Pokoje gościnne

Adres:

Adres: ul. Nadrzeczna 88 16-300 Augustów

GPS: 53.85237293551224, 22.974196035380373

Telefon: 664 032 855, 664 032 854

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.gumipokoje.augustow.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pokoje gościnne w kwaterze prywatnej, oddalone są od centrum Augustowa o niecały kilometr. Bliskość ta pozwala przyjezdnym znaleźć się w sercu oferty rozrywkowej miasta i okolic.

Pokoje gościnne – Oferta

W ofercie w sumie znajdują się trzy pokoje pokoje (dwa dwuosobowe i jeden trzyosobowy). Zostały one oddane do użytku w 2008 r. więc cechuje je duży stopień komfortu. Do każdego pokoju stworzono opcję dostawki. Jako, że latem panuje w nich przyjemny chłód, pozwolą przyjezdnym na zasłużony odpoczynek. Warto nadmienić, iż posiadają oddzielne wejście i są całkowicie oddzielone od części mieszkalnej. Do dyspozycji gości jest nowy duży aneks kuchenny. Wyposażenie w takie sprzęty jak okap, kuchenka indukcyjna, lodówko-zamrażarka czy mikrofalówka sprawi, że sprawy codzienne nie sprawią nam kłopotów. Ceny wynajmu, w zależności od pokoju, zaczynają się już od 40 zł. Obiekt posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. W związku z tym oferuje kompleksową usługę dla wszystkich przyjezdnych fanów jednośladów.

Atrakcje

Położenie 200 m. od jeziora daje nam szanse skorzystania z wodnych atrakcji. Każdy szanujący się turysta musi skorzystać z rejsów statkiem, oferowanym przez Żeglugę Augustowską. Stanowi ona jedno z nielicznych przedsiębiorstw obsługujących przewozy pasażerskie. W każdym sezonie z jej usług korzysta blisko 50 tysięcy pasażerów. Żegluga Augustowska istnieje już grubo ponad pół wieku. Pierwszych pasażerów przewiozła w 1953 r. Statki Żeglugi Augustowskiej obsługują tylko akwen jezior augustowskich. Na rejsy liniowe, a także na rejsy na specjalne zamówienie, wypływają trzy statki dwustuosobowe Sajno i Serwy oraz stuosobowy Perkoz . Z usług Żeglugi Augustowskiej korzystało wiele znanych osób ze świata polityki, kultury czy sportu, m.in. Włodzimierz Cimoszewicz, Jerzy Buzek, Janusz Tomaszewski, Dariusz Rosati czy Krzysztof Daukszewicz. Największym zaszczyt spotkał jednak organizatorów w 1999 r. kiedy to na augustowskich jednostkach żeglownych zjawił się sam papież Jan Paweł II. Do dziś jego imię nosi specjalny szlak.

Informacje dodatkowe

W cenie wynajmu, parking dla zmotoryzowanych jest zupełnie za darmo. We wnętrzu budynku obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu.Palarnia znajduję się na zewnątrz oraz w altance.

Domek letniskowy

Adres:

Adres: Przewięź 15 16-300 Augustów

GPS: 53.869851215894, 23.093396562617

Telefon: (87) 641-96-57, 607-986-916

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domek letniskowy mieści się w małej miejscowości Przewięź, oddalonej od Augustowa o niespełna 8 km. Położenie nad czystym jeziorem Białym ( 30 m), przy żeglownej trasie Kanału, stwarza doskonałe warunki do relaksu.

Domek letniskowy – Oferta

Na wynajem przeznaczono pięcioosobowy domek letniskowy. Składa się on z dwóch pokoi, a za całość, w zależności od pory roku, zapłacimy ok. 120 zł. Obiekt posiada pełny węzeł sanitarny – kabinę prysznicową i wc. Jeśli chodzi o sprzęt, wyposażono go w kuchenkę gazową, lodówkę, naczynia i sztućce, dzięki czemu bez kłopotu przygotujemy sobie smaczny posiłek. W ofercie znajduje się również wypożyczalnia rowerów, co daje nam szansę pokonania okolicznych dobrze przygotowanych tras.

Atrakcje

Nad okolicznym jeziorem Studzienicznym zlokalizowane jest Sanktuarium Maryjne. Prowadzi do niego grobla połączona z lądem. Sama wieś powstała w drugiej połowie XVIII w. i do dziś stanowi ważne miejsce odpustowe, zwłaszcza w Zielone Światki. Świętość tego miejsca wiąże się jeszcze z czasami pogańskimi. Początki kultu maryjnego sięgają niezwykłych zdarzeń, które w chwili klęsk żywiołowych, uznane były za cudowne. Pobliska rzeczka zmieniała bowiem kierunek swego prądu, a na drzewie ukazała się Matka Boska. Pod koniec XIX w. wybudowano kaplicę w stylu neoklasycystycznym. Wewnątrz niej mieści się cudowny obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej, ukoronowany złotem papieskim w 1995 roku. Jest to XVIII-wieczna kopia dzieła z Częstochowy, a jej autor to dziś jest nie znany. Za jego wstawiennictwem dokonało się wiele uzdrowień fizycznych i duchowych. 9 czerwca 1999 r. Sanktuarium odwiedził szczególny gość – papież Jan Paweł II. Do Studzienicznej przypłynął on łodzią w dniu wolnym od apostolskiego trudu. Na cześć tego wydarzenia wybudowano pomnik, przedstawiający pielgrzyma z laską i różańcem. Umieszczono na nim pamiętne słowa ” Byłem to wiele razy, ale jako papież po raz pierwszy i chyba ostatni”.

Informacje dodatkowe

W cenie wynajmu uwzględniono już miejsce parkingowe. Dzieci ucieszą się z placu zabaw zaopatrzonego w huśtawkę i karuzelę. Na terenie obiektu zlokalizowana jest stołówka, a kilkaset metrów dalej odnajdziemy restaurację serwującą dania regionalne.

Kwatera prywatna

Adres:

Adres: ul. Waryńskiego 45 16-300 Augustów

GPS: 53.83877545869093, 23.0003928351814

Telefon: (87) 643-33-09, 604-838-379

Email:

Strona internetowa: http://ladnakwatera.dobrynocleg.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Kwatera prywatna znajduje się w odległości półtora kilometra od centrum miasta. Od Kanału Bystrego i Augustowskiego dzieli go jedynie kilka minut spaceru. Położony w cichej dzielnicy domków jednorodzinnych stanowi gwarancję spokojnego wypoczynku.

Kwatera prywatna – Oferta

Goście mają w sumie do wyboru trzy pokoje. Lokal dwu i trzyosobowy posiada wspólna łazienkę, kuchnię i tv. W przypadku pokoju czteroosobowego aneks kuchenny i reszta są już całkowicie oddzielone. Na zewnątrz turyści mogą skorzystać ze specjalnie wydzielonego miejsca na grilla. W ofercie znajduje się też wypożyczalnia sprzętu służącego rekreacji wodnej i nie tylko. Fani pedałowania, na pewno wykorzystają okazję by wybrać się na wycieczkę po dobrze zorganizowanych trasach. Połączą w ten sposób przyjemne z pożytecznym. Trenując i jednocześnie zwiedzając, spędzą wyjątkowe chwile.

Atrakcje

Świetna lokalizacja stanowi punkt wypadowy na miasto. Głównie w okresie wakacyjnym Augustów jest świadkiem dużej ilości wydarzeń sportowych i kulturalnych, za których organizację, władzom przydzielane są nagrody. Dla aktywnych ciekawą propozycją będzie wypad na miejską pływalnię bądź też tor cartingowy. Spragnieni przygód na świeżym powietrzu mogą skorzystać z pierwszego w Polsce wyciągu dla nart wodnych czy też umówić się na rejs kameralną gondolą. Do wyboru mamy alternatywne środki transportu, jak statek czy katamaran. Dla spacerowiczów pozostają wyłożone kostką atmosferyczne bulwary, trasami których dojdziemy w najatrakcyjniejsze zakątki Augustowa. Oczywiście można wybrać się do okolicznych miejscowości. Warto odwiedzić takie punkty na ie jak Klasztor Kamedułów nad Wigrami czy zabytkowe wiadukty w Stańczykach.

Informacje dodatkowe

Oprócz gości, właściciele dbają o ich auta. Wprowadzono bowiem ciekawą ofertę liftingu samochodów podróżnych, wykonując takie usługi jak ręczne woskowanie, glinkowanie, lakierowanie czy też pranie tapicerki. Dzięki temu auta klientów zostaną doprowadzone do salonowego stanu. W tym przypadku oczywistą sprawą jest, ze parking znajduje się w cenie wynajętego pokoju. Na terenie domu mile widziane są wszelkie zwierzęta, co jest dobrą informacją dla ich właścicieli. Budynek posiada ponadto udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

&nbsp

Domki letniskowe

Adres:

Adres: Kopanica 29C/D 16-304 Nowinka

GPS: 53.957387131819, 23.138431052227

Telefon: 721-921-220

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domki letniskowe położone są w małej miejscowości Kopanica, między malowniczymi jeziorami Tobołowo i Blizenko. Niedaleko znajdziemy też Wigry, Blizno i Serwy. To doskonała okazja na obcowanie z unikalną naturą Puszczy Augustowskiej.

Domki letniskowe -Oferta

Do dyspozycji gości oddaje się dwa domki letniskowe – siedmio i dziesięcioosobowy. Cena za nocleg od osoby wynosi 40 zł. Każdy z budynków jest odgrodzony, co gwarantuje prywatność i bezpieczeństwo dla przyjezdnych. Jeśli chodzi o większy domek, na parterze umieszczono hol wypoczynkowy z kominkiem, aneks kuchenny oraz łazienkę z wc. Na piętrze nie raz skorzystamy z tarasu widokowego, a odpoczynek znajdziemy w dwóch pokojach. W mniejszym domku zadbano o kuchnię, łazienkę oraz dwa pokoje. Pod budynkiem wydzielono specjalne miejsce na ognisko bądź grilla, lecz także pod pole namiotowe. Noc możemy więc spędzić ”pod chmurką”.Właściciele zapewniają sprzęt przeznaczony do turystyki wodnej.

Atrakcje

Położenie pośród przepięknych lasów daje szansę na łączenie aktywnego wypoczynku ze zwiedzaniem. W najbliższej okolicy posesji przebiega szlak Rowerowy Szlak Doliny Rospudy. Oznakowana w terenie kolorem zielonym trasa liczy w sumie 49,2 km i jest stosunkowo łatwa do przejechania nawet dla mało wprawionych rowerzystów. Wycieczka trwa więc tylko jeden dzień. Szlak rozpoczyna się w Augustowie, a kończy w Klonownicy. Wartym wspomnienia, punktem na trasie jest Uroczysko-Święte Miejsce. Zobaczymy tam pochodzącą 1990 r. kapliczkę, drewniane i kamienne krzyże, a także drewnianą rzeźbę ”Świątka”. Polana na skraju Puszczy Augustowskiej stanowiła niegdyś miejsce kultu religijnego. Uroczystość modlitewna miejscowej ludności, nawiązywała do prawosławnego święta Jordanu. Wierni spożywali rytualny posiłek, obmywając się w pobliskiej rzeczce Jałówce, która uważana była za leczniczą.Składano też ofiary z pieniędzy i żywności. Zwyczaj w oczywiście zmienionej formie przetrwał do dziś. Każdego roku odbywa się tam odpust.

Informacje dodatkowe

Właściciele nie mają nic przeciwko czworonogom i innych zwierzętom, które zabraliśmy w podróż ze sobą. Dzieci ucieszą się z placu zabaw wyposażonego w piaskownicę, huśtawkę i trampolinę. Wszystkim gościom zapewniane są miejsca parkingowe.

&nbsp

Apartament

Adres:

Adres: ul. Mickiewicza 1A,16-300 Augustów

GPS: 53.84039637015327, 22.97734550073085

Telefon: 509-556-103

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Apartament mieści się w centrum ”Najfajniejszego miasta w Polsce” czyli Augustowa. Kurort posiada wyjątkowe właściwości klimatyczne, a także wyjątkowe walory krajobrazowe.

Apartament – Oferta

Do wynajęcia przeznaczone są dwa przestronne, komfortowe apartamenty. Każdy z nich może pomieścić maksymalnie sześciu gości. Cena waha się od 180 do 280 zł i uzależniona jest od takich czynników jak ilość osób i długość pobytu. Wejście do budynku jest oddzielne. Na pierwszy apartament składa się salon z aneksem kuchennym, dwie sypialnie i łazienka z wc. Drugi posiada dostęp do balkonu. Odnajdziemy w nim ponadto jadalnię, dwie sypialnie i łazienkę. Zaletą będzie niewątpliwie dobrze wyposażona kuchnia z lodówką, kuchenką i czajnikiem elektrycznym. Dzięki temu bez kłopotu przygotujemy sobie posiłki.

Atrakcje

Lokalizacja w sercu miasta zapewnia nam dostęp do wszelkich miejscowych atrakcji i wydarzeń. Jednym z nowszych przedsięwzięć jest event pod nazwą ”Z Biegiem Kanału Augustowskiego”. Pierwsza edycja miała miejsce w czerwcu 2014 r. i na stałe wpisała się już do kalendarza atrakcji. Impreza posiada uniwersalny charakter, przyciągając ludzi o różnorakiej pasji. Do głównych celów organizatorów należała popularyzacja turystyki aktywnej i promocja zdrowego trybu życia. Aby wziąć udział w zawodach konieczne było wypełnienie krótkiego formularza, a także dokonanie wpłaty w wysokości 15 zł. Uczestnicy otrzymali konieczny sprzęt, wyżywienie, a także pamiątkowe t-shirty. Wyścig składa się ze spływu kajakowego, rajdu rowerowego, konnego i wyścigu biegowego. Oczywiście każdy mógł wybrać swoją specjalność. Trasa wiedzie wzdłuż Kanału Augustowskiego, kończąc się na śluzie Swoboda. Wszystkie cztery grupy śmiałków w zależności od konkurencji przebywały swój odcinek oddzielnie. Na mecie czekał ich wspólny posiłek i powrót do Augustowa, gdzie mogli zacząć zabawę na festynie zorganizowanym przez Lokalną Grupę Rybacką.Na deser zadbano o kolację składającą się z dań regionalnych takich jak m.in. kartacze i babka ziemniaczana. Impreza otrzymała Certyfikat Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, co mówi samo za siebie.

Informacje dodatkowe

W cenie wynajmu apartamentu znajduje się parking. Właściciele udostępniają żelazko i deskę do prasowania.

&nbsp

Dom letniskowy

Adres:

Adres: Przewięź 16-300 Przewięź

GPS: 53.870202529975, 23.107814714313

Telefon: 512-456-452

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom letniskowy zlokalizowany jest w małej miejscowości Przewięź, tuż nad jeziorem Studzienicznym. Stanowi doskonałą ofertę dla wszystkich osób, które poszukują spokoju i wyciszenia.

