów zmotoryzowanych czeka monitorowany bezpłatny parking. Wszystkim gościom oferowana jest całodobowa obsługa. W pokojach obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Atrakcje i ciekawostki

Będąc w okolicy nie sposób przeoczyć Zalewu Sokólskiego. Położony przy ulicy wodnej zajmuje powierzchnię ok. 20 ha. Powstał on już w 1942 r. w czasach okupacji hitlerowskiej. Siłę roboczą stanowili zaś głównie Żydzi. Istnieją dwie wersje celu jego budowy. Pierwsza z nich mówi o obniżeniu poziomu wód gruntowych w związku z osuszaniem bagien, druga zaś, sugeruje chęci utworzenia kurortu dla niemieckich pacjentów. Obecnie zalew stanowi doskonałe miejsce do spędzenie wolnego czasu. Posiada on łącznie dwa zejścia do wody. Funkcjonuje przy nim wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego – kajaków, żaglówek i rowerów wodnych.Z atrakcji można korzystać codziennie w godzinach 10-18. Na miłośników siatkówki czekają dwa piaskowe boiska. Nad wodą organizowane są liczne imprezy – mistrzostwa w skokach na nartach wodnych, zawody skuterów i rywalizacja wędkarzy. W maju 2013 r. nad zalewem postawiono pomnik braci Ejsmontów. Odnowiono również promenadę, która posiada teraz nową nawierzchnię, barierki i oświetlenie.Wokół zalewu ma powstać kompleks z zapleczem hotelowy, gastronomicznym i kręgielnią. Głównym punktem w przyszłości ma zostać odkryty basen.

&nbsp

Wczasy u Romana

Adres:

Adres: ul. Turystyczna 5 16-300 Augustów

GPS: 53.85693290360794, 23.017115079027917

Telefon: 510 533 033

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.wczasyaugustow.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Posiadłość ”Wczasy u Romana” mieści się w odległości jedynie stu metrów od jeziora Białego. Otoczona lasem stanowi świetną propozycję dla wszystkich, którzy chcą uciec od miejskiego zgiełku.

Wczasy u Romana – Oferta

Pokoje przeznaczone są pod wynajem przez cały rok. Łącznie znajdziemy w ofercie 14 miejsc noclegowych, a do wyboru mamy pokoje dwu i trzyosobowe o zróżnicowany poziomie komfortu i oddzielnymi wejściami. Na posesji zlokalizowany jest też domek letni ze wspólną łazienką. Za najtańszy lokal dwuosobowy zapłacimy już poza sezonem 35 zł. W odległości jedynie stu metrów od posiadłości zlokalizowany jest Hotel Leśnik, gdzie to istnieje okazja do wykupienia całodziennego wyżywienia. Jeszcze bliżej przyjezdni znajdą smażalnię ryb. Na sąsiadującej plaży turyści bez problemu zdobędą sprzęt, dzięki któremu przeżyją wielkie emocje związane ze sportami wodnymi. Właściciele na miejscu służą zaś usługą wynajmu rowerów. Dzięki specjalnie przygotowanym trasom zapędzimy się w głąb Puszczy Augustowskiej. Na swej drodze z pewnością spotkamy niezliczone gatunki zwierząt i ptaków.

Atrakcje

Augustów jest miastem atrakcyjnym o każdej porze roku. Odwiedzając je w okresie świąt lub ferii zimowych, goście wybiorą się w przejażdżkę kuligiem lub nartami. Dzięki świetnie przygotowanym do tego trasom każdy wypad kończy się uśmiechem na ustach. Latem na pierwszy plan wysuwa się turystyka wodna, a każdy zasmakuje niejednej dyscypliny. Jednym z najbardziej obleganych miejsc w mieście jest zwiedzających jest Bulwar Narodów Unii Europejskiej. To wspaniałe miejsce na spacer, ale też dobry sposób poznania innych wizytówek Augustowa. Wiedzie on malowniczą trasą poprowadzoną wzdłuż rzeki Netty, która tworzy tu część Kanału Augustowskiego. Z bulwaru możemy dojść na miejską plażę. Tam też zaczynają swoje kursy statki wycieczkowe. Plaża posiada piękne molo, wypożyczalnie sprzętu wodnego i wyciąg dla narciarzy wodnych

Informacje dodatkowe

Dom posiada udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi. Na malucha czeka bowiem specjalnie przygotowane łóżko. Nieco większe pociechy do dyspozycji mają na zewnątrz plac zabaw ze zjeżdżalnią,piaskownicą i trampoliną. Również w środku przygotowano salę umilającą przyjazd. Goście ze zwierzętami mogą spać spokojnie, gdyż posesja w pełni akceptuje ich obecność. Obiekt ponadto dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pokoje noclegowe Przybor

Adres:

Adres: ul. Tadeusza Nowickiego 14, 19-200 Grajewo

GPS: 53.649001120121, 22.451846114927

Telefon: 693-367-829

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Pokoje noclegowe Przybor – Położenie i oferta

Pokoje noclegowe Przybor mieszczą się w ścisłym centrum Grajewa. Lokalizacja stanowi dobry punkt postojowy przy wypadzie do większych miast. Na zmotoryzowanych gości czeka bezpłatny parking. Recepcja czynna jest przez całą dobę. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Na terenie obiektu bez kłopotu skorzystamy z internetu. Istnieje opcja zlecenia prania i prasowania więc nie musimy martwić się o garderobę.

Historia Miasta

Pierwszą wzmiankę o Grajewie datuje się pierwszą połowę XV w. Prawa miejskie otrzymała w następnym stuleciu od króla Zygmunta Augusta. Pomimo korzystnego położenia miało problemy z rozwojem. W XVII w. ludność zajmowała się głównie rolnictwem i rzemiosłem.Zabudowa ograniczała się do głównego rynku i ulic wylotowych. Po upadku powstania styczniowego Grajewo straciło status miasta. Rozkwit nastąpił pod koniec XIX w. kiedy to uruchomiono kolej żelazną na trasie Brześć – Królewiec. Pierwotnie miała służyć celom strategicznym, lecz z biegiem czasu zaczęła służyć transportowi towarów handlowych między Rosją a Prusami. Kolej wywarła wpływ na zabudowę i kształt architektoniczny miasta. Wzdłuż torów powstały bowiem liczne zabudowania w tym fabryki. Ponowne prawa miejskie Grajewo otrzymało w 1922 r. W okresie międzywojennym stacjonował 9 Pułk Strzelców Konnych imienia generała Pułaskiego. Okres drugiej wojny światowej to organizacja karnego obozu pracy dla jeńców wojennych. Grajewo zostało wyzwolone 23 stycznia 1945 r. przez żołnierzy 50 Armii Frontu Białoruskiego. Powstał szpital, spółdzielnia budowlana i wielobranżowa. Jednym z większych obecnych zakładów pracy jest Mlekpol.

Atrakcje

Grajewo leży na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych prowadzących do krajów nadbałtyckich. Istotnym elementem przyrodniczym miasta jest bez wątpienia jezioro Grajwy. W okresie wiosenno-jesiennym stanowi punkt wypoczynkowy dla wędrujących ptaków.Ornitolodzy potwierdzili występowanie ponad 95 gatunków, z czego blisko połowa to gatunki lęgowe. Do niezwykle rzadko spotykanych należą bąk, płaskonos, błotniak stawowy czy trzciniak. W niewielkiej odległości za miastem odnajdziemy aleję drzew- pomników, objętych ochrona konserwatorską. Grajewo to dobry punkt wypadowy do Biebrzańskiego Parku Narodowego zajmującego powierzchnię blisko 59223 ha. Plasuje to go na szczycie spośród wszystkich krajowych parków. Utworzono go w 1993 r. by dziesięć lat później został włączony do sieci Natura 2000. Posiada on największy w Polsce i Europie kompleks torfowisk. Wizytówka parku to oczywiście naturalna, meandrująca rzeka Biebrza. Dzięki ekstensywnemu rolnictwu przetrwało to wiele zagrożonych wyginięciem roślin i zwierząt. Biebrzańskie bagna również stanowią miejsce postojowe dla licznego ptactwa.Charakterystyczne dla Biebrzańskiego Parku Narodowego są również rozległe krajobrazy, ekosystemy i siedliska, które gdzie indziej zostały już bezpowrotnie zniszczone, w wyniku melioracji, osuszania bagien i torfowisk.

&nbsp

Stanica kresowa

Adres:

Adres: Poczopek 9, 16-113 Szudziałowo

GPS: 53.261523422759, 23.644057213969

Telefon: 601-067-316

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://stanicakresowa.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Stanica kresowa mieści się w małej miejscowości Poczopek. Jest to stadnina konna oferująca pokoje gościnne nad stajnią i apartamentowym domku. Położenie na terenie Puszczy Knyszyńskiej gwarantuje doskonałe warunki do wypoczynku.

Stanica kresowa – Oferta

Nad środkową częścią stajni zagospodarowano w sumie sześć pokoi – cztery dwuosobowe i dwa rodzinne dwupokojowe. Każdy z nich posiada łazienkę i wyjście na balkon. Za dobę noclegu zapłacimy już od 100 zł.

