Gospodarstwo Agroturystyczne Wigry

Adres:

Adres: Bryzgiel 8A 16-304 Nowinka

GPS: 53.999293878816, 23.078327178955

Telefon: 876410166

Email:

Strona internetowa: http://www.suwalszczyzna.com.pl/agroturystyka-wigry-bryzgiel/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Gospodarstwo Agroturystyczne Wigry usytuowane jest w samym centrum Parku Narodowego – małej miejscowości Bryzgiel. Od Augustowa dzieli nas tylko niecałe 20 km.

Gospodarstwo Agroturystyczne Wigry – Oferta

Gospodarstwo posiada bezpośredni dostęp do linii brzegowej jeziora Wigry. Akwen objęty jest strefą ciszy, a więc przyjezdni mogą w ciszy cieszyć się urlopem.Na ofertę noclegową składają się w sumie trzy pokoje – jeden czteroosobowy i dwa dwuosobowe. W pełni wyposażona kuchnia zaspokoi wymagania każdego turysty. W cenie oferuje się również specjalnie przygotowane miejsce na ognisko przy domu i nad jeziorem. Goście mogą też spędzić miło czas w zadaszonej altanie. Ceny zaczynają się już od 30 zł i nie nadwyrężą kieszeni.

Atrakcje

Bliskość jeziora Wigry sprawia, że jest to raj dla licencjonowanych wędkarzy. W wodach parku występuje ponad 31 gatunków ryb, co stanowi ponad 50 % słodkowodnej rodzimej ichtiofauny Polski. Należy jednak pamiętać, że pięć z nich piskorz, koza, śliz, różanka oraz strzebla potokowa, należy do gatunków chronionych. Jezioro Wigry pod względem głębokości zajmuje piąte miejsce w kraju. Stanowi też siedlisko licznych ptaków, więc często jak magnes przyciąga ornitologów. Obecnie gniazduje tu ponad 85 gatunków, w tym 29 błotnych. Do przepłynięcia rozległych terenów używa się kajaka bądź też żaglówki. Jedynym pojazdem silnikowym, który pojawia się na wodach jeziora jest statek wycieczkowy ”Tryton”. Może on zabrać na pokład maksymalnie 25 osób. Jeśli chcemy wkroczyć na jezioro, należy pamiętać o konieczności uiszczenia opłaty – tzw. Karty wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego.Okolice Wigier przyciągają fanów zwiedzania. Na wzgórzu mieści się przykładowo przepiękny klasztor Kamedułów. Zbudowany pierwotnie w stylu barokowym został zniszczony w wyniku wojen, lecz stopniowo go rekonstruowano. W podziemiach klasztoru spoczywa pierwszy biskup wigierski, ks. Franciszek Karpowicz.

Informacje dodatkowe

Na zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking. Jeśli zabraliśmy ze sobą rower, możemy umieścić go w przechowalni. Istnieje też opcja wypożyczenia jednośladu typu szosowego. Jako że plac otoczony jest zielenią, szczególnie dobrze będą bawić się dzieci. Plac zabaw wyposażono w huśtawkę i piaskownicę.

&nbsp