Dom letniskowy – Oferta

Domek letniskowy można wynająć przez cały rok. Składa się on z pięciu pokoi, dając schronienie maksymalnie jedenastu gościom. Kuchnia jest w pełni wyposażona przez co nie będziemy mieli kłopotu by przygotować sobie posiłek. Kominek zaś zapewni dobry nastrój nawet w pochmurne dni. Domek, dzięki ogrodzeniu, zapewnia prywatność i bezpieczeństwo. Bezpośredni dostęp do jeziora umożliwia spełnienie każdej wizji wodnego szaleństwa. Sprzęt wypożyczymy na miejscu (łodzie, kajaki). Po dniu pełnym wrażeń czeka na nas relaks w saunie. Na podwórzu wydzielono specjalne miejsce do organizacji biesiad przy ognisku.

Atrakcje

Nad okolicznym jeziorem Studzienicznym zlokalizowane jest Sanktuarium Maryjne. Prowadzi do niego grobla połączona z lądem. Sama wieś powstała w drugiej połowie XVIII w. i do dziś stanowi ważne miejsce odpustowe, zwłaszcza w Zielone Światki. Świętość tego miejsca wiąże się jeszcze z czasami pogańskimi. Początki kultu maryjnego sięgają niezwykłych zdarzeń, które w chwili klęsk żywiołowych, uznane były za cudowne. Pobliska rzeczka zmieniała bowiem kierunek swego prądu, a na drzewie ukazała się Matka Boska. Pod koniec XIX w. wybudowano kaplicę w stylu neoklasycystycznym. Wewnątrz niej mieści się cudowny obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej, ukoronowany złotem papieskim w 1995 roku. Jest to XVIII-wieczna kopia dzieła z Częstochowy, a jej autor to dziś jest nie znany. Za jego wstawiennictwem dokonało się wiele uzdrowień fizycznych i duchowych. 9 czerwca 1999 r. Sanktuarium odwiedził szczególny gość – papież Jan Paweł II. Do Studzienicznej przypłynął on łodzią w dniu wolnym od apostolskiego trudu. Na cześć tego wydarzenia wybudowano pomnik, przedstawiający pielgrzyma z laską i różańcem. Umieszczono na nim pamiętne słowa ” Byłem to wiele razy, ale jako papież po raz pierwszy i chyba ostatni”.

Informacje dodatkowe

Obiekt posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. W cenie wynajmu znajduje się parking dla klientów. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zebraliśmy ze sobą w podróż.

Apartament Centrum

Adres:

Adres: ul. Kopernika 5, 16-300 Augustów

GPS: 53.84437722078398, 22.97534727637685

Telefon: (87) 643-32-39, 605-567-584

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Apartament Centrum usytuowany jest jedynie pięć minut od centrum Augustowa. Mieści się na drugim piętrze kamienicy, gwarantując ciszę i spokój. Stanowi idealny przystanek do dalszego wypadu w miasto.

Apartament Centrum – Oferta

Apartament zajmuje powierzchnię ok. 67 m2. W jego skład wchodzi pokój dzienny połączony z aneksem kuchennym, dwie sypialnie, łazienka, wc i garderoba. Szczególnie dobrze wyposażony aneks kuchenny pozwala nam w łatwy i szybki sposób przygotować posiłki. Znajdziemy w nim takie sprzęty jak kuchenka mikrofalowa, piekarnik, ekspres do kawy, czajnik, toster oraz wszelkie potrzebne przybory kuchenne. Co do sypialni – w pierwszej z nich umieszczono trzy łóżka, w drugiej zaś o jedno mniej. Serce mieszkania stanowi część wypoczynkowa. Do dyspozycji gość jest kanapa, fotel, ława i telewizor odbierający kanały satelitarne. Część jadalna apartamentu składa się natomiast z dużego stołu i pięciu krzeseł.

Atrakcje

Wynajem apartamentu umożliwia korzystanie z całego wachlarza atrakcjo. Głównie w sezonie letnim miasto jest świadkiem licznych wydarzeń kulturalnych i sportowych , goszcząc wybitnych specjalistów. Dla ceniących aktywny wypoczynek, ciekawą propozycją będzie wypad na miejską pływalnię bądź też na tor cartingowym. Spragnieni przygód na świeżym powietrzu mogą skorzystać z pierwszego w kraju wyciągu dla nart wodnych czy też umówić się na rejs drewnianą gondolą. Można też skorzystać z innych środków transportu, jak statek czy katamaran. Każdy rejs jest okazją do podziwiania wyjątkowych walorów przyrodniczych okolicy. W każdej chwili można wypożyczyć sprzęt rekreacyjny aby spróbować swoich sił w spływie kajakowym po lokalnych rzekach. Fani rowerów muszą wykorzystać okazję do przejażdżki licznymi szlakami, które to zimą zamieniają się w trasy narciarskie.

Informacje dodatkowe

W mieszkaniu obowiązuje całkowity zakaz palenia. Dla gości dostępny jest parking na ogrodzonej posesji (wliczony w cenę wynajmu). Niestety właściciele nie zezwalają na pobyt zwierząt, które ewentualnie mieliśmy zabrać w podróż ze sobą. Apartament posiada za to udogodnienia dla najmłodszych. Istnieje możliwość dostawki łóżka dziecięcego, a ponadto jeden z pokoi wyposażono w krzesełko do karmienia i wanienkę. Wszyscy przyjezdni bez wyjątku udostępnia się bezprzewodowy szybki internet.

&nbsp

Domek Wczasowy

Adres:

Adres: Augustów, ul. Jutrzenki 15-300

GPS: 53.831268669318, 23.105754777789

Telefon: 794-226-449, 887-988-558

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domek wczasowy znajduje się niecałe 10 km od centrum ”najfajniejszego miasta w Polsce” czyli Augustowa. Na wyciągnięcie ręki mamy wszelkie atrakcje, jakie oferuje nam nowoczesne miasto. To wodna stolica północno-wschodniej Polski, doskonałe miejsce na spływ kajakowy, żeglowanie, rejs statkiem, katamaranem czy gondolą.

Domek Wczasowy – Oferta

Domek pomieści maksymalnie do ośmiu przyjezdnych. Za wynajem całości zapłacimy, w zależności od sezonu, od 250 do 350 zł. Składa się on z czterech pokoi, salonu, kuchni i łazienki. Na podwórku wyodrębniono specjalne miejsce pod grilla czy ognisko. W niewielkim oddaleniu odnajdziemy liczne jeziora- Sajno, Białe czy Studzieniczne. Dzięki wypożyczalni sprzętu, bez ograniczeń wykorzystamy walory tego miejsca. Domek poleca się głównie całym rodzinom.

Atrakcje

Przez Augustów przepływa rzeka Netta, stanowiąca swoiste źródło miejskich rozrywek. W 1999 r. uruchomiono pierwszy w kraju profesjonalny wyciąg nart wodnych. Władze miasta nagrodzono z okazji tego wydarzenia. Wyciąg otrzymał tytuł ”Atrakcji turystycznej roku”. Jeśli chodzi o jego parametry – posiada on 740 m długości, a prędkość, jaką pozwala rozwinąć to blisko 60 km/h. Na miejscu obsługa zapewnia wynajem fachowego sprzętu, a doświadczeni instruktorzy zapewniają bezpieczeństwo turystom. Wyciąg czynny jest codziennie w lipcu i sierpniu. W miesiące takie jak maj, czerwiec i wrzesień, z jego usług skorzystamy jedynie w weekendy. Jednorazowy wypad ze sprzętem wiąże się z kosztem 4 zł, zaś całodniowe szaleństwo bez ekwipunku kosztuje 100 zł. Mimo że taki sport wymaga sprawności fizycznej, co roku tysiące turystów zostawia obawy za sobą. W drugiej połowie lipca odbywają się zawody w skokach na nartach wodnych – memoriał Zygmunta Kowalika ”Netta Cup”. Konkurs ten posiada międzynarodowy wydźwięk i organizowany był już w latach sześćdziesiątych. Od kilku lat rozgrywane są też konkurencje o puchar burmistrza miasta, które nadzwyczajny charakter zawdzięczają temu, że rozgrywa się je nocą. W sierpniu z kolei mamy do czynienia z prestiżowymi Mistrzostwami Polski. Kategorie w jakich startują zawodnicy to slalom, skoki i jazda figurowa.

Informacje dodatkowe

Klienci skorzystają z parkingu bezpłatnie.

&nbsp

Domek kempingowy

Adres:

Adres: Przewięź 2 16-300 Augustów

GPS: 53.869995735724, 23.104915581644

Telefon: 607-986-913

Email: [email protected]

Strona internetowa: https://studzieniczne.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domek kempingowy znajduje się w niewielkiej miejscowości Przewięź, położonej w drodze na Sejny. Otoczone przez jeziora – Białe i Studzienicze stanowi doskonałą ofertę dla wszystkich, którzy pragną uciec od miejskiego zgiełku.

Domek kempingowy – Oferta

Domek złożony jest w sumie z trzech pomieszczeń – sypialni, kuchni i łazienki. Doba noclegu to wydatek blisko 150 zł. Przed wejściem do domku mieści się weranda, która pozwala na obserwację letniego deszczu. Do dyspozycji wczasowiczów oddane są ławy z parasolami, gdzie to mogą do woli biesiadować. Nie zabrakło wyodrębnionego miejsca pod ognisko czy grilla. Domek umożliwia swobodne przygotowanie ciepłych dań. W kuchni znajduje się bowiem kuchenka gazowa oraz pełne wyposażenie serwisowe (garnki, patelnia, talerze, szklanki, sztućce). Wyposażenie łazienki to z kolei wc i prysznic z oddzielną ciepłą wodą.

Atrakcje

Krótki spacer przeniesie podróżnych do Sanktuarium Maryjnego Studzieniczna. Mieści się ona na tzw. wyspie (obecnie połączona grobla z lądem) otoczonej w okresie letnim przez piękne lilie wodne. Początki kultu Maryjnego sięgają już XVIII wieku i powiązane są ściśle z zakonem kamedułów, ówczesnego właściciela ziem. Swój pierwszy rozkwit zawdzięcza dwóm pustelnikom, których poświęcenie i chęć niesienia pomocy przyciągało całą masę wiernych. Cudowny Obraz Matki Bożej (kopia Obrazu z Częstochowy) słynący łaskami obecnie znajduje się w kaplicy murowanej, zbudowanej w 1872 r. w stylu neoklasycystycznym. W połowie lat 90. został on on ukoronowany papieskim złotem. Innym dniem, który zapisuje się w historii Sanktuarium jest 9 czerwca 1999 r. Wtedy w dzień wolny od pracy, przybył tu statkiem sam Papież Jan Paweł II. Na cześć tego wydarzenia zbudowano pomnik. Pielgrzyma upamiętniono jako trzymającego laskę i różaniec. Umieszczono ponadto słowa ”Byłem tu wiele razy, ale jako papież po raz pierwszy i chyba ostatni”.

Informacje dodatkowe

Na terenie domku istnieje możliwość palenia. Mile widziane są zwierzęta, które wzięliśmy w podróż ze sobą. Właściciel zapewnia dostęp do internetu. Podróżni bez problemu zostawią swoje auta na terenie posesji (parking w cenie).

Goła Zośka

Adres:

Adres: Augustów 16-300 Augustów

GPS: 53.84466867598712, 22.97884270004124

Telefon: 602-486-438

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Goła Zośka to domek letniskowy położony jest na terenie kompleksu wypoczynkowego o tej samej nazwie, niecałe 2 km od Augustowa. Okolice zapewniają całą moc atrakcji, gwarantując udany urlop.

Goła Zośka – Oferta

Domek składa się z dwóch pokoi z łazienką (prysznic, woda, ciepła woda). Dzięki tarasowi możemy podziwiać pobliskie widoki. Doba wynajmu całości kosztuje 100 zł. Na zewnątrz wydzielono specjalne miejsce w celu organizacji biesiad przy grillu.

Atrakcje

Nad urokliwym jeziorem Rospuda odnajdziemy cypelek o nazwie ”Goła Zośka”, której to rzeźba stoi tam do dnia dzisiejszego. Istnieje kilka wersji na temat tego, kim była owa tajemnicza dama. Według jednej opowieści była to dziewczyna rzucająca wianki na wodę w celu wróżby miłosnej. Gdy wianek utknął w trzcinach, chciała go popchnąć, lecz straciła równowagę i utonęła. Inne podania mówią, iż pracowała jako podwójna agentka w czasach napoleońskich. Ukrywając się pod przykrywką handlarki zginęła tragicznie właśnie na cyplu. Kolejna wersja wskazuje na Zośkę, która walczyła okolicznych lasach w okresie powstania styczniowego.Uroczyste odsłonięcie rzeźby legendarnej Gołej Zośki nastąpiło 27 czerwca 2015 r. Posąg został wykonany z 3,5 tonowego piaskowca, który do Augustowa został przetransportowany z Gór Świętokrzyskich. Rzeźba przedstawia nagą kobietę naturalnych rozmiarów w pozycji siedzącej. Pomnik wykonał augustowski artysta, absolwent wydziału rzeźby ASP w Warszawie Waldemar Dziekoński, który od 30 lat żyje i pracuje w Kanadzie.Literackie rekonstrukcje różnych wersji legendy o Gołej Zośce zostały utrwalone w książce Goła Zośka – echa legendy autorstwa Barbary Ostaszewskiej, pomysłodawczyni i współrealizatorki posadowienia posągu.

Augustów jest niekwestionowaną stolicą sportów wodnych w północno-wschodniej Polsce. Każda osoba oswojona choć trochę z tym żywiołem powinna spróbować z przejażdżki nartami wodnymi. Wyciąg działa w mieście od 1999 r. Za jego uruchomienie, Polska Organizacja Turystyczna przyznała miastu prestiżowy tytuł atrakcji roku. Ma on łącznie 740 m długości i pozwala na rozwinięcie prędkości do 60 km/h. Sprzęt możemy wypożyczyć na miejscu. Nad bezpieczeństwem czuwają profesjonalni instruktorzy. Wyciąg przyciąga również profesjonalistów.Co roku w drugiej połowie sierpnia odbywają się Mistrzostwa Polski. Organizowane są w trzech kategoriach slalom, skoki i jazda figurowa.

Informacje dodatkowe

Właściciele w pełni akceptują zwierzęta towarzyszące nam w podróży. W cenie wynajmu znajduje się parking dla zmotoryzowanych klientów.

Chatka w Puszczy

Adres:

Adres: Lebiedzin 22 16-310 Sztabin

GPS: 53.74563160785, 23.172454830492

Telefon: 506-951-570

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Chatka w Puszczy mieści się w małej miejscowości Lebiedzin, oddalonej od Augustowa o blisko 17 km. Położenie na granicy Biebrzańskiego Parku Narodowego i Puszczy Augustowskiej stanowi gwarancję pięknych krajobrazów. To idealna propozycja dla wszystkich ceniących spokój, ciszę i prywatność.

