Dom Gościnny Woleninowo

Adres:

Adres: Zielone Drugie 20, 16-402 Suwałki

GPS: 54.045622134411, 22.846272437309

Telefon: (87) 563-80-40, 604-933-150

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom Gościnny Woleninowo znajduje się we wsi Zielone Drugie, oddalonej od Suwałk o około 10 km.Dzięki położeniu blisko lasu, z dala od innych zabudowań i zgiełku zapewnia doskonałe warunki relaksacyjne.

Dom Gościnny Woleninowo – Oferta

Obiekt został wybudowany w 1877 r. i stanowił niegdyś część zabudowań należących do folwarku Woleninowo. Posiadłość wielokrotnie zmieniała właścicieli. W 2006 r. dostosowano ją do prowadzenia działalności turystycznej. Obecnie gospodarstwo zajmuje powierzchnię 3,5 ha. Oferta noclegowa to pięć pokoi z łazienkami i prysznicem. W każdej izbie odnajdziemy szafki nocne, szafę ubraniową, lampki nocne oraz telewizor. Nie zapomniano również o dostępie do internetu. Przyjezdni bez problemu mogą skorzystać z dużego holu z tarasem. Tam też występuje część jadalna, a także kanapa wypoczynkowa, fotele i ława. Kuchnię wyposażono w takie sprzęty, jak czajnik elektryczny, lodówka, kuchenka gazowa, mikrofalówka czy piekarnik. Jeśli mamy ochotę na spędzenie nocy na świeżym powietrzu, możemy rozbić namiot. Na podwórku wyodrębniono specjalne miejsce do organizacji spotkań przy grillu czy ognisku. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Okolica pełna jest ścieżek rowerowych, dlatego też wprowadzono opcję wynajmu jednośladów. Na gości zmotoryzowanych czeka parking wliczony w cenę najmu. Dzieci spędzą niejedną beztroską chwilę na placu zabaw. Miłośnicy wędkarstwa skorzystają z przydomowego stawu.

Atrakcje

W 2000 roku uruchomiono po latach kolej wąskotorową, która stanowi atrakcję turystyczną Wigierskiego Parku Narodowego i Puszczy Augustowskiej. Prace restauracyjne przy zabytku rozpoczęto w sierpniu 2000 roku. Początkowo wyremontowano 10-kilometrowy odcinek z Płociczna do Krusznika. Wzdłuż szlaku, w atrakcyjnych miejscach Wigierskiego Parku Narodowego, w Puszczy Augustowskiej, niemal nad samymi brzegami Wigier urządzono przystanki widokowe Binduga, Powały, Bartny Dół. Oficjalnego otwarcia kolejki dokonano 19 maja 2001 roku. Wąskotorówka szybko stała się dużą atrakcją turystyczną Parku Narodowego. Wigierska Kolej Wąskotorowa powstała, aby odbudować i chronić zabytkową kolejkę na całej jej długości. WKW czyni starania w celu uzyskania zgody na prace restauracyjne na odcinku od Krusznika do Tartaczyska nad Czarną Hańczą (kolejnych 14 km).