Villa MB

Adres:

Adres: 16-300 Augustów ul. Spacerowa 4

GPS: 53.85421704815489, 22.971907962280852

Telefon: 876446734

Email: info@mb.augustow.pl

Strona internetowa: http://mb.augustow.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pensjonat Villa MB oddalony jest od centrum Augustowa tylko o półtora km. Sąsiadując z jeziorem Necko, otoczony plażą i kompleksem leśnym, stanowi doskonały punkt wypadowy. Gościł on wiele znanych osobistości. Uroki tego miejsca docenił m.in. były prezydent RP – Aleksander Kwaśniewski

Villa MB – Oferta

Odwiedzający mają do wyboru pokoje typu economy, standard i deluxe. Wynajem najtańszego z nich kosztuje 135 zł za dobę. W cenie znajduje się śniadanie, które w sezonie letnim przybiera formę szwedzkiego stołu. Na każdego gościa zestaw powitalny – kawa, herbata, ciastko. Aby cieszyć się najwyższym komfortem, musimy głębiej sięgnąć do kieszeni (245 zł. za opcję deluxe). Pokoje tego typu wyróżniają się dodatkowym wyposażeniem, większą powierzchnią oraz wydzieloną częścią salonową. Dla firm pensjonat może być wymarzonym miejscem na małe spotkania biznesowe lub szkolenia, podczas trwania których zapewniane jest całodzienne wyżywienie. Uczestnicy posiadają dostęp do sali rekreacyjno-wypoczynkowej mieszczącej do 20 osób. Wyposażenie w stół bilardowy oraz wspólny kącik wypoczynkowy z kominkiem i TV pozwala spędzić chwile w miłej atmosferze. Za dodatkowa opłatą udostępniana jest też sauna, pozwalająca w spokoju przemyśleć problemy.

Atrakcje

Niedalekie położenie od centrum umożliwia korzystanie z rozrywek i dobrodziejstw cywilizacji. Miasto i okolice turyści zwiedzają dzięki różnym środkom transportu – zarówno wodnym, jak i lądowych. Do wyboru choćby bryczki, kajaki, gondole czy kolejka wąskotorowa. Augustów stanowi swego rodzaju stolicę sportów wodnych w tej części Polski.Jeziora i rzeki okalające region pozwalają na spełnienie każdej zachcianki. Możemy być aktywni, korzystając z pierwszego kraju wyciągu nart wodnych, bądź też bacznie obserwować zmagania profesjonalistów. Co roku w połowie lipca odbywają się w Augustowie Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance . Jeśli lubimy ryk silników rozpędzających maszyny do 200 km/h – to propozycja warta rozważenia.

Informacje dodatkowe

Rodziny z dziećmi posiadają wszelkie udogodnienia w postaci chociażby krzesełka do karmienia czy specjalnego łóżka. Do zabaw służy piaskownica i huśtawka. Zarówno dostęp do wi-fi, jak i parking jest dla klientów za darmo. Brama zamykana na pilot wraz z monitoringiem stanowi gwarancję bezpieczeństwa.

Rezydencja nad Wigrami

Adres:

Adres: Suwałki, Gawrych-Ruda 18

GPS: 54.02281030640672, 22.99325027590089

Telefon: 604 470 167

Email: gawrychruda18@wp.pl

Strona internetowa: http://www.nadwigrami.info/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Rezydencja nad Wigrami mieści się w Gawrych Rudzie nad jeziorem Wigry. Od Augustowa dzieli nas jedynie 20 km. Usytuowana jest na skarpie z widokiem na jezioro. Dużą zaletę stanowi bliskość do lokali usługowych, szlaków turystyki rowerowej, wypożyczalni sprzętu wodnego oraz strefy Wigierskiego Parku Narodowego.

Rezydencja nad Wigrami – Oferta

Bazę noclegową stanowią pokoje dwu, trzyosobowe typu standard, classic i komfort. Każdy z nich posiada łazienkę, tv, a także dostęp do bezprzewodowego internetu.Izby typu classic mieszczą się na drugim piętrze budynku. Z kolei pokoje standard i komfort zagospodarowano w nowym obiekcie. Część tych drugich, położonych na parterze, posiada przestronne tarasy i wyjście do ogrodu. Tam też odnajdziemy jadalnię.Smakosze skorzystają z okazji skosztowania regionalnej kuchni w stylowej karczmie.