Chatka w Puszczy – Oferta

Dziesięcioosobowy domek wynajmiemy w całości od 200 do 400 zł. Cena głównie uzależniona jest od pory roku. Na parterze odnajdziemy salon z tv, łazienkę, jadalnię i kuchnię, która wyposażona jest w lodówkę, czajnik, kuchenkę gazową i mikrofalówkę. Trzy sypialnie rozlokowano na piętrze. Na terenie posesji zadbano o szereg rozrywek. Jeśli chcemy coś przekąsić z pewnością skorzystamy z grilowni. Sala biesiadna z kominkiem pozwoli zaś bawić się do samego rano. Po dniu pełnym wrażeń czeka na nas odprężenie w saunie.

Atrakcje

Okolica pełna jest urokliwych jezior i rzek , co sprawia, że stanowi świetne miejsce do organizacji spływów kajakowych. Najczęściej wycieczki odbywają się po Rospudzie, Czarnej Hańczy i Bliźnie. Każda trasa ma inny stopień trudności więc swoich sił mogą spróbować zarówno amatorzy, jak i osoby z żelazną kondycją. Szczególnie ciekawym szlakiem jest Rospuda, a to ze względu na różnorodne ukształtowanie rzeki.Trasa wiedzie przez malownicze tereny pagórkowate i łąkowo – bagienne. Zdarzają się odcinki, gdzie przez swój nurt przypomina górską rzekę. Na drodze spotkać można powalone drzewa i kamieniste dno.Płynąc Rospudą możemy odbić w lewo i skręcić w rzekę Bliznę, w ten sposób przedłużając spływ o kolejne dwa dni. Całą trasę można pokonać w ciągu 5 -7 dni, a jej długość liczy w sumie ponad 100 km.

Informacje dodatkowe

Obiekt posiada liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci chociażby krzesełka do karmienia, łóżeczka dziecięcego czy wanienki. Zadbano ponadto o wyposażenie placu zabaw w piaskownicę i huśtawki. Zwierzęta, które przybyły wraz z gośćmi są w pełni akceptowane. Nie ma też problemów z dostępem do internetu – właściciele zapewniają kablówkę i wifi. Wszyscy klienci mogą bezpłatnie korzystać z parkingu (wliczony w cenę).

Domek do wynajęcia

Adres:

Adres: ul. Augustów, ul. Deszczowa 29 16-300

GPS: 53.83899965574, 23.115129433572

Telefon: 501385500

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domek do wynajęcia usytuowany jest na skraju Puszczy Augustowskiej, niecałe 10 km od centrum Augustowa. Położony nad malowniczym jeziorem Staw Sajenek, daje nam gwarancję prywatności.

Domek do wynajęcia – Oferta

Ofertę stanowi siedmioosobowy domek letniskowy, którego wynajem jako całość kosztuje od 180 do 250 zł, co uzależnione jest od pory roku. Działka jest całkowicie ogrodzona i korzystają z niej tylko i wyłącznie klienci. Domek składa się z parteru i piętra. Jego serce stanowi salon z klimatycznym kominkiem. Kuchnia wyposażona w takie sprzęty jak lodówka, ekspres do kawy czy toster, ułatwi nam zdecydowanie przygotowanie posiłków. Na wyróżnienie zasługuje ponadto duży zadaszony taras z częścią jadalną i wypoczynkową. Na piętrze odnajdziemy pokój z łożem małżeńskim, który to jest połączony z pokojem z łóżkiem jednoosobowym. Tam również możemy podziwiać okolice z tarasu widokowego. Działka posiada specjalny krąg ogniskowy, dzięki któremu będziemy biesiadować do rana.

Atrakcje

Dzięki bliskiej odległości od centrum miasta skorzystamy z wszelkich dobrodziejstw, jakie oferuje nam nowoczesny Augustów. Na pierwszy plan wysuwa się Kanał Augustowski. Warto przybliżyć jego historię. Powstał on w XIX wieku jako skutek wojny celnej między Królestwem Polskim a Prusami. Utrudniony dostęp do Bałtyku, uniemożliwiał eksport i import towarów. W wyniku porozumienia rządu Polskiego i Rosyjskiego, postanowiono wykorzystać w szerszej skali transport śródlądowy. Cała trasa miała składać się pierwotnie z dwóch części – Kanału Windawskiego i właśnie Augustowskiego. Obecnie Kanał Augustowski umożliwia żegludze organizację przewozów pasażerskich. Według statystyk obsługuje on ponad 100 tysięcy turystów.Jedną z głównych atrakcji w czasie lata są rejsy stylizowane 11-osobowymi gondolami. Odbywają się one codziennie, lecz istnieje także opcja ich zamówienia. Na gondolach można organizować różnego typu imprezy. Goście posiadają także wpływ na obranie konkretnej trasy. Fani mocniejszych wrażeń z pewnością ucieszą się z pierwszego w Polsce wyciągu dla narciarzy wodnych.

Informacje dodatkowe

Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które towarzyszą nam w podróży. Dzieci ucieszą się z placu zabaw wyposażonego w piaskownicę i huśtawkę. Obiekt posiada liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci wanienki i nocnika. W cenie wynajmu znajduje się również parking dla zmotoryzowanych.

U Pani Ani

Adres:

Adres: Augustów,ul. Żeglarska 18

GPS: 53.85379052657724, 22.9708971240525

Telefon: 876432315, 505557511

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom rodzinny do wynajęcia ”U Pani Ani” jest zlokalizowany w Augustowie jedynie 300 metrów od jeziora Necko. Dzięki położeniu na skraju lasu, goście mają zapewnioną ciszę i spokój. Posesja posiada ogrodzenie i miejsca parkingowe, co zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo.

U Pani Ani – Oferta

W ofercie U Pani Ani do wynajęcia znajdują się dwa pokoje o wielkości 27 m2, a także większy apartament liczący 42 m2. Każdy z nich ma pełny dostęp do zaplecza sanitarnego. Wejścia do łazienki są indywidualne. Z pokoju zachodniego można wyjść na przestronny taras (36 m2). Z apartamentu zapewnione jest dojście na balkon. Na antresoli do dyspozycji gości znajduję się w pełni wyposażony aneks kuchenny i specjalne stanowisko do korzystania z darmowego internetu. Za pokój 4-osobowy zapłacimy do 45 zł. Wynajem apartamentu to wydatek jedynie o 5 zł. większy.

Atrakcje

Dzięki bliskiej odległości od centrum miasta ( ok. 1 km) można skorzystać z wszelkich dobrodziejstw jakie oferuje nam nowoczesny Augustów. Na pierwszy plan wysuwa się Kanał Augustowski. Warto przybliżyć jego historię. Powstał on w XIX wieku jako skutek wojny celnej między Królestwem Polskim. Utrudniony dostęp do Bałtyku, uniemożliwiał eksport i import towarów. W wyniku porozumienia rządu Polskiego i Rosyjskiego, postanowiono wykorzystać w szerszej skali transport śródlądowy. Cała trasa miała składać się pierwotnie z dwóch części – Kanału Windawskiego i właśnie Augustowskiego.Obecnie Kanał Augustowski umożliwia żegludze organizację przewozów pasażerskich. Według statystyk obsługuje on ponad 100 tysięcy turystów.Jedną z głównych atrakcji w czasie lata są rejsy stylizowane 11-osobowymi gondolami. Odbywają się one codziennie, lecz istnieje także opcja ich zamówienia. Na gondolach można organizować różnego typu imprezy. Goście posiadają także wpływ na obranie konkretnej trasy. Fani mocniejszych wrażeń z pewnością ucieszą się z pierwszego w Polsce wyciągu dla narciarzy wodnych.

Informacje dodatkowe

Dla biznesmenów przeznaczono specjalnie wydzielone pomieszczenie, gdzie mogą korzystać z urządzeń biurowych takich jak fax czy ksero. Goście, którzy zdecydowali się spędzić czas z dziećmi, w wyposażeniu domu znajdą liczne udogodnienia (łóżka dziecięce, krzesło do karmienia). Na zewnątrz nie zabrakło t placu zabaw, a także miejsca do biesiadowania przy grillu bądź ognisku.

&nbsp

Dom Letniskowy Itaka

Adres:

Adres: Magdalenowo 16, 16-400 Suwałki,

GPS: 54.075508677867, 23.100118607981

Telefon: (87) 567-86-49, 502-324-326

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom letniskowy Itaka usytuowany jest w malowniczej wsi Magdalenowo, oddalonej od Augustowa o około 27 km. Położenie na terenie Wigierskiego Parku Narodowego stwarza idealne warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu, z dala od hałasu i zgiełku miast. Do samego jeziora Wigry dzieli nas jedynie 100 m.

Dom Letniskowy Itaka – Oferta

Na wynajem przeznaczono sześcioosobowy dom położony na działce o powierzchni 1300 m2. Za całość zapłacimy od 300 do 350 zł, w zależności od sezonu. Do dyspozycji gości są dwie sypialnie z sześcioma łóżkami oraz pokój gościnny z sofą, atmosferycznym kominkiem i tv. W pełni wyposażona kuchnia umożliwia bezproblemowe przygotowanie posiłków. Łazienka z kolei posiada prysznic z ciepłą wodą. Na dole budynku odnajdziemy garaż, w którym to mieszczą się sprzęty rekreacyjne, które możemy wypożyczyć. Do wyboru mamy kajaki, canoe, rowery i sprzęt wędkarski. W garażu wydzielono też specjalne pomieszczenie pod saunę, zapewniająca relaks po dniu pełnym wrażeń. Na podwórzu oprócz sadu i ogrodu możemy się spodziewać boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, a także zieloną altanę w której to zjemy niejedną smaczną kiełbaskę z ogniska. W złą pogodę wczasowicze często skorzystają ze świetlicy z salą gier.

Atrakcje

Pobliskie jezioro Wigry pozwala na uprawianie turystyki wodnej od 1 czerwca do 31 września. Obowiązuje nad nim strefa ciszy, więc żaden ryk silnika nas nie zaskoczy. Jezioro można pokonać za pomocą żaglówki, kajaku lub łodzi wiosłowej. Nad jego brzegiem turyści mają okazję skorzystać z pół biwakowych. W okresie wolnym od lodu po jeziorze pływa statek spacerowy mogący pomieścić około 25 osób. Zimą dopuszcza się uprawianie sportów bojerowych i łyżwiarstwa. Za wstęp na obszary wodne, jak i na wszystkie szlaki turystyczne Parku, pobierane są opłaty w formie wykupienia Karty wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego . Z opłaty zwolnione są osoby, które wykupiły licencje upoważniające do amatorskiego połowu ryb na terenie Parku oraz osoby, które wykupiły kartę wstępu dla załóg statków żaglowych.

Informacje dodatkowe

W najbliższym otoczeniu obiektu mieszczą się liczne bary i restauracje, serwujące głównie dania regionalne. Dla zmotoryzowanych ważną informacją będzie obecność parkingu (w cenie wynajmu). Właściciele nie maja nic na przeciwko pobytowi zwierząt na terenie posesji. Śmiało więc śmiało zabrać w drogę naszych pupili.

&nbsp

Domek letniskowy

Adres:

Adres: Augustów, ul. Ostry Róg 30 16-400

GPS: 53.866869231478, 23.046121560037

Telefon: 603243080

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domek letniskowy oddalony jest od centrum Augustowa o niecałe 5 km. Położenie na skraju Puszczy Augustowskiej zapewnia doskonałe warunki urlopowe.

Domek letniskowy – Oferta

Na wynajem przeznaczono dziesięcioosobowy domek nad jeziorem Białym. Liczy on cztery pokoje z tv i radiem. Kuchnia wyposażona jest w takie sprzęty jak kuchenka gazowa, lodówka, mikrofalówka czy zmywarka. Łazienka z kolei posiada wc, bidet, umywalkę i oddzielną kabinę prysznicową. Podziwiać widoki pozwolą dwa tarasy – jeden wychodzi na jezioro, drugi na las. Wzdłuż jeziora biegną plaże z pomostami, przez co aktywnie spędzimy urlop. Do wyboru mamy kajaki czy canoe. Spragnieni rywalizacji rozegrają nie jeden mecz na boisku do siatkówki. Ognisko zorganizujemy na specjalnie przygotowanym do tego miejscu.

Atrakcje

Do najczęstszych rozrywek wybieranych przez turystów, należą zdecydowanie spływy kajakowe. Co więcej, mamy wpływ na wybór trasy i jej długość, przez co mogą w nich uczestniczyć nawet male dzieci. Spływy mogą być zarówno jednodniowe, jak i trwać przez prawie cały tydzień. Wówczas to po drodze zapewnione są inne atrakcje, uwieńczane nocowaniem nad brzegiem jezior. Trasy wiodą przez malownicze tereny Puszczy Augustowskiej – bagna i łąki. Spotkamy na swej drodze różnego rodzaju ptactwo i rzadkie rośliny. Najczęściej wybiera się spływy po Czarnej Hańczy, jeziorze Sajno, Rospudzie i Netcie. Niezwykle ciekawa jest trasa biegnąca przez Dolinę Rospudy. Miejscami możemy mieć wrażenie, że jest to rzeka górska. Kamieniste dno, szybki nurt i powalone drzewa – to jej cechy charakterystyczne. Cała podróż może trwać nawet do pięciu dni, a jej łączna długość liczy łącznie około 105 km.

Informacja dodatkowe

Jeśli z jakichś powodów urlopowicze nie mogą obejść się bez technologii, zapewnia się im bezpłatny dostęp do internetu. Parking dla klientów jest już wliczony w cenę wynajmu. Dzieci z pewnością spędzą nie jedną chwilę na placu zabaw ze zjeżdżalnią. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Na terenie obiektu mieści się również bar, który zaspokoi nasze podniebienia.

Domek Młodości

Adres:

Adres: Augustów, ul. Młodości 23

GPS: 53.843399805226, 22.969236373901

Telefon: 504123644, 512073600

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://domekmlodosci.herokuapp.com/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domek Młodości to całoroczny 8-osobowy lokal mieszczący się w spokojnej dzielnicy Augustowa, nieopodal centrum uzdrowiskowego. Obiekt jest głównie przystosowany go goszczenia całych rodzin i grup przyjaciół.

Domek Młodości – Oferta

Drewniany domek można wynająć przez cały rok już od 240 zł. Do dyspozycji przyjezdnych są 3 pokoje, kuchnia, toaleta, łazienka i sień. Do każdej toalety przewidziano oddzielne wejście. Kuchnię wraz z jadalnią charakteryzuje pełne wyposażanie w sprzęt agd. W zimowe wieczory istnieje możliwość przygotowania regionalnych potraw w piecu kaflowym. Plusem zdecydowanie jest duża przestrzeń wokół posesji (2700 m2) Dzięki temu można swobodnie zagospodarować wolny czas. Wyznaczono specjalne miejsca na ognisko, grill, a dla wysportowanych – boisko. Na terenie domku można też zaparkować auta. Brama wjazdowa tylko dla gości pozwala czuć się wyjątkowo swobodnie. Latem dzięki ogrodowi z licznymi jabłoniami można schować się w ich cieniu. Dla osób kochających słońce znajdą się też łóżka do opalania i hamaki.

