Karczma pod Topolami

Karczma pod Topolami

Adres:

Adres: Konopki Młode 3, 18-411 Śniadowo

GPS: 53.073446374029, 22.013199774956

Telefon: (86) 219-04-12, 602-116-777

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.karczmapodtopolami.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Karczma pod Topolami mieści się w małej miejscowości Konopki Młode, oddalonej od centrum Łomży o około 13 km. Położenie na trasie Ostrów Mazowiecka – Wilno sprawia, że nie będziemy mieli problemu z dojazdem do obiektu i innych okolicznych atrakcji.

Karczma pod Topolami – Oferta

Obiekt powstał w 1988 r. łącząc od tej pory tradycyjną kuchnię staropolską z nowoczesnymi standardami jakości. Dysponuje on dwiema salami na 180 i 350 osób. Na zewnątrz czekają pośród zielenie trzy duże letnie ogródki. Karczma posiada duże doświadczenie w organizacji imprez okolicznościowych na czele z weselami. Na życzenie klienta zapewnia takie atrakcje jak pokazy sztucznych ognii, przejażdżki kuligiem czy występy iluzjonistów.

Baza to ponad 48 miejsc noclegowych. Do dyspozycji gości oddano pokoje dwu, trzy i czteroosobowe. Najtańszym rozwiązaniem będzie wynajem izby dwupokojowej za 50 zł. Każda z nich zawiera łazienkę, tv i bezprzewodowy internet. W cenie wynajmu znajduje się ponadto parking dla zmotoryzowanych

Atrakcje i zabytki

W Łomży o okolicach znana jest historia nieszczęśliwej miłości między komendantem Polskiej Organizacji Wojskowej a uczennicą miejscowej szkoły handlowej. Leon Kaliwoda mając zaledwie dwadzieścia lat został skierowany z Warszawy aby objąć dowództwo dziesiątego okręgu POW.Tu spotkał młodszą o pięć lat Halinę Jurnuszkiewiczównę. Obydwoje dorastali w czasach zaboru pruskiego, aktywnie uczestnicząc w działaniach niepodległościowych i zdobywając doświadczenie w harcerskich drużynach. 11 listopada czyli w dniu , w którym świętujemy niepodległość, Leon zginął od jednych z ostatnich kul, jakie wystrzelono w Łomży. Mimo ostatecznego opuszczenia miasta przez Niemców, Halina pogrążyła się w rozpaczy. Kilka tygodni później na grobie ukochanego odebrała sobie życie strzałem z pistoletu. Dziewczynę pochowano z rodzinnym grobie, lecz jeszcze tej samej nocy w niewyjaśnionych okolicznościach, ciało przeniesiono do mogiły komendanta. W 1933 r. w celu upamiętnienia Kaliwody, ufundowano pomnik, który stanął na jego grobie. Tragiczny los dziewczyny nie spotkał się z podobnym współczuciem. Na skromnym nagrobku przy mogile można przeczytać jedynie napis ”Halina Jarnuszkiewiczówna, córka Adeli i Wacława, zmarła 21 stycznia przeżywszy 16 lat ”.

&nbsp

Karczma pod Topolami