Jak na kajaki, to do Suraża!

Miejsc, gdzie można wypożyczyć kajaki w Podlaskiem nie brakuje. Jednakże nie każde miejsce może Was satysfakcjonować. Przykładowo można kajaki wypożyczyć w Augustowie i pływać po Rospudzie, jednakże jest tam część wspólna dla różnych łódek, także tych, które mają silniki i wywołują spore fale. Co dla kołyszącego się kajaka nie jest takie dobre, bo jeden fałszywy ruch może sprawić, że wylądujemy w wodzie. 

 

Bardzo spokojnie jest za to na Dojlidach. Jednak jest to zalew i w zasadzie nie ma gdzie kajakiem pływać, bardziej sprawdzi się rowerek wodny. Chyba, że chcemy trenować i pływać raz w jedną, raz w drugą stronę.

 

Suraż natomiast wydaje się być idealny. Tam bowiem wypożyczamy kajak, zostajemy przewożeni busem do miejscowości Doktorce. Dalej ruszamy Narwią w stronę Suraża. Wyprawa potrwa kilka godzin, w zależności jakim tempem płyniemy. Trasa wynosi około 16,5 km. Osobiście sprawdzaliśmy trasę, to udało się ją pokonać w około 3 godziny. Ani to za dużo, ani za mało. Warto jednak pamiętać wziąć ze sobą trochę prowiantu i wody, bowiem będziemy płynąć przez tereny dzikie i po drodze praktycznie nie będzie gdzie zejść na ląd. Jedyne takie miejsce to miejscowość Zawyki. Będziemy jedynie mijać co jakiś czas wędkarzy, jakbyśmy chcieli zwrócić się do kogoś o pomoc.

 

Dlatego też ogólnie czeka Was super wyprawa i zdecydowanie Wam polecamy!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>