Rezydencja nad Wigrami to miejsce przecięcia szlaków rowerowych Wigierskiego Parku Narodowego, Puszczy Augustowskiej i ogólnopolskiej sieci szlaków Green Velo. Na terenie obiektu wypożyczymy różne rodzaje rowerów – górskie, trekkingowe,damki oraz przeznaczone dla dzieci. Dodatkową zaletą jest możliwość wysuszenia mokrych ubrań czy sprzętu. W cenie od 5 do 10 zł za km właściciele świadczą usługi transportowe bagażu, pojazdów, gości na następny etap wyprawy. Za dodatkową opłatą gościom przygotowywane są pełnowartościowe posiłki w formie śniadań. Oznakowane szlaki turystyczne liczą łącznie 245 km, umożliwiając łatwe zwiedzanie i poznawanie parku.

Atrakcje

Około 40 km od Suwałk odnajdziemy pozostałości po pałacu Ludwika Paca. Budowano go w latach 1820-1823. Pieniądze zdobył on w walcząc u boku Napoleona. W jego armii uzyskał stopień generała. Według przekazów obiekt cechował przepych.Nawet w stajniach wyłożono marmury i kryształowe lustra. Ze względu na luksusu powstało powiedzenie Wart Pac pałaca, a pałac Paca”. Generał nie cieszył się swym dobytkiem zbyt długo gdyż władze carskie skonfiskowały dobra dowspudzkie. Była to kara za udział Ludwika Paca w powstaniu listopadowym. Pałac na przestrzeni lat zmieniał co raz właścicieli, lecz nikt nie potrafił należycie o niego zadbać. Niszczejąc trafił do ostatniego dzierżawcy, który to postanowił pałac rozebrać, a cegły i resztę materiałów budowlanych przeznaczono na stworzenie koszar w Suwałkach.Obecnie z ruin pozostało bardzo niewiele. Powstała za to ścieżka poznawcza ”Park w Dowspudzie – natura i historia”

&nbsp

Siedlisko Leszczewek

Adres:

Adres: Leszczewek 37 16-402 Suwałki

GPS: 54.067795137535, 23.055334536766

Telefon: 515 345 279, 503 323 082

Email: siedliskoleszczewek@gmail.com

Strona internetowa: http://siedliskoleszczewek.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Siedlisko Leszczewek znajduje się w centrum Wigierskiego Parku Narodowego. Obiekt posiada kameralny charakter, gwarantując wypoczynek w ciszy i spokoju.

Siedlisko Leszczewek – Oferta

Bazę noclegową stanowi siedem pokoi o wysokim standardzie.Dwie izby posiadają wyjście na taras, dzięki czemu możemy podziwiać okoliczne lasy i łąki. Za najtańszy pokój jednoosobowy zapłacimy 120 zł. Przy pobycie powyżej pięciu dni ceny ustalane są indywidualnie.

Dzięki dużej sali – powozowni, obiekt stanowi doskonałe miejsce do organizacji konferencji, szkoleń i innych imprez okolicznościowych. Gościom przygotowuje się atrakcje w postaci kuligu, sali gier z bilardem, piłkarzykami, a także innymi grami zręcznościowymi.

Najbliższa okolica sprzyja uprawianiu turystyki konnej.Do wyboru mamy przejażdżkę powozem konnym, a zimą saniami. W siódmym niebie będą również wędkarze. W stawie złowią takie gatunki, jak choćby karp, szczupak, tołpuga czy lin.Na jeziorze Wigry obowiązuje strefa ciszy, więc w odpoczynku nie przeszkodzi nam żaden ryk silnika. Warto skorzystać z propozycji wynajmu żaglówki. Kilkugodzinny rejs to okazja na przemierzenie wzdłuż i wszerz pięknego jeziora.W zagrodzie miłośnicy zwierząt mogą zapoznać się z królewskimi zwierzętami, jakimi są daniele.

Dzieci ucieszą się z obecności placu zabaw, na którym spędzą niejedną beztroską chwilę. Na gości zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking.

