Hotel I Restauracja Roco Latte

Adres:

Adres: ul. Kopernika 45A, 19-200 Grajewo

GPS: 53.65064587531195, 22.47102114558652

Telefon: (86) 272-80-26, 697-224-777

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Hotel I Restauracja Roco Latte – Położenie i oferta

Hotel I Restauracja Roco Latte położony jest na trasie Warszawa-Augustów, dzięki czemu stanowi doskonałe miejsce postojowe na dalszy wypad. Na bazę składają się cztery pokoje. Koszt wynajmu najtańszego z nich – czteroosobowego – waha się od 40 do 60 zł. Dla gości oferowane są śniadania, obiady i kolacje. Hotel działa przez całą dobę, zaś restauracja otwarta jest w godzinach 13-21. Nie musimy martwić się o brak gotówki gdyż za nocleg możemy zapłacić kartą. Na całym obiekcie zadbano o dostęp do sieci. Zmotoryzowani goście bez kłopotu skorzystają ze strzeżonego parkingu.

Historia miasta

Pierwszą wzmiankę o Grajewie datuje się pierwszą połowę XV w. Prawa miejskie otrzymała w następnym stuleciu od króla Zygmunta Augusta. Pomimo korzystnego położenia miało problemy z rozwojem. W XVII w. ludność zajmowała się głównie rolnictwem i rzemiosłem.Zabudowa ograniczała się do głównego rynku i ulic wylotowych. Po upadku powstania styczniowego Grajewo straciło status miasta. Rozkwit nastąpił pod koniec XIX w. kiedy to uruchomiono kolej żelazną na trasie Brześć – Królewiec. Pierwotnie miała służyć celom strategicznym, lecz z biegiem czasu zaczęła służyć transportowi towarów handlowych między Rosją a Prusami. Kolej wywarła wpływ na zabudowę i kształt architektoniczny miasta. Wzdłuż torów powstały bowiem liczne zabudowania w tym fabryki. Ponowne prawa miejskie Grajewo otrzymało w 1922 r. W okresie międzywojennym stacjonował 9 Pułk Strzelców Konnych imienia generała Pułaskiego. Okres drugiej wojny światowej to organizacja karnego obozu pracy dla jeńców wojennych. Grajewo zostało wyzwolone 23 stycznia 1945 r. przez żołnierzy 50 Armii Frontu Białoruskiego. Powstał szpital, spółdzielnia budowlana i wielobranżowa. Jednym z większych obecnych zakładów pracy jest Mlekpol.

Atrakcje w okolicy

Dzięki krótkiej wyprawie możemy przenieść się w świat przyrody. Mowa tu o największym w kraju – Biebrzańskim Parku Narodowym. Jego wizytówka to oczywiście meandrująca rzeka Biebrza. Dzięki ekstensywnemu rolnictwu przetrwało to wiele zagrożonych wyginięciem roślin i zwierząt. Biebrzańskie bagna również stanowią miejsce postojowe dla licznego ptactwa.Charakterystyczne dla Biebrzańskiego Parku Narodowego są również rozległe krajobrazy, ekosystemy i siedliska, które gdzie indziej zostały już bezpowrotnie zniszczone, w wyniku melioracji, osuszania bagien i torfowisk.