fot. wysokiemazowieckie.pl

Obwodnica Wysokiego Mazowieckiego już otwarta. Na razie pierwszy etap.

I etap obwodnicy miasta Wysokie Mazowieckie jest już otwarty dla ruchu samochodowego. To droga o długości ok. 1,1 km między ulicą Warszawską a Podlaską (równoległa do ul Przechodniej). Budowę rozpoczęto w 2020 roku. Dzięki obwodnicy odciążony będzie ruch na Przechodniej. Ponadto odsłonięte zostały tereny, na których powstaną dwa duże osiedla mieszkaniowe. Teraz trwa drugi etap. Inwestycja zakłada budowę drogi od ul. Podlaskiej do ul. Ludowej. Prace trwają od końca 2021 roku.

W ramach inwestycji budowana jest sieć wodociągowa, sanitarna, a także kanalizacja deszczowa, chodniki oraz ścieżka rowerowa z masy bitumicznej, masa asfaltowa i słupy oświetleniowe. W ramach tego zadania dodatkowo wykonanych będzie 35 miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych oraz most na rzece Brok. Obecnie na tym etapie trwają zaawansowane prace budowlane. Inwestycja zostanie ukończona w przyszłym roku.

Będzie jeszcze trzeci etap. Od ul. Ludowej do Alei Niepodległości. Obecnie przygotowywany jest przetarg. Gdy obwodnica będzie już działać w całości, to jej długość wyniesie ok. 4 km. Zmieni ona przebieg drogi krajowej nr 66. Rozpocznie się na wlocie do miasta od strony Zambrowa, a zakończy przy Alei Niepodległości w kierunku Szepietowa.