Atrakcje

Jednym z najbardziej atrakcyjnych zakątków Suwalszczyzny jest Góra Zamkowa zlokalizowana dwa kilometry od wsi Szurpiły. W okolicy występują anomalie magnetyczne, które spowodowane są pokładami rudy żelaza. Do dziś można zachowały się trzy pierścienie ziemnych wałów obronnych, umocnionych głazami. W czasach Jaćwingów Góra Zamkowa wraz z okolicznymi jeziorami, wzniesieniami Góry Kościelnej i Cmentarnej, pełniła funkcję osadniczą, obronną, a także kultową. Dlatego też była zabezpieczona wałami obronnymi i całym systemem fortyfikacji, pod postacią muru umocnionego kamieniami. W celu zabezpieczenia od południa, wykopano szeroki kanał, które wypełniły wody Tchliczyska. Od strony Góry Kościelnej warowni bronił wysoki mur kamienny, z czasem rozebrany na budowę traktu z Suwałk do Jeleniewa. System obronny uzupełniały strażnicze wieże na wyspach jezior Szurpiły i Jeglówek. Taki wygląd grodu jest datowany na X-XIII wiek.

&nbsp

Folwark Hutta

Adres:

Adres: Suwałki, ul. Huta 7

GPS: 54.1041608, 23.01823890000003

Telefon: 515 269 875

Email: biuro@hutta.pl

Strona internetowa: http://www.hutta.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Folwark Hutta to trzygwiazdkowy pensjonat powstały na bazie obiektu pochodzącego z XVIII w. Wówczas to zakon Kamedułów założył hutę szkła. Bliskość od centrum miasta oraz położenie przy Wigierskim Parku Narodowym zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku.

Folwark Hutta – Oferta

Na Folwark składają się dwa budynki – Spichlerz i Dwojak. Ofertę noclegową stanowią dwa luksusowo wyposażono apartamenty, cztery dwuosobowe pokoje z podwójnymi łóżkami, a także siedem pokoi dwuosobowych z łóżkami pojedynczymi. Łącznie daje to 36 miejsc noclegowych. Na parterze spichlerza odnajdziemy dwa apartamenty, na piętrze z kolei izby dwuosobowe. W piwnicy możemy podziwiać zaś XVII-to wieczne freski. Wyposażenie wnętrz tworzy specyficzny kamedulski klimat. W budynku Dwojak zagospodarowano w sumie siedem pokoi typu twin z oddzielnymi łózkami. Tam też zaspokoimy apetyt w restauracji Komosianka. Wszystkie pokoje bez wyjątku wyposażono w łazienkę z prysznicem, ręczniki, telewizor, radio i lodówkę. Nie mogło zabraknąć też dostępu do bezprzewodowego internetu. Serwowane dania to kwintesencja regionalnych dań – sery, miód czy kindziuk. W lokalu mieści się maksymalnie do 60 osób, zaś w okresie letnim na tarasie przyjmie jeszcze 30 gości. W wakacje pracuje ona od godz.12 00 do 20 00, a poza sezonem do godz. 18 00. W piwnicach pokamedulskich organizuje się różnego typu imprezy okolicznościowe, zarówno kameralne, jak i nieco większe.Spotkaniom zawsze towarzyszy unikalna atmosfera.

Na terenie całego obiektu obowiązuje zakaz palenia. Goście nie muszą martwić się o brak gotówki, gdyż na miejscu zapłacimy kartą kredytową. Zakwaterowanie zaczyna się od godziny 14 00, a kończy w dniu odjazdu o 11 00.

Folwark prowadzi gospodarstwo ekologiczne, produkując dobrej jakości zboża, jak pszenica, owies i orkisz, który jest coraz bardziej popularny wśród smakoszy.

Atrakcje

Nad jeziorem tuż przy granicy Parku można zauważyć zabudowania osady Hutta. Ślady po działalności gospodarczej zakonu Kamedułów stanowi zniszczona barokowa brama. Nazwa związana jest z hutą szkła, która mieściła się w niewielkiej odległości od folwarku. Okolice obiektu pełne są tras rowerowych dzięki czemu możemy wybrać się na wycieczkę. Na szlakach powstały Miejsca Obsługi Rowerzystów.