Na domek słoneczny składają się trzy apartamenty z osobnym wejściem. Na parterze odnajdziemy salon z tarasem i łazienkę, na piętrze zaś sypialnie.Dwa apartamenty posiadają sypialnię czteroosobową, jeden zaś sześcioosobową. Spać możemy również na parterze dzięki rozkładanej kanapie. Jedna z izb dostosowana jest w pełni do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Pokój ten dobrze sprawdza się jednak też w czasie pobytu z małymi dziećmi w wózkach dziecięcych. Umieszczono tam łóżko małżeńskie i kanapę. Cena za wynajem sięga 250 zl za dobę. Dzieciom do 10 roku życia przysługuje zniżka w wysokości 50%.

Stanica kresowa posiada dwie sale konferencyjno-bankietowe z pełnym wyposażeniem multimedialnym. Odpowiednie zaplecze gastronomiczne umożliwia przygotowanie potraw według gustu gości. Obiekt organizuje również wszelkiego typu imprezy okolicznościowe. Do wyboru mamy salę w stylu ziemiańskim i orientalnym.

Jako ośrodek jeździecki, obiekt prowadzi zajęcia teoretyczne i praktyczne jazdy konno. Wszystko odbywa się w przyjaznej, bezstresowej atmosferze. Każda osoba traktowana jest indywidualnie, gdyż umiejętności nabywa się w różnym tempie Konie są dobrze wyszkolone i posiadają łagodne usposobienie. Wszyscy chętni i posiadający dostateczny warsztat jeździecki mogą uczestniczyć w rajdach konnych organizowanych po terenach Puszczy Knyszyńskiej. Turyści ceniący sobie komfort z pewnością skorzystają z przejażdżki bryczką.

Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy o 10 00 w dniu odjazdu. Na klientów zmotoryzowanych czeka parking w cenie wynajmu.Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Jeśli mamy problem z garderobą możemy skorzystać z opcji zlecenia prania. W każdym pokoju bez wyjątku zagwarantowano dostęp do sieci.

Atrakcje i ciekawostki

Letnik

Adres:

Adres: ul. Letniskowa 5 16-300 Augustów

GPS: 53.84967108373198, 22.99244629991415

Telefon: (87) 643-48-66, 517-755-802

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Obiekt ”Letnik” znajduje się w zacisznej dzielnicy ”Najfajniejszego Miasta w Polsce” – Augustowa. Bliskość plaży miejskiej sprawia, że przyjezdni mogą czerpać garściami z każdej słonecznej chwili.

Letnik – Oferta

Na wynajem przeznaczono dwa pokoje pięcioosobowe, jeden pokój trzyosobowy i dwa pokoje dwuosobowe. Ceny zaczynają się już od 35 zł. Lokale wyposażone są one w pełny aneks kuchenny, prysznic i toaleta. Na piętrze odnajdziemy taras z pięknym widokiem na okoliczny las. W dobrą pogodę goście z pewnością skorzystają z dużego przestronnego ogrodu. Cały porośnięty trawnikiem, umożliwia organizację grilla czy też ogniska. Schronienia w przypadku nagłego deszczu udzielą dwie altany – jedna obok domu, druga na końcu ogrodu.

Atrakcje

Obiekt sąsiaduje z jeziorem Necko, które pozwoli nam odnaleźć przyjemność w uprawianiu sportów wodnych. Jednym z nowszych przedsięwzięć jest organizowana przez Augustowską Organizację Turystyczną impreza pod nazwą ”Z biegiem Kanału Augustowskiego”. Posiada ona uniwersalny charakter, a to ze względu na to, że daje szansę czynnego wypoczynku ludziom o zróżnicowanych pasjach. Do konkurencji należy spływ kajakowy, rajd rowerowy i konnny, a także biegi. Uczestnicy zobowiązani są jedynie do wyrażenia chęci uczestnictwa w imprezie poprzez wypełnienie formularza i dokonanie drobnej wpłaty w kwocie 15 zł. Wszystkie cztery grupy,w zależności od konkurencji pokonują swój odcinek do śluzy Swoboda oddzielnie, po czym po wspólnym posiłku, następuje powrót do Augustowa. Tu z kolei można wziąć udział w festynie zorganizowanym przez Lokalną Grupę Rybacką. Uczestnicy w zamian otrzymują do dyspozycji sprzęt, wyżywienie, pamiątkowe koszulki oraz inne dodatkowe atrakcje kulturalno – rozrywkowe organizowane w ramach eventu. Impreza już po pierwszej edycji potrzymała Certyfikat Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na najlepszy Produkt Turystyczny Podlasia, plasując się na jednej z trzech pierwszych pozycji.

Informacje dodatkowe

W cenie wynajmu pokoju znajduje się też parking dla zmotoryzowanych. Właściciele czworonogów i innych zwierząt ucieszą się na wieść pełnej ich akceptacji na terenie budynku. Na wyciągnięcie ręki przyjezdni mają liczne lokale gastronomiczne czy usługowe.

Sleep in Łomża

Adres:

Adres: ul. Sikorskiego 8, 18-400 Łomża

GPS: 53.18542945183729, 22.053987977756833

Telefon: 535-733-455

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pokoje gościnne Sleep in Łomża mieszczą się w centrum miasta nieopodal dworca pks. Dogodne położenie sprawia, że bez trudu dojedziemy w każde wybrane miejsce w okolicy. Szczególnie poleca się je studentom i klientom biznesowym. Obiekt charakteryzuje się niskim poziomem cen.

Sleep in Łomża – Oferta

Do wyboru mamy pokoje jedno, dwu, trzy, czteroosobowe oraz dwuosobowe apartamenty. Każdą izbę wyposażono w łazienkę, bezprzewodowy internet i telewizor lcd o dużych rozmiarach. Goście mogą również skorzystać z ogólnodostępnej kuchni. Na zewnątrz wydzielono specjalne miejsce w celu organizacji ognisk bądź grilla. Klienci, którzy przybyli w celach służbowych bez trudu skorzystają z takich narzędzi jak faks czy ksero. Na zwolenników aktywnego wypoczynku czeka wypożyczalnia rowerów.W cenie wynajmu znajduje się również przestronny parking. Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci chociażby wanienki. Jeśli posiadamy niewielkie problemy z garderobą, istnieje opcja zlecenia prania. Zakwaterowanie zaczyna się w dniu przyjazdu o godzinie 12 00, a kończy się o 10 00 w dniu odjazdu.

Atrakcje

W Łomży niemal całe dzieciństwo i młodość spędziła słynna aktorka kabaretowa Hanka Bielicka. Dla jej uczczenia, rok po śmierci artystki, na ulicy Farnej, powstała ławeczka przedstawiająca tą wybitną osobę ze słynnym już kapeluszem. Rzeźba została odlana z brązu, a uroczystemu odsłonięciu patronował sam prezydent miasta Jerzy Brzeziński. Jeszcze dwa lata przed odejściem, Hanka Bielicka otworzyła salonik poświęcony swej osobie. Mieści się on w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II, działającym przy nowym kościele św. Krzyża. W jednym pomieszczeniu zgromadzono kostiumy, kapelusze, karykatury, portrety,a także przedmioty osobiste. Obecnie salonik stanowi swoiste miejsce pamięci,a administratorzy Centrum Katolickiego chętnie udostępniają go wszystkim zainteresowanym. Hołd aktorce złożono jeszcze w inny sposób. Dwa skrzyżowania ulic – ronda znajdujące się w pobliżu Teatru Lalki i Aktora nazwano oficjalnie Rondami Hanki Bielickiej. To chyba jedyne w Polsce ronda uliczne będące jednocześnie rondami olbrzymich kapeluszy-kwietników. Place skrzyżowań uformowano na kształt kapeluszy, których kolekcjonowanie i noszenie było życiową pasją pani Hanki Bielickiej.

Pokoje gościnne

Adres:

Adres: Postołowo 22C, 17-200 Hajnówka

GPS: 52.770668138178, 23.60888659372

Telefon: 512-771-011, 511-536-683

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pokoje gościnne zlokalizowane są w małej wsi Postołowo, oddalonej od Hajnówki o blisko 4 km. Pobyt w malowniczej miejscowości na skraju Puszczy Białowieskiej to dobra okazja do wypoczynku w ciszy i spokoju.

