Gospodarstwo Agroturystyczne Szpak

Adres:

Adres: ul. Centura 1, 17-230 Białowieża

GPS: 52.697428604977, 23.881042227076

Telefon: (85) 681-23-42, 603-648-364

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.bialowieza-4u.pl/noclegi.htm

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Gospodarstwo Agroturystyczne Szpak mieści się niecałe 2 km od centrum Białowieży. Miejscowość ta stanowi osadę wśród Puszczy z wieloma zabytkami pochodzącymi z XIX i XX w. Pierwsze wzmianki o Białowieży pochodzą z XV w. i dotyczą myśliwskiego dworu z białą wieżą.

Gospodarstwo Agroturystyczne Szpak – Oferta

Obiekt oferuje łącznie dziesięć miejsc noclegowych w pięciu pokojach dwuosobowych. Cena za nocleg wynosi 80 zł za dobę.Przy dłuższych pobytach istnieje możliwość negocjacji cen. Trzy pokoje posiadają własne łazienki, na pozostałe dwa przypada jedna łazienka. W każdej izbie zagwarantowano dostęp do internetu, odbiorniki TV i radio. Pokój gościnny ma autonomiczną kuchnię i jadalnię. Osoby aktywne rozegrają niejeden mecz na boisku do koszykówki. Miłośnicy rowerów bez kłopotu wypożyczą sprzęt. W najbliższej okolicy odnajdziemy liczne sklepy i lokale usługowe. Goście mogą również skorzystać z sauny, której koszt uzależniony jest od ilości chętnych.

Na klientów zmotoryzowanych czeka parking wliczony w cenę wynajmu. Recepcja służy pomocą przez całą dobę. Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy o godz. 11 00 w dniu odjazdu.

Atrakcje i ciekawostki

Stosunkowo młodym obiektem zabytkowym w Białowieży jest Skansen o powierzchni blisko 4 ha. Inicjator jego powstania to Anatol Odzijewicz, profesor fizyki matematycznej, który przeniósł wraz z grupą zapaleńców wiatrak ze wsi Kotły. W 1983 r. postanowiono utworzyć tradycyjną polską zagrodę. Cały teren ogrodzono płotem z gałęzi świerkowych – tzw. balasów. W tym celu poszerzono plac i wykupiono ziemię pod inwestycję. W 1992 r. Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał skansen do rejestru zabytków. W 2002 r. powstało stowarzyszenie, które za cel postawiło sobie ochronę części materialnej kultury Podlasia. Dwa lata później skansen zaczęto udostępniać turystom w długie weekendy i okres wakacyjny.

Okolice pełna jest ścieżek edukacyjnych. Jedna z nich nosi nazwę ”Zebry Żubra”. Przebiega ona przez podmokłe tereny Puszczy, licząc 4 km długości. Powstała już w latach 80-tych XX w. Ze względu na dużą eksploatację szlak ulegał stopniowemu zniszczeniu, lecz dzięki przeprowadzonym pracom wszystko wróciło na właściwy tor. Drewniany pomost zapewnia bezproblemową wędrówkę. Mimo swej niewielkiej wielkości pozwala dostrzec turystom różnorodność przyrody.Na swej drodze spotkamy wiele gatunków drzew i zwierząt. Początek ”Zebry Żubra” mieści się tuż za Białowieżą, a kończy w Pokazowym Rezerwacie Żubra.