&nbsp

Na Wzgórzu

Adres:

Adres: Udryn 12a 16-404 Jeleniewo

GPS: 54.226054529276, 22.947026190232

Telefon: 508 385 889

Email: ksiegarnie.kruk@op.pl

Strona internetowa: http://xn--nawzgrzu-z3a.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pensjonat Na Wzgórzu mieści się we wsi Udryn położonej na obszarze Suwalskiego Parku Krajobrazowego oraz terenie chronionym Natura 2000. Pobyt zapewnia kontakt z przyrodą w ciszy i spokoju.

Na Wzgórzu – Oferta

Na ofertę noclegową składa się ponad 44 pokoi. Do wyboru mamy izby dwu, trzy, cztero i pięcioosobowe. Wprowadzono jednak opcję dostawki dla dziecka. Koszty uzależnione są głównie od długości pobytu. Istnieje możliwość rezerwacji całego obiektu dla grup zorganizowanych w cenie 2300 zł za dobę. Pokoje wynajmiemy wraz z wyżywieniem a produkty pochodzą z gospodarstw sąsiadów. Lokale posiadają łazienki i dostęp do kuchni, którą wyposażono w nowoczesny sprzęt AGD. Obiekt zapewnia gościom wiele atrakcji. Nudzie zapobiegnie z pewnością sala rekreacyjna. Odnajdziemy w niej chociażby stół do ping ponga, piłkarzyki, rzutki, worek treningowy czy matę do ćwiczeń.

Na podwórzu wydzielono specjalne miejsce pod ognisko. Rozegramy też nie jeden mecz siatkówki,a dzieci skorzystają z placu zabaw. Uprawianie turystyki wodnej umożliwia wynajem łodzi wiosłowej i kajaków. Obiekt dzięki dwóm przestronnym, dobrze nagłośnionym, salom organizuje w sposób kompleksowy wszelkie imprezy okolicznościowe, w tym wesela. Coś dla siebie znajdą również klienci biznesowi, którzy odbędą konferencje i szkolenia w komfortowych warunkach. Zapewniany jest wysokiej jakości sprzęt, a także przerwa kawowa. Ciekawą propozycją dla gości stanowi nauka jazdy konnej. Opieka doświadczonego instruktora zapewnia całkowite bezpieczeństwo. Pensjonat posiada status MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Green Velo. Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy w dniu odjazdu o 12 00.

Atrakcje

Punktem widokowym w w Suwalskim Parku Krajobrazowym jest Góra Cisowa. Rozpościera się stąd piękna panorama na wyjątkowe tereny. W przeszłości kilkakrotnie zmieniała nazwę, przez co również do dziś jest znana pod nazwami „Góra Gulbieniszkowska”, „Suwalska Fudżijama”, „Góra Sypana”. Ostatnia z wymienionych nazw jest związana z legendą, zgodnie z którą Góra została usypana z ziemi wydobytej z miejsca, gdzie obecnie znajduje się Jezioro Kopane. Aktualna nazwa pochodzi od rosnącego niegdyś na szczycie góry potężnego cisa.

&nbsp

Unikat

Adres:

Adres: ul. Waszkiewicza 39, 17-230 Białowieża

GPS: 52.70195983416149, 23.856519456021488

Telefon: 85-681-21-09

Email: recepcja@unikat.bialowieza.pl

Strona internetowa: http://unikat.bialowieza.pl/pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Unikat to ośrodek leżący w sercu Białowieży. Tylko 300 m. dzieli turystów od Białowieskiego Parku Narodowego.Obiekt stanowi przykład tradycyjnego budownictwa drewnianego.

