Hotel Via Baltica

Adres:

Adres: Łomża 1A, 18-400 Łomża

GPS: 53.166205566677, 21.966443510028

Telefon: 790-330-207

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.viabalticahotel.pl/index.php

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Hotel via Baltica mieści się wśród lasów na drodze krajowej nr. 61 Łomża – Ostrołęka. Dogodna lokalizacja i komfortowe warunki gwarantują udany wypoczynek.

Hotel Via Baltica – Oferta

Hotel zapewnia w sumie 66 miejsc noclegowych w pokojach jedno, dwu, trzy i czteroosobowych. W każdym z nich odnajdziemy płaski telewizor, biurko, szafę ubraniową oraz łazienkę. Kilka izb posiada ponadto wyjście na taras. Na życzenie klienta istnieje możliwość zmiany konfiguracji pokoju.

Do dyspozycji gości oddana jest klimatyzowana sala, która pomieści maksymalnie 250 osób.Oprócz wesel hotel organizuje również komunie, chrzciny, stypy i inne imprezy okolicznościowe. W celach konferencji i szkoleń udostępnia się salę o wielkości 600 m2, wyposażoną w wysokiej jakości sprzęt multimedialny i wifi. Przy sprzyjającej pogodzie hotel zaprasza miłośników rywalizacji do gry w mini golfa, a gości z dobrą kondycją na partię tenisa ziemnego.

Na zmotoryzowanych klientów czeka przestronny parking o powierzchni 1 ha. Doba noclegowa zaczyna się o godz. 14 00 w dniu przyjazdu, a kończy się o 12 00. Na teren obiektu śmiało możemy wprowadzać zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Nie musimy martwić się o brak gotówki, gdyż na miejscu zapłacimy kartą kredytową. Hotelowa restauracja czynna jest w godzinach 7-22.

Ciekawostki i atrakcje

Jedną z ciekawszych miejscowości w okolicy jest Wizna, którą datuje się na już na XI w. Gród posiadał znaczenie strategiczne, strzegąc wschodnich granic Mazowsza i szlaków handlowych, biegnących na Litwę, Ruś i do Prus. Wizna władali wówczas książęta mazowieccy, którzy toczyli o nią boje z zakonem krzyżackim. W XIII w. spalili oni gród, a podobny los spotkał Wiznę w czasie najazdu szwedzkiego. Ogromne zniszczenia przyniosła również II Wojna Światowa. W gruzach legł zabytkowy kościół gotycki, zrekonstruowany w latach 50-tych.

Z Wizną związana jest legenda o czarownicy. W 1664 r. poborca podatkowy ziemi wiskiej zeznał pod przysięgą o niejakiej Barbarze Królce. Twierdził, że zarówno on, jak i jego dobytek padł ofiarą ciemnej magii. Oskarżenia zbiegły się w czasie z zarazą, która w ciągu dwóch miesięcy uśmierciła blisko pięć tysięcy mieszkańców. Nieszczęście przypisano kobiecie w wyniku czego została utopiona przez burmistrza. Barbara Królka miała również przyczynić się do śmierci Elżbiety i Barbary Radziwiłównej.

&nbsp