Kto najczęściej decyduje się na wypożyczenie samochodu w Białymstoku? Ile to kosztuje?

Białystok bardzo chętnie odwiedzają turyści i przyjezdni zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Otoczone lasami Podlasie, bliskość granic z Białorusią, Litwą i Rosją sprawia, że każdego roku do Białegostoku przyjeżdża bardzo wiele osób. Część z nich dostaje się tutaj przy pomocy własnych samochodów, pozostali korzystają z komunikacji zbiorowej – pociągów, busów i autokarów. Będąc na miejscu warto wypożyczyć samochód, by zwiedzić jeszcze więcej!

Zwiedzanie okolic Białegostoku

O ile po mieście bez trudu można się przemieszczać przy pomocy komunikacji miejskiej, o tyle wyjeżdżając poza miasto warto skorzystać z samochodu. Nawet w przypadku, gdy nie posiadamy własnego auta, nie stanowi to żadnego problemu! Wypożyczalnia aut w Białymstoku udostępni nam pojazd dostosowany do naszych potrzeb.

 

Co ważne, cała procedura wynajmu samochodu jest bardzo prosta i przejrzysta. Wystarczy jedynie wskazać wybrany przez nas model a następnie wypełnić krótki formularz. Płatności za samochód można dokonać przelewem, po dokonaniu rezerwacji lub kartą płatniczą przy odbiorze auta. Aby wypożyczyć samochód niezbędne będzie ważne prawo jazdy, posiadane od co najmniej roku oraz drugi dokument ze zdjęciem, może być to dowód osobisty albo paszport.

 

Dużą część klientów wypożyczalni stanowią studenci, którzy na co dzień mieszkają w Białymstoku. Często nie posiadają oni własnych aut, jednak okazjonalnie lubią odwiedzać okoliczne miejscowości. Wynajem również dla nich nie stanowi żadnego problemu! Koszt jednodniowego wynajmu samochodu zaczyna się już od 95 zł, W tej cenie możemy mieć na przykład Skodę Citigo. Nieco większa Skoda Fabia jest o jedynie 14 zł droższa. Jeśli na wycieczkę za miasto wybierzemy się w kilka osób, jej koszt będzie niższy od ceny ewentualnych biletów, a komfort podróży dużo większy.

Turyści z różnych stron Europy

Jak już wiemy, w Białymstoku samochody wypożyczają tutejsi studenci – lecz nie tylko. Również mieszkańcy tego miasta mogą wynająć pojazd w razie potrzeby, np. jeśli ich auto ulegnie awarii i muszą zostawić je u mechanika (a nie chcą tracić mobilności!). Wypożyczony samochód to także świetne rozwiązanie, jeśli na co dzień poruszamy się małym autkiem, a na wakacje potrzebujemy więcej miejsca na bagaże. Większy samochód można wynająć także w razie przeprowadzki – wówczas sami możemy przewieźć swoje rzeczy, a nie wynajmować specjalną firmę.

 

Trzeba też pamiętać, że do Białegostoku bardzo często przyjeżdżają turyści, również ci zagraniczni. Wśród nich znaleźć można osoby z pobliskiej Litwy, Białorusi czy Rosji. Jeśli i my chcielibyśmy odwiedzić wschodnich sąsiadów, możemy zadawać sobie pytanie “Czy samochodem z wypożyczalni w Białymstoku można przekroczyć granicę?”. Klienci wypożyczalni z założenia mogą poruszać się bez przeszkód po terytorium Polski, wypożyczalnia nie nakłada na swoich klientów żadnego limitu kilometrów. Nie wymaga również żadnych dodatkowych zabezpieczeń takich jak karta kredytowa czy kaucja. Jeśli jednak chcielibyśmy wypożyczonym samochodem przekroczyć granicę należy zgłosić ten fakt w wypożyczalni. Najlepiej jest to zrobić podczas zakładania rezerwacji. Jeśli jednak przeoczymy ten punkt możemy uzupełnić tę informację do jednego dnia przed odbiorem samochodu.

 

Co ważne, również wtedy możemy podróżować wypożyczonym autem jedynie po krajach należących do Unii Europejskiej. Zatem możemy pojechać na Litwę, Łotwę czy do Estonii, niestety przekroczenie granicy z Białorusią czy Rosją jest niedozwolone. Niemniej jednak podróże po całym Podlasiu na pewno zrekompensują nam ten fakt. Różnorodność przyrody, Bliskość Białowieskiego Parku Narodowego i lokalna kuchnia to tylko niektóre atrakcje, czekające na wszystkich przyjezdnych w tej okolicy.

Materiał partnerski