Oferta

Baza noclegowa to 60 miejsc dla gości. Do wyboru mamy Ceny zaczynają się już od 130 zł. W większości lokali znajdziemy akcenty myśliwskie. Na terenie obiektu znajduje się restauracja serwująca głównie dania regionalne. Unikat umożliwia zorganizowanie konferencji czy szkoleń biznesowych. Także uroczystości rodzinne są częstym wydarzeniem w ośrodku. Pensjonat gwarantuje dostęp do internetu. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking. &nbsp

Atrakcje

 • Rezerwat pokazowy żubra
 • Szlak dębów królewskich
 • Park miniatur zabytków Podlasia
 • Kolejka Białowieski Express
 • Muzeum Przyrodniczo – Leśne
 • Skansen
 • Miejsce Mocy

Dworek Gawra

Adres:

Adres: ul. Gen. M. Polecha 2, 17-230 Białowieża

GPS: 52.69828265841003, 23.842844111327622

Telefon: 85 68 12 804

Email: gawra@bialowieza.com

Strona internetowa: http://gawra.bialowieza.pl/pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dworek Gawra odnajdziemy w centrum Białowieży. Położenie na skraju Puszczy zapewnia spokój i odpoczynek od miejskiego zgiełku.

Oferta

Obiekt stanowi przykład drewnianej architektury. Wnętrza utrzymane są w myśliwskim klimacie. Pensjonat zapewnia 18 pokoi w głównym budynku oraz 11 pokoi w dworku. Kilka izb wyposażono w klimatyczny kominek. Ceny za nocleg zaczynają się już od 100 zł za dobę. Na terenie obiektu organizowane są szkolenia. Dzięki posiadaniu sprzętu wysokiej klasy każda impreza będzie udana. W sezonie letnim restauracja serwuje dania kuchni regionalnej.

Atrakcje

 • Rezerwat pokazowy żubra
 • Szlak dębów królewskich
 • Park miniatur zabytków Podlasia
 • Kolejka Białowieski Express
 • Muzeum Przyrodniczo – Leśne
 • Skansen
 • Miejsce Mocy

Apartamenty Galeria Trunków

Adres:

Adres: ul. Olgi Gabiec 73 17-230 Białowieża

GPS: 52.693080013687, 23.834096188657

Telefon: 85 681 26 50, 665 306 789

Email:

Strona internetowa: http://galeriatrunkowwschodu.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Apartamenty Galeria Trunków mieszczą się w centrum Puszczy Białowieskiej. Malownicze tereny zapewniają relaks i komfort pośród natury. Jedynie półtora kilometra dzieli przyjezdnych od Parku Pałacowego i Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego.

Apartamenty Galeria Trunków – Oferta

Na bazę noclegową składają się stylowe apartamenty. W każdym z nich odnajdziemy łazienkę z prysznicem, jadalnię i zestaw do parzenia kawy/herbaty. Część wypoczynkowa zawiera sofę i telewizor z płaskim ekranem. Ceny zaczynają się od 199 zł. Na klientów zmotoryzowanych czeka parking. Obiekt gwarantuje dostęp do internetu. Na zewnątrz wydzielono specjalne miejsce pod organizację grilla. Pensjonat w pełni akceptuje zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż.

Atrakcje

 • Rezerwat pokazowy żubra
 • Szlak dębów królewskich
 • Park miniatur zabytków Podlasia
 • Kolejka Białowieski Express
 • Muzeum Przyrodniczo – Leśne
 • Skansen
 • Miejsce Mocy

&nbsp

Wiśniowy Sad

Adres:

Adres: ul. Olgi Gabiec 50 17-230 Białowieża

GPS: 52.69458089223174, 23.835251554774004

Telefon: 505 117 331

Email: jan.chwaszczewski@gmail.com

Strona internetowa: http://www.bialowieza-wisniowysad.pl/Wisniowy_Sad/Witam.html

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Wiśniowy Sad to kwatera agroturystyczna, z której okien będziemy podziwiać Puszczę Białowieską. Jedynie półtora kilometra od obiektu mieści się Park Pałacowy.

Wiśniowy Sad – Oferta

Drewniany dom położony jest na przestronnej działce. Jego serce stanowi komfortowy salon. Przyjezdni mają do wyboru pokój czteroosobowy, trzy pokoje trzyosobowe i jeden pokój.Na zewnątrz wydzielono specjalne miejsce pod organizację grilla bądź ogniska. Turyści z pewnością skorzystają też z sauny.

Atrakcje

 • Rezerwat pokazowy żubra
 • Szlak dębów królewskich
 • Park miniatur zabytków Podlasia
 • Kolejka Białowieski Express
 • Muzeum Przyrodniczo – Leśne
 • Skansen
 • Miejsce Mocy