Pokoje gościnne – Oferta

Przedmiot oferty stanowią trzy komfortowe pokoje dwuosobowe. Ceny za wynajem zaczynają się już od 40 zł. Kuchnia posiada pełne wyposażenie. Dzięki tradycyjnemu piecowi kaflowemu gotowanie odbywa się na tzw. żywym ogniu. Na zewnątrz wyodrębniono specjalne miejsce pod ognisko bądź grilla. Biesiadować możemy również na tarasie. Zakwaterowanie zaczyna się o godzinie 14 00, kończy zaś o 10 00 w dniu odjazdu.Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zabraliśmy w podróż ze sobą. Parking na terenie posesji jest bezpłatny. W każdym pokoju zapewniono dostęp do sieci bezprzewodowej. Turyści mogą liczyć na pełne wyżywienie – śniadanie, obiad, kolacja. Istnieje możliwość wystawienia faktury za pobyt. W pomieszczeniach obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Atrakcje i ciekawostki

W Hajnówce znajduje się największa w Polsce dwupoziomowa cerkiew prawosławna.Sobór Świętej Trójcy wybudowano według projektu prof. Aleksandra Gregorowicza w 1982 r. Stanowi ona wizytówkę miasta dzięki połączeniu tradycji i nowoczesności.Dach tworzy nieregularna betonowa płaszczyzna, lecz uwagę przyciąga głównie nietypowa dzwonnica. Świątynia jest w stanie pomieścić do 5 tys. osób. Wnętrze obiektu pokrywają polichromie, co zgadza się z prawosławną tradycją. Prezbiterium oddzielono od nawy ścianą ikon. Środkowe drzwi nazywane są Królewskimi Wrotami. Odnajdziemy na nich ikony Zwiastowania Najświętszej Marii Panny i czterech Ewangelistów. Po prawej stronie Królewskich Wrót odnajdziemy ikonę Zbawiciela i Matki Bożej. W centrum świątyni umieszczono panikadiło czyli żyrandol. Przybrał on postać greckiego krzyża ozdobionego witrażami Bogarodzicy i słowiańskich świętych. W soborze ulokowano łącznie siedem ołtarzy, a główny z nich poświęcony jest Świętej Trójcy. W świątyni co roku odbywają się Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej – największy tego typu festiwal w Europie. Pierwsza edycja odbyła się w 1981 r. i od tej pory stanowi najważniejszą imprezę kulturalną w regionie. Festiwalowi towarzyszy zwykle wystawa zdjęć, która prezentuje kulturę prawosławną.

Regionalne Centrum Rekreacji Kaktusik

Adres:

Adres: Augustów, ul. 29-Listopada 2

GPS: 53.84190943655385, 22.995126252907312

Telefon: 697 720 033

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.kaktusik.augustow.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Regionalne Centrum Rekreacji Kaktusik znajduje się zaledwie kilometr od serca ”najfajniejszego miasta w Polsce” czyli Augustowa. Na miejscu każdy znajdzie coś dla siebie.

Regionalne Centrum Rekreacji Kaktusik – Oferta

Obiekt ma do zaoferowania nocleg w sześciu komfortowych pokojach. Każdy z nich wykonany jest w innym stylu i kolorze, co sprawia, że każdy turysta poczuje się jak u siebie w domu. W zależności od pory roku, cena za wynajem waha się od 150 do 200 zł. Na terenie posesji wyodrębniono specjalne miejsce pod ognisko. W taki sposób organizowane są też często spotkania firmowe i dla grup zorganizowanych.

Atrakcje

Właścicielom przyświecało stworzenie warunków do wypoczynku pośród zieleni i spokoju. Jednym z głównych elementów krajobrazu kaskada, która to była świadkiem tysięcy ślubnych fotografii. Wodospad idealnie wkomponowuje się w otaczającą go przyrodę. Połączony siecią strumyków i oczek wodnych pozwala delektować się kojącym szumem wody. Nocą wodospad jest przepięknie podświetlony, ukazując całą paletę barw przelewającej się wody. W nurtach wodospadu można zobaczyć wiele różnych ryb. Od pospolitych okoni, poprzez kolorowe karasie, a na żółwiach wodnych kończąc.Na scenie każdego lata popisy dają zespoły z muzyką na żywo. Dzięki namiotowi można bawić się mimo niesprzyjającej pogody. Zarówno latem, jak i zimą urokliwym miejscem na posesji jest staw. Całe rodziny czy grupy znajomych wykorzystują go jako lodowisko, które jest znacznie bezpieczniejsze od jezior. Jeśli nie posiadamy łyżew – na miejscu je wypożyczymy.”Kaktusik” posiada liczne atrakcje dla milusińskich. Pełną frajdy przejażdżkę gwarantuje kuc o imieniu Lord, który gości w miejscowej stadni od wielu lat. Na terenie placu rekreacyjnego mieści się grill bar i karczma. Obiekt więc w należyty sposób zadbał o aspekt gastronomiczny. Karczma stanowi też swego rodzaju ozdobę tego miejsca.Zbudowana z grubego stuletniego bala, pokryta wiórem wtapia się idealnie w otoczenie.

Informacje dodatkowe

Pokoje zawierają udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci chociaż specjalnego krzesełka do karmienia. Auta można spokojnie zostawić na terenie posesji, a za wszelkie usługi zapłacimy kartą kredytową. &nbsp

Domowe Spanie

Adres:

Adres: ul. Łąkowa 12, 18-400 Łomża

GPS: 53.18557169372322, 22.070711405217025

Telefon: 733-786-565

Email:

Strona internetowa: http://www.domowespanie.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domowe Spanie to pokoje gościnne mieszczące się w centrum Łomży. Miasto jest malowniczo położone na wschód od Białegostoku w Dolnie Narwii na obszarze parku krajobrazowego.

Domowe Spanie – Oferta

Na bazę składa się w sumie dwanaście miejsc noclegowych w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych. Za najtańszy zapłacimy już 35 zł. Każda izba posiada dostęp do łazienki. Do dyspozycji gości jest przestronna kuchnia z wyjściem na taras. Nie zabrakło też bezprzewodowego internetu. Na klientów zmotoryzowanych czeka przestronny parking w cenie wynajmu. Jako, że z obiektu korzystają głównie osoby pracujące, konieczne jest przestrzeganie ciszy nocnej. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które nam towarzyszą. Jeśli posiadamy problem z garderobą, istnieje opcja zlecenia prania. Zakwaterowanie zaczyna się w dniu przyjazdu o godzinie 16 00, kończy się o 10 00 przy wyjeździe.

Atrakcje

Najczęstszym punktem wypadowym Łomżynian jest Stary Rynek. Owy prostokątny plac znajduje się w śródmieściu, a jego główny budynek to zlokalizowany we wschodniej części ratusz. Powstał on w XIX w. według projektu Aleksandra Graffe. Podczas późniejszej przebudowy dobudowano do ratusza oficyny, przez co stworzono wewnętrzny dziedziniec. Wokół rynku możemy podziwiać odbudowane kamienice naśladujące styl barokowy. Zastąpiły one zniszczone w czasie drugiej wojny światowej klasycystyczne obiekty. Dzięki staraniom mieszkańców powstał deptak na ulicy Farnej. Wyłożono go bazaltową kostką, wkomponowano stylowe lampy i ławki. Ciekawa szczególnie jest rzeźba słynnej aktorki Hanki Bielickiej, której pomnik-ławka, zachęca do fotografowania.

W Łomży i okolicach możemy odwiedzić liczne obiekty sakralne. Jeden z nich to katedra św. Michała Archanioła wzniesiony w pierwszej połowie XVI w. Pierwszy Kościół Farny istniał już na wzgórzu św. Wawrzyńca ok. 1000 r. Katedra uległa zniszczeniu w wyniku potopu szwedzkiego . W latach 1691-1692 doszło do gruntownego remontu, w wyniku którego styl świątyni zmienił się z gotyckiego w barokowy. W czasie pielgrzymki do Polski, papież Jan Paweł II koronował słynący z łask obraz Matki Boskiej. W 2007 r. wybito monetę z cyklu Historyczne Miasta Polski, na której rewersie widnieje właśnie katedra.

&nbsp

Apartament Promyczek

Adres:

Adres: ul. Lipowa 151, 17-200 Hajnówka

GPS: 52.74851259333543, 23.60167018012237

Telefon: 508-183-733

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Apartament Promyczek znajduje się w odległości niecałych dwóch kilometrów od centrum Hajnówki. Położenie na skraju Puszczy Białowieskiej gwarantuje udany wypoczynek.

Apartament Promyczek – Oferta

Obiekt oferuje w sumie pięć miejsc noclegowych w trzech pokojach z dostępem do internetu i tv. Ceny zaczynają się już od 35 zł. Kuchnię wyposażono we wszelkie niezbędne sprzęty – mikrofalówkę, piekarnik, zmywarkę, talerze czy zestaw sztućców. Na miejscu bez kłopotu wypożyczymy rowery, korzystając z licznych okolicznych szlaków. Na podwórku wydzielono specjalne miejsce pod organizację spotkań przy grillu bądź ognisku.

Apartament posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi, w postaci choćby łóżeczka czy wanienki. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zabraliśmy ze sobą w podróż. Recepcja służy pomocą przez całą dobę. Najmłodsi ucieszą się z placu zabaw zaopatrzonego w piaskownicę i huśtawkę. Na gości zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking, Zakwaterowanie zaczyna się o godz. 14 00, a kończy w dniu odjazdu o godz. 10 00.Jeśli posiadamy jakikolwiek problem z garderobą możemy skorzystać z opcji zlecenia prania.

