Droga toaleta na Plantach cały czas zamknięta. Kiedy to się zmieni?

Bardzo kosztowna toaleta stojąca na białostockich Plantach nie działa i jeszcze przez jakiś czas nie będzie oddana do użytku. Wszystko dlatego, że nadzór budowlany zakwestionował jej jakość. Budynek nie spełnia norm. Mimo, że kosztował ponad 400 000 złotych. Miasto już po raz trzeci przesunęło termin otwarcia toalety na połowę lutego. Najpierw miała być otwarta w październiku, później w grudniu. Cena toalety to 430 000 złotych. Wykonawca z powodu wad nie otrzymał jeszcze zapłaty.

Przypomnijmy, że o toalecie zrobiło się głośno w całej Polsce za sprawą jej wysokiej ceny. Mały betonowy budynek kosztuje bowiem tyle co mieszkanie. Jednak, gdy rozłożymy cenę na czynniki pierwsze, to widać gołym okiem, że cena nie jest jakaś specjalnie wysoka. Samo przyłączenie mediów kosztowało ponad 100 000 zł. Natomiast pozostałe koszty to przecież materiały budowlane, wynagrodzenie pracowników, cała masa podatków. Warto też w tym jeszcze ująć wynagrodzenie dla samego wykonawcy. To jednak nie wszystko.

Jak już pisaliśmy, gdy toaleta powstała, niestety w naszym kraju nie brakuje idiotów, którzy dostają małpiego rozumu bez powodu i niszczą to co publiczne. Historii o rozwalonych przystankach i innych przybytkach jest bez liku. Stąd tego typu toalety publiczne muszą być wykonane z materiałów bardzo odpornych na zapędy tychże idiotów. Jeżeli białostocki szalet taki nie będzie, to dopiero wtedy będziemy mogli mówić, że jest to bubel za wielkie pieniądze.