Leśniczówka Dąbrowa

Opłacone przez: KKW Trzecia Droga PSL–PL2050 Szymona Hołowni

Adres:

Adres: Białowieża, ul. Teremiski 33

GPS: 52.730126111189, 23.76181691594

Telefon: 608-667-019

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://lesniczowkadabrowa.strefa.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Leśniczówka Dąbrowa znajduje się w dolinie rzeki Łutowni we wsi Teremiski oddalonej od Białowieży o około 8 km. Stanowi doskonałą propozycję dla wszystkich, którzy cenią ciszę, spokój i kontakt z naturą. Obiekt zlokalizowany jest z dala od zabudowań.

Leśniczówka Dąbrowa – Oferta

Do wyboru przyjezdni mają trzyosobowy apartament oraz dwa pokoje trzyosobowe. Goście bez trudu przygotują sobie posiłek dzięki aneksowi kuchennemu. Na zewnątrz wyodrębniono miejsce ogniskowe z zadaszoną wiatą. Zwolennicy spania na świeżym powietrzu skorzystają z okazji rozstawienia namiotów. Klienci zmotoryzowani mogą zostawić auta na parkingu. Na miejscu wypożyczymy rowery, dzięki czemu wybierzemy się w wycieczkę po wielu dobrze zorganizowanych szlakach.

Atrakcje i ciekawostki

Najstarszym muzeum w województwie podlaskim jest Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży.Prezentacja zbiorów opiera się on na nowoczesnych technologiach i w niczym nie przypomina kojarzącego się ze słowem muzeum zwiedzania wystaw w gablotach za szkłem. . Na wystawach podziwiać można fragmenty ekosystemu Puszczy Białowieskiej oraz pełne sceny z życia zwierząt, np. żery wilków. W muzeum zobaczyć można również fazy rozkładu drewna i inne procesy ekologiczne. Twórcy wystaw zadbali o pełną oprawę dźwiękową i świetlną ekspozycji, dlatego zwiedzając poszczególne wystawy towarzyszą nam odgłosy zwierząt, śpiewy ptaków i inne dźwięki puszczy. Ponadto, przygotowane makiety są otoczone wielkoformatowymi fotografiami. Wszystko to sprawia, że zwiedzający muzeum mogą poczuć się niemal jak w puszczy.Wystawom przyrodniczym towarzyszy również ekspozycja kulturowa ukazująca sposoby użytkowania puszczy na przestrzeni dziejów.

Po Muzeum Przyrodniczo-Leśnym w Białowieży oprowadza przewodnik, jednak innowacyjny charakter muzeum pozwala na pozyskiwanie dodatkowych informacji na temat puszczy w zainstalowanych przy wystawach ekranach dotykowych. Istnieje możliwość zwiedzania muzeum samodzielnie (wejście grupy kilkuosobowej). Pomocne wtedy stają się elektroniczne przewodniki po wystawach. W cenie biletu otrzymujemy audio-przewodnik, który opisuje poszczególne ekspozycje.Muzeum przyrodniczo-leśne w Białowieży ma jeszcze jedną ważną zaletę. Cały obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – budynek nie stwarza barier architektonicznych, sprzyja poruszaniu się na wózku, a w przypadku osób niewidomych możliwe jest dotykowe poznawanie niektórych eksponatów.