Atrakcje i ciekawostki

Chlubą Hajnówki jest największa w Polsce dwupoziomowa cerkiew prawosławna. Sobór Świętej Trójcy został wybudowany według projektu prof. Aleksandra Gregorowicza w 1982 r.który połączył tradycję i nowoczesność. Wzrok przechodniów skierowany jest często na dzwonnicę o nieregularnym kształcie.Świątynia pomieści maksymalnie do pięciu tysięcy wiernych. Wnętrze obiektu pokrywają polichromie, co zgadza się z prawosławną tradycją.Środkowe drzwi określane są mianem Królewskich Wrót. Spotkamy na nich ikony Zwiastowania Najświętszej Marii Panny i czterech Ewangelistów. Po ich prawej stronie Królewskich Wrót odnajdziemy ikonę Zbawiciela i Matki Bożej. Na środku świątyni umieszczono panikadiło czyli żyrandol w postaci greckiego krzyża ozdobionego witrażami Bogarodzicy i słowiańskich świętych. W soborze naliczymy w sumie siedem ołtarzy, a główny z nich poświęcony jest Świętej Trójcy. W świątyni co roku odbywają się Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej – największy tego typu festiwal w Europie. Pierwsza edycja odbyła się w 1981 r. i od tej pory stanowi najważniejszą imprezę kulturalną w regionie. Festiwalowi towarzyszy zwykle wystawa zdjęć, która prezentuje kulturę prawosławną.

Niezapominajka

Adres:

Adres: Dalny Las 3C

GPS: 53.927490909343, 23.191108703613

Telefon: 510193731

Email:

Strona internetowa: http://www.niezapominajka.hol.es

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Gospodarstwo Niezapominajka znajduje się w samym centrum Puszczy – małej miejscowości Dalny Las, nieopodal kanału Augustowskiego i jeziora Serwy. Drewniany dom wraz z przestronnym ogrodem daje idealne możliwości do wypoczynku i rekreacji. Cisza pośród dzikiej przyrody gwarantuje to w 100%.

Niezapominajka – Oferta

Do dyspozycji przyjezdni mają, na piętrze, pięć pokoi z dostępem do łazienki z pełnym węzłem sanitarnym. Na parterze znajduje się zaś w pełni wyposażona kuchnia wraz z jadalnią. Istnieje też opcja zamówienia posiłków przygotowanych przez gospodynię. Serwowane są przede wszystkim specjały podlaskiej kuchni regionalnej.Na chłodniejsze dni przyda się rozpalenie klimatycznego kominka. Obiekt można wynająć także w celu organizacji różnego rodzaju imprez okolicznościowych, przy czym należy pamiętać, iż może on pomieścić maksymalnie 40 osób. Istotną zaletą jest posiadanie własnego, kompletnego nagłośnienia o dużej mocy. Goście nie muszą więc martwić się o sprzęt na choćby wieczór karaoke. Właściciele nie zapomnieli o efektach świetlnych czy podgrzewającej atmosferę wytwornicy dymu. Można poczuć się jak na prawdziwej dyskotece. Nie tylko zabawą jednak człowiek żyje. Biznesmeni mogę skorzystać z sali konferencyjnej. Cena wynajmu za jedną osobę waha się od 35 do 50 złotych, co jest uzależnione od takich czynników, jak ilość gości i termin rezerwacji.

Atrakcje

Gospodarstwo przygotowało wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Grille, ogniska czy spacery umożliwiają dobrą zabawę na czystym, świeżym powietrzu i zapewniają niezapomniane chwile. Jeśli chodzi o najmłodszych mają oni do dyspozycji piaskownice, zjeżdżalnie, huśtawki i trampoliny.Dorośli mogą w tym czasie korzystać ze świetlicy albo jednej z dwóch sal gier i telewizyjnej. Nic tylko się bawić! Bliskość do słynnego Kanału Augustowskiego pozwala na wykorzystanie jego dobrodziejstw. Rejsy statkiem, gondolami czy katamaranem to tylko kilka z wielu rozwiązań.Szczególnie zachwalany jest wyjątkowy wyciąg dla nart wodnych, dzięki któremu władze miasta otrzymały liczne nagrody.

Informacje dodatkowe

Na terenie gospodarstwa mieści się parking dla klientów (wliczony w cenę). Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zlecenia prasowania i prania przybrudzonych ubrań.

Apartament Portos

Adres:

Adres: ul. Kasztanowa 46B/57, 16-300 Augustów

GPS: 53.84573089350732, 22.996349405910905

Telefon: 601-520-650

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Apartament Portos to prywatna kwatera znajdująca się w centrum Augustowa. Stanowi idealne miejsce na pobyt dla czterech osób. Korzystna lokalizacja nad portem Żeglugi Augustowskiej, bulwarami i resztą atrakcji, umożliwia nam spełnienie każdej wizji.

Apartament Portos – Oferta

Koszt wynajmu apartamentu to ok. 45 zł za osobę. Jego wystrój utrzymany jest w pastelowej stylistyce. Na przyjezdnych czekają dwie przestronne sypialnie. Kuchnia wyposażona jest w takie niezbędne sprzęty jak kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny, lodówka czy też piekarnik. W łazience rozlokowano pralkę i kabinę prysznicową. Klienci mogą sobie pozwolić na relaks w sali wypoczynkowej z płaskim telewizorem. Widoki okolicy podziwia się zaś z balkonu.Jeśli skorzystamy z więcej niż trzech noclegów, na przywitanie otrzymamy wodę z miejskiego uzdrowiska.

Atrakcje

Umiejscowienie na obszarze Wigierskiego Parku Narodowego i Puszczy Augustowskiej pozwala cieszyć się nieskażoną naturą. Walory estetyczne okolicy możemy podziwiać dzięki liczne dobrze zorganizowanym szlakom rowerowym i pieszy. Dają one nam szansę na aktywność przez okrągły rok. Zimą trasy rowerowe zmieniają się w pole do popisu dla narciarzy biegowych. W sezonie letnim główną atrakcję stanowią spływy organizowane na trzech lokalnych rzekach (Czarna Hańcza, Rospuda, Blizna). Wiosłowanie łączy się z podziwianiem lokalnych zabytków, takich jak zespół poklasztorny czy bazylika w Sejnach. Spływy charakteryzują się różnym poziomem trudności i długością trwania. Trasę wybieramy według własnych upodobań i możliwości. Jeśli nie mamy kondycji wystarczą nam jednodniowe wypady.”Wprawieni w boju” wybiorą tygodniowe podróże. Często nocuje się wówczas nad brzegami jeziorami, pod niebem pełnych gwiazd. Na najłatwiejsze trasy można zabrać małe dzieci.

Informacje dodatkowe

W budynku apartamentu mieszczą się lokale usługowe (sklep spożywczy, restauracja, bar, siłownia, gabinet kosmetyczny) dzięki czemu mamy wszystko dosłownie na wyciągnięcie ręki. W cenie wynajmu lokalu znajduje się ponadto parking, co ucieszy zmotoryzowanych.Istotnym udogodnieniem jest także sejf, w którym przechowamy swoje kosztowności. Właściciele w pełni akceptują czworonogi i inne zwierzęta jakie towarzyszą nam w wyjeździe. Gościom udostępnia się darmowy internet.

Mieszkania i Pokoje Do Wynajęcia

Adres:

Adres: ul. Bukowa 2, 18-402 Łomża

GPS: 53.18054516452934, 22.03778520822368

Telefon: 511-053-369

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Mieszkania i pokoje do wynajęcia mieszczą się w spokojnej dzielnicy w niewielkiej odległości od centrum Łomży.Na wyciągnięcie ręki mamy dostęp do okolicznych atrakcji.

Mieszkania i Pokoje Do Wynajęcia – Oferta

Przedmiot oferty stanowią wygodne mieszkania i pokoje pod wynajem. Izby przygotowane są w kilku wariantach. Do dyspozycji przygotowano pokoje jedno, dwu, trzy, pięcio i siedmioosobowe. Wyposażono je w lodówkę, pralkę, komplet naczyń, a także telewizor. Nie mogło zabraknąć też szybkiego internetu. Za najtańszy nocleg w pokoju przeznaczonym dla siedmiu osób zapłacimy od 25 zł.Pod obiektem na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking z całodobowym monitoringiem. Przy dłuższym okresie wynajmu lub przy większej ilości osób istnieje możliwość negocjacji cen. Właściciele w pełni akceptują czworonogi i inne zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Zakwaterowanie zaczyna się w dniu przyjazdu o godzinie 12 00, a kończy się o 10 00 w dniu odjazdu.

Atrakcje i zabytki

W bezpośrednim sąsiedztwie Łomży cudowny krajobraz tworzy meandrująca rzeka Narew. Okoliczne tereny objęte są ochroną parku krajobrazowego. Zakola Narwii możemy podziwiać z dogodnego punktu obserwacyjnego, jaki został stworzony w Siemieniu Nadrzecznym. Mieści się tam też wieża widokowa, plac zabaw dla dzieci, siłownia na świeżym powietrzu, a także tablica z ą okolicy. Na południowej części rzeki odnajdziemy Górę Królowej Bony. Grodzisko należy do jednych z największych tego typu w województwie mazowieckim. Całość terenu zajmuje powierzchnie ponad 2 ha, a najłatwiej dostać się tam od strony południowej.Góra Królowej Bony podlega ochronie konserwatorskiej na podstawie rejestru zabytków.