Atrakcje

Jako, że do podróż do serca miasta zajmuje jedynie 5 minut spacerem, należy skorzystać z wszelkich jego dobrodziejstw. Jedną z głównych atrakcji Augustowa jest pierwszy w Polsce profesjonalny wyciąg dla narciarzy wodnych. Jego długość to 740 m., a maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć – 58 km/h. Z wyciągu może korzystać jednocześnie 8 osób. Za jego otwarcie miasto otrzymało prestiżową nagrodę Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Każdego lata odbywa się tu szereg imprez sportowych, m. in. Wodny Slalom Gwiazd z Trójką czy też Amatorskie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym.

Informacje dodatkowe

Właściciele Domku Młodości dbają o wszystkie grupy przyjezdnych. Osoby, które nie potrafią oderwać się od pracy, mogą w spokoju korzystać z urządzeń biurowych typu faks bądź ksero. W lokalu mile widziane są też nasze zwierzęta, które otrzymają stosowną opiekę. Obiekt dostosowany jest na potrzeby zarówno dzieci, jak i seniorów. Bez trudu można wynająć różnego rodzaju profesjonalny sprzęty do uprawiania sportu. W ofercie są rowery, kajaki i inne środki transportu. Każdy znajdzie coś dla siebie.

.

&nbsp

Leśny domek

Adres:

Adres: Gorczyca 16-326 Płaska

GPS: 53.91465374011, 23.272109027021

Telefon: 888-899-990

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Leśny domek usytuowany jest w małej miejscowości Gorczyca, oddalonej od Augustowa o niecałe 20 km. Bliskość jezior skłania turystów do wykorzystania bogatej oferty wodnej rekreacji.

Leśny domek – Oferta

Domek przyjmie jednorazowo do sześciu gości. Za wynajem całości musimy wyłożyć z naszej kieszeni do 500 zł. Odpoczynek zapewniają w sumie trzy sypialnie, a także salon z atmosferycznym kominkiem. Łazienka wyposażona jest w prysznic, toaletę, umywalkę i bidet. Posiłki pomoże przygotować nam kuchnia z płytą kaflową. Fantastyczne widoki o poranku i nie tylko gwarantuje przestronny taras. Domek posiada własny dostęp do jeziora. Dzięki pomostowi z łatwością możemy rozwijać pasję wędkarstwa. Przy budynku łasuchy odnajdą wędzarnię z grilem. Aby w pełni wykorzystać walory okolicy, przyjezdni bez trudu wypożyczą wszelkie niezbędne sprzęty, jak łódka czy rower.

Atrakcje

W sąsiedztwie przebiega najdłuższy szlak rowerowy Green Velo, liczący ponad 2000 km. To doskonała okazja na poznanie zakamarków Puszczy Augustowskiej. Świetnie przygotowana trasy zadowolą zarówno amatorów, którzy podróżują z dziećmi, jak i profesjonalnych cyklistów. Szlak Green Velo przebiega przez pięć województw warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. W Augustowie zatacza pętlę przy jeziorze Sajno, biegnąc przez miasto, wzdłuż jeziora Necko i Białego do jeziora Studzienicznego. Jeśli rower nie jest naszym ulubionym środkiem transportu, naszą uwagę przyciągną bulwary. To wspaniałe miejsce na spacer, ale też dobry sposób poznania innych wizytówek Augustowa. Wiedzie on malowniczą trasą poprowadzoną wzdłuż rzeki Netty, która tworzy tu część Kanału Augustowskiego. Z bulwaru możemy dojść na miejską plażę. Tam też zaczynają swoje kursy statki wycieczkowe. Nad jeziorem Necko w czerwcu 2007 roku. powstało nowo mole. Pomosty mają 147 metrów szerokości i wychodzą 90 metrów w głąb jeziora. Podczas zachodu słońca na akwenie pojawia się poświata, przypominająca błysk skarbów. Z jeziorem wiąże się bowiem legenda. W XIX w. ponoć zatopiono na dnie jeziora zrabowane z Moskwy złote dzwony.

Informacje dodatkowe

Goście mogą zostawić swoje auta na terenie posesji. Dzięki ogólnodostępnej pralce, nie musimy martwić się o zabrudzenie ubrań i śmiało możemy poddać się szaleństwom.

&nbsp

7 Stron Świata

Adres:

Adres: Augustów, ul. Nadrzeczna 8 16-300

GPS: 53.84685309165425, 22.98288175757716

Telefon: 781-999-150, 607-970-790

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

7 Stron Świata to domek letniskowy znajdujący się w ścisłym centrum Augustowa. Dzięki temu stanowi doskonały punkt wypadowy na miasto oferujące masę atrakcji.

7 Stron Świata – Oferta

Centralnie ogrzewany domek można wynająć przez cały rok i jest przeznaczony dla maksimum ośmiu osób. Cena za nocleg wynosi 45 zł od jednego klienta. Działka posiada dostęp do rzeki Netta co zadowoli amatorów kąpieli. Jeśli chodzi o wyposażenie domku, jest ono bogate. Na aneks kuchenny składa się kuchenka mikrofalowa, lodówka czy czajnik. Nie zapomniano też o sprzęcie rtv. Na zewnątrz mieści się altanka oraz przygotowane specjalnie miejsce pod grilla czy ognisko. W oddzielnym budynku istnieje możliwość wynajęcia pokoi dwu i pięcioosobowych. Każdy z nich ma osobne wejście i łazienkę, a wyposażenie jest identyczne jak w domku letniskowym. Do dyspozycji gości jest również wypożyczalnia sprzętów wodnych, takich jak kajak i łódź wiosłowa. Po dniu pełnym wrażeń i atrakcji czeka nas relaks w saunie.

Atrakcje

Duża ilość połączonych ze sobą jezior sprawia, że sąsiedztwo idealnie nadaje się do aktywnego wypoczynku na wodzie. Jeśli jednak to za mało, możemy spróbować czegoś zupełnie innego – np. jazdy konnej. Jeździectwo uprawia się w każdych warunkach pogodowych, niezależnie od pory roku. Szlak konny Puszczy Augustowskiej i Mazur liczy sobie ponad 400 km. Na określonych terenach dopuszcza się także ruch pojazdów zaprzęgowych. Większość trasy w okolicach Augustowa stanowią trakty leśne, a 400-sto metrowa przeprawa wodna nad jeziorem Sajno utkwi nam w pamięci na długo. W Augustowie odbywają się ponadto liczne imprezy związane z jeździectwem. Od lat we wrześniu ma miejsce Augustowski Rajd Konny, który trwa przez kilka dni. Wyścigi wierzchem stanowią również jedną z konkurencji ”Biegu przez Kanał Augustowski”.

Informacje dodatkowe

Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zabraliśmy w podróż ze sobą. Plac zabaw dla dzieci wyposażono w piaskownicę i huśtawkę. W cenie wynajmu znajduje się również parking dla zmotoryzowanych gości. Zapewniono również dostęp do internetu dla wszystkich nie mogących oderwać się od technologii.

Ośrodek Kolonijny Jędrek

Adres:

Adres: Augustów, ul. Wczasowa 2

GPS: 53.85764175922495, 22.964749042002154

Telefon: 876433273, 600822324

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.jedrek.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Ośrodek Kolonijny Jędrek leży przy brzegu jeziora Necko. Okoliczni mieszkańcy nazywają je ”Herbem Augustowa”. Jest ono zbiornikiem rynnowym o powierzchni 441 ha i głębokości 25m. Cały plac obiektu (obszar ok. 1ha) jest całkowicie ogrodzony od reszty. Atrakcyjne położenie, cudowny krajobraz i typowy dla Augustowa mikroklimat sprawia, że ośrodek stanowi doskonałą propozycję dla dzieci i młodzieży.

Ośrodek Kolonijny Jędrek – Oferta

Ośrodek od lat specjalizuje się w organizowaniu tzw. zielonych szkół. Duży fragment lasu przeznaczony jest wyłącznie do organizacji gier i zabaw. Amatorów kąpieli czeka plaża wraz z ratownikiem, który zapewnia całkowite bezpieczeństwo. Ośrodek zorganizowany jest w system pawilonów. Dzięki temu kontrola nad podopiecznymi staje się łatwiejsza. Pawilony posiadają dwu, cztero i pięcioosobowe pokoje Łącznie to ponad 89 miejsc.Istnieje opcja skorzystania z obu pawilonów łącznie lub z każdego oddzielnie.Każdy z dwóch obiektów charakteryzuje dobre wyposażenie. Przewidziano nawet izolatki dla chorych dzieci. Nie brakuje oczywiście umywalni, natrysków i WC zgodnych ze wszystkimi wymogami sanitarnymi. Cena za jeden dzień pobytu wynosi 55 zł., obejmując zakwaterowanie i pełne wyżywienie.

Atrakcje

Ośrodek zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu, organizując różnego rodzaju wielodniowe imprezy. Wśród propozycji nie może zabraknąć spływów kajakowych po Rospudzie i Czarnej Hańczy, które są rozłożone na kilka etapów. W ich trakcie koniecznie trzeba zwrócić uwagę na lokalne zabytki. Wymienić należy chociażby zespół pałacowo-parkowy Paców w Dospudzie czy też barokowy zespół poklasztorny Kamedułów, który odwiedził niegdyś sam papież Jan Paweł II. Każdy spływ kończy się tradycyjnym biwakiem i ogniskiem. Każdy powinien wykorzystać możliwość przejażdżki na nartach wodnych. W Augustowie znajduję się bowiem jedyny w kraju wyciąg, i to długości powyżej 700 m. Z wody zawsze trzeba wrócić na ląd. Do podróży wśród zieleni Puszczy Augustowskiej najlepiej wykorzystać rowery. Pedałowanie kończy się nocowaniem nad brzegiem Czarnej Hańczy, by dnia następnego wybrać się w przejażdżkę terenami Wigierskiego Parku Narodowego. W między czasie istnieje możliwość zorganizowania gry w popularny paintball, a także nauka jazdy konnej.

&nbsp

Sielanka Mazurska

Adres:

Adres: Makosieje 30 19-314 Kalinowo

GPS: 53.80469212691503, 22.534740841943403

Telefon: 509101515

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Sielanka Mazurska położona jest w miejscowości Makosieje, tuż nad jeziorem Selment Wielki.

Sielanka Mazurska – Oferta

Ofertę stanowi ekskluzywna posiadłość z prywatną plażą, która jest w stanie przyjąć jednorazowo do ośmiu przyjezdnych. Cena za dobowy nocleg w tej rezydencji wynosi 1000 zł. W przypadku niesprzyjającej pogody, wspólne chwile umili sala kominkowa. Na zewnątrz wyodrębniono specjalną miejscówkę pod organizację ognisk. Aby turyści w pełni mogli skorzystać z dobrodziejstw Augustowa i okolic, wprowadzono wynajem sprzętu rekreacyjnego.

Atrakcje

Atrakcje Augustowa i okolic nierozerwalnie wiążą się z wodą. Nad przepływającą przez miasto rzeką Nettą oraz licznymi jeziorami, corocznie organizowane są przyciągające tłumy imprezy. Najbardziej widowiskowy wydaje się być konkurs reklamujący się pod hasłem ”Co ma pływać nie utonie”. Zwycięski team może zgarnąć, oprócz pucharu, nawet do 7 tys.zł. nagrody. Zadaniem uczestników jest zbudowanie jak najbardziej oryginalnych konstrukcji pływających. Oczywiście nie mogą one mieć seryjnego charakteru, a jedynie amatorski wydźwięk. Konkurencja zaczyna się ”wodowaniem” pojazdu, a następnie konieczne jest przepłynięcie przez wyznaczonej trasy w określonym czasie. Jury ocenia przede wszystkim oryginalność łodzi. Imprezę od lat wspomaga Polskie Radio Białystok, a towarzyszą jej koncerty największych gwiazd piosenki. Zresztą Augustów gości na swych ziemiach wiele muzycznych festiwali. Okazuje się, że nie tylko w Ciechocinku można bawić się w rytmie romskich pieśni. Tym samym zaprzecza faktom, że ”prawdziwych cyganów już nie ma”. Impreza pod szyldem ”Festynu Kultury Cygańskiej” gromadzi wielu entuzjastów chwytliwych melodii i kolorowych sukien. Augustowski amfiteatr oraz błonia nad Nettą są zapełnione w całości. ”Don Wasyl i przyjaciele” stanowi gwarant udanej zabawy co roku.

Informacje dodatkowe

Obiekt posiada dużo udogodnień dla rodzin podróżujących z dziećmi, zapewniając krzesełko do karmienia, łóżeczko dziecięce czy małą wanienkę. Najmłodsi z pewnością odnajdą się na placu zabaw wyposażonym w huśtawkę, trampolinę i zjeżdżalnię. Właściciele nie mają nic przeciwko pobytowi zwierząt na terenie posesji, całkowicie je akceptując. Auta bez problemu goście mogą parkować pod budynkiem. Dostęp do internetu jest bezpłatny.

Ostry Róg

Adres:

Adres: Augustów, ul. Ostry Róg 17 16-300

GPS: 53.84648244558127, 22.997319894401244

Telefon: 607453388

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Ostry Róg mieści się w centrum Augustowa, dzięki czemu mamy dostęp do szerokiej oferty turystycznej miasta. Jedynie 30 m dzieli przyjezdnych do jeziora Necko.

Ostry Róg – Oferta

Domek liczy łącznie 56m2. Posiada trzy pokoje, kuchnię i łazienkę z prysznicem. Dzięki dwóm tarasom możemy miło spędzić wieczór na świeżym powietrzu.Teren obiektu jest monitorowany przez całą dobę i dobrze oświetlony, gwarantując bezpieczeństwo. Dostęp do prywatnej plaży z pomostem daję szansę na spełnienie każdej wizji wodnego szaleństwa.Obiekt posiada atrakcje dla dzieci w postaci placu zabaw, dzięki czemu zapomną o nudzie.Zmotoryzowanym gościom przewidziany jest bezpłatny parking.

Atrakcje

Nad augustowskimi jeziorami odpoczywają latem tłumy wczasowiczów. Szczególna atrakcja miasta to lipcowe Mistrzostwa w Pływaniu Na Byle Czym. Konstruktorzy wodowanych tu wehikułów ściągają z całej Polski, by wziąć udział w tym niecodziennym konkursie.Warunkiem jest zbudowanie pojazdu napędzanego wiatrem, wiosłem, silnikiem lub siłą i godnością osobistą – jak piszą organizatorzy – oraz przepłynięcie w ten sposób określonego dystansu (załoga musi być na pokładzie!). Tym, którzy nie mają odwagi stawić czoła takiemu wyzwaniu, radzi się wziąć do Augustowa na tę okoliczność lornetkę i dobry humor.

