Gospodarstwo Agroturystyczne U Krysi

Adres:

Adres: Olszyny-Kolonia 10, 18-421 Piątnica

GPS: 53.19983229534, 22.225761394948

Telefon: 721-260-047

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Gospodarstwo Agroturystyczne u Krysi położone jest w cichej miejscowości Olszyny-Kolonia, oddalonej od Łomży o około 10 km. Usytuowanie pośród trzech parków przyrodniczych sprzyja obcowaniu z naturą.

Gospodarstwo Agroturystyczne U Krysi – Oferta

Oferta wynajmu ważna jest przez cały rok. Jej przedmiot stanowią pokoje jedno, dwu, trzy i czteroosobowe. Za nocleg zapłacimy już 35 zł. Dzięki w pełni wyposażonej kuchni nie grożą nam dni z pustym brzuchem. Pani domu ponadto oferuje swojskie posiłki z produktów wytworzonych na terenie gospodarstwa. Przed domem odnajdziemy duży zadbany ogród, gdzie możemy pokusić się o organizację ogniska bądź grilla.

Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci choćby łóżeczka, krzesełka do karmienia czy wanienki. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking. Najmłodsi na pewno ucieszą się z placu zabaw, ma którym spędza nie jedną beztroską chwile. Klienci biznesowi bez trudu skorzystają z narzędzi takich jak faks lub ksero. Zakwaterowanie zaczyna się w dniu przyjazdu o godzinie 14 00, a kończy w dniu wyjazdu o godzinie 11 00. Istnieje jednak szansa zmiany doby noclegowej po wcześniejszym ustaleniu.

Atrakcje i zabytki

Jedną z ciekawszych atrakcji w sąsiedztwie jest Muzeum Forteczne w Piątnicy. Umocnienia stanowiły część linii carskich fortów wybudowanych na przełomie XIX i XX w. Ciągnęły się one od Grodna aż po Modlin koło Warszawy. Pomieszczenie muzealne usytuowano w budynku koszar Fortu II. Schron posiada ściany o grubości ponad 180 cm. Możemy podziwiać w nim kilka tysięcy eksponatów pochodzących od czasów Potopu Szwedzkiego do II Wojny Światowej.

Historia okolicy nie zawsze była usłana różami. 10 lipca 1941 r. w miejscowości Jedwabne spalono w drewnianej stodole kilkuset wyznawców judaizmu. W sześćdziesiątą rocznicę tego zdarzenia odsłonięto pomnik upamiętniający pomordowanych. W tym dniu prezydent RP Aleksander Kwaśniewski w obecności ambasadora Izraela, Szewacha Weissa, przeprosił oficjalnie za zbrodnię. Pomnik stanął obok kirkutu, który to został zniszczony w okresie II Wojny Światowej. Sprawa nadal budzi wiele kontrowersji. Powstały na jej temat liczne opracowania, a także filmy, jak np. ”Pokłosie” w reżyserii Władysława Pasikowskiego.

&nbsp