Po drugiej stronie Narwii w Drozdowie nie można przegapić Muzeum Przyrodniczego.Założone je w 1984 r. stawiając sobie za cel badanie przyrody Polski północno-wschodniej, a przede wszystkim Ziemi Łomżyńskiej. Nadrzędne miejsce w jego działalności zajmuje kolekcjonowanie pamiątek po rodzinie Lutosławskich. Muzeum mieści się bowiem w dawnej siedzibie rodu, z której wywodzi się słynny kompozytor Witold Lutosławski. W ofercie odnajdziemy zwiedzanie z przewodnikiem czy też specjalne zajęcia oświatowe dla dzieci i młodzieży z zakresu nauk historycznych lub przyrodniczych. Istnieje możliwość skorzystania z muzealnej biblioteki.

U Pieniążka

Adres:

Adres: ul. Białostocka 76, 17-100 Bielsk Podlaski

GPS: 52.78600482686913, 23.188002983988895

Telefon: 501-421-204

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pokoje gościnne u Pieniążka usytuowane są na skraju miasta, tuż przy ruchliwej trasie na Białystok. Bielsk Podlaski posiada bogatą, ponad 500-letnią historię. Charakteryzuje się różnorodnością kulturową i religijną.

U Pieniążka – Oferta

Bazę noclegową stanowią pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. Za najtańszy z nich zapłacimy już 40 zł. Dłuższe pobyty skutkują obniżeniem cen. Na terenie całego obiektu zagwarantowano dostęp do sieci. Przez całą dobę goście mają do dyspozycji kuchnię z duża jadalnią. Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy o 10 00 w dniu odjazdu. Właściciel w pełni akceptuję zwierzęta, które zabraliśmy w podróż ze sobą. W cenie wynajmu znajduje się też parking dla klientów zmotoryzowanych.Grupom oferowane są dodatkowe zniżki.

Atrakcje i ciekawostki

Układ urbanistyczny Bielska Podlaskiego składa się z dwóch rynków. Główne miejsce zajmuje ratusz położony między parkiem Królowej Heleny i skwerem Izabeli Branickiej. Na terenie parku działa Amfiteatr Miejski, goszczący liczne imprezy. Podczas spaceru alejkami natkniemy się na pomnik kpt. Władysława Wysockiego – bohatera z okresu kampanii wrześniowej i bitwy pod Lenino. Skwer Izabeli Branickiej zgromadził liczne pomniki przez co stanowi swoiste miejsce pamięci.

Ratusz został ufundowany przez Izabellę Elżbietę Branicką czyli żonę Jana Klemensa Branickiego, ówczesnego starosty bielskiego. Budowę ukończono w 1780 r.,kiedy to miasto odzyskiwało równowagę po pożarze, który strawił dawny drewniany budynek. Nowy murowany ratusz w stylu późnego oszczędnego baroku zaprojektował nadworny architekt Branickich – Jan Sękowski. Piętrowa budowla przykryta czterospadowym dachem powstała na planie prostokąta.Przykryta spiczastym hełmem wieża zegarowa zwieńczona jest blaszanym tworem przypominającym owada. Budynek wielokrotnie rekonstruowano. W latach 80.ubiegłego stulecia został przystosowany na potrzeby Muzeum Podlaskiego. Zbiory posiadają regionalnych charakter. Odnajdziemy w nim meble, obrazy czy archeologiczne znaleziska.

W 1981 r. Bielsk Podlaski stał się miejscem planu zdjęciowego kultowego już filmu Znachor. Wyreżyserował go Jerzy Hoffman. Do dnia dzisiejszego, sklep, w którym pracowała jedna z bohater nosi nazwę filmu.Przed wejściem do lokalu wisi tablica informacyjna upamiętniająca to zdarzenie. Galerię zdjęć z procesu produkcji dzieła, można oglądać w pobliskim ratuszu.

&nbsp

Domek i Pokoje Nad Kanałem

Adres:

Adres: Augustów, ul. Waryńskiego 23

GPS: 53.84097769095336, 22.997536731219498

Telefon: 660467510, 604305584

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domek i Pokoje Nad Kanałem usytuowane są nad kanałem Bystrym w Augustowie. Nieopodal znajduje się port żeglugowy, gdzie to mają miejsce rejsy statkami po okolicznych jeziorach. Dzięki dogodnemu dojazdowi, obie posesje często odwiedzają goście pracujący, a także osoby podróżujące do Litwy i innych krajów ościennych.

Domek i Pokoje Nad Kanałem – Oferta

Do wynajęcia są ogrzewane dwa pokoje i 6-osobowy domek letniskowy. Wszystkie z nich wyposażono w łazienki z prysznicem, a także telewizję, lodówkę i inne potrzebne sprzęty. Ceny zaczynają się już od 35 zł za osobę. Istnieje opcja wypożyczenia sprzętu rekreacyjnego w postaci kajaków, łódki czy rowerów. Wyodrębniono również specjalne miejsce pod ognisko bądź grilla. Dla wszystkich gości przewidziano darmowy parking. Bez przeszkód skorzystają też z bezpłatnego internetu. Aby zaspokoić apetyty można na miejscu zamówić wędzoną rybę lub spróbować miodu z pasieki.

Atrakcje

Atrakcje Augustowa i okolic nierozerwalnie wiążą się z wodą. Nad przepływającą przez miasto rzeką Nettą oraz licznymi jeziorami, corocznie organizowane są przyciągające tłumy imprezy. Najbardziej widowiskowy wydaje się być konkurs reklamujący się pod hasłem ”Co ma pływać nie utonie”. Zwycięski team może zgarnąć, oprócz pucharu, nawet do 7 tys.zł. nagrody. Zadaniem uczestników jest zbudowanie jak najbardziej oryginalnych konstrukcji pływających. Oczywiście nie mogą one mieć seryjnego charakteru, a jedynie amatorski wydźwięk. Konkurencja zaczyna się ”wodowaniem” pojazdu, a następnie konieczne jest przepłynięcie przez wyznaczonej trasy w określonym czasie. Jury ocenia przede wszystkim oryginalność łodzi. Imprezę od lat wspomaga Polskie Radio Białystok, a towarzyszą jej koncerty największych gwiazd piosenki. Zresztą Augustów gości na swych ziemiach wiele muzycznych festiwali. Okazuje się, że nie tylko w Ciechocinku można bawić się w rytmie romskich pieśni. Tym samym zaprzecza faktom, że ”prawdziwych cyganów już nie ma”. Impreza pod szyldem ”Festynu Kultury Cygańskiej” gromadzi wielu entuzjastów chwytliwych melodii i kolorowych sukien. Augustowski amfiteatr oraz błonia nad Nettą są zapełnione w całości. ”Don Wasyl i przyjaciele” stanowi gwarant udanej zabawy co roku.

&nbsp

Apartament Jagoda

Adres:

Adres: Augustów, ul. Polna 25 16-300

GPS: 53.84122724262229, 22.973641863821967

Telefon: 518-166-347, 887-446-666

Email: biuro(at)damanet.pl

Strona internetowa: http://apartjagoda.kreatorwww.eu/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Apartament Jagoda to prywatna kwatera mieszcząca się tuż przy Rynku Zygmunta Augusta, stanowiącego serce Augustowa. Przez miasto przepływa rzeka Netta, otaczają je też liczne jeziora z Necko na czele. Sceneria sprawia, że to doskonałe miejsce na urlop.

Apartament Jagoda – Oferta

Do dyspozycji gości oddane są dwa świeżo wyremontowane apartamenty. Na pierwszy z nich składają się dwa pokoje, kuchnia i wc. W drugim zaś urządzono salon, aneks kuchenny i łazienkę. Wszyscy klienci mogą skorzystać z oddzielnej kuchni i salonu z telewizją satelitarną.

Atrakcje

Dostęp do pobliskich akwenów wodnych, miejskiej plaży zapewnia mnogość wyboru form wypoczynku. Dzięki wypożyczalni sprzętu możemy wybrać sposób pokonania malowniczych tras. Częstym wyborem są statki wycieczkowe, tzw. szlakiem papieskim, które kończą się w Sanktuarium Matki Boskiej w Studzienniczej. Jeśli lubimy ryk silników – musimy skorzystać z wyścigów gokartami. Drewniany tor daję gwarancje stabilnej jazdy, pozwalając kierującym na wchodzenie w dobrze kontrolowane poślizgi. Jest to również doskonała okazja na oswojenie swych dzieci z pracą maszyn. Goście, krótkim spacerem, w ciągu kilku minut znajdują się w sercu tętniącego życiem miasta. Czeka na nich w okresie letnim niezliczona ilość imprez i eventów. Jedna z nich to prestiżowe Mistrzostwa Świata łodzi wytrzymałościowych ”Necko Endurance”. Bolidy rywalizujące w tych zawodach osiągają prędkości dochodzące do 200 km/h. Wyścig ma charakter długodystansowy, gdyż ekipy ścigają się przez całe osiem godzin. Zwycięzcą zostaje ten team, który pokona większą odległość w wyznaczonym czasie.