Do najczęstszych rozrywek wybieranych przez turystów, należą zdecydowanie spływy kajakowe. Co więcej, mamy wpływ na wybór trasy i jej długość, przez co mogą w nich uczestniczyć nawet male dzieci. Spływy mogą być zarówno jednodniowe, jak i trwać przez prawie cały tydzień. Wówczas to po drodze zapewnione są inne atrakcje, uwieńczane nocowaniem nad brzegiem jezior. Trasy wiodą przez malownicze tereny Puszczy Augustowskiej – bagna i łąki. Spotkamy na swej drodze różnego rodzaju ptactwo i rzadkie rośliny. Najczęściej wybiera się spływy po Czarnej Hańczy, jeziorze Sajno, Rospudzie i Netcie. Niezwykle ciekawa jest trasa biegnąca przez Dolinę Rospudy. Miejscami możemy mieć wrażenie, że jest to rzeka górska. Kamieniste dno, szybki nurt i powalone drzewa – to jej cechy charakterystyczne. Cała podróż może trwać nawet do pięciu dni, a jej łączna długość liczy łącznie około 105 km.

Kwatera Rybka

Adres:

Adres: ul. Kościuszki 43 16-300 Augustów

GPS: 53.84732948050657, 22.97125875023187

Telefon: 602-497-331, 604-288-566

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://kwaterarybka.strefa.pl/index.html

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Kwatera Rybka mieści się niewiele ponad pół kilometra od centrum Augustowa. Miasto jest położone na Równinie Augustowskiej,nad rzeką Nettą, biegnącej pomiędzy jeziorami Necko, Białym i Sajno. Augustów od wschodu, południa i północy otacza Puszcza Augustowska, leżącą w znacznej części (ponad 114 tys. ha) na terenie Zielonych Płuc Polski.

Kwatera Rybka – Oferta

Goście mają do wyboru 10 pokoi, zarówno 2, jak i 3 – osobowych. Najtańszy to wydatek 30 zł. Każdy lokal wyposażony jest w komfortową łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym.Oferta ważna jest przez 365 dni w roku.Zwolennicy przebywania na świeżym powietrzy ucieszą się z przestronnego ogrodu. Oprócz miejsca na rozpalenie grilla czy ogniska, odnajdziemy w nim jeszcze plac zabaw dla dzieci z trampoliną. W obiekcie znajdziemy też miejsce gdzie można zaspokoić swoje podniebienia. Kuchnia ma charakter ogólnodostępny. Gospodarze udzielają na miejscu wszelkich informacji na temat rozrywek oferowanych przez Augustów.

Atrakcje

Pierwsze co przychodzi na myśl o Augustowie to jeziora i słynny Kanał Augustowski. Jest on jedną z najdłuższych dróg wodnych w Polsce, licząc sobie blisko 101 km długości.. Na jego trasie znajduje się 18 śluz (14 w Polsce, 3 na Białorusi i jedna graniczna). Powstał on w wyniku wojny celnej z inicjatywy i projektu pierwszego kierownika budowy, podpułkownika Ignacego Prądzyńskiego. Współcześnie Kanałe Augustowski to miejsce kursów statków żeglugi śródlądowej. Z ich pokładu można podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy Mazur. Trasa Kanału biegnie poprzez Białobrzegi, Augustów, okoliczne jeziora i stawy. Usytuowanie, otoczenie miasta stwarza swoisty mikroklimat. Porastające Puszczę Augustowską lasy liściaste wytwarzają substancję, które mają działanie antybakteryjne. Pozytywnie wpływają też na ciśnienie tętnicze krwi i rytm serca. Oczywiście czyste powietrze będzie sprzyjać dla naszego układu oddechowego. W Augustowie leczy się wiele osób, głównie cierpiących na choroby układu krwionośnego i mającymi problemy reumatologiczne.

Informacje dodatkowe

Dla klientów przewidziano miejsca parkingowe. Bez przeszkód mogą też korzystać z darmowego dostępu do wifi. Istotnym udogodnieniem jest zlecenie prania, dzięki czemu mogą zapomnieć o konsekwencjach swych szaleństw na świeżym powietrzu.

Dom do wynajęcia

Adres:

Adres: Podmacharce 16D 16-300 Augustów

GPS: 53.941901805329, 23.21527863387

Telefon: 692-822-574

Email:

Strona internetowa: http://www.dom24.augustow.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Luksusowy dom do wynajęcia znajduje się w miejscowości Podmacharce, położonej tuż nad jeziorem Serwy. Od Augustowa dzieli ją 21 km. Jest to idealna oferta dla osób ceniących ciszę i spokój, a także wymagających komfortowych warunków wypoczynku.

Dom do wynajęcia – Oferta

Ofertę stanowi luksusowy dom, posiadający bezpośredni dostęp do jeziora Serwy (80 m). Całkowicie ogrodzony i oświetlony obiekt gwarantuje przebywającym w nim gościom poczucie bezpieczeństwa. Kuchnia w budynku ma charakter ogólnodostępny. Na zewnątrz odnajdziemy altanę, gdzie to skosztują niejedno danie z grilla. W przypadku załamania pogody i braku możliwości korzystania z podwórka, przyjezdni mają okazję na zabawy w świetlicy. Do dyspozycji wczasowiczów oddano sprzęt plażowo-turystyczny.

Atrakcje

Krótka przejażdżka sprawi, że znajdziemy się w centrum atrakcji, jakie oferuje nam współczesny kurort – Augustów. Powstał on w XIX wieku jako skutek wojny celnej między Królestwem Polskim, a Prusami. Utrudniony dostęp do Bałtyku stwarzał problemy w eksporcie i imporcie towarów. W drodze porozumienia rządu Polskiego i Rosyjskiego, postanowiono wykorzystać w szerszej skali transport śródlądowy. Cała trasa miała składać się pierwotnie z dwóch części – Kanału Windawskiego i właśnie Augustowskiego. Obecnie Kanał Augustowski umożliwia żegludze organizację przewozów pasażerskich. Według statystyk obsługuje on ponad 100 tysięcy turystów.Sezon żeglugowy rozpoczyna się w kwietniu i trwa do późnej jesieni. Do dyspozycji gości żegluga oddaje statki (Sajno, Serwy) mieszczące do 200 chętnych. Z kolei katamaran Swoboda zabierze na pokład 330 osób. Szczególnym powodzeniem cieszą się rejsy do Studzienicznej z postojem w Sanktuarium Maryjnym. Jedną z głównych atrakcji w czasie lata są rejsy stylizowane 11-osobowymi gondolami. Odbywają się one codziennie, lecz istnieje także opcja ich zamówienia. Na gondolach można organizować różnego typu imprezy. Goście posiadają ponadto wpływ na obranie konkretnej trasy. Fani mocniejszych wrażeń z pewnością ucieszą się z pierwszego w Polsce wyciągu dla narciarzy wodnych, za którego otwarcie miasto otrzymało nagrodę Polskiej Organizacji Turystycznej.

Informacje dodatkowe

Wszyscy zmotoryzowani goście mogą skorzystać z darmowego parkingu. Dzieci ucieszą się z placu zabaw z huśtawką i piaskownicą. Jeśli mamy potrzeby związane z naszą garderobą, zaspokoi je pralka, żelazko i deska do prasowania.

Bobrowa Dolina

Adres:

Adres: Mierkienniki 3A, 19-110 Goniądz

GPS: 53.470127015816, 22.752276363317

Telefon: 667-943-099

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Bobrowa Dolina znajduje się w małej miejscowości Mierkienniki, oddalonej od Moniek o blisko 7 km. Domek usytuowany jest na ternie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Brak bezpośredniego sąsiedztwa umożliwia spokojny wypoczynek na łonie natury.

Bobrowa Dolina – Oferta

Na wynajem w cenie 250 zł przeznaczono ośmioosobowy dom z trzema sypialniami. Jego serce stanowi salon z klimatycznym kominkiem. Aneks kuchenny wyposażony jest w zmywarkę, czajnik elektryczny, kuchenkę gazową, lodówkę i piekarnik. W domku odnajdziemy dwie łazienki. Pierwsza z nich z wanną, umywalką i pralką mieści się na parterze. Na piętrze z kolei łazienka posiada wc, umywalkę oraz prysznic. Kuchnia ma charakter ogólnodostępny.

Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Na klientów zmotoryzowanych czeka parking wliczony w cenę wynajmu. Zakwaterowanie zaczyna się o godz.14 00, kończy w dniu odjazdu o 10 00. Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi pod postacią łóżeczka dziecięcego.

Atrakcje, ciekawostki

Dużą atrakcją dla fanów historii i militariów jest Twierdza Osowiec, nazywana również polskim ”Verdun”. W 1988 r. wpisano ją do rejestru zabytków. Niegdyś stanowiła istotny element umocnień imperium rosyjskiego, doskonale wykorzystując walory obronne bagien biebrzańskich. Budowę twierdzy zaczęto w 1882 r. by zakończyć 10 lat później. Towarzyszył jej rozkwit gospodarczy regionu. Wzrósł transport kolejowy i rozwinął się handel. Do wybuchu I wojny światowej prowadzono prace modernizacyjne, które skupiały się na wzmacnianiu ceglanych budowli dolewkami betonu. W sumie stworzono cztery forty – Centralny, Zarzeczny, Szwedzki i Nowy. Umocnienia zdały swój egzamin celująco. Żołnierze opuścili twierdzę dopiero ze względu na niekorzystną sytuację na froncie. W czasie II Wojny Światowej, sam fakt jej istnienia odstraszył wroga, do czego przyczyniły się również zapory przeciwczołgowe.

Na terenie tego pierwszego fortu, dzięki Osowieckiego Towarzystwu Fortyfikacyjnemu, utworzono Muzeum Twierdzy Osowiec. Oddano również do zwiedzania trasę historyczno – przyrodniczą. W podziemiach budowli wojskowych znajduje się jedno z największych zimowych nietoperzy w Polsce.Ze schronami wiążą się liczne legendy. Oprócz czarnej damy mamy tu też tunel śmierci, gdzie pokutuje duch rosyjskiego oficera.

&nbsp

Chata Fidiasza

Adres:

Adres: Ateny 11E, 16-304 Nowinka

GPS: 53.964905827373, 23.049259178806

Telefon: (87) 516-22-15, 502-507-087

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Chata Fidiasza to domek letniskowy, który jest w stanie zapewnić warunki dla ośmiu osób. Mieści się on 14 km od Augustowa. Bliskość najważniejszego ośrodka turystycznego sprawia, że możemy skorzystać z wszystkich okolicznych atrakcji.

Chata Fidiasza – Oferta

Serce Chaty Fidiasza stanowi przestronny salon z kompletnie wyposażonym aneksem kuchennym. Dzięki specjalnemu kącikowi wypoczynkowemu, goście mogą swobodnie zaznać odrobiny relaksu. Na parterze znajduje się łazienka z kabiną natryskową i WC. Goście mogą korzystać zarówno z zimnej, jak i cieplej wody. Dużym atutem jest, wychodzący z salonu, zadaszony duży taras o wielkości ok.40 m2. Dla gości rozmieszczono tam liczne ławy, nie zapominając też o wydzieleniu specjalnego miejsca dla osób palących. Na piętrze domku znajdziemy trzy sypialnie, w tym dwie dwuosobowe i jedna trzyosobowa. Z tyłu posesji, wszyscy chętni mogą skorzystać z prywatnej plaży. W chłodniejsze wieczory idealną propozycją jest rozpalenie kominka,

Atrakcje

Dogodny dojazd do Augustowa umożliwia aktywne spędzenie czasu nad wodą ”Chata Fidiasza” oferuje w tym celu wypożyczenie sprzętu rekreacyjnego. Nikt nie oprze się pokusie skorzystania z Kanału Augustowskiego. Tak też wyglądał odpoczynek papieża Jana Pawła II w trakcie VII apostolskiej pielgrzymki do Polski papież Jan Paweł II Oprócz standardowych rejsów statkiem, gondolą czy katamaranem, możemy spróbować czegoś bardziej szalonego. Przykładowo, Corocznie pod koniec lipca w Augustowie odbywają się Mistrzostwa Polski w ”Pływaniu na Byle Czym”. Turyści często korzystają ze spływów kajakowych z kilkoma stopniami trudności. Trwają one nawet kilka dni i połączone są z nocowaniem nad brzegiem. Zapewnia to dni pełne wrażeń. Przebiegają one przez malownicze tereny, a więc adrenalina łączy się z podziwianiem zabytków. Spływy organizowane są przez takie rzeki jak Hańcza, Rospuda i Biebrza. Niektóre firmy poszerzają swą ofertę o rzeki litewskie, jak choćby Niemnem czy Marychą. Augustów rozkwita głównie w okresie letnim, stając się kulturalną stolicą regionu.

Informacje dodatkowe

Na terenie Chaty Fidiasza’znajdziemy bar, gdzie możemy miło spędzić czas ze znajomymi. Gospodarze akceptują zwierzęta, które znajdą bezpieczne schronienie. Na brak zajęć nie będą narzekać dzieci, którym zapewniono plac zabaw z piaskownicą, huśtawką i zjeżdżalnią.

Dom Do Wynajęcia

Adres:

Adres: Józefowo 3 16-304 Józefowo

GPS: 53.953829659501, 22.925090775825

Telefon: 505-376-339

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom do wynajęcia usytuowany jest w połowie trasy między Augustowem a Suwałkami – miejscowości Józefowo. W niewielkim oddaleniu znajduje się rzeka Rospuda i Uroczysko Święte Miejsce. Spokojne i wyjątkowe ciche tereny stanowią idealną okazję do wypoczynku dla całych rodzin.

&nbsp

Dom Do Wynajęcia – Oferta

Goście mają do dyspozycji pięcioosobowy dom, którego wynajem wiąże się z kosztem w granicach 100-120 zł.Znajdziemy w nim dwa pokoje, klimatyczny kominek, łazienkę z prysznicem oraz dobrze wyposażoną kuchnię. Na zewnątrz zadbano o miejsce do organizacji wspólnego ogniska bądź grilla. &nbsp

Atrakcje

W najbliższej okolicy zlokalizowane jest Uroczysko Święte Miejsce. Obok rzeczki Jałówki i jeziora Jałowego natkniemy się polanę z drewnianą kapliczką, kilkoma krzyżami oraz figurą Świątka. Do jednego kilkuset letniego krzyża przybito miedzianą tabliczkę, na której napisano, że został on wystawiony przez Jaćwingów z drużyny Skomęta w 1283 r. tuż przed wyruszeniem w wyprawę. Powodem było porzucenie starych wierzeń na rzecz chrześcijaństwa. Krzyż był wielokrotnie palony przez pogan, a także wrzucany do rzeki, lecz nigdy nie uległ całkowitej destrukcji, stojąc tam do dnia dzisiejszego. Nietypowy wygląd zawdzięcza również wielu drobnym pieniążkom, które to pielgrzymi wciskają w rozeschnięte drewno. Uroczysko było niezwykle istotnym ośrodkiem kultu. Od wieków rokrocznie, w dniu św. Jana, czyli 24 czerwca, odbywała się tam uroczystość, podczas której miejscowa ludność modliła się, zjadała rytualny posiłek, obmywała w rzeczce Jałówce (uważanej za cudownie leczniczą) i składała pod krzyżami ofiary w postaci pieniędzy i żywności oraz zawiązywała na nich ozdobne ręczniki. Obrzędy te miały najprawdopodobniej źródło w prawosławnym święcie Jordanu i były przywiezione przez ludność osadniczą w XVI wieku. Tradycja ta częściowo przetrwała.

