Domki letniskowe

Opłacone przez: KKW Trzecia Droga PSL–PL2050 Szymona Hołowni

Adres:

Adres: Kopanica 29C/D 16-304 Nowinka

GPS: 53.957387131819, 23.138431052227

Telefon: 721-921-220

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domki letniskowe położone są w małej miejscowości Kopanica, między malowniczymi jeziorami Tobołowo i Blizenko. Niedaleko znajdziemy też Wigry, Blizno i Serwy. To doskonała okazja na obcowanie z unikalną naturą Puszczy Augustowskiej.

Domki letniskowe -Oferta

Do dyspozycji gości oddaje się dwa domki letniskowe – siedmio i dziesięcioosobowy. Cena za nocleg od osoby wynosi 40 zł. Każdy z budynków jest odgrodzony, co gwarantuje prywatność i bezpieczeństwo dla przyjezdnych. Jeśli chodzi o większy domek, na parterze umieszczono hol wypoczynkowy z kominkiem, aneks kuchenny oraz łazienkę z wc. Na piętrze nie raz skorzystamy z tarasu widokowego, a odpoczynek znajdziemy w dwóch pokojach. W mniejszym domku zadbano o kuchnię, łazienkę oraz dwa pokoje. Pod budynkiem wydzielono specjalne miejsce na ognisko bądź grilla, lecz także pod pole namiotowe. Noc możemy więc spędzić ”pod chmurką”.Właściciele zapewniają sprzęt przeznaczony do turystyki wodnej.

Atrakcje

Położenie pośród przepięknych lasów daje szansę na łączenie aktywnego wypoczynku ze zwiedzaniem. W najbliższej okolicy posesji przebiega szlak Rowerowy Szlak Doliny Rospudy. Oznakowana w terenie kolorem zielonym trasa liczy w sumie 49,2 km i jest stosunkowo łatwa do przejechania nawet dla mało wprawionych rowerzystów. Wycieczka trwa więc tylko jeden dzień. Szlak rozpoczyna się w Augustowie, a kończy w Klonownicy. Wartym wspomnienia, punktem na trasie jest Uroczysko-Święte Miejsce. Zobaczymy tam pochodzącą 1990 r. kapliczkę, drewniane i kamienne krzyże, a także drewnianą rzeźbę ”Świątka”. Polana na skraju Puszczy Augustowskiej stanowiła niegdyś miejsce kultu religijnego. Uroczystość modlitewna miejscowej ludności, nawiązywała do prawosławnego święta Jordanu. Wierni spożywali rytualny posiłek, obmywając się w pobliskiej rzeczce Jałówce, która uważana była za leczniczą.Składano też ofiary z pieniędzy i żywności. Zwyczaj w oczywiście zmienionej formie przetrwał do dziś. Każdego roku odbywa się tam odpust.

Informacje dodatkowe

Właściciele nie mają nic przeciwko czworonogom i innych zwierzętom, które zabraliśmy w podróż ze sobą. Dzieci ucieszą się z placu zabaw wyposażonego w piaskownicę, huśtawkę i trampolinę. Wszystkim gościom zapewniane są miejsca parkingowe.

&nbsp