Informacje dodatkowe

Na terenie obiektu obowiązuje całkowity zakaz palenia. W niewielkiej odległości znajdują się główne punkty komunikacyjne – dworzec pkp i pks. Właściciele chętnie bezpłatnie odbierają z nich swoich gości, którym to służą wszelką pomocą. Na terenie apartamentu odnajdziemy też bar, gdzie w razie niepogody można spędzić chwile w miłym towarzystwie. Dzieci w razie nudy z pewnością skorzystają z podwórkowego placu zabaw. Wszelkie zwierzęta, które zabraliśmy w podróż, są mile widziane. W apartamencie nie mogło zabraknąć też dostępu do szybkiego internetu.

Karczma pod Topolami

Adres:

Adres: Konopki Młode 3, 18-411 Śniadowo

GPS: 53.073446374029, 22.013199774956

Telefon: (86) 219-04-12, 602-116-777

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.karczmapodtopolami.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Karczma pod Topolami mieści się w małej miejscowości Konopki Młode, oddalonej od centrum Łomży o około 13 km. Położenie na trasie Ostrów Mazowiecka – Wilno sprawia, że nie będziemy mieli problemu z dojazdem do obiektu i innych okolicznych atrakcji.

Karczma pod Topolami – Oferta

Obiekt powstał w 1988 r. łącząc od tej pory tradycyjną kuchnię staropolską z nowoczesnymi standardami jakości. Dysponuje on dwiema salami na 180 i 350 osób. Na zewnątrz czekają pośród zielenie trzy duże letnie ogródki. Karczma posiada duże doświadczenie w organizacji imprez okolicznościowych na czele z weselami. Na życzenie klienta zapewnia takie atrakcje jak pokazy sztucznych ognii, przejażdżki kuligiem czy występy iluzjonistów.

Baza to ponad 48 miejsc noclegowych. Do dyspozycji gości oddano pokoje dwu, trzy i czteroosobowe. Najtańszym rozwiązaniem będzie wynajem izby dwupokojowej za 50 zł. Każda z nich zawiera łazienkę, tv i bezprzewodowy internet. W cenie wynajmu znajduje się ponadto parking dla zmotoryzowanych

Atrakcje i zabytki

W Łomży o okolicach znana jest historia nieszczęśliwej miłości między komendantem Polskiej Organizacji Wojskowej a uczennicą miejscowej szkoły handlowej. Leon Kaliwoda mając zaledwie dwadzieścia lat został skierowany z Warszawy aby objąć dowództwo dziesiątego okręgu POW.Tu spotkał młodszą o pięć lat Halinę Jurnuszkiewiczównę. Obydwoje dorastali w czasach zaboru pruskiego, aktywnie uczestnicząc w działaniach niepodległościowych i zdobywając doświadczenie w harcerskich drużynach. 11 listopada czyli w dniu , w którym świętujemy niepodległość, Leon zginął od jednych z ostatnich kul, jakie wystrzelono w Łomży. Mimo ostatecznego opuszczenia miasta przez Niemców, Halina pogrążyła się w rozpaczy. Kilka tygodni później na grobie ukochanego odebrała sobie życie strzałem z pistoletu. Dziewczynę pochowano z rodzinnym grobie, lecz jeszcze tej samej nocy w niewyjaśnionych okolicznościach, ciało przeniesiono do mogiły komendanta. W 1933 r. w celu upamiętnienia Kaliwody, ufundowano pomnik, który stanął na jego grobie. Tragiczny los dziewczyny nie spotkał się z podobnym współczuciem. Na skromnym nagrobku przy mogile można przeczytać jedynie napis ”Halina Jarnuszkiewiczówna, córka Adeli i Wacława, zmarła 21 stycznia przeżywszy 16 lat ”.

&nbsp

Dom Gościnny Azyl

Adres:

Adres: Stary Folwark 19, 16-402 Suwałk

GPS: 54.07591582320956, 23.07108442383003

Telefon: (87) 563-77-22, 604-179-877

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.azyl-wigry.com

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom Gościnny Azyl mieści się w centrum Wigierskiego Parku Narodowego, na pograniczu kultur polskiej i litewskiej. Stanowi bazę wypadową do najbardziej atrakcyjnych miejsc na Suwalszczyźnie.

Dom Gościnny Azyl – Oferta

Obiekt zlokalizowany jest jedynie około 400 m. od jeziora Wigry. Prywatna posesja posiada powierzchnię 1300 m2, składając się z dwóch domów z garażem, miejscem parkingowym i terenem zielonym.

W pierwszym domu odnajdziemy sześc sypialni dwuosobowych – po trzy na każdym piętrze.Każda kondygnacja posiada łazienkę z kabiną natryskową, umywalkę i sedes. Na piętrze goście mają do dyspozycji łóżka małżeńskie, a także taras. Serce obiektu to salon z klimatycznym kominkiem, który również posiada wyjście na taras. Tam z kolei umieszczono kominek z dodatkową funkcją grilla. Również na parterze zagospodarowano przestronną łazienkę. Istnieje możliwość wynajęcia pokoju, bądź też całego domu dla maksymalnie 23 osób.

Dom drugi zajmuje powierzchnię 130 m2, składając się z dwóch bliźniaczych segmentów mieszkalnych. Każda część posiada salon z kominkiem, a także wyjście na taras. Poza tym w pełni wyposażony aneks kuchenny umożliwia swobodne przygotowanie posiłków. W łazience odnajdziemy kabinę natryskową, umywalkę i sedes. W salonie na parterze umieszczono trzy rozkładane kanapy dwuosobowe. Na piętrze zaś łóżko małżeńskie i dwie rozkładane kanapy dwuosobowe.

Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy o 10 00 w dniu odjazdu. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking.

Atrakcje

Dom gościnny Azyl posiada zezwolenie Marszałka Województwa Podlaskiego na działalność organizatora turystyki. Uzyskał również rekomendację Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Obiekt organizuje różnego typu rajdy (Tropem Perełek Suwalszczyzny, Weekend Na Rowerze, Rowerowy Zawrót Głowy, Formuła Rowerowa na Miarę). Program imprezy uzależniony jest od takich czynników, jak termin czy ilość uczestników. W programie odnajdziemy takie punkty jak ”zapoznanie z bobrem” lub ”śladami Jaćwingów”. Na miejscu wypożyczymy 28 sztuk rowerów górskich, w tym też kilka przystosowanych dla dzieci. Miłośnicy wodnych atrakcji z pewnością odbędą nie jeden rejs żeglarski. Jeśli chcemy połączyć wysiłek ze zwiedzaniem, idealna propozycją będą spływy kajakowe.

&nbsp

Pensjonat Zaciszne Centrum

Adres:

Adres: Augustów, ul. Polna 10

GPS: 53.84290352001981, 22.974731695353626

Telefon: 577 030 578, 605922180

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://zacisznecentrum.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pensjonat Zaciszne Centrum, jak sama nazwa wskazuje, położony jest w samym sercu Augustowa. Jednoczesna bliskość do lasu i jezior stwarza doskonałe warunki do urozmaicenia wolnego czasu. W ciągu 15 minut jazdy możemy się przenieść na łono natury.

Pensjonat Zaciszne Centrum – Oferta

Pensjonat oferuje 3 pokoje 2-osobowe o powierzchni około 12 m2, a także dwa niezależne od siebie apartamenty dwu i czteroosobowe. Zajmują one z kolei 25 m2. Każdy z pokoi posiada standardowo dostęp do szybkiego łącza internetowego, a także telewizor i łazienkę. Stworzono możliwość instalacji dostawki. Aneksy kuchenne z lodówką są w pełni wyposażone. Osoby, które wybrały się z małym dzieckiem do pensjonatu „Zaciszne centrum” mogą być mile zaskoczone obecnością specjalnego krzesła do karmienia. Zadbano też o wstawienie dziecięcego łóżka. Wszystkie pokoje posiadają niezależne wejścia. Na terenie posesji wyznaczono specjalne miejsce na organizację grilla czy ognisk.Za najtańszy pokój 2-osobowy zapłacimy 45 zł. Opcja pokój-studio 4-osobowy to wydatek rzędu 220 zł.

Atrakcje

Wynajem pensjonatu umożliwia korzystanie z pobliskich atrakcji. Zwłaszcza w okresie letnim miasto jest świadkiem licznych wydarzeń kulturalnych, goszcząc znakomitych artystów. Dla aktywnych ciekawą propozycją będzie wypad na miejską pływalnię bądź też na kręgle. Spragnieni przygód na świeżym powietrzu mogą skorzystać z wyciągu dla nart wodnych czy też umówić się na rejs gondolą. Można też skorzystać z alternatywnych środków transportu, jak statek czy katamaran. W każdej chwili można wypożyczyć sprzęt rekreacyjny aby spróbować swoich sił w wiosłowaniu. Fani rowerów muszą wykorzystać okazję do przejażdżki Szlakiem Orła Białego. Dla spacerowiczów pozostają atmosferyczne bulwary. Oczywiście można też zapuścić się do okolicznych miejscowości. Warto odwiedzić takie punkty na ie jak Klasztor Kamedułów nad Wigrami czy zabytkowe wiadukty w Stańczykach.