Jeśli szukamy aktywnych form wypoczynku, dobrą propozycją będą spływy kajakowe po rzece Rospuda. Trasa wiedzie przez pagórkowate tereny, miejscami przypominając górską rzekę, a to przez jej nurt. Czekaja nas powalone drzewa i kamienne dno, tak więc wycieczka wymaga nie lada sprawności. Cały szlak liczy ponad 105 km.

&nbsp

Informacje dodatkowe

Dzięki dużemu ogrodzonemu placowi istnieje możliwość parkowania swoich aut. Właściciel pozwala na pobyt zwierząt na terenie obiektu. &nbsp

Domki z Bajki

Adres:

Adres: os. Bachmaty 21, 17-204 Dubicze Cerkiewne

GPS: 52.642581013428, 23.440005755983

Telefon: 501-092-225

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.domkizbajki.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domki z bajki mieszczą się w małej miejscowości Dubicze Cerkiewne usytuowanej na skraju Puszczy Białowieskiej. Obiekt sąsiaduje z terenem rekreacyjnym zalewu Bachmaty. Oba obiekty zapewniają solidny wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku.

Domki z Bajki – Oferta

Bazę stanowi 14 miejsc noclegowych w pokojach dwu, trzy i czteroosobowych z dostępem do łazienki. Do wyboru mamy nocleg na pietrze domu bądź na parterze domku letniskowego. W pierwszym przypadku możemy skorzystać z dostawki. Izby o wysokim standardzie i klasycznym wyglądzie wykończono ciepłym świerkowym drewnem. Oba obiekty posiadają w pełni wyposażony aneks kuchenny. Odnajdziemy tam lodówkę, kuchenkę, czajnik, garnki, sztućce, talerze i kubki. Zakwaterowanie nie gwarantuje wyżywienia, lecz goście mają do swej dyspozycji pełną lodówkę. Na podwórku zadbano o wydzielenie miejsca do spotkań towarzyskich przy grillu bądź ognisku. Właściciele oferują ponadto wynajem sprzętu do rekreacji wodnej. Przez okolicę przebiega Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, co ucieszy nie jednego miłośnika wycieczek jednośladem.

W każdy pokoju zapewniono dostęp do internetu. Domki z Bajki posiadają udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci łóżeczka, krzesełka do karmienia czy też wanienki. Na gości zmotoryzowanych czeka parking wliczony w cenę wynajmu. Zakwaterowanie zaczyna się o godz. 15 00, a kończy w dniu odjazdu o 12 00. Plac zabaw dla najmłodszych z piaskownicą, zjeżdżalnią, karuzelą i huśtawka, zapewni im wiele godzin rozrywki. Jeśli mamy problem z garderobą możemy skorzystać z opcji zlecenia prania na zamówienie.

W pobliżu znajduje się restauracja i zajazd serwujący tradycyjną kuchnię regionalną. W promieniu kilometra zlokalizowana jest też apteka, pub i dwa wiejskie sklepy spożywcze.

Atrakcje, ciekawostki

Głównym wydarzeniem, które odbywa się nad miejscowym zalewem jest ”Noc Kupały”.Organizowana w pierwszą sobotę po 12 lipca podkreśla wielokulturowy charakter Podlasia. Ma ona charakter wielopokoleniowy, lecz szczególnie atrakcyjna wydaje się być dla dzieci i młodzieży, którzy uczestniczą w programie artystycznym. Na scenie występują zespoły z Polski, Ukrainy i Białorusi. Prezentację obrzędu rozpoczyna przemarsz rozśpiewanego korowodu, a następnie puszcza się wianki do wody. Zabawa kończy się pokazem sztucznym ogni.

Pod Sosnami

Adres:

Adres: Stoczek 25 19-206 Rajgród

GPS: 53.668714014236, 22.658329006517

Telefon: 660-688-598, 538-101-066

Email:

Strona internetowa: http://www.pod_sosnami.infoturystyka.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Kwatera ”Pod Sosnami” mieści się w Stoczku w nieznacznej odległości od centrum Augustowa ( ok. 20 km). Bliskość Biebrzańskiego Parku Narodowego, w tym jezior takich jak Dreństwo czy Rajgrodzkie, sprawia że jest to propozycji dla wszystkich ceniących sobie naturę i szukających wytchnienia od miejskiego zgiełku.

Pod Sosnami – Oferta

Domek jest w stanie przyjąć jednorazowo do 20 gości. Ceny zaczynają się już od 40 zł. od osoby. Oprócz domu z użytkowym poddaszem, w dyspozycji turystów znajduje się mały domek letniskowy. Na osoby delektujące się zielonymi widokami czeka duży taras. Leśne położenie stanowi ideał dla fanów zbieractwa. Kwatera ”Pod Sosnami” oferuje także wypożyczalnię sprzętu – i to nie tylko wodnego. Aktywni fizycznie goście na życzenie otrzymają rowery, rakietki do badmintona,skakanki czy hula hop. Tereny leśne wykorzystuje się jako długie szlaki piesze i rowerowe. Jeśli zaś ktoś woli mniej wysiłkowy sport, zawsze może skorzystać ze stołu bilardowego. Na organizowanie grilla w ciepłe wieczory przeznaczono zdobioną altanę. Dla niemogących doczekać się orzeźwienia czeka niespodzianka w postaci rodzinnego basenu o szerokości 4,5 metra. Domki są w pełni umeblowane i wyposażone w sprzęty takie jak TV, radio, kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny, suszarka czy żelazko.

Atrakcje

W ciągu kilkunastu minut, goście mogą już dojechać do miasta, które nierozerwalnie łączy się z wodą. Najważniejszy zabytek to Kanał Augustowski łączący rzeki – Wisłę i Niemen.Od kilku lat perełką Augustowa jest pierwszy w pełni profesjonalny wyciąg dla narciarzy wodnych.Jego powstanie doceniły władze, dzięki czemu, miasto otrzymało prestiżową nagrodę Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. W okresie wakacyjnym odbywa się tu szereg imprez sportowych, jak choćby Wodny Slalom Gwiazd z Trójką oraz Amatorskie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym.

Informacje dodatkowe

Ważną informacją dla zmotoryzowanych jest możliwość pozostawienia auta na parkingu strzeżonym. Na miejscu znajduje się sklep, gdzie możemy uzupełnić zapasy. Istnieje tez opcja zakupów przez telefon. Wszystkie zwierzęta są mile widziane na terenie posesji, więc goście bez obaw mogą zabrać swoich pupili ze sobą.

&nbsp

Domek letniskowy

Adres:

Adres: Augustów, ul. Deszczowa 27 16-300

GPS: 53.840961513497, 23.118991814554

Telefon: 504242900

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domek letniskowy mieści się niecałe 9 km od centrum ”najfajniejszego miasta w Polsce” czyli Augustowa. Na wyciągnięcie ręki mamy więc całe multum atrakcji, jakie oferuje nam kurort.

Domek letniskowy – Oferta

Domek będzie można wynająć od czerwca 2017 r. Ogrodzony stalową siatką stanowi gwarancję bezpieczeństwa i spokoju. Zarówno brama wjazdowa, jak i dwie mniejsze bramki od ulicy i jeziora, zamykane są na kłódkę. Na dole w domku odnajdziemy miejsce do spania dla dwóch osób, aneks kuchenny ze sprzętem agd, jadalnię i małą łazienkę. Na górze z kolei umieszczono dwie sypialnie dla sześciu przyjezdnych. Druga część działki łączy się bezpośrednio z jeziorem, a dojdziemy tam jedną z bramek. Własny dostęp do wody zapewnia całkowitą prywatność i swobodę. Na zewnątrz wyodrębniono specjalne miejsce pod grilla czy ognisko dzięki czemu spędzimy miłe chwile pod niebem pełnym gwiazd. W ofercie znajduje się ponadto wypożyczalnia sprzętu wodnego, przez co w pełni wykorzystamy potencjał tego miejsca.

Atrakcje

Puszcza Augustowska stwarza doskonałe warunki do pieszych wycieczek i spacerów z kijkami (nordic walking). Koniecznie trzeba zabrać za sobą wygodne buty i aparat fotograficzny. Lasy iglaste wzbogacają powietrze o tlen, produkują też olejki eteryczne, sprzyjając aktywności. Ścieżki dydaktyczne liczą od kilku do kilkudziesięciu kilometrów. Jedna z mniej wymagającyh nosi nazwę ”Kozi Rynek” prowadząc przez rezerwat o tej samej nazwie. Obejmuje on tereny, które w okresie powstania styczniowego, były miejscem stacjonowania największego oddziału na Augustowczyźnie. W celu upamiętnienia tych wydarzeń zbudowano pomnik. Na trasie ścieżki liczącej 2 km, odnajdziemy liczne tabliczki informacyjne, zdecydowanie ułatwiające poruszanie się po terenie.

Informacje dodatkowe

W sprawie wynajmu domku można kontaktować się z właścicielem przez całą dobę. Zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż są w pełni akceptowalne. Podróżni ucieszą się z miejsc parkingowych wliczonych już w cenę. Jeśli będziemy mieli jakiś problem z garderobą to z pewnością skorzystamy z opcji prania i prasowania na zlecenie. Zakwaterowanie wyznaczono na godzinę-15 stą.

Dom Przy Puszczy

Adres:

Adres: ul. Kodeksu Supraskiego 27, 16-030 Supraśl

GPS: 53.21968673209147, 23.32838774825916

Telefon: 604-525-191, 662-513-209

Email: [email protected]

Strona internetowa: https://www.urlopwczasyplener.pl/index.php/pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom Przy Puszczy położony jest w Supraślu, oddalonym od Białegostoku o około 14 km. Miasteczko uzdrowiskowe stanowi doskonałą propozycję dla urlopowiczów. Jest tez bazą wypadową do dalszej podróży przez Podlasie.

Dom Przy Puszczy – Oferta

Domek charakteryzuje się komfortem i bogatym wyposażeniem. Serce obiektu to salon z klimatycznym kominkiem, który zadba o odpowiednią atmosferę i solidną dawkę ciepła. Z salonu wychodzimy na taras, który umożliwia nam słuchanie śpiewu ptaków. Tam też przy sprzyjającej pogodzie możemy spożywać posiłki. W pochmurne dni pozostaje nam jadalnia z dużym owalnym stołem i sześcioma krzesłami. Przygotowaniu dań sprzyja dobrze zaopatrzona kuchnia, zaś zmywarka pozwoli nam zaoszczędzić czas. Na terenie całego domu gościom gwarantuje się dostęp do wifi. Pokoje zaś posiadają tv z telewizją satelitarną. Gościom udostępnia się ponadto znajdującą się obok domku kuchnię letnią z tradycyjnym piecem. Osobom aktywnym i chętnym na przejażdżki wypożycza się rowery. Wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z warsztatów artystycznych, podczas których nauczymy się technik malarstwa czy filcowania.Na zmotoryzowanych gości czeka bezpłatny parking. Zakwaterowanie zaczyna się o godz.14 00, a kończy w dniu odjazdu o 10 00.

Atrakcje i ciekawostki

Jedną z głównych atrakcji przeznaczonych dla całych rodzin są piesze wycieczki organizowane przez szwędaczki supraskie. Ich pomocnicy przebierają się za Wodnika, Rusałkę, Białą Damę czy Ducha Puszczy. Spacery pośród scenerii przyrody prowadzą szlakiem miejscowych legend. Wieczorami w trasę bierze się też pochodnie. Najmłodsi uczestniczą we wróżbach i innych zabawach, które trwają łącznie do półtorej godziny. Wycieczki kierowane są do grup zorganizowanych,lecz także do klientów indywidualnych. Szwędaczkom przyświeca poprawa kondycji przyjezdnych przy jednoczesnym zapoznaniu się okolicom w interesujący sposób.

Aktywnemu wypoczynkowi w mieście służą bulwary. Aleja spacerowa rozciąga się na długości 1100 m2 wzdłuż rzeki Supraśl. Nadaje się zarówno na spokojny spacer, jak i sportowy marsz z kijkami. Została ona dobrze oświetlona i zaopatrzona w tablice informacyjne.Możliwy jest również przejazd rowerem. Odnajdziemy tam ogólnodostępne boiska do piłki nożnej, siatkówki czy korty tenisowe.

Dom w Puszczy

Adres:

Adres: Gorczyca 45G, 16-326 Płaska,

GPS: 53.907444696707, 23.291153758764

Telefon: 508-008-841

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom w Puszczy mieści się w Gorczycy, oddalonej od Augustowa o niespełna 20 km. Lokalizacja w Puszczy Augustowskiej sprawia, że natura pozwoli gościom zapomnieć o zgiełku wielkich miast. To idealne miejsca dla wszystkich ceniących spokój i relaks.

Dom w Puszczy – Oferta

Zbudowany w pełni z drewna dom jest w stanie zapewnić komfort maksimum 12 osobom. Ceny wahają się od 40 do 60 zł i są uzależnione od sezonu. Na parterze przyjezdni mogą się rozgościć w dziennym jasnym pokoju z wyjściem na taras, ogród i oczywiście las. Zarówno kuchnię, jak i łazienkę charakteryzuje pełne wyposażenie. Na piętrze goście odnajdą 3 sypialnie, a każda z nich pomieści 4 osoby. Na zewnątrz zapewniono doskonałe warunki do spotkań towarzyskich przy kiełbasce z grilla lub ogniska. Zadaszone stoliki umożliwiają też biesiadowanie przy mniej sprzyjającej pogodzie. Słoneczne dni pozwalają w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca. Aktywnym osobom wypożycza się sprzęt w postaci rowerów czy kijków nordic walking.

Atrakcje

Wszyscy, którzy chcą przeżyć niezapomnianą przygodę, gospodarz służy pomocą w zorganizowaniu spływów kajakowych po Czarnej Hańczy. Zwykle łączy się ona z możliwością przypatrzenia się miejscowym zabytkom. Rzeka łączy się z jeziorem Hańcza, które, co ciekawe jest najgłębszym jeziorem w Polsce. Miłośników nurkowania przyciąga przede wszystkim, przejrzystość wody wynosi, wynosząca 12 m. Goście często korzystają z odrestaurowanej kolejki wąskotorowej, przebiegającą przez Wigierski Park Narodowy. Kolejka odzyskała swoją dawną świetność w 2000 r. kiedy to wyremontowano 10-kilometrowy odcinek z Płociczna do Krusznika. Wzdłuż szlaku, w interesujących miejscach w Puszczy Augustowskiej, niemal nad samym jeziorem Wigry, urządzono przystanki widokowe Binduga, Powały, Bartny Dół. Przez turystów często odwiedzana jest też polana nazywana przez miejscowych ”Uroczysko Święte Miejsce”.Usytuowana przy rzece Rospudzie, nieopodal jeziora Jałowego stanowi starodawne miejsce kultu jeszcze z czasów pogańskich. Na polanie znajdują się kamienne i drewniane krzyże oraz ogrodzona kapliczka.

