Nad Karmazynem

Adres:

Adres: ul. Mała 1A, 16-100 Sokółka

GPS: 53.402808305787, 23.511980994808

Telefon: 504-495-164

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.noclegisokolka.jcom.pl/?i=1

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Noclegi Nad Karmazynem znajdują się niemal w samym centrum miasta. Położenie przy zacisznej ulicy gwarantuje spokojny wypoczynek, a dzięki bliskości do dworca kolejowego sprawia, że obiekt stanowi doskonały punkt wypadowy.

Nad Karmazynem – Oferta

Propozycje noclegu kierowane są głównie do pracowników, pielgrzymów i turystów. Na użytek gości przeznaczono ponad 100 m2. Cztery pokoje (trzy czteroosobowe i jeden dwuosobowy) mieszczą się na drugiem piętrze nowo wybudowanego domu rodzinnego. Łącznie do dyspozycji przyjezdnych jest czternaście miejsc noclegowych.Każdy pokój wyposażono w telewizor z kablówką, stoliki, szafki nocne, szafy na ubrania oraz jednoosobowe łóżka. Dzięki przestronnej kuchni bez trudu przygotujemy sobie posiłek. Znajdziemy w niej naczynia, garnki, patelnie czy zastawę stołową. Komfortowe warunki zapewnia również łazienka. Znajdują się w niej dwie kabiny prysznicowe, sedes, bidet i umywalka. Zapewniany jest ponadto dostęp do bezprzewodowego internetu. Cena za nocleg do dwóch dni za jedną osobę wynosi 40 zł za dobę. Koszt pobytu powyżej dwóch dni to z kolei 30 zł.

Atrakcje i ciekawostki

Przez Sokółkę przebiega szlak tatarski, który łączy szereg miejscowości powiązanych z kulturą tatarską i religią muzułmańską. Muzeum Ziemi Sokólskiej posiada bogatą kolekcję eksponatów tatarskich, pozwala też zapoznać się z historią tej narodowości. W Bohonikach na główny plan wysuwa się meczet z drugiej połowy XIX w. Jego wnętrza udostępnia się turystom. Zbudowano został na planie prostokąta, a jego czterospadowy dach zakończony jest tradycyjnym minaretem z półksiężycem. Wnętrze budowli składa się z trzech części. Tę największą przeznaczono dla mężczyzn, najmniejszą – kobietom. Przedsionek ma zaś wspólny charakter. Centralny punkt męskiej sali stanowi mihrab – wnęka w ścianie zwrócono w kierunku świętej dla muzułmanów Mekki. Ciekawą miejscowością na szlaku są też Kruszyniany. Wiele osób przyciąga organizowany co roku Festiwal Tradycji i Kultury Tatarów Polskich.Podczas imprezy można poznać tradycyjną kuchnię tatarską, posłuchać muzyki, zobaczyć tradycyjne stroje. Szlak kończy się w Białymstoku gdzie w Muzeum Historycznym zebrano orientalne pamiątki. Warte zobaczenia są również Muzułmański i Tatarski Dom Modlitwy.

&nbsp