Informacje dodatkowe

Dla pracoholików przewidziano specjalny kącik z dostępem do urządzeń biurowych – faksu i ksera. Zmotoryzowani mogą bez obaw korzystać z parkingu na terenie posesji (przy wcześniejszej rezerwacji). Goście nie muszą też martwić się o pobrudzenie ubrań a to dzięki opcji prania na zamówienie.

Apartament

Adres:

Adres: Augustów, ul. Żabia 5/5 16-300

GPS: 53.84294261230095, 22.976938292316618

Telefon: 607-122-029

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Apartament mieści się na drugim piętrze nowo wybudowanej kamienicy w centrum Augustowa. Stanowi doskonałe miejsce wypadowe,dzięki czemu skorzystamy z całej mocy atrakcji miasta.

Apartament – Oferta

Łączna powierzchnia apartamentu to 68 m2. Za jeden nocleg zapłacimy już 250 zł. Na lokal składają się trzy pokoje z łóżkami, bogato wyposażony aneks kuchenny, korytarz i łazienka. Aby przygotować posiłek przydadzą się nam takie sprzęty jak piekarnik, kuchenka elektryczna czy lodówka.

Atrakcje

Okolice Augustowa pełne są mniej znanych atrakcji. Jeden z pomników techniki budowlanej stanowią mosty w Stańczykach. Licząc sobie 36 m. wysokości należą do najwyższych w Polsce. Powstały one w 1912 r. na nieistniejącej już linii kolejowej Gołdap – Żytkiejmy. Architektura charakteryzuje się doskonałymi proporcjami, a filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach w Pont du Gard. Stąd też ich potoczna nazwa – ”Akwedukty Puszczy Rominckiej”. W 1945 roku wycofująca się Armia Czerwona rozebrała tory, a szlak nigdy nie został już odbudowany. Mosty w Stańczykach oblegane były przez amatorów skoków na linie. Ze względu na zły stan techniczny mostu, zabroniono jednak takiej formy ekspresji. Zwiedzanie zabytku obecnie jest płatne, a na jego terenie wprowadzono dozór.

Augustów, położony pośród malowniczych rzek i jezior, co sprawia, że znakomicie nadaje się na wodne wyprawy. Jednym ze sposobów pokonania tras jest katamaran. Można go również wynająć celem organizacji imprez jak wieczory kawalerskie czy panieńskie. W ofercie floty katamaranowej odnajdziemy rejsy choćby szlakiem papieskim. Oczywiście możemy zapuścić się w głąb Puszczy, docierając aż do Gorczycy. Wszystkie statki przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych. Dzieci do ośmiu lat na pokład wchodzą za darmo.

Informacje dodatkowe

Wszelkie kosztowności klienci mogą przechować w sejfie co daje gwarancję bezpieczeństwa. Właściciele akceptują w pełni zwierzęta domowe, które podróżują razem z nami. W obiekcie codziennie otrzymamy najnowszą prasę. Nie zabraknąć mogło też dostępu do internetu. Parking dla zmotoryzowanych znajduje się w cenie wynajmu. W przypadku niesprzyjającej pogody, miłą atmosferę odnajdziemy w pobliskim barze.

Kompleks Perła

Adres:

Adres: al. Piłsudskiego 127, 18-400 Łomża

GPS: 53.16854901118553, 22.050870649514763

Telefon: (86) 218-10-10, 600-896-436

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.perla.stelmachowski.com.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Kompleks Perła zlokalizowany jest niemal w samym centrum Łomży. Samo miasto leży nad rzeką Narew i stanowi miejsce skrzyżowania szlaków komunikacyjnych północno-wschodniej Polski. Chodzi przede wszystkim o drogę krajową nr.61, łączącą Warszawę z Augustowem i dalej na Wilno.

Kompleks Perła – Oferta

Na bazę składa się 35 miejsc noclegowych. Przygotowano pokoje dwu, trzy i czteroosobowe. Za najtańszy z nich musimy wydać od 90 zł.Każda izba wyposażona jest w telewizor, lodówkę i łazienkę. W kompleksie znajduje się restauracja czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 12 – 20. Koszt obiadu to ok. 20 zł, a śniadanie otrzymamy od godziny 7 00 w cenie 15 zł.

Cały obiekt znajduje się pod stałym nadzorem kamer video. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, jakie zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Nie musimy martwić się o brak gotówki, gdyż na miejscu możemy zapłacić kartą kredytową. Na zmotoryzowanych gości czeka bezpłatny ogrodzony parking. Klientom udostępnia się bezpłatny internet (WIFI, LAN). Zakwaterowanie zaczyna się w dniu przyjazdu o godz. 14 00, kończy się o 12 00 w dniu odjazdu. Kompleks zawiera udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci krzesełka do karmienia i wanienki. Dla dzieci przygotowano plac zabaw z huśtawką i zjeżdżalnią, na którym spędzą niejedną beztroską chwilę.

Ciekawostki

Herbem miasta jest jeleń przeskakujący przez kamienie. Jego rodowód sięga XV w. i został nadany jeszcze przez książąt mazowieckich. Nawiązywał on do ówczesnej sytuacji osady położonej wśród lasów bogatych w zwierzynę. Najwcześniejsze jego wersje pochodzą z pieczęci, jakie zachowały się na listach wysłanych z Łomży do Gdańska w XV w. Wiadome jest, że złoty jeleń stanowił zwieńczenie pierwszego ratusza. Spotykano go również na niektórych wyrobach rzemieślniczych.Zmiana herbu nastąpiła w czasach gubernialnych.Wówczas symbolem została berlinka (statek rzeczny) pod żaglami na niebieskim polu. Po odzyskaniu niepodległości jako herb powrócił złoty jeleń na czerwonym polu. Według legendy herb to pamiątka po przygodzie księcia Janusza, który dzięki nietypowemu zachowaniu zwierzęcia w czasie polowania, zdołał uniknąć śmierci w zasadzce zorganizowanej przez Krzyżaków.

Gościniec Pod Strzechą

Adres:

Adres: Krzywe 16B, 16-402 Suwałki

GPS: 54.08401781240698, 23.00669909101441

Telefon: +48 508 078 066, tel.: +48 87 563 00 43

Email:

Strona internetowa: http://gosciniecpodstrzecha.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Gościniec pod Strzechą znajduje się pośród jezior i lasów Wigierskiego Parku Narodowego. Z Suwałk do obiektu prowadzi ścieżka rowerowa, biegnące przez wyjątkowo pięknie ukształtowane tereny.Trasa stanowi część Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Gościniec Pod Strzechą – Oferta

Bazę noclegową stanowi 12 pokoi typy standard i lux.Te pierwsze występują w wariantach jedno, dwu i trzyosobowych. Odnajdziemy w nich prysznic, ręczniki czy telewizor. Możemy również skorzystać z usługi budzenia. Ceny zaczynają się od 140 zł za dobę. Pokoje typu lux to izby jedno, dwuosobowe, a także apartament. Najtańszy pokój to koszt 180 zł za noc. Na terenie całego obiektu zapewniono dostęp do wifi.

Doba hotelowa zaczyna się o 14 00, a kończy o 12 00 dnia następnego.Na cenę noclegu składa się śniadanie w formie szwedzkiego stołu, parking i basen (w sezonie letnim).

Obiekt przygotował specjalną ofertę dla najmłodszych.Dla nich powstał bogato wyposażony plac zabaw (huśtawki, domek, zjeżdżalnie, piaskownica, boisko do siatkówki). Hotel gwarantuje maksimum bezpieczeństwa.

Specjalnością restauracji gościńca są tradycyjne dania regionalne, ale i światowe trendy kulinarne nie jest jej obce. Dzięki połączeniu kuchni podlaskiej ze smakami międzynarodowymi, każdy znajdzie coś dla siebie.We własnej wędzarni przygotowywane są pyszne wędliny. Restauracja działa codziennie w godzinach 8 00 – 20 00.

Dzięki sali konferencyjnej, obiekt jest w stanie zorganizować szkolenia i konferencje. Wyposażenie stanowią rzutnik, nagłośnienie i flipchart. Spotkanie biznesowe można połączyć z wypoczynkiem na łonie natury. Gościniec obsługuje również imprezy weselne.

Po dniu pełnym wrażeń właściwą dawkę relaksu zapewni sauna.Jedną z jej odmian jest bania. Gorące kamienie oblewa się wodą, co korzystnie jonizuje powietrze, wspomagając odpoczynek fizyczny i psychiczny.

Wspólne biesiadowanie umożliwia wiata rekreacyjna, idealna na spotkania w gronie rodzinnym lub wśród znajomych. Na czas zabaw zapewnia się pełną obsługę gastronomiczną (bar z piwem, grill). Duża przestrzeń do tańca zapewnia niezapomniane wrażenia.Przyjęcia pod wiatą pomieszczą maksymalnie 80 osób.