Informacje dodatkowe

Orzeźwiający basen, hamaki, bogato wyposażony plac zabaw dla najmłodszych, w pełni pozwalają cieszyć się urlopem. W cenie wynajmu znajduje się też parking dla zmotoryzowanych.

Domek Wczasowy

Adres:

Adres: Augustów, ul. Goździkowa 293

GPS: 53.820318389796, 22.964754067361

Telefon: 669024528

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domek Wczasowy usytuowany jest w odległości 3 km od Rynku Zygmunta Augusta, stanowiącego serce Augustowa.W sąsiedztwie znajduje się cała gama atrakcji turystycznych, z których koniecznie trzeba skorzystać.

Domek Wczasowy – Oferta

W celu zapewnienia rozrywki, w domku wyodrębniono specjalną salę gier i telewizyjną. Dzięki klimatycznemu kominku nie opuści nas dobry nastrój. Kuchnia ma charakter ogólnodostępny . Na podwórzu bez przeszkód zorganizujemy grilla bądź ognisko.

Atrakcje

Przez Augustów przepływa rzeka Netta, stanowiąca swoiste źródło miejskich rozrywek. W 1999 r. uruchomiono pierwszy w kraju profesjonalny wyciąg nart wodnych. Władze miasta nagrodzono z okazji tego wydarzenia. Wyciąg otrzymał tytuł ”Atrakcji turystycznej roku”. Jeśli chodzi o jego parametry – posiada on 740 m długości, a prędkość, jaką pozwala rozwinąć to blisko 60 km/h. Na miejscu obsługa zapewnia wynajem fachowego sprzętu, a doświadczeni instruktorzy zapewniają bezpieczeństwo turystom. Wyciąg czynny jest codziennie w lipcu i sierpniu. W miesiące takie jak maj, czerwiec i wrzesień, z jego usług skorzystamy jedynie w weekendy. Jednorazowy wypad ze sprzętem wiąże się z kosztem 4 zł, zaś całodniowe szaleństwo bez ekwipunku kosztuje 100 zł. Mimo że taki sport wymaga sprawności fizycznej, co roku tysiące turystów zostawia obawy za sobą. W drugiej połowie lipca odbywają się zawody w skokach na nartach wodnych – memoriał Zygmunta Kowalika ”Netta Cup”. Konkurs ten posiada międzynarodowy wydźwięk i organizowany był już w latach sześćdziesiątych. Od kilku lat rozgrywane są też konkurencje o puchar burmistrza miasta, które nadzwyczajny charakter zawdzięczają temu, że rozgrywa się je nocą. W sierpniu z kolei mamy do czynienia z prestiżowymi Mistrzostwami Polski. Kategorie w jakich startują zawodnicy to slalom, skoki i jazda figurowa.

Informacje dodatkowe

W celu wynajmu można kontaktować się z właścicielem przez całą dobę. Zwierzęta, które zdecydowaliśmy zabrać ze sobą w podróż są w pełni akceptowalne, więc nie musimy się o nic martwić. Dla dzieci przygotowano atrakcje na zewnątrz pod postacią placu zabaw z piaskownicą i huśtawką. W razie problemów z odzieżą, zawsze istnieje opcja prania na zlecenie.

Dworek Rousseau

Adres:

Adres: Świnoroje 7, 17-220 Narewka

GPS: 52.826813392729, 23.735205158191

Telefon: (22) 868-27-67, 734-498-877

Email:

Strona internetowa: http://www.dworysko.info/noclegi_bialowieza/Dworek_Rousseau.html

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dworek Rousseau znajduje się w małej miejscowości Świnoroje oddalonej od Hajnówki o blisko 14 km. Położenie na północnym skraju Puszczy Białowieskiej zapewnia spokojny wypoczynek. Obiekt może służyć też jako baza wypadowa dla miłośników przyrody czy rowerzystów.

Dworek Rousseau – Oferta

Posesja stoi na działce o łącznej powierzchni 4200 m2. Na dworek składają się dwa mieszkania i przestronny loft na piętrze. Do każdego mieszkania prowadzi oddzielne wejście.

Mieszkanie u Emila pomieści maksymalnie 6 osób. Jego serce stanowi salon z kominkiem. Odnajdziemy tam rozkładaną sofę i sprzęt grający. Kuchnia została wyposażona w lodówkę, kuchenkę gazową, garnki, zastawę stołową, mikser i maszynkę do kawy. Łazienka z kolei posiada kabinę prysznicową, umywalkę, wc oraz pralkę. Pomieszczenia ogrzewane są tylko piecami kaflowymi.

Mieszkanie u Zofii przeznaczono na pobyt do czterech osób. Salon z rozkładaną sofą ma charakter pokoju przechodniego. Na wyposażeniu kuchni znajdziemy takie same sprzęty jak ”U Emila”. W łazience zainstalowano kabinę prysznicową, a także umywalkę.

Na poddaszu dworku zaaranżowano loft o powierzchni ponad 180 m2. W najwyższym punkcie osiąga on 7 metrów wysokości. Miejsce przeznaczono głównie dla grup przyjaciół (max. 8 osób). Zadbano nawet o możliwość wspólnego gotowania. Mieszkanie ogrzewane jest za pomocą kominka. Na spoczynek goście udadzą się do czterech sypialni. Każda z nich posiada własną łazienkę. Jeśli potrzebujemy chwili wyciszenia i prywatności, odnajdziemy ją w jednej z dwóch antresoli. Podczas gdy pierwsza służy jako kącik do czytania, druga staje się miejscem do zabaw. Turyści mogą śmiało korzystać z wiaty rowerowej. Blisko niej, w komórce, pozostawiono leżaki i stół z ławkami.Za domem wyodrębniono specjalne miejsce pod ognisko. Od 2017 r. istnieje szansa wynajmu tzw.”Chaty Kulturalnej”. To podlaski dom, który został przeniesiony ze wsi Biszewo, położonej nieopodal Siemiatycz. Służy on organizacji różnego typu imprez.W miesiącach letnich ochłodzenie gwarantuje basen. Kilkanaście kilometrów od leśniczówki dzieli nas od znanego zalewu w Siemianówce, gdzie to kręcone sceny do filmu ”Opowieści z Narnii”

Ośrodki wypoczynkowe Leśnik

Adres:

Adres: Przewięź 16-300 Augustów

GPS: 53.86941396228347, 23.092592093096528

Telefon: (87) 643-20-11, 502-443-970

Email:

Strona internetowa: http://www.nadjeziora.pl/lesnik-i-nad-jeziorem-studzieniczne-113.htm

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Ośrodki wypoczynkowe Leśnik położone są w miejscowości Przewięź nieopodal Augustowa (ok. 8 km). Sąsiedztwo jeziora Białego to doskonała wymówka do rodzinnego wypadu i poddaniu się wodnej pasji.

Ośrodki wypoczynkowe Leśnik – Oferta

Na bazę składają się dwa obiekty (Leśnik I i Leśnik III). Pierwszy z nich to dziesięć czteroosobowych domków letniskowych, za których wynajem zapłacimy 185 zł. Drugi zaś stanowi zespół pawilonów, podzielonych na segmenty 4 osobowe (w sumie 144 miejsca noclegowe). Każdy z nich posiada własną łazienką i wc. W ofercie są też domki typu ”Mikołajki” (20 miejsc noclegowych), także z pełnym węzłem sanitarnym. Domki oddano do użytku w 2007 roku. Za najtańszy nocleg wydamy 27 zł. Na gości czeka pełne wyżywienie – śniadanie, obiad, kolacja, obiadokolacja i podwieczorek.

Atrakcje

Okolica zaspokoi oczekiwania nie tylko wędkarzy i fanów dzikich zwierząt W bliskiej odległości od domków mieści się prywatna plaża z pomostem, na której możemy poddać się błogiemu wypoczynkowemu. Dla gości, którzy nie potrafią usiedzieć w miejscu, wypożycza się sprzęt do wodnej turystyki, taki jak łodzie czy kajaki. Jeśli to komuś za mało – zawsze można udać się w całodniową wycieczkę rowerową, doskonale przygotowanymi w tym celu szlakami. Dzięki specjalnie wyznaczonemu miejscu możliwa jest organizacja imprez przy grillu lub ognisku. Ośrodki służą pomocą przy organizacji wycieczek po Suwalszczyźnie, a także za granicę kraju. Miejscową atrakcją turystyczną, a zarazem obiektem kultu religijnego jest znajdujące się w pobliżu Sanktuarium Maryjne ”Studzieniczna”. Odwiedził je sam papież Jan Paweł II w czasie swej pielgrzymki w 1999 roku. Sanktuarium Maryjne zlokalizowane jest na tzw. ”wyspie” będącej z każdej strony otoczone wodą, po której pływają nadające klimatu lilie.Początki kultu maryjnego zespojone są historią klasztoru kamedułów na Wigrach, który to od 1715 r. był właśnie właścicielem okolicznych ziem.

Informacje dodatkowe

Turyści podróżujący ze zwierzętami mogą spać spokojnie, gdyż są one mile widziane na terenie obiektów. Na pewno nie będą nudzić się dzieci, dla których przygotowano plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalnią i karuzelą.

&nbsp

Domek letniskowy

Adres:

Adres: Augustów 16-300

GPS: 53.864870628158, 23.048696470214

Telefon: 605064339

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.albatros.mazurski.pl/opis.php

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domek letniskowy położony jest na terenie ośrodka wypoczynkowego ”Goła Zośka” w odległości dwóch kilometrów od centrum Augustowa.Jedynie kilkadziesiąt metrów dalej odnajdziemy jeziora Rospuda, które łączy się z innymi akwenami – Necko, Białe i Studzieniczne.

Domek letniskowy – Oferta

Domek pomieści w sumie czterech gości. Cena za wynajem całości to 160 zł. Serce domku stanowi salon z aneksem kuchennym, zapewniający dwa miejsca noclegowe z możliwością dostawki. Oddzielna sypialnia składa się z dwóch pojedynczych łóżek. Domek wyposażono ponadto w łazienkę i dostęp do telewizji naziemnej. Goście mogą spokojnie przewietrzyć się na tarasie. Na zewnątrz wyznaczono specjalne miejsce pod grilla bądź ognisko, dzięki czemu bez problemu możemy bawić się późną porą.

Atrakcje

Przez Augustów przepływa rzeka Netta, stanowiąca swoiste źródło miejskich rozrywek. W 1999 r. uruchomiono pierwszy w kraju profesjonalny wyciąg nart wodnych. Władze miasta nagrodzono z okazji tego wydarzenia. Wyciąg otrzymał tytuł ”Atrakcji turystycznej roku”. Jeśli chodzi o jego parametry – posiada on 740 m długości, a prędkość, jaką pozwala rozwinąć to blisko 60 km/h. Na miejscu obsługa zapewnia wynajem fachowego sprzętu, a doświadczeni instruktorzy zapewniają bezpieczeństwo turystom. Wyciąg czynny jest codziennie w lipcu i sierpniu. W miesiące takie jak maj, czerwiec i wrzesień, z jego usług skorzystamy jedynie w weekendy. Jednorazowy wypad ze sprzętem wiąże się z kosztem 4 zł, zaś całodniowe szaleństwo bez ekwipunku kosztuje 100 zł. Mimo że taki sport wymaga sprawności fizycznej, co roku tysiące turystów zostawia obawy za sobą. W drugiej połowie lipca odbywają się zawody w skokach na nartach wodnych – memoriał Zygmunta Kowalika ”Netta Cup”. Konkurs ten posiada międzynarodowy wydźwięk i organizowany był już w latach sześćdziesiątych. Od kilku lat rozgrywane są też konkurencje o puchar burmistrza miasta, które nadzwyczajny charakter zawdzięczają temu, że rozgrywa się je nocą. W sierpniu z kolei mamy do czynienia z prestiżowymi Mistrzostwami Polski. Kategorie w jakich startują zawodnicy to slalom, skoki i jazda figurowa.

Informacje dodatkowe

W ofercie znajdują się również domki w miejscowości Przewięź i Upustek nad jeziorem Blizno.

Wakacje na Kółkach

Adres:

Adres: Pasieki 8, 17-220 Narewka

GPS: 52.887543436133, 23.847964995657

Telefon: (22) 868-27-67, 734-498-877

Email:

Strona internetowa: http://www.wakacje-na-kolkach.info/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Wakacje na Kółkach mieszczą się na skraju Puszczy Białowieskiej, we wsi Pasieki, oddalonej od Hajnówki o blisko 23 km. Do miejscowości prowadzi leśna droga, a turystów wita wierzbowa brama. Oferta jest skierowana do wszystkich, którzy potrzebują wypoczynku w komfortowych warunkach.

Wakacje na kółkach – Oferta

Dom mieści się na działce o powierzchni 1,3 ha. Idealnie wkomponowuje się w stary sad. Pokryty został wiórem osikowym, a do budowy ścian salonu użyto ręcznie ociosanych bali. Obiekt pomieści jednorazowo do ośmiu osób. Spokojny sen zapewnią trzy sypialnie. Każda z nich posiada stylową łazienkę. Kuchnię wyposażono w takie sprzęty jak lodówka, kuchenka gazowa, piec chlebowy, garnki, mikser czy maszynka do kawy.Dania możemy spożywać w jadalni z kominkiem oraz sprzętem grającym. Nudzie zapobiegną gry, zabawy, projektor i biblioteka. Na zewnątrz wydzielono specjalne miejsce do grilla bądź ogniska.

Na terenie posesji umieszczono trzy wozy cyrkowe, które również możemy wynająć w celach noclegowych. Ich właścicielem jest szwajcarska firma Wisent Reisen. Wóz Karandasz nosi imię rosyjskiego klauna. Służył on niegdyś artystom cyrkowym w NRD. Jego wymiary to 10 m długości i ponad 2 m szerokości. Składa się z pełni wyposażonej kuchni, łazienki oraz sypialni z podwójnym łóżkiem. Nie mogło zabraknąć w nim prądu, ciepłej wody i gazu. Podłogę wykonano z jesionowych desek, ściany z sufitem wyizolowano zaś płytami gipsowymi. Drugi z wozów – Grock- również posiada imię po klaunie. Stanowił niegdyś dom dyrektora cyrku w Alzacji. Odnajdziemy w nim dwa pokoje z dwuosobowym łóżkiem i rozkładaną sofą. W kuchni umieszczono takie sprzęty, jak kuchenka gazowa z piekarnikiem, lodówka, garnki, ekspres do kawy, komplet naczyń i sztućców. Dużym plusem jest zdecydowanie duża łazienka, Wagon przeznaczono na nocleg dla dwojga dorosłych z dwójką dzieci. Największy, trzeci wóz nazwano ”Żuraw” – a to ze względu na łatwo słyszalne odgłosy tych ptaków. Składa się z sypialni z łóżkiem piętrowym, prysznica oraz kuchnio-jadalni z kominkiem.Poprzez ścianę wozu z małymi okienkami, możemy nacieszyć oko widokiem starorzecza Narwii.

