Wariant 1 - graf. UM Suwałki

Nowy teren rekreacyjny powstanie na północy Suwałk. O wyglądzie zadecydują mieszkańcy.

Nowy teren rekreacyjny powstanie na północy Suwałk. U zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej na blisko 2ha działce znajdzie się nowy park. O tym jak będzie wyglądał zdecydują mieszkańcy Suwałk. Prezydent Suwałk ogłasza w tej sprawie konsultacje społeczne, które potrwają od 6 lutego do 12 marca.

Architekci krajobrazu z Zarządu Dróg i Zieleni wspólnie z miejskimi urzędnikami opracowali aż 4 warianty tego jak mógłby wyglądać nowy park na północy Suwałk. Z koncepcjami można zapoznać się już dziś, a od 6 do 19 lutego będzie można składać do nich dodatkowe uwagi lub sugestie. Dzięki temu sprawa ostatecznego wyglądu jest jeszcze otwarta. Dodatkowo 8 lutego o 15.30 w suwalskim Aquaparku zorganizowane zostanie otwarte spotkanie dla mieszkańców, gdzie zostaną zaprezentowane koncepcje i będzie można zgłaszać do nich swoje uwagi na żywo.

Po zakończeniu tego etapu i zebraniu uwag zostaną one rozpatrzone i ewentualnie uwzględnione w projektach, a następnie od 27 lutego do 12 marca przeprowadzone będzie głosowanie internetowe, które wskaże ostateczny wybór Suwalczan. Zwycięska koncepcja zostanie wykonana.