Hotel Amadeus

Adres:

Adres: ul. Przykoszarowa 16, 18-400 Łomża

GPS: 53.16100835659787, 22.05979864815606

Telefon: (86) 218-11-42

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.amadeus-restauracja.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Hotel Amadeus położony jest przy jednej z głównej arterii komunikacyjnych Łomży, a zarazem w bezpośredniej bliskości od centrum miasta.

Hotel Amadeus – Oferta

Bazę noclegową stanowią pokoje dwu, trzy, czteroosobowe oraz apartament. Każdy z nich wyposażony jest w telewizor i telefon. Nie zabrakło też dostępu do bezprzewodowego internetu.Na terenie hotelu organizowane są konferencje i szkolenia. Do dyspozycji goście mają niezbędne narzędzia, a w tym ekran i nagłośnienie. W trakcie szkolenia serwuje się kawę z ciastkiem bądź też kanapko. W klimatycznej restauracji urządzonej w stylu staropolskim przygotowywane są śniadania, lunche i kolacje biznesowe.Zakwaterowanie zaczyna się w dniu przyjazdu o godzinie 14 00, a kończy o 10 00 w dniu odjazdu. Na gości zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking.

Ciekawostki, atrakcje

Najcenniejszym zabytkiem Łomży jest katedra, która została ufundowana przez książąt mazowieckich w XVI w. Miasto stało wówczas w jednym rzędzie z najzacniejszymi ośrodkami województwa mazowieckiego – Warszawą i Płockiem. Kościół, niemal cudem ocalony z pożogi wojennej, jest dla łomżan obiektem o wielkiej duchowej wartości, a dla turystów i historyków architektury – rzadkim i cennym przykładem gotyku w regionie. Centrum miasta w okresie jego świetności był Stary Rynek. Dziś plac niepełni już roli handlowej, ale w XIX-wiecznym ratuszu wciąż urzędują władze miejskie. Rynek i sąsiadujące z nim uliczki to doskonałe miejsce na spacer, tym bardziej że brak tu stresującego wielkomiejskiego pośpiechu.Przechadzce towarzyszy świadomość, że stąpa się po śladach wielu historycznych i znanych postaci – począwszy od św. Brunona z Kwerfurtu, przez Annę Jagielonkę i Hankę Bielicką, a skończywszy na Janie Pawle II.

Łomża ma też inne warte wspomnienia obiekty sakralne. XVIII stulecie pamięta kościół i klasztor kapucynów, XIX – klasztor Benedyktynek, zbudowany w czasach, gdy ciężko doświadczone miasto zyskało szansę rozwoju jako stolica guberni. Z tego okresu pochodzi też większość zabytkowych kamienic.Te najlepiej zachowane zdobią ulicę Dworną, a do najbardziej reprezentatywnych należą siedziby Sądu Okręgowego i Banku Gospodarki Żywnościowej. Jeszcze jedną pamiątką epoki gubernialnej jest dawna cerkiew prawosławna, czyli współczesny kościół Wniebowzięcia Maryi Panny.

&nbsp