Villa Anita

Adres:

Adres: Augustów, ul. Kościelna 12

GPS: 53.84203087469702, 22.97917933398014

Telefon: 660 566 145

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.villaanita.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Villa Anita mieści się w małej cichej uliczce w samym centrum Augustowa. Od Rynku Zygmunta Augusta dzieli ją zaledwie 100 m. Propozycja jest kierowana, dla tych gości, którzy po dniu pełnym atrakcji chcą wypocząć w spokojnej atmosferze.Najbliższe jezioro znajduje się niecały kilometr, a najbliższa rzeka mniej niż 500 m od obiektu. Podróżni ucieszą się ze świetnego punktu komunikacyjnego.Dotarcie do dworca PKS i PKP to jedynie kilka chwil spacerem.

Villa Anita – Oferta

Villa Anita udostępnia klientom łącznie 9 pokoi, a w tym komfortowe apartamenty z urokliwym kominkiem. Ceny zaczynają się już od 100 zł za dobę. W środku zastaniemy pełni funkcjonalny aneks kuchenny, tv i łazienkę z pełnym wyposażeniem. Na terenie budynku znajduje się pizzeria więc goście mogą posilić się na miejscu. Istnieje ponadto opcja wykupienia śniadania w cenie 15 zł od osoby. Właściciele oferują wynajem rowerów, wskazując nam szlaki, których próżno szukać w przewodnikach. Do biesiadowania na świeżym powietrzu zachęca altana wraz z grillem.

Atrakcje

Villa Anita’służy pomocą w organizacji czasu wolnego, tak aby goście nie musieli martwić się o zapewnienie sobie atrakcji. Dokładnie spod obiektu wyrusza autokar do Wilna, którego starówka została wpisana do listy zabytków UNESCO. Na przyjezdnych czekają jednak rozrywki związane z wodą. Należą do nich choćby spływy kajakowe. Augustów jest doskonałym miejscem do uprawiania tego sportu. Trasy nie są szczególnie wymagające, dlatego też w wycieczkach mogą uczestniczyć również najmłodsi. Urlopowicze mogą sami wybrać przebieg i długość tras. Wiodą one przez urokliwe łąki, lasy i bagna. Do wyboru mamy szlaki kajakowe po Czarnej Hańczy, Rospudzie, Biebrzy czy jeziorze Sajno. Spływy mogą być jednodniowe, lub też rozbite na kilka dni, podczas których to zapewniane są przeróżne atrakcje, w tym nocowanie nad brzegiem rzeki. Osoby mniej aktywne zamiast kajakowych mogą wybrać plażowanie, do czego Augustów jest też stworzony.

Informacje dodatkowe

Obiekt oferuje wynajęcie pobliskiej sauny. Należy jednak zadbać o wcześniejszą rezerwację. ”Rozskakane” dzieci mogą do woli korzystać z trampoliny.

Domki Do Wynajęcia

Adres:

Adres: Przewięź 16-300 Augustów

GPS: 53.869734467503, 23.10451773461

Telefon: 609570200

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domki do Wynajęcia znajdują się w niewielkiej miejscowości Przewięź, położonej nad jeziorem Studzienicznym. Okolica pełna jest atrakcji turystycznych.

Domki Do Wynajęcia – Oferta

Do dyspozycji gości są trzy komfortowe domki letniskowe. Na pierwszy z nich składają się trzy apartamenty z niezależnym wejściem. Apartament kominkowy stanowi idealną propozycję dla rodziny z dwójką dzieci. Na gości czekają dwa pokoje dwuosobowe. Dla gromadki przyjaciół poleca się apartament czteroosobowy w cenie 130 zł za dobę. Większe grupy z pewnością skorzystają z opcji trzypokojowego apartamentu. Istnieje możliwość wynajmu całości, co łączy się z wydatkiem 545 zł. W maju, czerwcu i lipcu, w zależności od długości pobytu, cena jest niższa o 50%. Warto jednak dodać, że rabat nie obowiązuje w tzw. długie weekendy. Drugi domek można wynająć przez cały rok. W jego skład wchodzą apartamenty, a każdy z nich wyposażony jest w aneks kuchenny,łazienkę, telewizor i radio. Turyści bez problemu wynajmą sprzęt rekreacyjny, zacumowany do prywatnego pomostu. Na parterze odnajdziemy w sumie trzy pokoje, w tym salon kominkowy z wersalką i dwie sypialnie. Drugie piętro to zaś dwa pokoje z szerokim łóżkiem. Domek trzeci składa się z trzech pokoi dwuosobowych w cenie 260 zł za dobę. Właściciele zapewniają drewno na ognisko czy też grill.

Atrakcje

Duża ilość połączonych ze sobą jezior sprawia, że sąsiedztwo idealnie nadaje się do aktywnego wypoczynku na wodzie. Jeśli jednak to za mało, możemy spróbować czegoś zupełnie innego – np. jazdy konnej. Jeździectwo uprawia się w każdych warunków pogodowych, niezależnie od pory roku. Szlak konny Puszczy Augustowskiej i Mazur liczy sobie ponad 400 km. Na określonych terenach dopuszcza się także ruch pojazdów zaprzęgowych. Większość trasy w okolicach Augustowa stanowią trakty leśne, a 400-to metrowa przeprawa wodna nad jeziorem Sajno utkwi nam w pamięci na długo. W Augustowie odbywają się ponadto liczne imprezy związane z jeździectwem. Od lat we wrześniu ma miejsce Augustowski Rajd Konny,który trwa przez kilka dni. Wyścigi wierzchem stanowią również jedną z konkurencji ”Biegu przez Kanał Augustowski”.

Informacje dodatkowe

W cenie wynajmu znajduje się również parking. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć w podróż ze sobą. Recepcja czynna jest całą dobę.

Agroturystyka Noclegi i Sauna

Adres:

Adres: Suwałki, Osinki 39

GPS: 54.147252395622, 22.9890441522

Telefon: 510-105-559

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.sauna.osinki.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Agroturystyka Noclegi i Sauna mieści się w urokliwej wsi Osinki, leżącej nad jeziorem Czarne. Od Suwałk dzieli przyjezdnych jedynie 5 km. Bliskość natury sprawia, że jest to doskonałe miejsce do rekreacji z dala od miejskiego hałasu. Miejscowość została założona w 1724 r. przez kamedułów wigierskich.

Agroturystyka Noclegi i Sauna – Oferta

Kwatery usytuowane są w budynku jednorodzinnym nieopodal lasu. W sumie przygotowano 5 pokoi. Dzięki wynajmowi mamy możliwość wędkowania na jeziorze, w którym spotkamy takie gatunki jak okoń, sum, lin, płoć czy szczupak. W celach relaksacyjnych goście skorzystają z sauny oraz bani ruskiej. Połączenie kąpieli z aktywnym wypoczynkiem gwarantuje odkryty basen.Na miejscu wypożyczymy wszelki sprzęt rekreacyjny – buggy czy kajaki. Cały obiekt posiada dostęp do bezprzewodowego internetu. Miłośnicy rywalizacji rozegrają niejeden mecz siatkówki, a w pochmurne dni – tenisa stołowego. Na zewnątrz wyodrębniono specjalne miejsce pod grilla bądź ognisko. W okolicy znajdują się liczne szlaki piesze i rowerowe. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking. Dzieci ucieszą się z placu zabaw z trampoliną. Właściciele oferują dowóz na miejsce z Dworca PKP i PKS.Nieopodal obiektu przebiega szlak turystyczny prowadzący od cmentarzyska Jaćwingów do siedziby Wigierskiego Parku Narodowego. Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy o 11 00 w dniu odjazdu.

Atrakcje

W budynku dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego warto zwiedzić wystawę przyrodniczą. Składa się na nią moduły środowiska leśnego, środowiska wodnego i edukacji. Odnajdziemy tam okazy zwierząt – ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb i owadów, które możemy spotkać w trakcie wędrówek po okolicy. Miłośnicy historii mogą zapoznać się z wystawą kamiennych narzędzi, opisem kultury łowców reniferów czy modelem jaćwieskiego grodziska. Część ekspozycji na „osi czasu” pokazuje najważniejsze wydarzenia zachodzące w okolicach jeziora Wigry od ustąpienia lodowca aż po czasy współczesne. Oglądającym wystawę przyrodniczą „Nad Wigrami” , towarzyszą odgłosy ptaków i licznych gatunków ssaków występujących na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Nieodłącznym elementem wystawy jest kiosk informacyjny z ekranem dotykowym. Można w nim poczytać o walorach przyrodniczych i kulturowych WPN-u, wystawach, ofercie turystycznej parku, obejrzeć filmy lub sprawdzić swoją wiedzę. Wigierski Park Narodowy posiada wyjątkowo bogatą ofertę edukacyjną polegającą na zwiedzaniu wystaw wraz z prelekcją o walorach przyrodniczo-kulturowych parku.

Wypoczynek w Augustowie

Adres:

Adres: ul. Zarzecze 14, 16-300 Augustów

GPS: 53.85130188181247, 22.983907415525778

Telefon: 507 131 551

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.augustow-zarzecze.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pod nazwą ”Wypoczynek w Augustowie” znajdziemy willę oddaloną od centrum miasta o niecały kilometr. Zaledwie trzy minuty spaceru dzieli przyjezdnych od czarującego jeziora Necko.

Wypoczynek w Augustowie – Oferta

Goście do dyspozycji mają całe piętro domu z całkowicie niezależnym wejściem. Większy pokój posiada przestronny taras, mniejszy z kolei, dostęp do balkonu. Na wszystkich przyjezdnych czeka w pełni wyposażona kuchnia. Nie zabrało też oddzielnych łazienek i cyfrowej telewizji. W hallu umieszczono stanowisko komputerowe dla turystów, którzy nie mogą oderwać się od technologii czy obowiązków. Na obszarze działki, w ogrodzie znajdują się również trzy drewniane domki 4 osobowe. Domki posiadają własną łazienkę, TV, czajnik, lodówkę oraz bezprzewodowy internet. Odpoczywać można na dwóch rozkładanych kanapach, które pomieszczą do czterech wczasowiczów. Ceny rozpoczynają się od 35 zł za dobę i są uzależnione od takich czynników jak liczba osób, termin przyjazdu i długość pobytu. Grzejnik elektryczny w domku, w przypadku bardzo złej pogody, dostępny jest za dodatkową opłatą. W ogrodzie istnieje możliwość rozpalenia grilla bądź ogniska.

Atrakcje

Dostęp do jeziora Necko, każdy odwiedzający obiekt ma w zasięgu ręki. Położone na Obszarze Chronionego Krajobrazu w pełni wykorzystywane jest przez amatorów sportów wodnych. Akwen zajmuje powierzchnię ok. 400 ha, posiadając linię brzegową o długości 13 km, pełnej piaszczystych plaż. Podczas zachodu słońca na jeziorze pojawia się poświata, przypominająca błysk skarbów. Z jeziorem wiąże się bowiem legenda. W XIX w. ponoć zatopiono na dnie jeziora zrabowane z Moskwy złote dzwony. Jezioro stanowi nie lada gratkę dla wędkarzy i ornitologów. Znajduje się tu też jedna z największych atrakcji Augustowa – pierwszy w Polsce profesjonalny wyciąg dla narciarzy wodnych. Każde lato to szansa na uczestnictwo w licznych imprezach organizowanych nad brzegiem akwenu.

Informacje dodatkowe

W cenie wynajmu znajduję się też parking, co jest dobrą wieścią dla zmotoryzowanych. Na terenie obiektu mile widziane są wszelkie zwierzęta, więc ich właściciele bez przeszkód mogą cieszyć się obecnością milusińskich. Dzieci z pewnością skorzystają z wybudowanego placu zabaw z piaskownicą i zjeżdżalnią.

Dom nad Wigrami

Adres:

Adres: Krusznik 14A 16-305 Nowinka

GPS: 54.010133665091, 23.121683861827

Telefon: 531-991-380, 606-480-749

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom nad Wigrami mieści się w małej miejscowości Krusznik, oddalonej od centrum Augustowa o blisko 20 km. W pobliżu zlokalizowane są cztery jeziora. Najbliższe z nich (Kruszyn) znajdziemy już 100 m od domku. Należy ono do jednych z najczystszych w Polsce. Niecały kilometr dalej leży zaś jezioro Wigry. Obiekt stanowi doskonałą ofertę dla wszystkich turystów poszukujących czystego powietrza z dala od zgiełku miast.

Dom nad Wigrami – Oferta

Do dyspozycji gości oddaje się dom położony na działce o powierzchni 7000 m2. Cena za wynajęcie w sezonie letnim wynosi 400 zł za dobę. Serce domku stanowi salon z atmosferycznym kominkiem. Kompletnie wyposażona kuchnia z jadalnią umożliwia bezproblemowe przygotowanie posiłków. Ponadto w domku mamy łazienkę z wc, a na zmęczonych czekają trzy sypialnie. Obiekt zapewnia całą masę rozrywek. Spragnieni rywalizacji odnajdą się na boisku do gry w siatkówkę. Wewnątrz o sportową walkę zadbają stoły do tenisa stołowego. Wypożyczalnia sprzętu do turystyki wodnej, a także rowerów skłoni nas do aktywnego wypoczynku. Na terenie obiektu wydzielono specjalne miejsce pod grilla czy ognisko. W pobliskim polu campingowym ”Jastrzęby” mamy szansę wykupić licencję wędkarską.

Atrakcje

Jeśli chcemy połączyć zwiedzanie z wodną wyprawą, na pomoc przychodzi nam Żegluga Augustowska. Pierwsze rejsy zaczęła ona organizować już w 1953 r. Z jej usług korzysta przez cały rok do 100 tysięcy pasażerów. Sezon wycieczkowy rozpoczyna się wczesną wiosną i trwa do późnej jesieni. Do dyspozycji gości żegluga oddaje 200-osobowe statki Sajno i Serwy oraz 330-osobowy statek – katamaran Swoboda. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się rejsy do Studzienicznej, gdzie to mieści się Sanktuarium Maryjne.

Informacje dodatkowe

Nie wprowadzono możliwości wynajęcia pojedynczego pokoju. Minimalny okres najmu wynosi sześć dni. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta przebywające na terenie obiektu. W cenie wynajmu znajduje się również parking, co ucieszy zmotoryzowanych. W pobliżu znajdują się liczne punkty usługowe, w tym apteka, a także poczta. Sąsiedztwo punktów komunikacyjnych, tak jak dworzec pks to doskonała wiadomość dla podróżujących.