Adres:
Adres: ul. Mała 1A, 16-100 Sokółka
GPS: 53.402808305787, 23.511980994808
Telefon: 504-495-164
Email: [email protected]
Strona internetowa: http://www.noclegisokolka.jcom.pl/?i=1
Godziny otwarcia:
Poniedziałek:
Wtorek:
Środa:
Czwartek:
Piątek:
Sobota:
Niedziela:
Położenie
Noclegi Nad Karmazynem znajdują się niemal w samym centrum miasta. Położenie przy zacisznej ulicy gwarantuje spokojny wypoczynek, a dzięki bliskości do dworca kolejowego sprawia, że obiekt stanowi doskonały punkt wypadowy.
Nad Karmazynem – Oferta
Propozycje noclegu kierowane są głównie do pracowników, pielgrzymów i turystów. Na użytek gości przeznaczono ponad 100 m2. Cztery pokoje (trzy czteroosobowe i jeden dwuosobowy) mieszczą się na drugiem piętrze nowo wybudowanego domu rodzinnego. Łącznie do dyspozycji przyjezdnych jest czternaście miejsc noclegowych.Każdy pokój wyposażono w telewizor z kablówką, stoliki, szafki nocne, szafy na ubrania oraz jednoosobowe łóżka. Dzięki przestronnej kuchni bez trudu przygotujemy sobie posiłek. Znajdziemy w niej naczynia, garnki, patelnie czy zastawę stołową. Komfortowe warunki zapewnia również łazienka. Znajdują się w niej dwie kabiny prysznicowe, sedes, bidet i umywalka. Zapewniany jest ponadto dostęp do bezprzewodowego internetu. Cena za nocleg do dwóch dni za jedną osobę wynosi 40 zł za dobę. Koszt pobytu powyżej dwóch dni to z kolei 30 zł.
Atrakcje i ciekawostki
Przez Sokółkę przebiega szlak tatarski, który łączy szereg miejscowości powiązanych z kulturą tatarską i religią muzułmańską. Muzeum Ziemi Sokólskiej posiada bogatą kolekcję eksponatów tatarskich, pozwala też zapoznać się z historią tej narodowości. W Bohonikach na główny plan wysuwa się meczet z drugiej połowy XIX w. Jego wnętrza udostępnia się turystom. Zbudowano został na planie prostokąta, a jego czterospadowy dach zakończony jest tradycyjnym minaretem z półksiężycem. Wnętrze budowli składa się z trzech części. Tę największą przeznaczono dla mężczyzn, najmniejszą – kobietom. Przedsionek ma zaś wspólny charakter. Centralny punkt męskiej sali stanowi mihrab – wnęka w ścianie zwrócono w kierunku świętej dla muzułmanów Mekki. Ciekawą miejscowością na szlaku są też Kruszyniany. Wiele osób przyciąga organizowany co roku Festiwal Tradycji i Kultury Tatarów Polskich.Podczas imprezy można poznać tradycyjną kuchnię tatarską, posłuchać muzyki, zobaczyć tradycyjne stroje. Szlak kończy się w Białymstoku gdzie w Muzeum Historycznym zebrano orientalne pamiątki. Warte zobaczenia są również Muzułmański i Tatarski Dom Modlitwy.