Ciekawą atrakcją dla gości jest uczestnictwo w pokazie wyrobu i pieczenia sękacza metodą tradycyjną na ogniu. Ciasto stanowi regionalny przysmak, a jego przygotowanie trwa nawet do trzech godzin.

Dom Kamil

Adres:

Adres: Ateny 56, 16-304 Nowinka,

GPS: 53.965141466242, 23.046112046577

Telefon: 693-220-669

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Kwatera prywatna Dom Kamil usytuowana jest w miejscowości Ateny, której to odległość od Augustowa wynosi blisko 14 km. Położenie na skraju Puszczy Augustowskiej i bliskość jeziora Blizno stanowi doskonałą propozycję dla osób poszukujących ciszy i spokoju.

Dom Kamil – Oferta

Do wynajęcia przez okrągły rok znajduje się piętrowy drewniany dom o powierzchni 125 m2. Ugościć może on do ośmiu turystów. Ceny za wynajem całości, w zależności od sezonu i liczby turystów mieszczą się w przedziale 290-350 zł. Istnieje jednak szansa na wynegocjowanie mniejszych kwot. Oferta będzie zwłaszcza przychylna dla entuzjastów przebywania nad wodą, 100 metrów od domu na gości czeka pomost z łódką przy jeziorze Blizno. W najbliższej odległości jest też las, w którym to czeka na nas nie tylko świeże powietrze. Podłogi w domu wyłożone są drewnianymi panelami. Cechuje go pełne umeblowanie, wyposażenie w sprzęt radiowo-telewizyjny i agd. Łazienki posiadają pełne zaplecze sanitarne. Goście mogą udać się odpoczynek do pięciu sypialni. O odpowiedni nastrój, także zimą, zadba z pewnością sala kominkowa. Przestronny ogród sprzyja zabawom i spotkaniom towarzyskim. Jeszcze większy relaks zapewni sauna.

Atrakcje

W centrum Augustowa na spacerowiczów czeka tzw. Bulwar Narodów Europejskich. Ten wyłożony kostką trak, prowadzi wprost na lubianą plażę miejską. Każdy chętny będzie mógł się przejść wzdłuż rzeki Netty, stanowiącej część Kanału Augustowskiego. Szczególną atrakcją jest pałac na wodzie. Jeśli komuś Polska to za mało, nic nie stoi na przeszkodzie by odbyć krótką podróż za granicę. Turyści często korzystają z wycieczek, nazywanych litewskim klasykiem. Obejmuje on takie miasta jak, Druskienniki, Kowno, Wilno i Troki.Stanowią one doskonałą okazję do tego, by na własne oczy zobaczyć liczne zabytki w tym kościoły, fortyfikacje i średniowieczne dziedzińce oraz uliczki skryte w zakamarkach miasta. Wędrówki po ulicach i zaułkach niewątpliwie pozwolą się wczuć w nieuchwytną atmosferę.

Informacje dodatkowe

Gospodarze zapewniają wypożyczenie sprzętów niezbędnych do aktywnego spędzania czasu Na zewnątrz czeka boisko do wszelkich zabaw z piłką, w środku zaś wyznaczono pomieszczenie do gier takich jak choćby bilard. Właściciele aut mogą być spokojni gdyż mogą schować je do garażu.

Dom do wynajęcia u Rycha

Adres:

Adres: ul. Studzieniczna 4D 16-300 Augustów

GPS: 53.857593371109, 23.096880909288

Telefon: 515-159-879, 508-910-587

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom do wynajęcia u Rycha zlokalizowany jest w małej miejscowości Studzieniczna, oddalonej od Augustowa o siedem kilometrów. Spokojna okolica, bez gwaru i miejskiego hałasu, pozwala przyjezdnym na całkowite wyciszenie i zapomnienie o troskach.

Dom do wynajęcia u Rycha – Oferta

Dom wolnostojący przeznaczony jest pod wynajem dla ponad czternastu wczasowiczów. Na parterze posiada on dwa pokoje, kuchnię, łazienkę i salon, który to wychodzi na duży zadaszony taras. Na poddaszu ulokowano trzy pokoje z łazienkami. Wejście na górę w żaden sposób nie koliduje z mieszkaniem na dole. Jeśli pogoda nie będzie rozpieszczała turystów, zawsze mogą skorzystać z sali telewizyjnej i gier, gdzie to znajdą stół bilardowy. Na zewnątrz mieści się wiata z kominkiem i grillem dzięki czemu możemy miło spędzić czas przy dźwiękach iskrzącego się drewna. W ofercie nie zapomniano o wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego, w tym rowerów, którymi możemy pokonać liczne dobrze zorganizowane szlaki.

Atrakcje

Studzieniczna jest istotnym ośrodkiem kultu Maryjnego. Usytuowane na wyspie sanktuarium od lat przyciąga wiernych. W tamtejszej kaplicy umieszczono cudowny wizerunek Matko Boskiej Częstochowskiej, który to stanowi kopię dzieła z Częstochowy. W 1995 r. dokonano aktu koronacji obrazu, a postacie Jezusa i Maryi zdobią drogocenne suknie. Na ich głowach natomiast widnieją papieskie złoty korony.Dzięki obrazowi dokonało się wiele uzdrowień i fizycznych. Historycznym dniem okazał się 9 czerwca 1999 r. Wówczas to papież Jan Paweł II niespodziewanie przypłynął łodzią do sanktuarium. Aby upamiętnić to wydarzenie wzniesiono pomnik, na którym uwieczniono słowa największego pielgrzyma ,,Byłem tu wiele razy, ale jako papież po raz pierwszy i chyba ostatni”. Przy kapliczce znajduje się studzienka, której przypisuje się szczególne moce. W powszechnym przekonaniu działa zwłaszcza na choroby skóry i oczu.

Informacje dodatkowe

Na teren obiektu nie można wprowadzać zwierząt. Dla zmotoryzowanych przewidziano parking w cenie wynajmu. Dom posiada liczne udogodnienia przeznaczone dla rodzin, którzy wypoczywają razem z dziećmi. Zadbano mi.in. o dziecięce łóżeczko i małą wanienkę. Nieco więksi znajdą frajdę na placu zabaw z piaskownicą i huśtawkami.

Pokoje Gościnne

Adres:

Adres: Stare Kupiski, ul. Leśna, 18-400 Łomża

GPS: 53.175483549989, 21.993982190033

Telefon: 531-614-570

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pokoje gościnne mieszczą się w miejscowości Stare Kupiski oddalonej od Łomży o niecałe 6 km. Zaciszna lokalizacja zapewnia spokojny wypoczynek.

Pokoje gościnne – Oferta

Ofertę stanowi 14 miejsc noclegowych w domu o powierzchni 150 m2. Do wyboru mamy pokoje dwu, trzy i siedmioosobowe. Każdy z nich posiada telewizor i dostęp do internetu. Dzięki ogólnodostępnej kuchni bez trudu przygotujemy sobie posiłki. Na podwórku wyodrębniono specjalne miejsce pod grilla. Przed deszczem ochroni nas altana.W Zakwaterowanie zaczyna się o godz.14 00 w dniu przyjazdu, kończy się o tej samej godzinie w dniu odjazdu. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking.

Ciekawostki

”Nazywam się, proszę Państwa, Hanka Bielicka. Pochodzę z miasta Łomży, urodzona tamże w roku tysiąc dziewięćset…” – tak zaczynała Hanka Bielicka piosenkę My z Łomży. Naprawdę artystka urodziła się na terenach dzisiejszej Ukrainy (1915), gdzie jej rodziców ewakuowano podczas I wojny światowej. Z Łomżą była jednak związana od zawsze i do końca. Ojciec Hanki był nie tylko założycielem Banku dla Przemysłu i Handlu, ale także (a może przede wszystkim) działaczem niepodległościowym, posłem na Sejm i zasłużonym społecznikiem. Jego słynna córka ukończyła w Łomży gimnazjum, a potem, jeszcze przed wybuchem wojny – romanistykę oraz Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej w Warszawie.

Zadebiutowała na deskach teatru w Wilnie, choć, jak sama przyznawała, jej pierwsze występy miały miejsce w łomżyńskim Klubie Wioślarskim. Po wojnie związała się ze stołecznym teatrem Syrena. Znana była z temperamentu i umiłowania do kapeluszy z szerokim rondem. Serce publiczności podbiła w „Podwieczorkach przy mikrofonie” jako Dziunia Pietrusińska.Ujmowała humorem i dystansem do własnej osoby,i to mimo podeszłego wieku. Dowodem jej ostatni występ telewizyjny w programie Szymona Majewskiego. Powiedziała wówczas „Dzisiejszy wieczór będzie pod nazwą Bawcie się dzieci,nim babcia odleci”. Było to na kilka dni przed jej śmiercią (zmarła 9 marca 2006 r.).Pomnik na ulicy Farnej jest dowodem, że łomżanie kochają swą krajankę. Bo i jakże nie kochać osoby, która śpiewała „Bo my z Łomży, a Łomża jest perłą wśród miast, najpiękniejszą gwiazdeczką wśród gwiazd”.

&nbsp